سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی تاسیس مهد کودک

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی مهد کودک

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1403
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی تاسیس مهد کودک
قیمت دانلود :
279,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی تاسیس مهد کودکِ وب سایت فراپلن به عنوان سندی محکم و معتبر، نشانگر مسیر صفر تا صد موفقیت در این کسب و کار و راهیابی شما به بهره ها مالی بالاست که با ارائه چشم اندازی دقیق و درست از شرایط مالی و اعتباری و ضوابط مربوط به نحوه شروع به فعالیت و اخذ مجوز ها، ابهامات این بیزینس پلن را برای شما شفاف سازی کرده و همت و اراده تان برای پیاده سازی ایده تاسیس و احداث مهد کودک را محکم تر خواهد نمود، چراکه متخصصین و کارشناسان مجرب ما سعی کرده اند با نگاه از زاویه دید سرمایه گذار به این طرح، پاسخگو و رهنمای سوالات و دغدغه های مختلف شما باشند. شاید تا به حال یک مقاله مفید که از صفر تا صد مسیر بیزینس پلن تاسیس مهد کودک و ترفند های بازاریابی و موفقیت در این پروژه صحبت کرده و یاری گر سرمایه گذاری های شما باشد، پیدا نکرده اید؛ اما جای نگرانی نیست! چرا که شما در حال مطالعه مطالب وب سایت فراپلن هستید! محتوایی کامل و جامع…

طرح نویسان بیزینس پلن تاسیس مهد کودک، با بررسی شرایط جامعه و ضوابط حاکم بر این کسب و کار، سعی کرده اند درست ترین و واقع گرایانه ترین مطالب در بابِ این طرح توجیهی را در اختیار شما بگذارند؛ با مطالعه ادامه مطالب، شما علاوه بر آشنایی با مهد کودک ها و نقش آنها در جامعه، با میزان سرمایه اولیه مورد نیاز و بهره های مالی طرح، تجهیزات لازمه برای راه اندازی و تاسیس یک مهد کودک خصوصی، شرایط مجوز ها و آیین نامه تاسیس و خلاصه با راهکار هایی که رعایت آنها می تواند ایده تاسیس مهد کودک شما را پس از پیاده سازی به اوج موفقیت خود برساند، آشنا خواهید شد. پیشنهاد می کنیم برای نهایی سازی تصمیمات خود در زمینه سرمایه گذاری در این ایده، مطالعه ادامه این محتوا را از دست ندهید.

شرایط مجوز ها برای تاسیس مهد کودک

جدول زیر گزارشی از برآورد مالی و اعتباری تاسیس مهد کودک (با احتساب مالکیت زمین پروژه) است:

مشخصات پروژه:

 • تعداد کل طبقات: 2 طبقه
 • تعداد اتاق (یا کلاس) در هر طبقه: 5 اتاق
 • متراژ هر اتاق: 40 مترمربع
 • متراژ کل اتاق ها در هر طبقه: 200 مترمربع
 • متراژ سرویس ها و راه پله ها در هر طبقه: 150 مترمربع
 • متراژ کل زیربنای هر طبقه: 350 مترمربع
 • تعداد کل اتاق ها: 10 اتاق
 • فضای کل حیاط: 450 مترمربع
 • فضای سبز در حیاط: 100 مترمربع (از 450 مترِ کل حیاط!)
 • فضای کل پروژه: 800 مترمربع

مشخصات اتاق ها:

 • مجموعا 10 اتاق
 • 1 اتاق برای مدیریت
 • 2 اتاق بازی
 • 1 اتاق به عنوان آبدارخانه
 • 6 اتاق به عنوان کلاس درس (25 کودک در هر کلاس)
 • مچموع کودک در 6 کلاس: 150 کودک
عنوان فعالیت: طرح توجیهی تاسیس مهدکودک
ظرفیت: 300 کودک در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 8 نفر
سرمایه ثابت طرح: 4.549.345.000 تومان
سرمایه در گردش: 30.225.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 4.579.570.000 تومان
میزان زمین طرح: 800 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 4.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 12 ساله
نقطه سر به سر: 17%
مدت برگشت سرمایه: 2.5 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 39.42%
سود سالیانه: 1.890.000.000 تومان

این طرح توجیهی در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

راه اندازی مهد کودک

لازم به ذکراست شما سرمایه گذار وکارآفرین  عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مد نظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان اقدام به ثبت سفارش برآورد مالی طرح های خدماتی کرده و قبل از اجرایی سازی کسب و کار خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی کسب و کارتان داشته باشید، آگاهی که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.

مهد کودک و نقش آن در رشد کودکان

مهد کودک به عنوان یک محیط آموزشی و پرورشی برای کودکان از سنین نوزادی تا پیش دبستانی (معمولا از 1 تا 6 سالگی)، یکی  از مهم ترین مراکز توسعه و رشد کودکان است. این مراکز با هدف ارائه خدمات حضانت، آموزش و پرورش به کودکان به وجود آمده اند و با توجه به نیاز های جامعه، به یکی از مهم ترین مراکز توسعه کودکان تبدیل شده اند. مهد کودک ها به عنوان یک محیط آموزشی و تربیتی، باید برای کودکان بهترین شرایط را از هر لحاظ فراهم کنند؛ این شرایط شامل فضای مناسب، امن و سالم برای بازی و فعالیت های آنها، تغذیه سالم و اصولی، برنامه های آموزشی ایده آل برای رشد و توسعه کودکان و همچنین حضور کارکنان با تجربه و متخصص در حوزه پرورش و آموزش نوزادان و اطفال است.

در مهد کودک، کودکان باهم به بازی و فعالیت می پردازند که این بازی ها و فعالیت ها به آنها کمک می کند تا مهارت های اجتماعی، شناختی، حرکتی و زبانی خود را تقویت کنند. همچنین، برنامه های آموزشی مناسب برای رشد و توسعه کودکان در مهد کودک ها ارائه می شود که این برنامه ها شامل فعالیت های آموزشی، فعالیت های هنری و دست ساز، فعالیت های ورزشی و… است. مهد کودک به کودکان کمک می کند تا در زمینه های مختلف رشد و پیشرفت کنند. به عنوان مثال، با حضور در مهد کودک، کودکان با محیط جدیدی آشنا می شوند و این باعث می شود تا اعتماد به نفس آنها روز به روز بیشتر شود. همچنین با فعالیت ها و بازی های آموزشی، مهارت جدیدی یاد می گیرند و این سبب می شود تا احساس موفقیت بیشتری را لمس کنند. همچنین مهد کودک ها به والدین کمک می کنند تا بتوانند بهترین شرایط را برای آموزش و تربیت و سپری کردن اوقات فرزندان خود فراهم کنند. با حضور کودک در مهد کودک، والدین می توانند به کار خود بپردازند و به دنبال رسیدن به اهداف شغلی و شخصی خود باشند. همچنین، با داشتن دید بهتر از رفتار و نیاز های کودکان، والدین می توانند بهترین راهکار های پرورشی را برای فرزندان خود انتخاب کنند.

نحوه راه اندای و تاسیس مهد کودک

نحوه راه اندازی و احداث مهد کودک و بررسی تجهیزات لازم

در این بخش می خواهیم به این موضوع بپردازیم که مسیر کلیِ راه اندازی و احداث یک مهد کودک چیست و شما به عنوان یک سرمایه گذار عزیز، برای پیاده سازی پروژه خود چه اقداماتی باید انجام دهید.

در اولین قدم شما باید یک محل مناسب با وسعت قابل قبول و متناسب با تعداد کودکی که می خواهید ثبت نام کنید، انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که هر چقدر محل مهد کودک شما، به مرکز شهر نزدیک تر باشد، به تبع دسترسی والدین نیز راحت تر خواهد بود منتهی توجه داشته باشید که مکان پروژه، محلی باشد که از ترافیک زیادی برخوردار نباشد! تا والدین بتوانند به هنگام سوار یا پیاده کردن کودکان خود، نگرانی خاصی نداشته و دسترسی به یک محل پارک ماشین، برای آنها دغدغه نباشد! این موارد، نکاتی است که رعایت آنها می تواند تاثیر بسزایی در جلب توجه مردم برای ثبت نام کودکان خود در مهد کودک شما داشته باشد!

اینک نوبت به خرید و تهیه تجهیزات می رسد. برخلاف اکثر پروژه ها، طرح توجیهی تاسیس مهد کودک، بیزینسی است که نیازمند تجهیزات و ابزارآلات مختلف و پیچیده ای ندارد! تنها موارد مورد نیاز شما، تجهیزات آموزشی همچون میز و صندلی، وایت برد و… و یک سری تجهیزاتی شبیه اسباب بازی همچون خمیر بازی و… که یاری گر درک بهتر مطالب آموزشی کودکان است، می با

در گام بعدی، شما باید سعی داشته باشید تا محل مهد کودک خود را تا حد توان، کودکانه کنید! این یعنی تلاش کنید با بهره گیری از علم روان شناسی، با رنگ آمیزی دیوار ها و رسم کاریکاتور ها یا نصب پوستر های اشخاص کارتونی بر دیوار ها و سایر مکان های پروژه خود، فضایی رویایی برای کودکان خلق کنید که مطابق فانتزی ذهن آنها باشد. هر چقدر فضای مهد کودک شما، بتواند در افکار کودکانه بچه ها نفوذ کرده و لحظاتی به یاد ماندنی برای آنها خلق کند، اعتماد آنها به مربیان افزایش یافته و پروسه تربیت و یادگیری آنها نیز بهتر خواهد بود!

پس از انجام موارد فوق، شما باید اقدام به ثبت نام مربیان و معلمان مرکز خود بپردازید. سعی کنید افرادی را استخدام کنید که از صبر و حوصله بی نظیری برخوردار بوده و دنیای کودکانه بچه ها را درک کرده و راه و روش آموزش و تربیت به آنها را بلد باشند و تجربه بالایی در انتقال مطالب به کودکان داشته باشند. به یاد داشته باشید که خوشرویی و نحوه برخورد مربیان با فرزندان و والدین آنها، یکی از مهم ترین پارمتر ها در جلب توجه و اعتماد مردم است  که می تواند بهره های مالی پروژه را بشدت تحت تاثیر قرار دهد!

پس از اتمام موارد فوق، نوبت دریافت مجوز ها از نهاد ها و ارگان های دولتیِ مربوطه همچون آموزش و پرورش و… است که شرایط و ضوابط آن را در ادامه توضیح خواهیم داد. اینک مهد کودک شما آماده افتتاح و آغاز به فعالیت است!

شرایط دریافت مجوز برای راه اندازی و تاسیس مهد کودک

 • گذراندن دوره های آموزشی مطابق با دستور العمل آموزشی مدیران و موفقیت در آزمون پایانی

دارا بودن یکی از شرایط تحصیلی ذیل: (دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر در رشته پیش دبستانی با (۶) شش ماه سابقه کار یا دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر در رشته های : روان شناسی، علوم تربیتی، مشاوره و راهنمایی، مددکاری اجتماعی، خدمات اجتماعی، علوم قرآنی الهیات، یا سطح حوزی معادل با یکسال و نیم سابقه یا ۵۰۰ ساعت کارورزی و تائیدیه سازمان تبلیغات اسلامی می توانند نسبت به تاسیس مهد کودک قرآنی اقدام نمایند.)


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی تاسیس مهد کودک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi