سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث کشتارگاه مرغ و طیور

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث و راه اندازی کشتارگاه مرغ و طیور

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 36 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 36 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
poultry slaughterhouse
قیمت دانلود :
88,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

در جهان صنعتی شده امروز، روش های سنتی در هر حوزه ای، دیگر بهره وری گذشته خود را ندارد و کارایی بسیار کمی دارند و نمی توانند پاسخگوی نیاز کلان شهرها باشند. به تدریج و با گسترش شهرها، مسائل مختلفی در زمینه امنیت غذایی پیش می آید. امروزه در شهرهای بزرگ و پرجمعیت، نیازهای غذایی مردم به مواد غذایی پروتئینی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. از سوی دیگر نیز در زمینه امنیت غذایی، موارد بهداشتی نیز اهمیت بالایی دارند و دولت ها باید تدابیر شدیدی برای هرچه بهتر شدن اصول بهداشتی مواد غذایی اتخاذ نمایند.

در این بین، گوشت مرغ، از جمله مواد غذایی پروتئینی محسوب می شود که نه تنها در ایران، بلکه در بیشتر نقاط جهان، تقاضای بالایی از سمت مردم دارد. لازم به ذکر است که در گذشته، ذبح مرغ به صورت سنتی و در مراکز پراکنده ای همچون قصابی ها و یا حتی توسط خود مردم انجام میشده است. این روش شاید پاسخگوی نیاز شهرهای پرجمعیت امروزی نباشد، چون از طرفی تقاضا بسیار بالا است و از طرفی نیز شاید بسیاری از مردم با ذبح و تمیز کردن مرغ، آشنایی کافی نداشته باشند و یا حتی وقت کافی را برای این کار نداشته باشند. مردم امروزه به فروشگاه ها مراجعه می کنند و مرغ ذبح شده و بسته بندی شده را خریداری و استفاده می نمایند. لازم به ذکر است که ذبح مرغ به صورت سنتی و بدون نظارت یک متخصص امور بهداشتی، مشکلات بهداشت و سلامت زیادی را نیز می تواند برای مردم در پی داشته باشد.

فرآیند ذبح و بسته بندی مرغ، در اماکنی با عنوان کشتارگاه مرغ و طیور انجام می پذیرد. در این مراکز که به صورت متمرکز در شهرهای مختلف وجود دارند، مرغ زنده وارد کشتارگاه می شود و طی یک فرآیند مکانیزه، سر بریده شده و تمیز شده و نهایتا نیز بسته بندی می شود. البته در این بین، مراحل بسیاری نیز توسط اپراتورهای کشتارگاه انجام می پذیرد که شامل جدا کردن بخش های مغذی دیگر مرغ همچون دل و جگر، پای مرغ و … می باشد که این قسمت ها نیز در بسته بندی های جداگانه ای به بازار عرضه می شوند.

در این محصول، طرح توجیهی مربوط به راه اندازی یک کشتارگاه مرغ و طیور ارائه گردیده و در آن، تمامی پیش نیازهای مربوط به طرح، معرفی و بررسی گردیده و همچنین، محاسبات فنی، مالی و اقتصادی آن، انجام شده است.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 12 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 1,314,369 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 1,309,863 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 4,506 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 32 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 3.1 سال
6 سود خالص 427,162 میلیون ریال
7 سود ناخالص 684,780 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 5,220 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 97,766 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 591,978 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 658,195 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 25,996 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 65,220 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 59,450 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 1,161,345 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 25,533 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 13,403 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 690,000 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 77,714 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 24 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 998 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 589 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 1,066 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 95 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 86 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 45 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 54,578 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 54,765 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 62 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 28,750 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 384,617 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 30 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 36 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 31 درصد

هدف اصلی در گنجاندن گوشت مرغ در سبد غذایی خانوار، تامین پروتئین مورد نیاز بدن می باشد، چرا که این نوع گوشت، دارای پروتئین کافی بوده و همچنین از نظر بهداشت و سلامت نیز، دارای بیماری های کمتری است که می تواند از مرغ به انسان انتقال یابد.

در راستای بهبود سلامت جامعه و همچنین پاسخ به تقاضای بالای این نوع گوشت، کشتارگاه های صنعتی تاسیس می گردند که هم توانایی بسته بندی تعداد بالایی مرغ را در روز دارند و هم به واسطه نظارت بازرس های بهداشت، دارای وضعیت بهداشتی بالاتری می باشند.

اگر قصد راه اندازی یک مرکز کشتارگاه مرغ و طیور را دارید، بهتر است تا قبل از اقدام، اطلاعات فنی و دقیقی را در این زمینه کسب نمایید و تا حد ممکن، آموزش های تخصصی کافی را دریافت نمایید. همانند هر کسب و کار دیگری، هر هزینه ای که بابت آموزش صرف می گردد، ارزشمند است و در بلندمدت می تواند مانع از خطاها و اشتباهاتی گردد که ضررهای جبران ناپذیری را در پی دارد. در این راستا، یکی از اسناد مورد نیاز برای آشنایی با چشم انداز آتی یک ایده، مطالعه طرح توجیهی مربوط به آن می باشد. در این طرح توجیهی، پیش نیازهای مربوط به راه اندازی یک واحد کشتارگاه مرغ و طیور، معرفی گردیده و محاسبات مربوط به میزان هزینه و همچنین برآورد سود نیز انجام شده است. مطالعه طرح توجیهی توسط شما سرمایه گذار محترم، می تواند ابزار مناسبی برای اتخاذ تصمیمات اصولی تر باشد؛ لازم به ذکر است که از این سند، می توان برای دریافت برخی از وام ها و مجوزها برای شروع کسب و کار نیز استفاده نمود.

نهایتا باید عنوان کرد که جوان بودن این صنعت و همچنین کم بودن اطلاعات فنی در این حوزه، شاید دلیلی بر این موضوع باشد که سرمایه گذاران تصور کنند که این حوزه، توجیه اقتصادی خوبی ندارد؛ ولی قطعا اینطور نیست و کسب تجربه و آموزش در این صنعت و همچنین پرتلاش بودن و دقت به سیستم های بهره برداری مناسب جانبی در کنار این صنعت، می تواند سودآوری بالاتری را به همراه داشته باشد؛ توجیه پذیری و سود بالای این صنعت، در این طرح توجیهی بررسی شده است.

اگر چند سال است که در این صنعت فعالیت می کنید و تجربیات بالایی دارید، خوشحال خواهیم شد تا در بخش نظرات در پایین همین پست، آنها را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین اگر تمایل دارید تا وارد این صنعت شوید و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر هستید، می توانید سوالات خود را با پشتیبانی سایت فراپلن، درمیان بگذارید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی کشتارگاه مرغ شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح کشتارگاه مرغ – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح کشتارگاه طیور محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح کشتارگاه مرغ – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح کشتارگاه طیور محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح کشتارگاه مرغ – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح کشتارگاه مرغ – ارزش محصولات توليد شده (گوشت مرغ بسته بندی شده) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی کشتارگاه طیور – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث کشتارگاه مرغ و طیور”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi