سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی تولید سیگار

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث کارخانه تولید سیگار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 15 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 15 سال تهیه : 1403
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی تولید سیگار
قیمت دانلود :
245,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی تولید سیگار وب سایت فراپلن نمونه ای کامل و یکپارچه از مطالعات مختلف بازار و بررسی های همه جانبه از این ایده سرمایه گذاری است که می تواند با ارائه تمام اطلاعات لازمه به شما سرمایه گذار عزیز، تمام مسیر این پیاده سازی این بیزینس پلن را نشان داده و مقدمات ورود شما به این ایده کسب و کاری را فراهم آورد.

 • در مورد سیگار و ماهیت اثر آن و دلیل مصرف بشدت بالایِ این محصول در دنیا چه می دانید؟
 • آیا به عنوان فردی که قصد دارد در زمینه تولید سیگار، فعالیت ویژه ای را آغاز کند، از میزان مصرف دقیق این کالا در داخل کشور، اطلاعات دقیقی دارید؟
 • پروسه کلی خط تولید سیگار چگونه است و اصلی ترین دستگاه ها و تجهیزات این کارخانه ها چیست؟
 • به طور کل، برای اجرایی سازی ایده کسب و کاریِ تولید سیگار به چه میزان سرمایه ها و هزینه های اولیه لازم است و چه مقدار سود و درآمد هایی می توان از این طرح توجیهی انتظار داشت؟

موارد فوق و مشابه آن، به عنوان اصلی ترین سوالات هر سرمایه گذاری می تواند باشد که بر همین اساس، متخصصین و کارشناسان فراپلن، با درک دغدغه های موجود در این عرصه تجاری، تمام تلاش خود را نموده اند که کامل ترین محتوا را که منطبق بر آخرین شرایط بازار و ضوابط حاکم بر این طرح توجیهی است را تهیه و نگارش کرده و در اختیار شما خوبان قرار دهند؛ همچنین لازم به ذکر است که دقیق ترین برآورد اعتباری از وضعیت مالی این بیزینس پلن به طور صفر تا صد در فایل بارگذاری شده، صورت گرفته است که برای اعطای یک دید کلی از آن، جدولی در ادامه مطالب همین محتوا گنجانده شده است که می تواند در زمینه محاسبات مالی بیزینس پلن تولید سیگار، کمک های شایانی به شما بکند؛ با ماه همراه باشید…

این طرح توجیهی در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

کارخانه تولید سیگار

نگاهی بر سیگار و ماهیت اثر آن!

سیگار، یکی از اصلی ترین محصولات تنباکو است و از 4 جز اساسی با عناوین توتون، کاغذ، فیلتر سیگار و چسب تشکیل شده است و در این میان، بخشی که با روشن کردن سیگار، شروع به سوختن و تولید دود می کند، توتون است که از برگ های خشکیده تنباکو به دست می آید. از آنجایی که در کارگاه ها و کارخانه ها، طی پروسه ای، توتون را بهره وری نموده و آن را فراوری می کنند، سوختن آن باعث تولید بیش از 200 نوع ترکیب شیمیایی می شود که شناخته شده ترین و معروف ترین آنها، نیکوتین است! نیکوتین، نوعی ماده شیمیایی است که پس از آنکه با مصرف سیگار، از لایه فیلتر موجود در قسمت سر آن عبور می کند، از طریق مجاری هوایی به ریه رسیده و طی تهویه تنفسی وارد خون می شود؛ سپس در کمتر از 10 ثانیه به کمک گردش خون از طریق رگ های مختلف موجود در ناحیه سر و گردن، وارد سلول های سیستم عصبی و به ویژه مغز می شود و با اثر بر روی گیرنده های حساس به نیکوتین موجود در بافت مغز، آنها را تحریک کرده و طی فرآیندی موجب تولید ماده ای دیگر به اسم دوپامین می شود که حس سرخوشی گذرا و موقت را به فرد مصرف کننده، القا می کند؛ اما فیزیولوژی خلقت انسان به گونه ای است که در این دوران، سلول های مغزی تولید نیکوتین طبیعیِ بدن را کاهش می دهند، چرا که این ماده از بیرون بدن تامین می شود و فعلا نیازی به تولید آن نیست! این موضوع دقیقا توصیف واژه ای است به عنوان نسخی! نسخی یا به اصطلاح محرومیت یک فرد از انجام عادت روتین زندگی خود، یعنی عدم تامین یک ماده طبیعی بدن که تا چندی پیش توسط خود فرد تامین می شد! شاید برایتان جالب باشد 50% نیکوتین تامین شده از راه سیگار، تنها 20 دقیقه پس از مصرف، از بدن انسان دفع می شود و تنها پس از 45 دقیقه، کل نیکوتین تامین شده از بدن دفع شده و فرد، نیازمند مصرف سیگاری دیگر، برای پیشگیری از به وجود آمدن حالت نسخی است و همین موضوع منجر به مصرف روزانه چندین نخ سیگار توسط فرد در هر روز و به وجود آمدن تجارت تولید این ماده می شود!

سرمایه مورد نیاز برای تولید سیگار

بازار مصرف و صنعت سیگار در ایران

طبق آخرین آماری که از سوی نهاد ها و سازمان های دولتیِ کشور منتشر شده است، در ایران، سالانه بیش از 65 میلیارد نخ مصرف می شود که در نوع خود و نسبت به جمعیت کشور، متاسفانه فوق العاده آمار بالایی است؛ هرچند برای افرادی که به طور گسترده در صنعت تولید سیگار، فعالیت دارند، دایره مشتری و نرخ تقاضایی بسیار بالایی محسوب می شود، به طوری که طبق آخرین داده ها، ارزش مبادلاتی صنعت سیگار در ایران، 15 میلیارد دلار در سال است که شاید دور از تصور باشد ولی مطالعات بازار و مطابقت های آن با آمار های منتشره، مُهر تاییدی بر این واقعیت است!

بازار مصرف سیگار

بررسی تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز برای تولید سیگار و قیمت آنها

بی شک هر کسب و کاری، منحصر به خود، برای شروع و تداوم فعالیت خود نیاز به برخی دستگاه ها و تجهیزات خاصی دارد که این ماشین آلات برای راه اندازی و کارخانه یک تولید سیگار، عبارتند از:

 • دستگاه برش برگ
 • ماشین رول کردن سیگار
 • دستگاه برش فیلتر
 • ماشین آلات بسته بندی
 • دستگاه چاپگر علامت
 • دستگاه مهر زنی
 • ماشین کاغذ پیچ

اما در مورد قیمت ها و هزینه تهیه هر یک از ماشین آلات فوق، از آنجایی که شرایط کم ثباتی اقتصادی کشور، روز به روز در حال تغییر است و نمی توان مبلغی به عنوان ارزش خرید هر دستگاه، بیان کرد؛ لذا عدد قطعی نمی توان اعلام کرد، چرا که می تواند اطلاعات نادرستی در اختیار شما سرمایه گذار عزیز قرار دهد.

پروسه خط تولید سیگار

روند کلی تولید سیگار، در حالت کلی بدین شکل است که ابتدا بسته به توانِ مد نظرِ تولیدیِ کارخانه، تنباکو های باکیفیت از مزارع تنباکو و کشاورزان فعال در این حوزه تهیه شده و به کارخانه منتقل می شود؛ بدیهی است که تنباکو های تازه درو شده از مزارع، از رطوبت خاصی برخوردارند که برای تولید سیگار باید به طور کامل خشک شوند؛ لذا مرحله ای با عنوان خشک کردن تنباکو در پروسه تولید سیگار وجود دارد که طی آن، به کمک تجهیزات نیمه اتوماتیک ویژه ای، تنباکو ها را خشکانده و خرد می کنند.

پس از آنکه از خشک شدن و آماده بودن تنباکو برای ورود به مرحله بعد، اطمینان حاصل شد، مرحله اصلی، یعنی رول زنی و مونتاژ فیلتر شروع می شود. روند این مرحله بدین شکل است که تنباکو های خشک شده را در داخل رول های کاغذیِ از پیش تولید شده، قرار داده و فشرده می کنند؛ سپس فیلتر های آماده را به قسمت سر این رول ها، به کمک چسب های مخصوص مونتاژ می کنند تا در هنگام مصرف توسط افراد، حجم بالای نیکوتین و سایر مواد مضر سیگار، فیلتر شده و صدمه رسانی مصرف این ماده را کاهش دهد!

اینک سیگار های تولیدی کارخانه یا کارگاه، آماده بسته بندی و ارسال به انبار یا بازار است!

سود تولید سیگار

سرمایه اولیه و هزینه مورد نیاز برای تولید سیگار و بررسی سود و درآمد ها

جدول زیر ارائه گزارشی از برآورد مالی و اعتباری تولید سیگار (با احتساب مالکیت زمین) در یکی از شهر های ایران است:

عنوان فعالیت: تولید سیگار
ظرفیت: تولید 312.000 باکس سیگار در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 32 نفر
سرمایه ثابت طرح: 45.692.845.000 تومان
سرمایه در گردش: 2.681.270.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 50.374.115.000 تومان
میزان زمین طرح: 4.750 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 35.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 10 ساله
نقطه سر به سر: 18%
مدت برگشت سرمایه: 6 ماه
تورم: 20%
سود سالیانه: 109.200.000.000 (قبل از کسر مبلغ اقساط!)

البته بدیهی است که شرایط اقتصادی کشور تحت تاثیر نوسانات ارزی و تحریم ها، همیشه در حال نوسان است و به تبع هزینه ها و قیمت ها نیز تغییر می کنند، لذا لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مد نظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح های صنعتی و تولیدی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خویش چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به مراجعه به مراکز دولتی و اخذ تسهیلات بانکی نمایید!


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحلیل هزینه فایده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی تولید سیگار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi