سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی کارگاه تولیدی لیوان کاغذی یکبار مصرف

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی و تاسیس کارگاه تولیدی لیوان کاغذی یکبار مصرف

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 15 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است
تعداد صفحات: 15 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
paper cup
قیمت دانلود :
178,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

اگر به فکر راه اندازی یک کسب و کار با سرمایه ای که در دست دارید باشید، احتمالا پیشنهادات زیادی را دریافت کرده اید و یا از مشاوران زیادی راهکار گرفته باشید. در مورد انتخاب یک کسب و کار برای سرمایه گذاری معمولا یک سری موارد کلی باید در نظر گرفته شود که از جمله آنها می توان به سریع ترین زمان بازگشت سرمایه گذاری، بیشترین سودآوری با توجه به سرمایه اولیه و … اشاره کرد. در این بین، و با توجه به موضوع این طرح، یکی از طرح های اقتصادی خوبی که می توان پیشنهاد داد، راه اندازی کارگاه تولید لیوان های کاغذی یکبار مصرف می باشد. این نوع لیوان های یکبار مصرف در مقایسه با موارد مشابه آنها، دارای مزیت های فراوان تری هستند. با نگاهی به زندگی روزمره، متوجه استفاده گسترده اینگونه لیوان های کاغذی می شویم.

ما در وب سایت فراپلن، این طرح را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده ایم و تمامی محاسبات فنی، مالی و اقتصادی مربوط به آن را انجام داده ایم تا سرمایه گذار با مطالعه آن، بتواند چشم اندازی کلی در مورد پیش نیازهای شروع کسب و کار، آشنایی با دستگاه ها، نحوه سرمایه گذاری و نهایتا برآورد سودآوری نهایی به دست آورد. در این طرح توجیهی، میزان سرمایه گذاری اولیه، مساحت کارگاه مورد نیاز، میزان بازگشت سرمایه و … به صورت کامل بررسی شده و در اختیار شما قرار داده شده است.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

موضوع طرح تولید لیوان کاغذی
ظرفیت طرح 5 میلیون عدد
محل اجرای طرح قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
سرمایه گذاری طرح 26.058 میلیون ریال
سهم آورده متقاضی 7.817 میلیون ریال
سهم تسهیلات 18.240 میلیون ریال
دوره بازگشت سرمایه 1 سال و 4 ماه
میزان اشتغال زایی 4 نفر
سرمایه ثابت 23.307 میلیون ریال
سرمایه در گردش 2.751 میلیون ریال

تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی

شاید خیلی از ماها علاقه مند هستیم تا یک کسب و کار برای خود داشته باشیم و به اصطلاح، رئیس و کارمند خودمان باشیم. در این راستا، با توجه به تقاضای بازار، کسب و کارهای تولیدی، خدماتی، گردشگری و … بسیار زیادی وجود دارند که یک سرمایه گذار و کارآفرین می تواند آنها را شروع کند. در وب سایت فراپلن، طرح های گوناگونی ارائه شده اند که برخی از آنها را می توان با سرمایه های اولیه بسیار کم شروع کرد و برخی نیز نیازمند سرمایه گذاری های کلانی هستند.

اینجاست که سرمایه گذار با مطالعه طرح های گوناگون می تواند تصمیم گیری نهایی خود برای حوزه سرمایه گذاری را اتخاذ نماید. لیوان های یکبار مصرف کاغذی از جمله محصولاتی هستند که می توانید با سرمایه اولیه کم و حتی از یک کارگاه کوچک نیز کار خود را شروع نمایید. تقاضای بازاری این محصولات در طی چند سال گذشته، بسیار افزایش یافته است و کاربردهای بسیار زیاد آنها را می توان در زندگی روزمره متصور بود. این نوع لیوان ها دارای مزایای بیشتری نسبت به لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف هستند و همچنین اگر یک کارآفرین مشتاق باشید، می توانید انواع این لیوان ها را تولید کرده و حتی ایده های جدیدی نیز در مورد طراحی و موارد کاربرد آنها پیاده سازی نمایید. در این طرح توجیهی سعی کرده ایم تا شما را با کلیات این طرح کسب و کار، آشنا نماییم.

ماشین آلات تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی

سرمایه اولیه لازم برای تولید لیوان کاغذی

در زمینه کسب و کار تولید لیوان های کاغذی نیز همانند بیشتر کسب و کارهای دیگر، سرمایه اولیه می تواند تابعی از فاکتورهای زیادی باشد و نمی توان به طور دقیق گفت که سرمایه اولیه مورد نیاز، چقدر است. از طرفی و با توجه به تغییر روزانه قیمت های ماشین آلات و مواد اولیه، معمولا هزینه اولیه را دقیقا قبل از شروع کسب و کار و با توجه به تصمیمات و امکانات کارآفرین، مشخص می کنند.

از جمله مواردی که می توانند تاثیر گذار باشند می توان به مساحت ملک و همچنین اجاره ای یا تملیکی بودن آن، دسترسی داشتن به شریان های حمل و نقل، تعداد نیروی انسانی مورد نیاز، و نهایتا و تقریبا مهم تر از همه، نوع و تعداد دستگاه های خریداری شده اشاره کرد که تمامسی اینها بستگی به نظر سرمایه گذار دارند.

البته در این طرح آماده، تمامی این موارد به بهترین شکل مورد بررسی قرار گرفته اند و بهترین و به اصطلاح بهینه ترین حالت پیشنهاد شده است.

به هر حال و با در نظر گرفتن تمامی این موارد، می توان عنوان کرد که طرح تولید لیوان های کاغذی یکبار مصرف، از جمله طرح هایی است که سرمایه گذاران علاقه مند می توانند با سرمایه اولیه کم نیز آن را آغاز نموده و به مرور زمان، کسب و کار خود را گسترش دهند. چرا که بازار خوبی برای این محصولات وجود دارد و اگر یک فرد پیگیر باشید، مطمئنا به مرور زمان، ایده های جذاب تری را به کسب و کار خود اضافه خواهید کرد و با سیل مشتریان مواجه خواهید شد.

لیوان کاغذی

سود تولید لیوان های کاغذی

یکی از سوالاتی که سرمایه گذاران قبل از شروع یک کسب و کار به دنبال پاسخ آن هستند این است که سودآوری طرح چقدر خواهد بود. در مورد کسب و کار تولید لیوان های کاغذی نیز همانند هر کسب و کار دیگری، میزان سودآوری نهایی می تواند بستگی به سرمایه گذاری اولیه، تعداد نیروی انسانی، نوع مواد اولیه مورد استفاده، برندسازی، نحوه بازاریابی و … باشد.

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در تعیین سود یک محصول یا خدمات بررسی می شود، کشش بازاری آن است. امروزه مردم، اهمیت بیشتری به سلامتی خود می دهند و در این راستا، شاید قبل از استفاده از یک محصول، تحقیقاتی در مورد آن می کنند. امروزه مشخص شده که استفاده از لیوان های پلاستیکی می تواند مضراتی را به همراه داشته باشد، مخصوصا در مورد آشامیدنی های گرم و داغ مانند چای، قهوه و …؛ اینجاست که مردم به استفاده از لیوان های کاغذی روی آورده اند. این نوع لیوان ها، مزایای بسیار زیادی دارند. از جمله اینکه استفاده از آنها، راحت تر است، قابل بازیافت هستند و ضرر بسیار کمتری به محیط زیست وارد می کنند، کاربردهای بسیار زیادی دارند و …، که احتمالا با بیشتر این موارد آشنا هستید.

در چندین دهه گذشته، شاید استفاده از لیوان های یکبار مصرف و به طور کلی ظروف یکبار مصرف، زیاد در کشور ما مرسوم نبوده است. ولی امروزه این محصولات را می توانیم در گوشه گوشه زندگی روزمره امروز مشاهده کنیم. از جمله در رستوران ها، مراکز تهیه غذای آماده، جشن های عروسی، تولدها، و …

به همین دلیل است که تقاضای بازاری برای این محصولات، بسیار بالاست و اگر استراتژی های بازاریابی خوبی داشته باشید و مهم تر از آن، کیفیت بالای محصولات در اولویت کاری شما باشد، مطمئنا با سودآوری بالایی مواجه خواهید شد.

کارگاه لیوان یکبار مصرف کاغذی

مزایای لیوان های کاغذی

شاید یکی از مهم ترین مواردی که می توان به عنوان مزیت این نوع لیوان های یکبار مصرف به آن اشاره کرد، این است که این لیوان های کاغذی، باعث آلودگی زیاد محیط زیست نمی شوند (البته در مقایسه با نمونه های پلاستیکی)؛ چرا که عمدتا از مواد تجزیه پذیر ساخته می شوند و بازیافت و برگرداندن آنها به چرخه مصرف نیز آسان تر است. در چند دهه اخیر، به هم خوردن چرخه های اقلیمی و مواردی همچون گرم تر شدن زمین و پخش گازهای گلخانه ای، باعث شده تا کشورها، اهمیت بیشتری به حفظ منابع طبیعی دهند. در ایران نیز طی چند سال گذشته، حفظ منابع طبیعی و محیط زیست، جزو اولویت های دولت بوده و قوانینی نیز در مورد آن وضع گردیده است. از طرفی، بیشتر مردم نیز آگاهی زیادی در مورد این موضوع یافته اند و علاقه مند شده اند تا سهم خود را در پاکیزه نگه داشتن محیط زیست ایفا کنند. در این راستا، استفاده از لیوان های کاغذی می تواند آسیب بسیار کمتری را برای محیط زیست به همراه داشته باشد.

هرچقدر در مورد مزایای این نوع لیوان ها بگوییم، باز هم کم گفته ایم. این لیوان ها دارای وزن کمی هستند و می توانن همراه خوبی در مسافرت ها باشند. در طراحی برخی از این لیوان ها از حالتی استفاده می شود که اگر یک نوشیدنی داغ نیز در آنها ریخته شود، باز هم باعث سوزش کمتری برای دست می شوند. چرا که لایه بیرونی آنها به صورتی طراحی می شود که حرارت را کمتر انتقال دهند. موردی که شاید در مورد لیوان های یکبار مصرف پلاستیکی وجود ندارد.

همچنین تحقیقات اخیر نشان داده اند که ریخته شدن نوشیدنی های داغ در لیوان های پلاستیکی می تواند مضراتی را برای بدن به همراه داشته باشد. در این راستا، استفاده از لیوان های کاغذی می تواند گزینه مناسب تری نسب به لیوان های کاغذی تلقی گردد.

نهایتا باید به تنوع زیاد این نوع لیوان ها اشاره کرد. تولیدکنندگان این محصولات با توجه به خلاقیت هایی که به خرج می دهند، می توانند طرح های مختلفی را برای تولید این لیوان ها استفاده کنند. می توان از طرح میوه های مختلف روی آنها استفاده کرد تا مخصوص استفاده در کافی شاپ ها و آبمیوه فروشی ها باشند. می تواند از طرح های کارتونی مختلف برای استفاده از در مجالس تولد استفاده کرد. همچنین این لیوان ها را می توان از اندازه های کوچک تا بزرگ طراحی کرد که هر کدام می توانند کاربردهای مخصوص به خود را داشته باشند. اگر وارد این کسب و کار شدید، حتما از طرح ها و اندازه های مختلف برای تولید لیوان های کاغذی استفاده کنید تا بتوانید جامعه آماری بزرگتری از مشتریان را جذب نمایید.

تولید لیوان کاغذی

توجیه پذیری اقتصادی تولید لیوان کاغذی

تا به اینجای بحث، تقریبا با کلیات کسب و کار تولید لیوان های کاغذی آشنا شدیم. با نگاهی به محاسبات این طرح، متوجه می شویم که اگر یک سرمایه گذار، وقت و انرژی کافی برای این کسب و کار بگذارد، مطمئنا به نتیجه مطلوبی خواهد رسید. در مورد بررسی توجیه پذیری اقتصادی نیز می توان به دوره بازگشت سرمایه و سودآوری نهایی طرح نگاه کرد که مطمئنا به خاطر بازار خوب این محصولات می توان گفت که تولید لیوان های کاغذی یکبار مصرف از نظر اقتصادی، کاملا توجیه پذیر می باشد.

یکی از مواردی که باید ذکر کنیم این است که در هر کسب و کاری، رقابت وجود دارد. برای حضور قوی در این بازار باید به دنبال کسب مزیت رقابتی باشید. مزیت رقابتی در این کسب و کار را می توان در تولید محصولات با کیفیت تر و خلاقانه تر دانست. نهایتا اگر یک محصول با کیفیت داشته باشید و طرح های متنوعی نیز به کار برده باشید، مطمئنا در بازاریابی آنها نیز به مشکل بر نخواهید خورد.

اگر تا به اینجای بحث را دنبال کرده اید، احتمالا در مورد ورود به این کسب و کار، علاقه مند شده اید. شما می توانید برای بررسی بیشتر این ایده در قالب محاسبات، این طرح توجیهی را تهیه کرده و به صورت دقیق تر مطالعه کنید تا با جزئیات آن نیز آشنا شوید. مطمئنا ایده های بیشتری را نیز در آن خواهید یافت. همچنین لازم به ذکر است که می توانید از این طرح برای قانع کردن سرمایه گذاران و مسئولین بانک ها برای گرفتن وام و تسهیلات استفاده نمایید. از این طرح می توانید برای گرفتن یک سری از مجوزهای ضروری نیز استفاده کنید.

تیم فراپلن یکی از تیم های فعال در حوزه کسب و کار می باشد و در این راستا، طرح های توجیهی مربوط به شروع کسب و کارهای مختلف در حوزه های تولیدی، خدماتی و … را ارائه می دهد. اگر شما نیز علاقه مند به شروع طرح راه اندازی کارگاه تولید لیوان کاغذی یکبار مصرف هستید و سوالاتی را در ذهن خود دارید، می توانید این سوالات را در پایین همین نوشته و در قسمت نظرات، مطرح کنید. همکاران ما در بخش پشتیبانی سایت، خوشحال خواهند شد تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی شامل: محل اجرای طرح سرمایه گذاری کـل سهم آورده متقاضی سهم تسهیلات دوره بازگشـت سرمایه طرح اشتغالزایی طرح توجیه اقتصادی اطلاعات چند ساله سود و زیان سرمایه گذاری ثابت ماشین‌آلات تاسیسات وسایل نقلیه تاسیسات اداری هزینه‌های قبل از بهره‌برداری هزینه های جاری مواد اولیه و نهاده های تولید حقوق و دستمزد هزینه نگهداری و تعمیرات هزینه استهلاک سوخت و انرژی فروش برآورد هزینه های عملیاتی و غیر عملیاتی استهلاک هزینه های قبل از بهره برداری هزینه فروش و اداری ( معادل 2% فروش سالانه) سود ویژه قبل از کسر مالیات محاسبه دوره برگشت سرمایه محاسبه نقطه سر به سر ( در 100% تولید ) حقوق و دستمزد سوخت و انرژی تعمیر و نگهداری توزیع و فروش استهلاک قبل ازبهره برداری پیش بینی نشده

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی کارگاه تولیدی لیوان کاغذی یکبار مصرف”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi