سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی کارگاه بسته بندی چای

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث کارگاه بسته بندی چای

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1403
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
قیمت دانلود :
215,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی راه اندازی کارگاه بسته بندی چایِ وب سایت فراپلن به عنوان سندی محکم و معتبر، توسط بهترین و خبره ترین کارشناسان و متخصصین این مجموعه طراحی و تنظیم شده است تا موجبات ورود شما به این عرصه سرمایه گذاری را فراهم آورد. بی شک، شما در مسیر ورود به این بیزینس پلن، نیازمند اخذ مجوز ها از نهاد ها و ارگان های مختلف دولتی همچون وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت و… خواهید بود که در دست داشتن یک طرح توجیهی حساب شده و دقیق می تواند پروسه کار های اداری تان را تسریع کرده و همچون کلیدی، قفل های مختلف مسیر برای اخذ تسهیلات و وام های بانکی را فراهم سازد!

این طرح توجیهی در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

بسته بندی چای

در ادامه مطالب همین محتوا، شما علاوه بر آشنایی با ارزش و جایگاه چای به عنوان یک نوشیدنی محبوب در ایران و جهان و بررسی آمار های صادرات و واردات این کالا و همچنین ارزیابی شرایط بازار های داخلی و خارجی برای یک نتیجه گیری درست و دقیق از توجیه پذیر بودن یا صرفه اقتصادی نداشتن این کسب و کار، با دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز، میزان سرمایه اولیه لازمه و همچنین سود ها و درآمد های مورد انتظار از این طرح توجیهی، آشنا خواهید شد؛ پیشنهاد می دهیم برای دستیابی به یک چشم انداز و بینشی بلند مدت از شرایط حال و آینده این طرح، مطاله ادامه مطالب را از دست ندهید.

ایده فروش چای

چای و محبوبیت آن در ایران و دنیا!

گیاه (کاملیا سیننسیس)، که فرآوری برگ ها و بوته های آن موجب تولید محصولی معطر و خوش رنگ و بو به نام (چای) می شود، گیاهی است که برای اولین بار، سالها قبل از میلاد توسط چینی ها، کشت و پرورش داده شد! در واقع چینی ها اولین مردمان بودند که این گیاه را پرورش داده و از فراورده های آن، برای تولید یک نوشیدنی محبوب و خوش طعم به نام چای استفاده کردند! بعد ها پس از مدتی کوتاه، دانش کشت و فراوری این گیاه به سایر کشور ها همچون هندوستان، ایران و… نیز راه یافت. شاید برایتان عجیب باشد که بدانید امروزه، این نوشیدنی، به دلیل حاوی بودن موادی طبیعی همچون کافئین، تئوفیلین، تئین و انواع آنتی اکسیدان و اثرات مطلوب و خوش آیندی که این مواد طبیعی در بدن انسان نهادینه می کنند، دومین نوشیدنیِ محبوب و پرطرفدار دنیا پس از آب است! به عبارتی می توان گفت چای محبوب ترین نوشیدنی معطر در تمام دنیاست! در ایران نیز، اولین نوشیدنی که مردم به منظور رفع خستگی پس از یک دوره سخت کاری یا بازه مطالعاتی و… به سراغ آن می روند، چای هست که با اختلاف زیاد، بسیار محبوب تر از قهوه یا سایر نوشیدنی هاست!

سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی کارگاه بسته بندی چای و بررسی نرخ سود و درآمد ها

جدول زیر ارائه گزارشی از برآورد مالی و اعتباری یک کارگاه بسته بندی چای (با احتساب مالکیت زمین) در یکی از شهر های شمالی ایران است:

عنوان فعالیت: راه اندازی کارگاه بسته بندی چای
ظرفیت: 900 هزار بسته در سال!
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 19 نفر
سرمایه ثابت طرح: 6.258.760.000 تومان
سرمایه در گردش: 2.465.000.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 8.723.760.000 تومان
میزان زمین طرح: 3000 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 5.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 5 ساله
نقطه سر به سر: 21
مدت برگشت سرمایه: 1 سال و 4 ماه
تورم: 20%
سود سالیانه:  6.800.000.000 (قبل از کسر مبلغ اقساط!)

البته بدیهی است که شرایط اقتصادی کشور تحت تاثیر نوسانات ارزی و تحریم ها، همیشه در حال نوسان است و به تبع هزینه ها و قیمت ها نیز تغییر می کنند، لذا لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مد نظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح های صنعتی و تولیدی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خویش چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به مراجعه به مراکز دولتی و اخذ تسهیلات بانکی نمایید!

بسته بندی چای

دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه یا شرکت بسته بندی چای

 • دستگاه تراف
 • دستگاه مالش چای
 • کلاهک فشار
 • دستگاه غربال
 • اتاق تخمیر
 • دستگاه خشک کن حرفه ای
 • دستگاه های الک و سایز بندی چای
 • میکسر بلند
 • دستگاه اسانس پاش
 • دستگاه بسته بندی چای فله ای
 • جت پرینتر
 • دستگاه بسته بندی چای نیم کیلویی
 • دستگاه بسته بندی چای کیسه ای
 • تجهیزات بسته بندی

دستگاه بسته بندی کارخانه چای

بررسی توجیه پذیری ایده بسته بندی چای بر اساس شرایط بازار

همانطور که پیش تر گفته شد، چای به عنوان محبوب ترین نوشیدنی نزد مردم ایران است که تقریبا جزء نیاز های اساسی مردم کشور ماست! به گونه ای که این کالا، به عنوان یک ماده ضروری و جزء اقلام اساسی هر خانوار ایرانی است! بررسی آمار و ارقام نهاد های دولتی نشان می دهد، هر خانوار ایرانی به طور متوسط از هر بازه زمانی 2 ماهه، یک بار اقدام به خرید این محصول می کنند و با در نظر گرفتن حدود 20 میلیون خانوار در کشور، از هر دو ماه، 40 میلیون قوطی بسته بندیِ شده چای به فروش می رسد که این عدد برابر 240 میلیون بسته چای در هر سال است! حال نکته جالب تر، این است که با اینکه، منطقه شمال کشور به ویژه استان های مازندران و گیلان، از مهم ترین قطب های تولید چای در خاورمیانه اند، اما صادرات این محصول از ایران به سایر کشور ها تقریبا زیر 10 درصد است و دلیل این نرخ پایین صادرات، عدم پاسخگویی به نیاز های داخلی است!

به عبارتی دیگر، در داخل کشور مشتری های زیادی برای واحد های فعال تولید و بسته بندی چای وجود دارد و هنوز این بیزینس به نقطه ای نرسیده است که بخواهد بنی به دلایلی همچون اشباع بازار های داخلی یا سود بازار های خارجی، تصمیم به صادرات بگیرد! به سخنی دیگر می توان بیان کرد که بیش از 40 درصد نیاز چایِ مردمِ ما هنوز از بازار های خارجی و از راه واردات تامین می شود و بدلیل ارز دهی این فرایند، نهاد های دولتی بشدت در حال حمایت از سرمایه گذارانی است که می خواهند با ورود به این کسب و کار همسو با اشتغال زایی، رافع نیاز های داخلی باشند! لذا شک و تردید را کنار گذاشته و با اعتمادی کامل به آینده طرح توجیهی بسته بندی چای، مقدمات پیاده سازی و اجرایی سازی بیزینس خود را فراهم کنید!


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی کارگاه بسته بندی چای”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi