سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باشگاه بولینگ

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث باشگاه بولینگ

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 13 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 13 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
Bowling
قیمت دانلود :
246,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

برای بسیاری از خانواده ها، نوجوانان و بزرگسالان، رفتن به سالن بولینگ در اوقات فراغت، امری مفرح محسوب می شود. بولینگ نوعی بازی سرگرم کننده و ورزش هیجان انگیز به شمار می آید. سالن‌های بولینگ به گونه‌ای توسعه یافته اند که به طور یکسان، امکانات سرگرم کننده و هیجان انگیزی را در اختیار بولینگ‌بازان معمولی و حرفه‌ای‌ها قرار می دهند. در صورتیکه علاقه مند به بازی بولینگ هستید و درصدد راه‌اندازی سالن بولینگی هستید که می تواند برای سال‌ها و دهه‌های آتی به نحو موفقیت آمیزی عمل کند، در اقدام اول باید طرح کسب و کار خود را داشته باشید.

کارآفرینان و سرمایه گذاران علاقه مند به این ورزش به واسطه تهیه و مطالعه طرح توجیهی آن می توانند آشنایی بیشتری با چشم اندازهای آتی این کسب و کار به دست آورند. طرح توجیهی احداث باشگاه بولینگ علاوه بر اینکه سرمایه گذاران را با میزان دقیق سرمایه اولیه لازم و همچنین برآورد سودآوری آن آشنا می سازد، بله می تواند پیش نیازهای ضروری برای ورود به این کسب و کار را نیز در اختیار آنها قرار دهد. مطمئنا داشتن آگاهی کامل در مورد یک کسب و کار می تواند مسیر موفقیت را هموارتر ساخته و مانع از شکست های احتمالی ناشی از عدم آگاهی گردد. همچنین لازم به ذکر است که نگارش طرح توجیهی دقیق و به روز، می تواند مسیر اخذ یک سری از وام ها و تسهیلات بانکی برای تامین سرمایه اولیه را هموارتر ساخته و مراحل اخذ برخی از مجوزهای ضروری کسب و کار را نیز تسهیل بخشد.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

بررسی مطالعات فرصت و امکان سنجی راه اندازی باشگاه بولینگ

(مساحت400 مترمربع) برای اخذ تسهیلات بانکی و اطلاع از آینده پروژه

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 31 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 3.580.790.000 تومان
2 میزان سرمایه ثابت 3.067.150.000 تومان
3 میزان سرمایه در گردش 513.640.000 تومان
4 سهم آورده متقاضی 67.150.000 تومان
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.5 سال
6 هزینه های ثابت سرمایه گذاری 3.067.150.000 تومان
7 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 2.148.200.000 تومان
8 سرمایه مورد نیاز جهت تجهیزات باشگاه 606.100.000 تومان
9 هزینه های مرتبط با دارایی های ثابت 3.186 تومان
10 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 12 نفر
11 نسبت سر به سر در سال اول بهره برداری 31.5 درصد
12 هزینه محوطه سازی و بهبود زمین 173.000.000 تومان
13 هزینه تاسیسات 26.000.000 تومان
14 هزینه اثاثیه و ملزومات باشگاه 444.800.000 تومان

بررسی اجمالی احداث سالن بولینگ

سالن های بولینگ برای اکثر افراد، نوعی بازی سرگرم کننده و هیجان انگیز محسوب می شوند. همچنین این سالن های بولینگ فرصتی را برای تمرین و رقابت در اختیار بولینگ بازان حرفه ای قرار می دهند. این سالن ها معمولاً از مسیرهای متعددی تشکیل شده‌اند. علاوه بر این، سالن های بولینگ امروزی مجهزتر بوده و امکانات بیشتری را در اختیار علاقه مندان به این ورزش قرار می دهند. همچنین در یک سالن بولینگ نه تنها بازی بولینگ ارائه می شود، بلکه افراد می توانند به غذا، نوشیدنی ها و سایر اشکال سرگرمی نیز دسترسی داشته باشند. همچنین خدماتی نظیر اجاره کفش، خدمات غذایی، لیگ های بولینگ و رویدادهایی مانند جشن تولد از دیگر جریان های رایج و درآمدزا برای سالهای بولینگ می باشند.

همچنین ممکن است یک سالن بولینگ، یک مدل کسب و کار خاص را برای خود انتخاب کند. برخی از سالن ها در ارائه یک محیط بولینگ حرفه‌ای از تخصص ویژه ای برخوردار هستند و به نحوی طراحی شده‌اند که افراد حرفه‌ای را مجذوب می کنند. سایر سالن ها دارای شیوه های متنوع تری هستند و بر ایجاد محیطی هیجان انگیز و سرگرم کننده برای خانواده ها متمرکز می باشند. همچنین برگزاری مهمانی های گوناگون در فضایی تاریک و درخشنده، دکورهای سرگرم کننده، اجرای موسیقی شاد، و چیدمان های مناسب برای بچه ها، همگی برای بولینگ بازان غیرحرفه ای و سایر شرکت کنندگانی که در پی سرگرمی هستند، جذاب و هیجان انگیز است.

بولینگ

از آنجائیکه صنعت بولینگ تحت تأثیر چندین روند قرار دارد، پیوسته در حال تغییر است. بر طبق گزارشات بدست آمده از جاذبه‌های گردشگری و پارک‌ها، سالن‌های بولینگ درصدد ارائه تجربیات و فعالیت‌های متنوع‌تری هستند، در نتیجه، بسیاری از سالن ها برای افزایش تجربه و رقابت با سایر گزینه‌های سرگرمی، سالن های غذاخوری همراه با خدمات کامل را ارائه کرده‌اند.

از آنجائیکه فرهنگ ورزش بولینگ تغییر کرده است، سالن های بولینگ نیز بایستی تغییر کرده و به روزسانی شوند. این در حالی است که در گذشته، این ورزش، کمتر بر سرگرمی‌های معمولی متمرکز بوده و بیشتر بر لیگ تمرکز داشته است، اما امروزه این موضوع تغییر کرده است و سالنهای بولینگ امروزی برای بسیاری از کودکان، بزرگسالان و خانواده ها، جذاب و هیجان انگیز هستند. همچنین ظهور فناوری های جدید و متعدد نیز فرصتی را برای ایجاد تجربیات خاص در سالن ها فراهم کرده است. به طور مثال، نصب نمایشگرها، سیستم های سرگرمی منحصر به فرد، و سایر موارد، این ورزش را به یک بازی سرگرم کننده و مفرح تبدیل کرده است و بولینگ بازها را برای شرکت در هر بازی تشویق می کند.

بازار هدف باشگاه بولینگ

سالن های بولینگ امروزی برای افزایش سود خود نیازمند جذب بازار هدف هستند. در حالی که بولینگ‌ بازان حرفه‌ای ممکن است بخشی از بازار هدف سالن باشند، بولینگ ‌بازان غیر حرفه ای که در پی سرگرمی هستند، امروزه عده کثیری از مشتریان معمولی این سالن ها را تشکیل می‌دهند. این بولینگ ‌بازان معمولی می‌توانند کودکان، نوجوانان، خانواده‌ها و بزرگسالان باشند. بازار هدف یک سالن، متشکل از افرادی (خواه گروهی از نوجوانان که در پی یک جمعه شب سرگرم کننده هستند یا والدینی که در پی یک ایده جشن تولد عالی برای فرزندشان هستند) است که در پی فضایی سرگرم کننده و جذاب می باشند.

راه اندازی باشگاه بولینگ

مهارت های لازم برای راه اندازی سالن بولینگ

راه اندازی یک سالن بولینگ مستلزم مدارک تجاری خاصی نیست، اما برای بقا در این صنعت، مهارت ها و تجربیات خاصی نیاز است. البته لازم به ذکر است که اخذ یک سری مجوزها برای راه اندازی این کسب و کار، ضروری می باشد.

  • تجربه: تجربه در صنعت، چه به عنوان یک بولینگ باز یا به عنوان کسی که در یک سالن بولینگ کار می کند، می تواند مفید باشد زیرا یک صاحب کسب و کار از اطلاعات دقیقی در رابطه با بازی، عملیات سالن و موارد دیگر برخوردار می باشد.
  • مهارت های مربوط به ارائه خدمات به مشتریان: در سالن بولینگ، تعامل با مشتریان از اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار است. همچنین، صاحب کسب‌وکار با داشتن مهارت‌های بین فردی قوی می‌تواند ارتباطات موثری را با مشتریان برقرار کرده و آنها را ترغیب کند که مجددا به بازی بازگردند.
  • مهارت های فنی: سالن‌های بولینگ، متشکل از تجهیزات مکانیکی هستند که ممکن است دچار نقص و خرابی شوند. صاحب سالنی که از تخصص و مهارت های فنی اولیه برخوردار است ممکن است بتواند سیستم معیوب را عیب یابی کرده و یا تعمیرات مربوطه را انجام دهد و به نحو قابل ملاحظه ای در هزینه های مربوط به فراخواندن تکنسین برای انجام تعمیرات، صرفه جویی کند. رفع نواقص و عیوب تجهیزات چه از جانب خودتان و چه از جانب تعمیرکار انجام شود، به این معناست که خطوط معیوبی در سالن وجود دارند که از عملکرد مناسبی برخوردار نیستند و بایستی در روزهای تعطیلی سالن، به طور کامل مورد بازرسی و تعمیر قرار گیرند.
  • تجربه مدیریت: مالک کسب و کاری که قبلاً کارکنانی را استخدام نموده و آنها را آموزش داده و مدیریت کرده است، در مقایسه با مالکی که از تجربه مدیریتی برخوردار نیست، در مواجه با برخی از چالش های مربوط به مدیریت یک سالن بولینگ، از آمادگی بهتری برخوردار است.
  • خلاقیت: برخی از موفق‌ترین کسب‌وکارهای سالن بولینگ دارای مضامین یا رویکردهای ویژه ای نظیر مراسم شبانه در فضایی تاریک و نورهای درخشنده یا پیشنهادات غذایی هستند که مصرف‌کنندگان در سایر سالن‌های بولینگ آنرا تجربه نمی کنند. همچنین، داشتن خلاقیت در طراحی اولیه سالن بولینگ و ارائه پیشنهادات جذاب برای مشتریان، حائز اهمیت است.

بولینگ که بولینگ ده پین نیز نامیده می شود، نوعی بازی است که در آن یک توپ سنگین از یک مسیر طولانی و باریک به سمت گروهی از اشیاء به نام پین با هدف کوبیدن پین های بیشتری نسبت به حریف، غلتانده می شود. لازم به ذکر است که این بازی کاملاً متفاوت از سایر انواع بولینگ مانند چمن، کندلپین، داک پین و پنج پین می باشد. همچنین انواع مختلفی از بولینگ وجود دارد، اما بولینگ ده پین از محبوبیت ویژه ای برخوردار بوده و در ایالات متحده، کانادا، اروپای غربی، آسیای شرقی، استرالیا، نیوزیلند و آمریکای لاتین دارای طرفداران خاصی است. در ایران نیز در طی چند سال گذشته، علاقه مندان زیادی به سمت این ورزش جذب شده اند و در نتیجه بازار هدف خوبی را برای صاحبان این سالن ها به وجود آورده اند.

ورزش بولینگ

تاریخچه بولینگ

اکثر افراد، بولینگ را نوعی بازی سرگرم کننده و هیجان انگیز در فضایی سرپوشیده تصور می کنند که می تواند با خانواده یا گروهی از دوستان انجام شود. زمانیکه از این بازی، سخن به میان می آید، تفکر رفتن به مرکز بولینگ، اجاره یک جفت کفش، برداشتن یک توپ و تلاش برای پرتاب توب به ذهن خطور می کند. با این وجود، انواع مختلفی از بولینگ، به غیر از بولینگ سنتی ده پین وجود دارد که طی قرن ها در سرتاسر جهان بازی می شود.

شواهد بدست آمده حاکی از آن است که، قدیمی ترین شکل بازی بولینگ به زمان مصر باستان، حدود 5000 سال قبل از میلاد باز می گردد. مصریان باستان سنگ هایی را به سمت اشیای مختلف می غلتاندند. با گذشت زمان، انواع مختلفی از بولینگ از بازی مصر باستان ظهور کرد. این ورزش دارای تنوعات مختلف نظیر بولینگ سنتی ده پین تا بولینگ نه پین و بولینگ پنج پین است. همچنین، دو شکل دیگر از بازی بولینگ نظیر بولینگ روی چمن یا ماسه با توپ های چوبی نیز تا به امروز پرطرفدار بوده اند.

همانند بسیاری از ورزش های محبوب، این ورزش نیز دارای اصطلاحات خاصی است که افراد بایستی با آنها آشنا باشند. به طور مثال، کوبیدن تمام پین ها با یک توپ، (strike /تمام کردن بازی با سه استرایک پی در پی در بخش دهم (بولینگ)) نامیده می شود و در صورتیکه تمام پین ها با دو توپ بر زمین بیفتند،  (spare /انداختن هر ‎ 10میله بولینگ با دو پرتاب) نامیده می شوند و در صورتیکه بین پین ها فاصله ایجاد شود، اسپلیت نامیده می شود. موارد فوق تنها نمونه ای از چند مورد از اصطلاحات متداول هستند که معمولا در طی بازی های بولینگ شنیده می شوند.

در حالی که بولینگ یک ورزش سرگرم کننده و هیجان انگیز محسوب می شود، اما برخی خطرات جزئی نیز در این بازی وجود دارد. توپ های بولینگ دارای وزن های متفاوتی هستند و حداکثر وزن آن ها حدوداً 7 کیلوگرم می باشد. همچنین پرتاب توپ ها همراه با وزن توپ می تواند به دست، مچ، بازو و شانه فشار هایی را وارد کرده و بازیکن را در معرض آسیب قرار دهد. همچنین، پرتاب توپ می تواند باعث ایجاد فشار بر روی کمر و پاهای بازیکن شود. اما اقدامات پیشگیرانه ای نیز نظیر انجام حرکات کششی مناسب و گرم کردن بدن پیش از بازی می تواند به نحو قابل ملاحظه ای به کاهش میزان تنش و فشار وارده به بدن منجر شود.

سرمایه اولیه لازم و برآورد سودآوری سالن بولینگ

یکی از اولین و اصلی ترین هزینه هایی که پیش روی سرمایه گذاران این ورزش وجود دارد، تملیک یک زمین مناسب می باشد چرا که این بازی نیازمند فضای کافی و مناسب است. پس از ایجاد سالن، هزینه های بعدی شامل خریداری تجهیزات مورد نیاز برای این ورزش می باشد. لازم به ذکر است که تمامی این هزینه ها به صورت دقیق در این طرح توجیهی مورد اشاره قرار گرفته اند. هزینه های دیگر مربوط به نیروی انسانی مورد نیاز، هزینه های مربوط به انرژی (آب، برق، گاز)، هزینه های تعمیر و نگهداری تجهیزات و … می باشند. در کنار این موارد، راه اندازی سالن غذاخوری و … نیز از جمله مواردی است که بر طبق تصمیمات سرمایه گذار انجام می گیرد.

ورزش بولینگ در طی چند سال گذشته، علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است و می توان عنوان کرد که سرمایه گذاران به واسطه اتخاذ استراتژی های بازاریابی و تبلیغاتی مناسب می توانند رقابت خوبی با رقبای دیگر داشته باشند و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند. در این راستا، سهم بیشتر بازار مساوی خواهد بود با سودآوری بیشتر.

به واسطه محاسبات انجام شده در این طرح توجیهی و با در نظر گرفتن تمامی فاکتورها از جمله سرمایه های ثابت و متغیر و مدت زمان بازگشت سرمایه، می تواند عنوان کرد که راه اندازی باشگاه بولینک از جمله طرح های توجیه پذیر از نظر اقتصادی می باشد.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باشگاه بولینگ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi