سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی تولید انواع باند و گاز پزشکی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن تاسیس کارخانه تولید انواع باند و گاز پزشکی

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1403
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
قیمت دانلود :
267,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

گزارش طرح توجیهی تولید باند و گاز پزشکی وب سایت فراپلن قصد دارد با ارائه دقیق ترین و درست ترین اطلاعات لازمه این بیزینس پلن، با رفع تمامی ابهامات و شبهات شما درمورد شرایط کنونی و آینده این طرح توجیهی و دراختیار گذاشتن خلاصه ای از گزارش برآورد مالی و اعتباری این بیزینس پلن، چشم اندازی واقع گرایانه از مسیر صفر تا صد این پروژه، تمام کمک های لازمه برای تصمیم گیری های شما در جهت سرمایه گذاری در این کسب و کار را ایفا کرده باشد. متخصصین و کارشناسان مجموعه فراپلن بر خود می بالند که با اولویت قرار دادن کیفیت گزارش ها و تطابق بالای آن با حقیقت بازار، توانسته اند با ارائه توضیحات لازم در مسیر پیاده سازی یک طرح، ایده بسیاری از افراد را از سطح تئوری و از روی کاغذ به مرحله اجرایی سازی و توسعه برسانند!

این طرح توجیهی در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

تولید گاز و باند پزشکی

به جرات می توانیم ادعا داشته باشیم که این محتوا، کامل ترین و دقیق ترین گزارشی است که شما می توانید درباره تولید انواع باند و گاز پزشکی و وضعیت بازار و پروسه خط تولید، به آن دسترسی داشته باشید! چرا که در ادامه مطالب سعی کرده ایم طبق نتایجی که از تحقیقات و بازدیدهای میدانی از چند واحد فعال این بیزینس پلن، کسب کرده ایم علاوه بر معرفی انواع باند و گاز های پزشکی و کاربرد های وسیع آنها، درمورد پروسه صفر تا صد خط تولید و مواد اولیه این بیزینس پلن، ماشین آلات و تجهیزات لازمه، میزان سرمایه مورد نیاز و بهره های مالی و درآمدها را به طور کامل و مفصل برطبق آخرین آمار های اعلامی از سوی نهاد ها و ارگان های دولتی،  مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

جای هیچ گونه نگرانی نیست! کارشناسان بازاری مجموعه فراپلن به طور کامل بر دغدغه ها و ابهامات شما واقف اند و سعی کرده اند در این گزارش به تمامی سوالات شما، پاسخ دهند؛ به عنوان مثال بدیهی است که یکی از مهم ترین و اصلی ترین موضوعاتی که شما در طرح توجیهی تولید انواع باند و گاز پزشکی بدنبال آن هستید، اطلاع از وضعیت مالی و اعتباری این پروژه است و می خواهید بدانید با چه میزان سرمایه گذاری به چه درصدی از درآمدها و بهره های مالی خواهید رسید؛ پیشنهاد می کنیم مطالعه ادامه مطالب را از دست ندهید، چراکه پاسخ بسیاری از چنین سوالات و دغدغه های شما در ادامه این محتوا گنجانده شده است؛ یقین داشته باشید که پس از مطالعه و تهیه فایل برآورد های مالی و اعتباری ما، با دقیق ترین و کامل ترین اطلاعات، تصمیم خود مبنی بر ورود یا کنار گذاشتن این کسب و کار را نهایی خواهید کرد.

نحوه راه اندازی و تاسیس خط تولید باند پزشکی

معرفی طرح توجیهی باند و گاز پزشکی و کاربرد های آنها

در اولین بخش گزارشات خود، قصد داریم قبل از ورود به بحث های تخصصی و جزییات پروژه، با معرفی محصولات این طرح و انواع آنها و کاربردهای وسیع آن، دامنه خدماتی این کسب و کار را نشان داده و به نوعی بازار هدف تولیدات این بیزینس پلن را شناسایی کنیم؛ با ماه همراه باشید.

باند و گاز های پزشکی از جمله تجهیزات پزشکی و بیمارستانیِ  ضروری ای هستند که در مراقبت از زخم ها، سوختگی ها و آسیب های پوستی کاربرد بسزایی دارند. این محصولات معمولا از مواد نرم و قابل انعطاف مانند پنبه، گاز و الیاف مصنوعی ساخته می شوند و در اندازه ها و اشکال محتلفی در دسترس بوده و بدلیل پیشگیری از عفونت زخم ها و جراحت ها، کاربرد بسیار فراوانی دارند. باند ها و گاز های پزشکی، براساس نوع مواد تشکیل دهنده، نحوه تولید و شیوه ساخت آنها، در انواع و اقسام مختلفی طبقه بندی می شوند که جزییات آنها به شرح جداول زیر می باشد:

انواع گاز ها و باند های پزشکی:

نام محصول انواع آن
 

 

 

گاز پزشکی

گاز استریل: این نوع گاز از مواد استریل ساخته شده است و برای پانسمان زخم های جراحی و سایر زخم های عمیق و مستعد عفونت استفاده می شود.

گاز وازلینه: این نوع گاز بدین جهت که در مراحل خط تولید، به گاز وازلین آغشته شده است، برای محافظت از پوست در برابر تحریمات ناشی از ترشحات زخم بسیار کاربردی می باشد.

گاز دندانپزشکی: این نوع گاز ها از مواد نرم و انعطاف پذیر ساخته شده اند و برای پانسمان زخم های دهان و دندان و جراحی های لثه ای، استفاده می شوند.

گاز توپی: همانطور که از عنوان شان پیداست، این نوع گاز ها به فرم توپی ساخته می شوند و برای شستشوی زخم هایی که مرحله احتمالیِ عفونت را طی کرده اند، استفاده می شوند.

 

 

 

باند پزشکی

باند استریل: این نوع باند از مواد استریل ساخته شده است و برای پانسمان زخم های جراحی و سایر زخم های عمیق و حساس استفاده می شود.

باند غیر استریل: منشا تولیدی این نوع باندها، مواد غیر استریل است و کاربرد آنها پوشش و پیشگیری از عفونت زخم های سطحی و کم خطر است.

باند کشی: این نوع باند دارای خاصیت کشسانی بوده و برای ثابت نگه داشتن پانسمان و آتل در مناطقی که حرکت زیاد وجو دارد استفاده می شود.

باند نواری: این نوع باند ها که به صورت نواری تولید می شوند، برای ثابت نگه داشتن پانسمان و آتل در اندام های کم تحرک بدن، کاربرد دارند.

باند چسبی: این باندها نیز از آن جهت که دارای خاصیت چسبندگی هستند، برای ثابت نگه داشتن پانسمان و آتل در اندام هایی که امکان استفاده از باند های دیگر وجود ندارد، کاربرد ویژه ای دارد.

 انواع کاربرد های گاز ها و باند های پزشکی:

نام محصول کاربرد آن
 

 

گاز پزشکی

پانسمان زخم: گاز پزشکی یک ماده پانسمان عالی ست که برای محافظت از زخم در برابر آلودگی و عفونت استفاده می شود.

شستشوی زخم: از گاز های پزشکی در شستشوی زخم ها و از بین بردن ترشحات و بقایای زخم نیز استفاده می شود.

اعمال پماد و سایر داروها: یکی دیگر از کاربرد های گاز های پزشکی، اعمال پماد و برخی داروهای پوستی بر روی زخم ها و پوشش آنها با هدف پیشگیری از عفونت است.

 

 

 

باند پزشکی

ثابت نگه داشتن پانسمان و آتل: مهم ترین کاربرد باند های پزشکی، ثابت نگه داشتن و فیکس کردن پانسمان ها و آتل هاست و از این جهت در فعالیت های پزشکی و پرستاری، نقش ویژه ای دارد.

کمک به کاهش تورم: شاید اطلاع نداشته باشید که یکی از موارد کاربردی باند های پزشکی، کمک کاهش تورم در ناحیه آسیب دیده است.

بستن زخم: در پروسیجر های درمانی، از باند های پزشکی برای بستن زخم های کوچیک و سطحی نیز استفاده می شود.

 خط تولید انواع باند و گاز های پزشکی

مراحل و خط تولید انواع باند و گاز های پزشکی به طور خلاصه، شامل چهار مرحله به شرح ذیل است:

 • تولید پارچه: در این مرحله، الیاف پنبه، گاز یا الیاف مصنوعی که به فرم تار ها و نخ های ریزی به سایز 19 تا 20 درآمده و به فرم بوبین های آماده با وزن تقریبی 20 کیلوگرمی جهت ماسوره پیچی آماده تبدیل به پارچه هستند، وارد تجهیزات و ماشین های ماسوره پیچ می شوند. با عبور تارها به صورت متناوب و پی در پی از روی پودها، شکل های اولیه پارچه های گازی و باندی شکلی ساخته می شود. تراکم تار و پود پارچه در تولید باند ها و گاز های پزشکی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و طبق استاندارد ها، تراکم این تار و پود ها باید به گونه ای باشد که پارچه تولیدی، نرم و قابل انعطاف و در عین حال محکم باشد.
 • تکمیل پارچه: پارچه های تولیدی برخلاف باند ها و گاز های پزشکی ای که ما در بازار یا بیمارستان ها می بینیم، رنگ سفیدی ندارند! در واقع شکل ظاهری این پارچه ها، رنگ طبیعی الیاف و پنبه هاست که معمولا به صورت زرد مایل به خاکستری است؛ در این مرحله از خط تولید دو پروسیجر اساسی با عنوان سفیدگری و ضدعفونی انجام می شود؛ در فرآیند اول با استفاده از مواد سفیده کننده که شامل آب اکسیژنه، سود و سیلیکات سدیم و… هستند، رنگ اصلی الیاف و پنبه ها را از سطح پارچه زدوده و رنگ سفید به طور یکنواخت و هم سطح به پارچه ها داده می شود. در مرحله بعدی، پارچه های تازه سفید رنگ شده، پس از خشک شدن وارد دستگاه های ضدعفونی کننده همچون اتوکلاو شده و تمام آلودگی ها و میکروب ها از سطح آنها برداشته می شود و درنهایت پارچه های سفید رنگِ استریل که آماده برش و سایز بندی هستند، تهیه می شود.
 • برش و تبدیل پارچه به شکل موردنظر: همانطور که از عنوان این مرحله مشخص است، در این بخش از خط تولید، پارچه های تولیدیِ سفیدرنگِ ضدعفونی شده، برای تولید باند و گاز ها در ابعاد و اندازه های مدنظر، توسط دستگاه های خاص، برش داده شده و به رول هایی با عرض کمتر تبدیل می شوند؛ به عبارتی می توان بیان داشت پارچه تکمیل شده به فرم مربع یا مستطیل برای تولید گاز و باند های پزشکی، به صورت نواری یا حلقه ای برش داده شده و آماده استریلیزاسیون نهایی و بسته بندی می شوند.
 • استریلیزاسیون نهایی و بسته بندی محصولات: در این مرحله، محصولات تولید شده پس از استریلیزاسیون نهایی و اطمینان از ضدعفونی کامل آنها، در بسته بندی های مناسب قرار می گیرند و اطلاعات مربوط به محصول مانند نام، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و نحوه استفاده بر روی بسته بندی درج شده و محصولات آماده روانه سازی به بازار یا انبار می شوند!

نحوه تاسیس و احداث باند و گاز پزشکی

معرفی و بررسی هزینه تجهیزات و خط تولید انواع باند و گاز های پزشکی

بی شک هر پروژه ای برای راه اندازی نیازمند خرید و تهیه برخی دستگاه ها و تجهیزات دارد که آشنایی و آگاهی داشتن از آنها قبل از شروع اجرایی سازی طرح، الزامی می باشد؛ برخی از مهم ترین و اصلی ترین دستگاه ها و ماشین آلات خط تولید انواع باند و گاز پزشکی عبارتند از:

 • ماشین های بافندگی
 • ماسوره
 • دستگاه برش پارچه
 • ماشین آلات بسته
 • دستگاه تولید باند وگاز روغنی
 • تجهیزات استریل محصولات

اما قیمت هر یک از این دستگاه ها و هزینه پیاده سازی خط تولید چقدر است؟! دقت داشته باشید که هزینه راه اندازی خط تولید انواع باند و گاز پزشکی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ از جمله:

 • ظرفیت تولید: ظرفیت تولید کارخانه تویلد انواع باند و گاز پزشکی می تواند از چند صد متر پارچه اولیه در روز تا چندین هزار متر متغیر باشد؛ بدیهی است هرچه قصد داشته باشید دستگاه ها و تجهیزاتی را بخرید که قدرت تولید هر چه بیشتر را داشته باشد، هزینه های بالاتری را باید متقبل شوید.
 • نوع محصولات تولیدی: خط تولید انواع باند و گاز پزشکی می تواند محصولات مختلفی مانند گاز استریل، گاز وازلینه، گاز دندانپزشکی، باند غیر استریل و… تولید کند؛ واضح است که هر نوع محصول هزینه تولید متفاوتی دارد.
 • سطح اتوماسیون کارخانه: خط تولید باند و گاز پزشکی می تواند به صورت دستی، نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک باشد؛ قطعا خط تولید تمام اتوماتیک هزینه های بیشتری نسبت به خط تولید دستی یا نیمه اتوماتیک دارد.

دستگاه و خط تولید انواه باند و گاز پزشکی

برند دستگاه ها، نو یا دست دوم بودن آنها، هزینه های خرید زمین و اخذ مجوزها از سازمان ها و نهاد های مختلف دولتی، هزینه مطالعات اولیه طرح یا میزان حقوق و مزایایی که قرار است به پرسنل خود اعطا کنید و… همگی از جمله مواردی است که می تواند تعیین سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی یک کارخانه تولید انواع باند و گاز پزشکی را بشدت تحت تاثیر خود قرار دهد؛ پس اعلام یک عدد به عنوان سرمایه اولیه مورد نیاز برای پیاده سازی خط تولید انواع گاز و باند پزشکی می تواند حرکتی به مراتب اشتباه تلقی شده و اطلاعاتی غلط از این ایده در اختیار شمت سرمایه گذار و کارآفرین عزیز بگذارد؛ اما در حالت کلی می توان اذعان داشت هزینه راه اندازی این پروژه در ایران بالاتر از 10 میلیارد تومان است.

جدول زیر خلاصه ای از گزارشات برآورد های مالی و اعتباری ما بر اساس آخرین قیمت ها و نرخ تورم و تنزیل، از یک واحد تولیدی انواع باند و گاز پزشکی با ظرفیت بیش از 800 هزار قوطی در سال است:

عنوان فعالیت: راه اندازی خط تولید انواع باند و گاز پزشکی
ظرفیت: 800 هزار قوطی در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 20 نفر
سرمایه ثابت طرح: 6.639.460.000 تومان
سرمایه در گردش: 4.270.950.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 10.910.410.000 تومان
میزان زمین طرح: 450 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 6.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 5 ساله
نقطه سر به سر: 19%
مدت برگشت سرمایه: 4.5 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 21.35%
تورم: 30%
NPV: 508.9

لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین  عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح های صنعتی و تولیدی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی تولید انواع باند و گاز پزشکی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi