سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 15 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 15 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی راه اندازی مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر
قیمت دانلود :
315,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی راه اندازی مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریرِ وب سایت فراپلن که حاصل چندین روز تحقیقات و مطالعات بازار و تاثیرات اقتصادی بر سرمایه اولیه لازم برای ورود به این کسب و کار و بهره های مالی این پروژه است، کامل ترین و دقیق ترین محتوایی است که شما سرمایه گذار عزیز می توانید برای آگاهی از نقاط قوت و موانع ریز و درشت مسیر پیاده سازی این بیزینس پلن، به آن مراجعه کنید. متخصصین و کارشناسان مجموعه فراپلن با درک تمام دغدغه ها و نگرانی های شما از ابعاد مختلف اجرایی سازیِ طرح توجیهی راه اندازی مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر، سعی کرده اند محتوایی را آماده کنند که پاسخگوی همه سوالات و ابهامات شما در این زمینه کسب و کاری باشد!

  • آیا از سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی یک مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر و نرخ بهره های مالی که می توانید به عنوان درآمد زایی از این طرح انتظار داشته باشید، آگاهی های لازمه را دارید؟
  • آیا می دانید با رعایت چه اصول و نکاتی می توانید در عرصه سرمایه گذاریِ طرح توجیهی راه اندازی مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر، موفق شده و از رقبای خود پیشی بگیرید؟
  • تاکنون در مورد تجهیزات و تنوع محصولاتی که باید ارائه دهید، فکر کرده اید؟ می دانید چه نوع کتب و ابزاری را باید در مغازه خود به فروش بگذارید تا مشتری بیشتری جذب کنید؟
  • از شرایط دریافت پروانه کسب و ضوابط قانونی حاکم بر این کسب و کار، خبر دارید؟
  • و…

این طرح توجیهی در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

لوازم التحریر

شما در حال مطالعه محتوای مجموعه فراپلن هستید! جایی که پاسخ همه سوالات بالا و بسیاری از این موارد در اینجا گنجانده شده است؛ موارد فوق شاید مِن جمله مساعلی باشد که در نگاه اول پاسخ آنها، بی اهمیت است ولی آگاهی از همین ابتدای مسیر، می تواند بینش و چشم اندازی جامع و مطابق با واقعیت برایتان ایجاد کند که نتیجه آن رسیدن به بهره های مالی بالایی باشد؛ لذا پیشنهاد می کنیم مطالعه ادامه مطالب را از دست ندهید.

درآمد مغازه های کتاب فروشی و لوازم التحریر

چرا ورود به کسب و کار تاسیس مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر، سود ده است؟

می دانیم کتاب ها نقش بسیار مهمی در پیشرفت یک جامعه دارند. این اثرات مثبت از جمله افزایش دانش و آگاهی عمومی، تقویت مهارت های تفکر و تحلیلی، ارتقاء سطح تحصیلات و بهبود وضعیت اقتصادی افراد را در بردارد. کتاب خوانی می تواند باعث گسترش دیدگاه ها و افکار افراد شود و آنان را به تفکر واقع گرایانه و منطقی ترغیب کند, علاوه بر این کتاب ها می توانند به فرهنگ و هویت یک جامعه ارزشمندی بدهند و ارتقاء توانایی های اجتماعی و فرهنگی افراد را تسهیل کنند. لوازم التحریر نیز از جمله ملزومات هر دانش آموز و دانشجویی است که برای درس خواندن، کم و بیش به آن نیاز دارد.

به عنوان مطلب آغاز گر گزارش خود قصد داریم در ابتدای محتوا، به توجیه پذیر بودن و سود ده بودنِ کسب و کار راه اندازی و تاسیس مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر بپردازیم که آیا اصلا سرمایه گذاری در این طرح توجیهی منطقی دارد؟

طبق آمار ها و ارقامی که از سوی نهاد های دواتی ارائه می شود، به طور میانگین بیش از 20 میلیون دانش آموز و دانشجو در کشور وجود دارد که خب طبیعتا همه آنها برای تحصیل نیازمند تهیه کتاب، دفتر، خودکار و سایر لوازم التحریر است و این نیاز، چیزی است که هیچ گاه از بین نمی رود یا کالای جایگزین خاصی برای آن وجود ندارد که نگران آن باشید که ممکن است در آینده، چیزی جایگزین آنها شود و تهدید گر کسب و کارتان باشد. گذشته از محصلین جامعه، افراد زیادی وجود دارند که اولویت و بهترین سرگرمی آنها برای پر کردن اوقات فراغت شان، کتاب خوانی و مطالعه آزاد است! درست است که علایق افراد بسیار متنوع است و می تواند از حوزه شعر و ادب تا داستان های علمی و تخیلی متفاوت باشد! هوشمندی کارِ شما باید در این باشد که بتوانید نیاز های همه این اقشار را درک کرده و انواع مختلفی از کتاب ها را با بیشترین تنوع در مغازه خود جای دهید؛ گذشته از اینها در همه کسب و کار ها به نوعی ارتباط با لوازم التحریر، کم و بیش وجود دارد؛ از دانش آموز دبستانیِ گرفته تا محصلین رشته های فنی و حرفه ای و مهندسان معماری و عمران و… همه نیازمند انواع مختلفی از لوازم التحریر اند!

در بیان کلی می توان ادعا داشت که طرح توجیهی راه اندازی و احداث مغازه کتاب فروشی یکی از بهترین کسب و کار هایِ خدماتی است که به شرط رعایت برخی اصول و چهار چوب های اساسی، بسیار سود ده می تواند باشد و شما را به بهره های مالی بالایی برساند. در ادامه مطالب به مرور، به توضیح و بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

بررسی تجهیزات لازم و نحوه راه اندازی یک مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر موفق

برای راه اندازی یک مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر، شما در اولین قدم می باست یک مکان خوب برای پروژه خود انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که مغازه شما باید در محلی از شهر واقع شود که از ترافیک عبور و مروریِ خوبی برخوردار باشد؛ طبیعی است هرچقدر مغازه شما در جای شلوغ و پر تردد واقع شود، مراجعه کننده تان نیز بیشتر خواهد بود! سعی کنید وسعت بزرگی را برای طرح تان در نظر داشته باشید! درست است که هرچقدر متراژ مغازه شما بیشتر باشد، به تبع هزینه خرید مغازه نیز بیشتر خواهد بود، ولی شما باید بتوانید انواع مختلف لوازم التحریر و کتاب ها را داشته باشید تا محبوب همه افراد و اقشار جامعه باشد! مغازه تان باید بگونه ای باشد که اگر فردی دنبال کتاب ادبیاتی و شعری است بتواند آن را در مغازه شما جستجو کند یا چنانچه شخصی بدنبال کتاب کمک درسی است، اولین مغازه ای که به ذهنش می رسد که می تواند کتاب مدنظر خود را درآنجا پیدا کند، فروشگاه شما باشد!

پس از انتخاب محل پروژه، در قدم بعدی شما باید کار قفسه بندی ها و دکوراسیون های داخلی را آغاز نمایید. سعی کنید به کمک طرح های سنتی و شیک، ویترین ها و قفسه های جذابی را درست کنید که مشتری را مشتاق به بازدید از آنها و محصولاتتان کند؛ از ایجاد نور های مخفی و خلق طراحی هایِ ویژه و جذاب بر روی دیوار ها و سقف فروشگاه تان غافل نشوید؛ همه تلاش شما باید در این راستا باشد که فضایی ادبی و شیک ایجاد کنید. نکته قابل توجه دیگر می تواند استفاده از آیینه باشد! آری درست شنیدید! نصب آیینه بر دیوار و سایر نقاط فروشگاه، می تواند مغازه شما را بزرگتر از آن چیزی که هست، نشان دهد! و این موضوعی است که تاثیر بسزایی در انتخاب مغازه شما برای خرید توسط مشتری ایجاد می کند.

اکنون نوبت خرید عمده تجهیزات و محصولات یعنی کتاب ها و لوازم التحریر است. سعی کنید بیشترین تنوعِ محصولی را در مغازه خود داشته باشید؛ به عنوان مثال در قسمت کتاب فروشیِ فروشگاه شما، هرگونه کتاب از داستان ها و کتاب های رنگ و آمیزیِ کودکانه گرفته تا کتاب های کمک درسی و کنکوری و دانشگاهی و کتبِ ویژه مطالعه آزاد و… باید وجود داشته باشد. در بخش لوازم التحریر نیز همینگونه است! کالا های خود را محدود به مداد و خودکار و چند قلم پاک کن نکید! تنوعِ لوازم التحریریِ شما باید از اقلام ساده باشد تا طرح های شیک و به روز! امروزه تنوع و طرح و رنگ مختلفی در عزصه لوازم التحریر وجود دارد و شما به عنوان یک فرد فعال در این زمینه باید همیشه با عمده فروشان خود در ارتباط باشید تا به روز ترین و لوکس ترین کالا های تولیدی در مغازه شما یافت شود! سعی کنید همیشه جزو اولین مغازه هایی باشید که کالا های به روز و طرح های تازه تولید شده را به فروشگاه خود می آورد. موضوع دیگر در این مرحله این است که سعی کنید هیچ گاه کمیت را فدای کیفیت نکنید! هدف شما باید این باشد تا محصولاتی مستحکم و با دوام که مد نظر مشتری است، را ارائه دهید.

اینک پس از استخدام چند نفر به عنوان راهنمای مشتری ها در خرید و دریافت مجوز ها، نوبتِ افتتاح مغازه است! در ادامه مطالب همین محتوا، شرایط و نحوه اخذ مجوز ها را به طور کامل و جامعه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

میزان سرمایه لازم برای مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی و تاسیس یک مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر

واقعیت این است که اعلام یک پاسخ دقیق و درست برای این موضوع که برای راه اندازی و تاسیس یک مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر، نیازمند بررسی های متنوع و کسب حجم انبوهی از اطلاعات از طرح شماست! میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای احداث یک مغازه فعال در این زمینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و متاثر از پارامتر های زیادی است؛ به عنوان مثال حیطه های کاری و انواع اقسام کتاب ها و تعرفه هایی که شما برای فروش محصولاتتان خواهید تعیین خواهید نمود، نوع نوشت افزار ها و لوازم التحریر هایی که تهیه خواهید کرد، وسعت و مکان انتخابیِ دقیق شما برای طرح، اجاره ای یا مالکیت داشتن زمین پروژه و… تنها گوشه ای از عواملی است که می تواند هزینه های اولیه را به مقدار زیادی جا به جا کند.

جدول زیر ارائه گزارشی از برآورد مالی و اعتباریِ یک مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر به وسعت 450 متر مربع (با احتساب خرید زمین) است که شما می توانید پس از تهیه و دانلود فایل مورد نظر، می توانید به اطلاعات کامل آن دسترسی داشته باشید:

عنوان فعالیت: راه اندازی مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر
ظرفیت: فروش بیش از 803.600 عدد انواع اقلام در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 2 نفر
سرمایه ثابت طرح: 6.002.160.000 تومان
سرمایه در گردش: 189.720.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 6.191.880.000 تومان
میزان زمین طرح: 450 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 5.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 10 ساله
نقطه سر به سر: 19%
مدت برگشت سرمایه: 1.8 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 51.26%
تورم: 25%
سود سالیانه: 3.260.000.000 تومان(قبل از کسر مبلغ قساط)

البته به شرط داشتن زمین و سازه پروژه آماده که مالک آن باشید و قرار نباشد هزینه ای با عنوان محل طرح و ساخت سازه و … خرج کنید یا بر فرض، اگر در نظر بگیریم قرار باشد مغازه ای را با نرخ 20 الی 40 میلیون تومان در ماه (240 الی 480 میلیون تومان در سال) اجاره کنید، میزان بازگشت سرمایه تان به کمتر از 6 ماه رسیده و متعاقبا سود آوری بسیار بیشتری خواهید داشت!
البته لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین  عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح های خدماتی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.

نحوه راه اندازی مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر

مدارک مورد نیاز برای دریافت پروانه کسب مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر

  • مدارک هویتی شناسنامه و کارت ملی
  • اجاره نامه یا سند مغازه
  • آخرین مدرک تحصیلی
  • گواهی عدم اعتیاد و عدم سوء پیشینه

البته عنایت داشته باشید که شرایط استان ها می تواند قدری باهم فرق داشته باشد، اما کلیات موارد بالاست؛ پس از ارائه مدارکِ بالا به اتحادیه، در صورت صلاحدید رئیس اتحادیه، جواز کسب آماده شده و با پرداخت یک مبلغ جزئی پروانه به نام شما صادر خواهد شد.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی مغازه کتاب فروشی و لوازم التحریر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi