سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث کارگاه تولید لوستر

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی خط تولید لوستر

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 24 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 24 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
chandelier
قیمت دانلود :
197,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

بیزینس پلن تولید لوستر

به جرات می توان گفت کشور ما در طراحی و تولید لوستر جزء ده کشور برتر در دنیا می باشد. لوسترسازی کاری بسیار ظریف است و رقابت در بخش هنری آن به شدت بالاست. امروزه خیلی از افرادی که در این کسب و کار فعال هستند، نیازمند افراد با استعداد هنری قوی در طراحی می باشند که البته در این موضوع نیز هنرمندان بسیار قوی در کشور ما به وفور یافت می شود. این صنعت در کشور ما آنقدر توسعه یافته است که امروزه یکی از بزرگترین صادر کنندگان لوستر در منطقه محسوب می شویم و کشور ما در آسیا رتبه اول در این صنعت را داراست و در جهان نیز اسم و رسم بسیار محبوبی دارد. پس این صنعت یکی از صنعت های موفق در کشور ما بوده است. در حالت کلی در مورد تمامی صنایعی که به نوعی به هنر مربوط هستند، کشور ما پیشتاز بوده و از این بین به قالی بافی و لوستر سازی و موسیقی می توان اشاره نمود. در این طرح توجیهی به صورت مفصل به این کسب و کار پرداخته شده است و اطلاعات مالی و اقتصادی به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج حاصل در این طرح با استفاده از کامفار به دست آمده و در صورتی که نیازمند اخذ تسهیلات از بانک ها یا سازمان های بخصوصی هستید این طرح می تواند کمک شایانی به شما داشته باشد.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

رديف عنوان شاخص اطلاعاتی ميزان واحد
1 ضریب ميزان تولید در نقطه سربسر 66 درصد
رديف عنوان شاخص اطلاعاتي ميزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 34,863 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 27,456 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 7,663 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 34 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 3.1 سال
6 سود خالص 11,635 میلیون ریال
7 سود ناخالص 46,944 میلیون ریال
8 هزینه خرید مواد اولیه 53,260 میلیون ریال
9 هزینه­های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 31,666 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 42,395 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 44,658 میلیون ریال
12 هزینه­های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 468 میلیون ریال
13 هزینه­های استهلاک طرح 1,369 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن­ها 0 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 15,000 میلیون ریال
16 هزینه­های متغیر طرح 66,698 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و­نقل شهری 3,856 میلیون ریال
18 ارزش فروش تولیدات سالانه طرح پس از اجرای طرح 100,000 میلیون ریال
19 هزینه­های ثابت طرح 22,638 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 20 نفر
21 هزینه­های قبل از بهره­برداری طرح 1,159 میلیون ریال
22 هزینه­های حاملهای انرژی (سوخت ، آب شرب ، برق و…) 1,966 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 27,556 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش فروش 45 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش فروش 43 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه­گذاری کل 123 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 1,569 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه­گذاری کل 1,822 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش فروش 12 درصد
30 سرانه ارزش فروش محصولات تولید شده 5,000 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 43 درصد
32 مقدار NPV 42,678 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 21 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 25 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 10 درصد

مهمترین موضوعی که در هزینه راه اندازی کارگاه تولید لوستر باید به آن بپردازیم موضوع نوع تولید ما هست. یعنی جنسی که میخواهیم تولید نماییم. در هر صورت باید بدانیم طرحی که می خواهیم بسیار شیک و زیبا باشد و به راحتی در بازار جا بیافتد، نیازمند ظریف کاری و طراحی زیباست. اگر در بحث سرمایه گذاری بخواهید هزینه ای بسیار کم برای این کار بپردازید باید گفت خیلی راحت منزوی خواهید شد چون کشور ما دارای تولیدکنندگان بسیار قوی در این زمینه می باشد و محصول غیر استاندارد و بی کیفیت، بطور قطع دارای بازار مناسب نخواهد بود و در بحث صادرات نیز باید به صورت کامل از آن چشم پوشی کنید.

تولید لوستر

بازار لوستر

راستش را بخواهید بازار لوستر بسیار پررونق است و امروزه کمتر خانه ای بدون لوستر می توان پیدا کرد و به نوعی همانند لوازم خانگی جز لاینفک منازل به حساب می آید اما در کشور ما بیشتر در بخش طراحی نقطه ضعف هایی وجود دارد و اکثر طرح ها قدیمی هستند. در کشور ما در تمامی صنایع ضعف زیادی در بخش توسعه وجود دارد و اکثر شرکت ها در راه اندازی بسیار قوی عمل می کنند ولی بعد از مدتی در توسعه دچار مشکل می شوند. یکی از مهمترین دلایل که باعث دلسردی تولید کنندگان می شود افزایش نرخ دلار در کشور است که قابل برنامه ریزی نیست. یکی دیگر از مشکلات، واردات لوسترهای چینی و کره ای به کشور هست که ظاهری زیبا داشته ولی بی کیفیت هستند و نسبتا اوضاع بازار در کشور ما را در اختیار گرفته اند. اما در حالت کلی اگر بتوانید به صورت اصولی و علمی به این کار بپردازید، قطعا موفق خواهید شد. این طرح توجیهی دیدگاه اقتصادی شما در تولید لوستر را وسیع تر کرده و با دید بازتری می توانید به این کسب و کار بپردازید.

لوستر

تولید لوستر نیازمند برخی از تجهیزات مهمی هست که از جمله آنها می توان به دستگاه برش لیزر، تراشکاری و جوش لیزری اشاره نمود. همانطوری که اشاره نمودیم، با توجه به نوع تولیدات شما نیز مواد مورد استفاده متفاوت خواهد بود اما می توان به شیت متال های آهن ، استیل، برنز،چوب، شیشه، لامپ و … که مهمترین متریال های مورد استفاده در این صنعت می باشند، اشاره نمود. قطعا بدون اخذ تسهیلات، راه اندازی یک کارگاه تولید لوستر کار بسیار سختی می باشد و نیازمند هزینه اولیه زیادی است. لذا یکی از بهترین کارها در این موضوع اخذ تسهیلات بانکی است. برای اخذ تسهیلات باید بتوانید طرح توجیهی مناسبی ارائه دهید تا بتوانید مراکز ارائه دهنده تسهیلات را قانع کنید که این کسب و کار شما از سود دهی خوبی برخوردار است. ما در فراپلن در این طرح به طور کامل و جامع به این موضوع پرداخته ایم و اگر نیازمند هر گونه تغییر از بُعد اطلاعات مالی داشته باشید، می توانیم شما را تا زمان اخذ تسهیلات یاری کنیم.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی : محاسبات مالی اجرای طرح: محاسبه سرمایه ثابت مورد نیاز طرح سرمایه مورد نیاز ابتیاع زمین سرمایه مورد نیاز محوطه ­سازی سرمایه مورد نیاز جهت ساخت و ساز ابنیه و کاربری­ ها سرمایه مورد نیاز جهت تامین ، نصب و راه ­اندازی تاسیسات سرمایه مورد نیاز خرید وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی سرمایه مورد نیازخرید وسایل اداری و پشتیبانی سرمایه مورد نیاز خرید و نصب تجهیزات سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات هزینه­ های قبل از بهره­ برداری هزینه ­های عملیاتی مورد نیاز طرح هزینه ­های سالانه حقوق و مزایایی سالانه کارکنان هزینه سالانه حامل های انرژی هزینه­ های سالانه استهلاک هزینه­ های سالانه نت هزینه­ های اداری و پشتیبانی و تبلیغات ميزان سرمايه در گردش هزینه خرید مواد اولیه جمع ­بندی و محاسبه سرمایه درگردش ميزان سرمايه ­کل مورد نياز طرح ارزش محصولات تولیدی ارزش سود خالص در طول يک سال کاری محاسبه سود ناخالص محاسبه سود قبل از مالیات محاسبه میزان مالیات محاسبه سودخالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص متوسط مدت زمان برگشت سرمايه محاسبه و تعیین نقطه سربسر محاسبه هزینه­ های ثابت سالانه محاسبه هزینه­ های متغیر سالانه جمع­ بندی و محاسبه نقطه سربسر تجزیه و تحلیل شاخه ای (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص­های تصمیم ­گیری و تحلیل اقتصادی: محاسبه ارزش فعلی خالص پروژه NPV محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح محاسبه ارزش فعلی هزینه­ های طرح نحوه محاسبه مقدار NPV محاسبه نرخ بازگشت سرمایه (NPV/I) محاسبه نرخ بازده داخلی (IRR) تحلیل حساسیت طرح تولید لوستر خلاصه اطلاعات کلیدی طرح

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث کارگاه تولید لوستر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi