سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی مرکز خدمات معاینه فنی تک لاین برای خودروهای سنگین

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن تاسیس و راه اندازی مرکز خدمات معاینه فنی تک لاین برای خودروهای سنگین

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 56 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 56 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
heavy vehicle technical inspection
قیمت دانلود :
149,600 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

مرکز معاینه فنی تک لاین برای خودروهای سنگین، یکی از پروژه های مهم و موثر در حوزه خدمات خودرویی در ایران می باشد. این پروژه با هدف ارائه خدمات معاینه فنی به خودروهای سنگین با روش تک لاین و با بهره گیری از ماشین آلات و ادوات پیشرفته و به منظور افزایش ایمنی و بهسازی خودروها توسط شرکت های فعال در حوزه خدمات خودروهای سنگین، پیشنهاد می گردد.

در این طرح توجیهی، به کلیات مربوط به راه اندازی این کسب و کار اشاره شده و شاخص های مالی و اقتصادی طرح نیز به صورت دقیق بررسی و ارائه شده اند. این شاخص ها شامل محاسبه میزان سرمایه اولیه مورد نیاز، میزان سودآوری نهایی، مدت بازگشت سرمایه، محاسبه نقطه سر به سر و … می باشد. سرمایه گذار به واسطه مطالعه این محاسبات می تواند تصمیمات بهتر و اصولی تری را در راستای نحوه تامین سرمایه اتخاذ نماید. مطمئنا این طرح توجیهی به عنوان سندی است که می تواند نقشه راه کسب و کار را نمایان تر سازد و سرمایه گذار با استفاده از آن می تواند مسیر خود به سمت موفقیت در پروژه را هموارتر کند.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

محصولات تولیدی واحد ظرفیت در سال
معاینه فنی خودروهای نیمه سنگین و سنگین مراجعه اول دستگاه 40,800
معاینه فنی خودروهای نیمه سنگین و سنگین مراجعه مجدد دستگاه 12,240
مساحت زمین مورد نیاز 6,000 متر مربع
مساحت زیر بنا 361 متر مربع
هزینه ثابت مورد نیاز برای راه اندازی طرح (قیمت زمین لحا نشده) 54,456 میلیون ریال
مبلغ سرمایه گذاری از طرف مجری (قیمت زمین لحاظ نشده) 14,456 میلیون ریال
وام و تسهیلات بانکی سرمایه گذاری ثابت 40,000 میلیون ریال
شاغلین طرح 4 نفر
تولید در نقطه سر به سر 40.44 درصد
نرخ بازده طرح 32.10 درصد
بازگشت سرمایه به سال 4.31 سال
میزان آب مصرفی در سال 931 متر مکعب
برق مصرفی در سال 22,000 کیلووات ساعت
گاز مصرفی در سال 24 سیلندر

توجیه اقتصادی راه اندازی مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین

راه اندازی مرکز معاینه فنی برای خودروهای سنگین، دارای مزایای زیادی بوده و همچنین با توجه به محاسبات انجام شده، توجیه پذیری اقتصادی بالایی نیز دارد. در ادامه به ارائه برخی از مزایای مربوط به این کسب و کار پرداخته ایم:

 • افزایش ایمنی و بهسازی خودروها: با توجه به اینکه خودروهای سنگین معمولا در مسیرهای طولانی و با شرایط عملیاتی سخت حرکت می کنند، نیازمند معاینه فنی دقیق و کاملی هستند. تاسیس یک مرکز معاینه فنی تک لاین با بهره گیری از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته می تواند منجر به افزایش ایمنی و بهسازی خودروهای سنگین در جاده ها گردد.
 • افزایش رضایت مشتریان: باید در نظر داشت که روش معاینه فنی چندلاین، منجر به صرف هزینه و زمان بیشتری برای مشتریان می گردد. بهره گیری از روش تک لاین می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه مشتریان شده و نهایتا، رضایت آنها را در پی داشته باشد.
 • افزایش درآمد شرکت: مطمئنا افزایش رضایت مشتریان و به تبع آن افزایش تعداد مشتریان منجر به افزایش درآمد و سودآوری شرکت نیز خواهد شد.
 • اشتغال آفرینی: راه اندازی این مرکز نیازمند نیروی انسانی متخصص و کارآزموده نیز دارد. تاسیس این مرکز منجر به اشتغال آفرینی برای افراد مختلفی خواهد شد.

با در نظر گرفتن این مزایا و همچنین در نظر گرفتن محاسبات مالی انجام شده و همچنین تقاضای بازاری موجود برای این خدمات می توان نتیجه گرفت که این کسب و کار از جمله ایده هایی است که دارای توجیه پذیری اقتصادی بالایی می باشد. البته در زمینه محاسبات مالی مربوط به توجیه پذیری باید به دو جنبه اصلی یعنی هزینه های اولیه شامل خریداری تجهیزات و همچنین برآورد سودآوری نهایی طرح توجه داشت که در این بیزینس پلن به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته اند.

خدمات معاینه فنی

هزینه های اولیه راه اندازی مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین

هزینه های اولیه برای تاسیس و تجهیز مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین شامل اجاره یا خریداری مکان، خرید دستگاه های معاینه فنی و همچنین استخدام نیروی انسانی متخصص می باشد. البته هزینه های ریز و درشت زیادی نیز وجود دارند که در این طرح توجیهی به صورت دقیق مورد توجه قرار گرفته اند و از جمله آنها می توان به هزینه های مربوط به انرژی (آب، برق، گاز)، هزینه های اخذ مجوزهای قانونی کسب و کار و … نیز اشاره نمود که تمامی این موارد به صورت دقیق در این بیزینس پلن توسط کارشناسان مورد اشاره قرار گرفته اند.

در همین قسمت بهتر است تا به موضوع درآمد نیز اشاره گردد. با توجه به اینکه تقاضای بالایی برای این خدمات در جامعه وجود دارد، می توان نتیجه گرفت که این طرح، درآمدزایی بالایی را نیز برای سرمایه گذاران آن به همراه خواهد داشت.

لازم به توضیح است که در این طرح، به روش های افزایش درآمد نیز اشاره شده است. این روش ها شامل بهره گیری از استراتژی های تبلیغاتی همچون تبلیغات در رسانه های مختلف، ارائه تخفیفات به مشتریان جدید، و روش هایی برای ارائه خدمات باکیفیت تر و با سرعت بالا می باشد.

معاینه فنی خودروهای سنگین

تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز برای مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین

از جمله دستگاه ها و ماشین آلات مورد نیاز در این مراکز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دستگاه تست گازهای خروجی آلاینده
 • دستگاه تعیین سطح صوتی
 • دستگاه تست فنر
 • دستگاه تست ترمز
 • دستگاه تست روانکاری
 • دستگاه تست زاویه چرخ ها
 • دستگاه تنظیم نور چراغ ها
 • دستگاه سوخت سنج
 • جک مخصوص با تست لقی هیدرولیک

کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مقدمه - مطالعات و تحقیقات بازار - مطالعات فنی و تکنولوژی تولید - مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی مرکز خدمات معاینه فنی تک لاین برای خودروهای سنگین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi