سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی تولید آجر سفال و آجر نسوز

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث کارخانه تولید آجر سفال و آجر نسوز

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 12 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی تولید آجرسفال و آجرنسوز
قیمت دانلود :
265,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی تولید آجر سفال و آجر نسوز مجموعه فراپلن، به عنوان پکیجی غنی از محتوا از شرایط صفر تا صد این پروژه می تواند با ارائه به روزترین و دقیق ترین اطلاعات لازمه از این طرح اعم از توضیح و آشنایی با سفال و انواع آنها، ماشین آلات و تجهیزات کارخانه آجرسفال و آجر نسوز، فرآیند تولید و هزینه های راه اندازی خط تولید آجر و مشخصات گمرکی و بررسی شرایط صادرات و واردات و عرضه و تقاضای این محصولات، تمام نیازهای شما را برای آگاهی از مزیت و چالش های سرمایه گذاری در این کسب و کار، برطرف سازد.

بدیهی است که مهم ترین و با ارزش ترین موضوع برای یک سرمایه گذار در شروع اجرایی سازی یک پروژه، آگاهی از هزینه ها و سرمایه های موردنیاز طرح و برآورد های مالی و اعتباری آن و بررسی درآمدهای یک کسب و کار است؛ تیم فراپلن با درک اهمیت این موضوع و با بررسی شرایط بازار و مصاحبه با مدیر عامل های چندین واحد فعال در این عرصه، اقدام به بررسی هزینه ها و برآوردهای مالی پروژه در قالب طرح توجیهی و بیزینس پلن کرده که بیشترین تطابق را با واقعیت داشته و بهترین پکیج راهنماگر برای شما به عنوان سندی محکم و معتبر برای داشتن چشم اندازی صحیح و دقیق از جریانات نقدی طرح تولید آجر سفال و آجر نسوز تلقی می شود لذا می توانید با تهیه این پکیج به طور دقیق از سرمایه ها و هزینه ها و درآمدهای این پروژه آگاه شده و اقدام به تصمیم گیری نمایید.

تولید آجر نسوز

معرفی و بررسی انواع آجرها

آجر سفال یا آجر نسوز، هر دو از مصالح پرکاربرد ساختمانی محسوب می شوند که حاصل فرآیند ترکیب آب و خاک رس با خشک کردن خشت ورز آمده آنهاست که بر حسب نوع آجر در بخش های مختلف یک سازه، کاربردهای ویژه ای دارند. سرمایه گذاری در این طرح از آن جهت که به ماده اولیه گران قیمت یا کمیابی نیاز ندارد و همه روزه ساخت و ساز و احساس نیاز به این کالا در کشور در حال افزایش و استمرار است، می تواند بسیار سودده تلقی شود.

برخی از خصوصیات مشترک آنها که باعث محبوبیت شان در بین مصالح ساختمانی شده است عبارتند از:

 • تحمل بسیار مطلوب در مقابل فشار و ضربه
 • حفظ شرایط پایداری خود در تماس با آب
 • و…

آجرها از لحاظ نوع کاربرد و قالب گیری و شکل ظاهری و همچنین مقدار مقاومت و ظرافت های تولید شان، از تنوع مختلفی برخوردارند و می توان آنها را از ابعاد مختلف در چندین دسته تقسیم بندی کرد که شرح کامل و جامع آن به شرح ذیل است:

 

 

 

 

انواع آجر

انواع روش تولید روش دستی: آجر به صورت توپر و درقالب مکعب مستطیل در انواع فشاری، قزاقی و نما توسط دست تولید می شود.
نیمه ماشینی: اکثر مراحل تولید همچون روش دستی است با این تفاوت که بیشتر فرآیند تولید با ماشین آلات انجام می گیرد.
ماشینی: بیشترین تنوع تولید آجر با این روش و تماما از طریق ماشین آلات صورت می گیرد.
انواع کاربرد و مصرف آجر معمولی: جهت استفاده در اکثر موارد عمومی ساختمان
آجرنما: مناسب برای ساختمان هایی که نمای سنگی در آنها استفاده نخواهد شد.
آجر مهندسی مرغوب: مناسبِ سازه هایی با قدرت تحمل زیاد در حین سبک سازی
انواع شکل ظاهری آجر توپر: کمتر از حدود یک چهارم حجم آجرها را سوراخ ها تشکیل می دهند.
آجر سوراخ دار: بیش از یک سوم حجم آجرها را سوراخ ها به خود اختصاص داده اند.
آجر توخالی: دارای سوراخ هایی مختلف با تعداد و شعاع متنوع!
آجر متخلخل: حجم منافذ به فرم بسته در انتها، بیش از 15 درصد حجم آجر می باشد.
آجر با شکل مخصوص: تمامی انواع آجرها با فرم های غیر از مکعب مستطیل

ماشین آلات و تجهیزات کارخانه آجر سفال و آجر نسوز

ماشین آلات و تجهیزات یک کارخانه آجرسازی بسته به نوع سفالی یا نسوز بودن آجر می تواند مقداری باهم متفاوت باشد؛ ولی در حالت کلی اکثر دستگاه ها یکسان بوده و حتی نوع کاربردی شان نیز چه در نوع سفالی و چه در نوع نسوز، یکسان می باشد. این موارد در داخل طرح توجیهی و بیزینس پلن مورد اشاره قرار می گیرند.

لیست اسامی مهم ترین دستگاه های کارخانه آجرسازی بدین ترتیب است:

 • سیلو تغذیه کننده 4 متر مکعب
 • دستگاه کلوخ شکن
 • مخلوط کن
 • سیلو سیمانی
 • برش اتوماتیک
 • کوره و خشک کن
 • نوار نقاله لاستیکی و فلزی
 • دستگاه سنگ زن
 • دستگاه مخلوط کن و پرس و والس

فرآیند تولید آجر سفال و آجر نسوز

گرچه فرآیند تولید آجر سفال با آجر نسوز اندکی متفاوت است ولی این دو نوع آجر در بیش از 80 درصد مراحل خط تولید باهم مشترک اند؛ یک آجر سفال یا آجر نسوز برای تولید و آماده سازی، مراحل زیر را می گذارند:

پیش تر گفته شد، اصلی ترین ماده اولیه کارخانه های آجرسازی، خاک رس است و نوع کیفیت این خاک می تواند تاثیرات بسزایی در استحکام و رنگ آجر تولیدی داشته باشد؛ بدین منظور در مرحله اول با استفاده از ابزارآلات و دستگاه های مختلف همچون بیل مکانیکی (لودر) و خاک تراش و … اقدام به جمع آوری خاک رس از معادن کرده و آنها را جهت ترکیب با آب و تهیه خشت ورزآمده برای ادامه مراحل خط تولید، به کارخانه انتقال می دهند.

خاک رس ورودی به کارخانه را برای ترکیب با آب، ابتدا تصفیه کرده و سپس با کمک تجهیزات آسیابی اقدام به خردکردن ریزسنگ ها و ذرات داخل خاک می کنند درحدی که اندازه ذرات تشکیل دهنده به کمتر از 3 میلی متر می رسد؛ خردکردن خاک رس، پیش نیاز ترکیب بهتر آن با آب و تولید یک گِل مناسب برای قالب گیری است!

در مرحله بعد، خاک رس آماده شده را جهت ترکیب با آب به مخازن مختلفی هدایت کرده و بر اساس پروتکل های کارخانه، حجم خاصی از آب به آن افزوده می شود و با استفاده از تجهیزات پیشرفته اقدام به همزنی محتویات مخازن می کنند که نتیجه این فرآیند آماده شدن حجم تعیین شده ای از خشت ورز یافته است.

سپس خشت های آماده شده بسته به نوع و ظرفیت اسمی محصولات کارخانه و سلیقه مصرف کنندگان در شکل های مختلفی قالب گیری شده و به عنوان مرحله نهایی برای خشک شدن و تهیه آجر نهایی وارد کوره ها می شوند و پس از طی بازه زمانی خاص و با کنترل حرارت و دمای داخل این کوره ها، آجرها به فرم نهایی درآمده و برای عرضه به بازار، انبار می شوند.

تولید آجر سفال

هزینه ساخت کارخانه و راه اندازی خط تولید آجرسفال و آجرنسوز

برآورد هزینه ها و میزان سرمایه لازم برای یک کسب و کار همچون طرح تولید آجر سفال و آجر نسوز برخلاف تصور عموم، کار نسبتا پیچیده و دشواری است و نیازمند بررسی و مطالعات بیشتر پروژه مدنظر سرمایه گذار است؛ به عنوان مثال تنها خرید یا مالکیت ملک یا نوع اجاره ای آن، می تواند سرمایه اولیه مورد نیاز و هزینه های لازمه این طرح را تا چند صد میلیون تغییر دهد! این محاسبات در طرح توجیهی و بیزینس پلن انجام می گیرد

از طرفی برخی از ریز تجهیزات و ابزارآلات خط تولید آجرسفال با آجرنسوز اندکی متفاوت است و نیاز به برخی دستگاه ها یا نوع خاصی از ماشین ها برای هر طرح است و مشخص کردن موضوع دقیق پروژه مبنی بر نوع سفالی یا نسوز بودن کارخانه از نیارمندی های دقیق یک کارشناس برای بررسی های مالی و اعتباری صحیح این طرح به حساب می آید.

گذشته از همه اینها نوع برند دستگاه ها، نو یا دست دوم بودن آنها، تعداد هر ماشین یا تجهیزات بسته به ظرفیت اسمی و تنوع محصولات کارخانه مدنظر شما از جمله عوامل متعدد دیگری است که می تواند هزینه های پروژه را به شدت تحت تاثیر خود قرار دهد.

همچنین شرایط کم ثباتی اقتصادی و تورم حاکم بر کشور و به پیوست آن نوسانات قیمت ها سبب شده است تا هزینه هر دستگاه لحظه به لحظه دستخوش برخی تغییرات شود؛ البته متخصصین و کارشناسان مجموعه ما برای دستیابی شما به یک چشم اندازی صحیح و کلی از طرح تولید آجر سفال و آجر نسوز اقدام به برآورد مالی و اعتباری کامفار با به روزترین و دقیق ترین اطلاعلات بازاری کرده اند که خلاصه آن به شرح جدول زیر است:

عنوان فعالیت: طرح توجیهی راه اندازی آجرسفال و آجرنسوز
ظرفیت: 970.000 تن آجرسفال و آجرنسوز
مجری طرح: ——
محل اجرا: قابل اجرا در تمام مناطق کشور
اشتغال طرح: 20نفر
سرمایه ثابت طرح: 63.854.500.000تومان
سرمایه در گردش: 381.445.000تومان
سرمایه گذاری کل طرح 20.709.000.000تومان
میزان زمین طرح: 3000 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 80.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 5 ساله
نقطه سر به سر: 16%
مدت برگشت سرمایه: 0.6 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 48.21
تورم: 20%
NPV: 308%

البته لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح توجیهی و بیزینس پلن صنعتی و تولیدی اقدام به برآورد مالی و اعتباری پروژه خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی تولید آجر سفال و آجر نسوز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi