سفارش طرح توجیهی

دانلود پروپوزال کاری راه اندازی شرکت صادرات اقلام بهداشتی به عمان

عنوان فارسی :

بیزینس پلن راه اندازی شرکت صادرات اقلام بهداشتی از ایران به عمان

مناسب برای: ارائه به سازمان ها ، شرکت ها، بانک ها ، دانشگاه ها و شرکت در مناقصه و ...
اصول نگارش : براساس استانداردهای جهانی طراحی بیزینس پلن (طرح پیشنهادی کسب و کار)
تعداد صفحات: 15 سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
در صورتیکه تمایل به شخصی سازی و سفارشی سازی این پروپوزال با اسم و لوگوی شرکت جهت ارائه در زمینه های کاری خود دارید می توانید با همکاران ما به شماره 09360147484 تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم به شما ارائه گردد.
Oman
قیمت دانلود :
499,000 تومان
این پروپوزال مناسب چه کسانی است؟

1. کسانی که تمایل به راه اندازی شرکت صادرات اقلام بهداشتی از ایران به عمان را دارند 2. فعالان این حوزه که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند 3. کارفرمایانی که به دنبال جذب بهترین متخصصین این زمینه صنعت می باشند 4. کسانی که به دنبال کسب چشم اندازی فنی و دقیق در مورد این حوزه تخصصی می باشند 5. کارآفرینان و سرمایه گذارانی که به دنبال بهترین راهکارهای بازاریابی و فروش در این صنعت می باشند 6. فعالان و متخصصان این صنعت که تمایل به جذب حرفه ای مشتریان جدید دارند و به دنبال یک پروپوزال کاری حرفه ای برای ارائه محصولات و خدمات خود می باشند.

پروپوزال کاری
فهرست مطالب و محتویات

1. عنوان 2. نویسندگان طرح و همکاران پروژه (به همراه رزومه مختصر) 3. درباره این پروپوزال 4. شرح نیاز، بیان مساله، خلاصه اجرایی و اهداف پروژه 5. ارائه راهکارها و استراتژی ها برای حل مساله 6. هزینه های پروژه 7. زمان بندی پروژه 8. رزومه تیم 9. شرایط و ضوابط همکاری 10. درباره ما 11. تماس با ما

شرح موضوع

آیا قصد راه اندازی یک شرکت صادرات اقلام بهداشتی به عمان را دارید؟ اگر جواب مثبت است، در اینجا یک نمونه کامل الگوی طرح کسب و کار شرکت صادرات اقلام بهداشتی به عمان و برخی اطلاعات مربوط به آن ارائه شده است.

امروزه رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و تاثیر آن بر افزایش و بهبود سلامت اجتماعی و کاهش بیماری های مختلف در جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست. دولتی که از لحاظ تامین اقلام و کالاهای بهداشتی در جامعه مشکل و مانعی نداشته باشد و اهمیت موضوع بهداشت را بر سلامت همگانی مردمش درک کرده و سرمایه گذاری های حساب شده ای در این زمینه انجام داده باشد، بی شک متقبل هزینه های هنگفت تولید یا واردات داروهای مختلف برای کنترل بیماری های مردمش نخواهد بود.

یکی از مهم ترین اقلام بهداشتی که در عین ارزان بودن، نقش بسزایی در کنترل انواع بیماری های ویروسی و باکتریایی دارد، دستمال کاغذی است که تمامی افراد در موقعیت های مختلف به منظور رعایت بهداشت و دستورالعمل های بهداشتی از این کالا استفاده می کنند. با توجه به کاربرد گسترده این محصول و تاثيرات دستمال كاغذي در بهداشت خانواده، تنوعی عظیم در رنگ، طرح، بافت و کیفیت این محصولات رخ داده است.

بررسی ها و تحقیقات مختلف نشان می دهد که در بین کشورهای آسیایی به ویژه منطقه خاورمیانه، ایران یکی از برترین تولیدکنندگان این محصول می باشد که علاوه بر تولید انبوه، کیفیت آنها نیز حرفی برای رقابت در بین تولیدات سایر کشورها دارد. کشور ایران دارای واحدهای فعال بسیاری در زمینه تولید دستمال کاغذی و عرضه آن به بازارهای خارجی است و ارزآوری زیادی از صادرات این محصول دارد.

همه موارد ذکر شده، تیم ما را بر آن برانگیخت که بتوانیم طی یک حرکتی هوشمندانه و در راستای بهبود هرچه بیشتر کیفیت سلامت و بهداشت مردم عمان، شروع به واردات فله ای دستمال کاغذی هایی با کمترین آسیب زیست محیطی و قابل دفع اصولی و یا قابل بازیافت، از ایران به عمان کرده و درصدد آن باشیم تا علاوه بر اشتغال زایی برای دولت عمان و بهره های مالی مختلف، در نگاهی بلند مدت محصولات واردی یاد شده را به برند عمانی تبدیل نموده و وارد بازارهای جهانی کنیم؛ اقدامی که نقش ویژه ای می تواند در پیشرفت هرچه بیشتر اقتصاد عمان و اشتغال زایی دو چندان برای این کشور باشد.

در پروپوزال های کاری فراپلن، تمامی اصول طراحی (از جمله زیبایی فونت، رسم جداول، تصاویر مرتبط و …) رعایت شده است. همچنین از متنی جذاب و گیرا و مطالب طبقه بندی شده در این نمونه ها استفاده شده است. این پروپوزال در 15 صفحه آماده شده و در ادامه نیز تصویر یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

پروپوزال کاری راه اندازی شرکت صادرات اقلام بهداشتی به عمان

برای صادرات اقلام بهداشتی به عمان چه اقداماتی باید انجام داد؟

تیم ما اهداف و خط فکری خود را در 10 گام اصولی و حساب شده از هم مجزا کرده است که در ادامه به بررسی جزییات هر یک می پردازیم:

گام اول) تحقیقات و بررسی های متنوع در بین مردم عمان و ارزیابی سلیقه ها و متریال های دستمال کاغذی مد نظر آنها (بررسی کمیت و کیفیت دستمال کاغذی های مصرفی) :

بی شک واضح است وقتی قصد داریم در جهت تامین نیازهای مردم، سرمایه گذاری هایی انجام داده و محصولی را وارد کنیم، در قدم اول باید از نظرات و سلیقه های آنها آگاهی های لازمه را کسب کرده باشیم تا بتوانیم رضایت شان را جلب کنیم. تیم ما اهمیت این موضوع را درک کرده و در اولین مرحله قصد دارد در یک بازه زمانی شروع به بررسی نظرات مردم عمان کرده و با تحقیقات آماری بتواند دقیقا آنچه را که مردم عمان از یک دستمال کاغذی انتظار دارند و موردپسند آنها واقع می شود اعم از جنس، رنگ، متریال، بافت و… را هدف یابی کرده و مشخص کند دقیقا از کدام نوع دستمال کاغذی های تولیدی ایران و به چه میزان باید در هر سال واردات انجام دهد و نوع و مقدار این آمار ها را دسته بندی کند.

گام دوم) بررسی های کیفی محصولات واحدهای تولیدی ایران و انتخاب باکیفیت ترین دستمال کاغذی تولیدی ( کمترین آثار زیست محیطی!) :

چیزی که برای تیم ما علاوه بر سودآوری و اشتغال زایی در این طرح پراهمیت است، کیفیت محصولات وارداتی است. درواقع یکی از مهم ترین اهداف ما بررسی آثار زیستی دستمال کاغذی های تولیدی کشور ایران است. خط فکری ما بر آن است که محصولی را به دست مردم عمان برسانیم که علاوه بر برخورداری از متریال و کیفیت فوق العاده، کمترین آثار زیست تخریبی را در هنگام دفع داشته باشد.

معمولا دستمال کاغذی ها به خاطر موارد کاربردی شان آغشته به اکثر میکروارگانیسم های بیماری زا هستند و چنانچه از استاندارد های لازمه زیستی برخوردار نباشند، نه تنها باعث پیشگیری امراض در جامعه نمی شوند، بلکه می توانند با اثرات مخرب زیستی باعث گشترش هر چه بیشتر عوامل بیماری زایی شوند و نتیجه آن می شود تقبل سرمایه ها و هزینه های دوچندان برای دولت عمان درصدد کاهش آثار زیست تخریبی و کاهش سرایت ویروس ها و باکتری های آغشته به میکروب های خطرناک!

پس خیلی مهم است که دستمال کاغذی ای به عمان وارد شود که کمترین آثار زیست تخریبی را داشته و قابل بازیافت بوده و یا دفع آنها نیازمند کمترین سرمایه باشد.

گام سوم) استخدام پرسنل بومی و ارائه دوره های آموزشی به آنها برای آماده سازی درجهت اولین دوره های وارداتی و ثبت شرکت ( اولین دوره اشتغال زایی و پیشرفت اقتصادی) :

پس از پایان تحقیقات اولیه در عمان و واحدهای تولید کننده در ایران، نوبت به استخدام پرسنل بومی و برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن و آماده سازی آنها برای دوره های وارداتی و انجام امورات مربوط به ثبت شرکت است. قطعا برای دریافت محصولات وارداتی و یا انتقال آنها از گمرک به واحد های عرضه کننده و یا کنترل کمیت و کیفیت بارها و… نیازمند نیروهایی هستیم تا بتوانیم پروسه ی واردات و انتقال آنها به واحد های عرضه را هدایت کنند.

تیم ما از این موضوع غافل نیست و متعهد است با گزینش صدها نفر از مردم بومی عمان و آموزش آنها، از پس این مرحله نیز به خوبی برمی آید. اشتغال زایی برای مردم یعنی کاهش هرچه بیشتر نرخ بیکاری و افزایش پیشرفت های اقتصادی برای یک کشور. عجله نکنید این تازه اولین نگاه به آینده اشتغال زایی و پیشرفت اقتصادی این طرح است!

گام چهارم) اخذ مجوزهای قانونی لازمه از سازمان غذا و دارو کشور عمان و آماده سازی یک سوله و تجهیز آن به دستگاه های بسته بندی فوق پیشرفته ( در حال راه اندازی…!):

اینک نوبت آن فرا رسیده که با مراجعه به سازمان غذا و دارو دولت عمان و ارائه مدارک و مستندات لازمه به این ارگان، بتوانیم مراحل اداری لازم و پروسه موردنیاز را سپری کرده و طرح خود را به تایید آنها رسانیم. تایید این سازمان در واقع اولین و اصلی ترین مهر اجازه کشور عمان به تیم ما برای پیشروی بقیه مراحل است.

مجموعه ما کاملا بر این موضوع واقف است که محصولاتی که قصد واردات آن را داریم باید از لحاظ دفعی، کمترین و حداقل ترین آسیب زیست محیطی را داشته باشند و این موضوع برای سازمان غذا و داروی عمان خیلی حائز اهمیت است.

پس از اخذ تاییدیه از سازمان های مربوطه، اقدام به آماده سازی یک سوله برای انبار محصولات وارداتی و تجهیز آن به برترین و پیشرفته ترین دستگاه های بسته بندی روز دنیا خواهیم کرد تا بتوانیم محصولات واردی را به بهترین و لوکس ترین شکل ممکن که مورد دلخواه مردم عمان و بازارهای جهانی در بلندمدت باشد، ارائه دهیم.

درنظر داریم که بر روی دستگاه ها و تجهیزات بسته بندی تحقیقات لازمه صورت گیرد تا مقرون به صرفه ترین و ارزان ترین دستگاهی که بتواند بیشترین و بهترین خدمات را در اختیار ما گذارد، وارد کنیم.

گام پنجم) شروع اولین دوره های وارداتی به صورت فله ای از ایران (آغاز واردات مقرون به صرفه!):

اکنون که تمام مقدمات پروژه اعم از تحقیقات میدانی بین مردم عمان و واحدهای تولیدی ایران و آموزش پرسنل به خوبی انجام شده، اولین دورهای وارداتی از دروازه های ایران به سوی مرزهای عمان روانه می شود. جالب این است که مجموعه ما شرکتی را در ایران انتخاب کرده است که در عین باکیفیت بودن محصولاتش بسیار مقرون به صرفه است. در واقع دولت عمان با کمترین سرمایه، بهترین و موردپسندترین دستمال کاغذی را به کشورش وارد می کند.

دستمال کاغذی هایی که به صورت فله ای و در بسته بندی های خاص بر اساس نیاز مردم عمان در دوره های مختلف سال با حجم های متفاوت وارد می شوند.

صادرات اقلام بهداشتی

گام ششم) بسته بندی و آماده سازی دستمال کاغذی های وارداتی و عرضه آنها به بازار ( دومین دوره اشتغال زایی و پیشرفت اقتصادی) :

پس از ورود محصولات به کشور و واحد های عرضه کننده، نوبت به بسته بندی آنها بر اساس اصول و ضوابط دولت عمان و عرضه آنها به بازار های داخلی است. واضح است که این مرحله به شدت نیازمند نیروی کار برای ترابری داخلی محصولات از واحد های عرضه کننده به بازار است.

در واقع تیم ما دومین مرحله استخدام صدها پرسنل بومی را برای بسته بندی و پخش محصولات در فروشگاه ها و مغازه ها آغاز خواهد کرد. این مرحله فرصت مجددی است برای مردم عمان درجهت مشغول به کار شدن و درآمدزایی و دومین پله برای دولت عمان در زمینه پیشرفت های اقتصادی است.

همچنین با دستیابی مردم به اقلام بهداشتی همچون دستمال کاغذی که مورد بحث پروژه ماست، کشور تا درصد زیادی از لحاظ سلامت و کاهش بیماری های مسری با پیشرفت روبه رو شده و برخی از هزینه هایی که دولت درگذشته برای کنترل بیماری ها درنظر گرفته بود نیز کاهش یافته است.

گام هفتم) تداوم و تثبیت زنجیره واردات و رفع کامل نیازهای داخلی (پیشگیری از بحران!) :

مرحله پس از ورود اولین بسته های دستمال کاغذی و عرضه آنها در بین مردم، پیش بینی و کنترل بحران های احتمالی است. مجموعه ما در برنامه های خود به اهمیت تدوام این زنجیره اندیشیده و تمام مشکلات احتمالی ای را که ممکن است در آینده خللی در روند واردات از ایران داشته باشد را پیش بینی کرده و راه حل ها و استراتژی های مقابله با هریک از این موانع را نیز سنجیده است.

گام هشتم) تبدیل دستمال کاغذی های وارداتی به برند عمانی و عرضه آنها به بازار های خارجی در بلندمدت (صادرات با برند عمانی… ، سومین دوره اشتغال زایی و دومین دوره پیشرفت اقتصادی):

دومین هدف اصلی تیم ما از واردات دستمال کاغذی از ایران به عمان، ثبت شرکت و تبدیل این محصولات به برند عمانی و عرضه آنها به بازارهای خارجی است. در واقع مجموعه ما برنامه دارد پس از رفع نیازهای داخلی مردم عمان و تثبیت فرآیند واردات و پخش در فروشگاه ها، با سرمایه گذاری اندک و ثبت شرکتی معتبر اقدام به برندسازی و درج لوگوهای عمانی بر روی این محصولات و عرضه آنها به بازارهای خارجی است.

دولت های زیادی از قبیل کشور های حاشیه خلیج فارس مثل عربستان، کویت، یمن و… سایر کشورهایی همچون تونس، لیبی و حتی کشورهای اتحادیه اروپا می تواند بهترین بازارهای خارجی برای ما باشد. صادرات نه تنها با ارزآوری باعث افزایش دستیابی دولت عمان به بازارهای بین المللی خواهد بود بلکه با بهره و سود آن می توان حجم واردات از ایران را به بیش ترین مقدار خود رسانده و متعاقبا سودآوری و ارزآوری از صادرات به بازارهای خارجی را نیز افزایش داد که نتیجه همه این فرآیند پیشرفت های چشمگیر اقتصادی کشور عمان خواهد بود.

بدیهی است برای صادرات و عرضه محصولات نیازمند بازریابی و تبلیغات خواهیم بود که تیم ما به صفر تا صد این مسیر فکر کرده و با تمام ریزه کاری های این مراحل آشناست؛ ولی چیزی که بیشتر به چشم میخورد نیازمندی به نیروهایی است که مسولیت درج لوگو، بسته بندی ها و ترابری بارها را برعهده بگیرد و چه نیرویی بهتر از خود مردم عمان؟! در واقع ما در این گام از پروژه خود، اقدام به گزینش و استخدام صدها افراد بومی برای راه اندازی چرخه صادرات خواهیم داشت و این یعنی سومین دوره اشتغال زایی و کاهش نرخ بیکاری در عمان!

گام نهم) اقدام به واردات دیگر محصولات بهداشتی از ایران به عمان و صادرات آنها با برند عمانی پس از رفع نیازهای داخلی در بلندمدت (در اندیشه واردات و صادرات گسترده…!) :

کشور ایران نه تنها در زمینه تولید و عرضه دستمال کاغذی بسیار فعال است بلکه یکی از کشورهای قطب در منطقه در عرصه تولید سایر مواد بهداشتی و اقلام پزشکی همچون گاز استریل، نخ بخیه، پنبه، مواد استریل مورد استفاده در اتاق عمل و… است.

تیم ما قصد دارد علاوه بر پیاده سازی چرخه واردات و صادرات دستمال کاغذی، در بلند مدت به فکر خرید سایر اقلام پزشکی و بهداشتی از ایران و تبدیل آنها به کالاهای عمانی و صادرات آنها به سایر کشورها پس از تامین نیازهای داخلی است. طرحی که فوق العاده می تواند کشور عمان را از لحاظ اقلام و کالاهای بهداشتی وارد بازار های رقابتی کرده و با پیشرفت های عظیم اقتصادی و طرح های اشتغال زایی روبه رو سازد.

گام دهم) راه اندازی خط تولید اقلام بهداشتی در عمان با بالاترین استانداردهای روز دنیا و قطع تدریجی واردات از ایران و صادرات محصولات داخلی (از تولید داخلی به صادرات…! اصلی ترین دوره پیشرفت اقتصادی!) :

شاید بتوان گفت مهم ترین و اصلی ترین هدف مجموعه ما همین گام است. تیم ما در برنامه های خود قصد دارد پس از آنکه واردات اقلام یاد شده و صادرات آن به بازارهای جهانی، حالت مسمتر به خود گرفته و تثبیت شد با واردات دانش های فنی مربوط به خط تولید این کالاها و تجهیز سوله ها به فوق پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزارآلات خط تولید، اقدام به راه اندازی کارگاه ها و کارخانه هایی در وسعت های بزرگتر از واحدهای فعال ایرانی کرده و با اتکا به سرمایه ها و پتانسیل های داخلی کشور عمان، شروع به تولید محصولات بهداشتی کند.

به عبارتی دیگر زمان آن فرا رسیده است که از وابستگی به واردات این محصول از ایران درآمده و خود در داخل خاک عمان، تولیداتی مرغوب تر و باکیفیت تر به مردم خود و بازارهای بین المللی ارائه دهیم.

مجددا در این مرحله نیازمندی ما به نیرو ی کار جهت راه اندازی و استمرار چرخه تولید و بسته بندی محصولات در حجم های بالاتر ما را بر آن خواهد داشت که پرسنلی بومی از داخل عمان جذب شرکت کرده و موجب پیشرفت اقتصادی کشور شویم.

کیفیت کالاهای تولیدی ما که با برند و لوگوهای عمانی به سایر کشورها خواهد رسید، خود بهترین تبلیغات محصولات ما خواهد بود و همین امر باعث افزایش تقاضاهای بازارهای جهانی شده و سفارش های شرکت را بالاتر خواهد برد.

صادرات اقلام بهداشتی نیز همچون دیگر کالاها و محصولات ارزآوری زیادی را به دنبال خواهد داشت که باعث پیشرفت چشمگیر دولت عمان در زمینه های ارائه تجهیزات پزشکی و اقتصادی خواهد شد.

لازم به ذکر است شما می توانید برای تهیه سایر پروپوزال های کاری در این حیطه (با هدف صادرات محصولی متفاوت به کشوری دیگر) یا سایر کسب و کارهای خود، اقدام به ثبت سفارش تهیه پروپوزال کاری کنید.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال کاری راه اندازی شرکت صادرات اقلام بهداشتی به عمان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi