سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث کارخانه جوجه کشی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی و تاسیس کارخانه جوجه کشی گوشتی به ظرفیت 120 هزار قطعه در هر دوره

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 15 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 15 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
incubation
قیمت دانلود :
178,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی احداث کارخانه جوجه کشی با هدف بررسی کلی این کسب و کار و نیز معرفی پیش نیازهای این طرح، تهیه شده است. در این طرح توجیهی به مواردی همچون سرمایه اولیه مورد نیاز و نیز هزینه راه اندازی کارخانه جوجه کشی، شرایط احداث کارخانه، سود تولید جوجه یک روزه، قسمت های مختلف کارخانه، تجهیزات مورد نیاز، تعداد منابع انسانی مورد نیاز و همچنین برآوردی از مدت زمان بازگشت سرمایه اشاره شده است. کارآفرینان علاقه مند به این حوزه صنعتی می توانند به واسطه مطالعه این بیزینس پلن، با چشم اندازهای آتی این صنعت آشنا شده و به واسطه آشنایی با روش های اصولی سرمایه گذاری در این حوزه، تصمیم گیری های بهتری را اتخاذ نمایند.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

موضوع طرح کارخانه جوجه کشی گوشتی
ظرفیت طرح 120.000 قطعه در دوره (یکماهه)
محل اجرای طرح قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
سرمایه گذاری طرح 45.253 میلیون ریال
سهم آورده متقاضی 4.525 میلیون ریال
سهم تسهیلات 40.727 میلیون ریال
دوره بازگشت سرمایه 1 سال و 3 ماه
میزان اشتغال زایی 9 نفر
سود ویژه (یکساله) 35.465 میلیون ریال
سرمایه ثابت 20.953 میلیون ریال
سرمایه در گردش (سود دوره یکماهه) 24.300 میلیون ریال

هزینه راه اندازی کارخانه جوجه کشی

مرغداری و پرورش مرغ، حوزه ای است که نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان از چند صد سال گذشته رونق داشته است. مردم این مرغ ها را برای مزایای مختلفی که داشته اند، پرورش می داده اند و از جمله مزایای مرغ می توان به گوشت آن و همچنین تخم های آن اشاره کرد که ارزش غذایی بالایی دارند. این فعالیت در گذشته و عمدتا در محیط های روستایی به عنوان یک کسب و کار کوچک و تامین بخشی از غذای خانوار انجام میشده است و در نتیجه، شاید استانداردهای افزایش بازدهی که امروزه به لطف علم معرفی شده اند، مورد استفاده قرار نمی گرفتند. امروزه، صنعتی شدن فرآیندها باعث شده تا میزان بازدهی در بخش های مختلف دام و طیور، به شکل چشم گیری افزایش یابد. در حوزه پرورش مرغ، می توان به صنعت جوجه کشی اشاره نمود. امروزه کارگاه ها و کارخانه هایی رونق یافته اند که جوجه یک روزه تولید می کنند و روانه مرغداری ها می نمایند.

در زمینه راه اندازی کارخانه جوجه کشی نیز همانند هر طرح صنعتی دیگری، به سرمایه اولیه نیاز خواهید داشت. این سرمایه اولیه صرف هزینه هایی همچون خریداری یا اجاره زمین و احداث کارخانه، هزینه های مربوط به خریداری ماشین آلات و تجهیزات، حقوق کارکنان، اخذ مجوزها، هزینه انرژی، هزینه حمل و نقل و … خواهد شد. لازم به توضیح است که تمامی این هزینه ها با جزئیات کامل در این طرح توجیهی، مورد اشاره قرار گرفته اند. البته باید عنوان کرد که با توجه به تورم اقتصادی و تغییرات روزانه قیمت ها، بهتر است تا تمامی هزینه ها به صورت به روز استعلام شده و در طرح توجیهی، گنجانده شوند. کارشناسان این حوزه با داشتن دانش و تجربه کافی در حوزه صنعتی جوجه کشی و مرغداری، تمامی هزینه های مورد نظر را پوشش داده و در محاسبات طرح نیز وارد کرده اند. کارآفرینانی که علاقه مند به این حوزه صنعتی هستند می توانند با در دست داشتن این طرح توجیهی، با کل مسیر فرآیند جوجه کشی آشنا شوند.

جوجه کشی

سود تولید جوجه یک روزه

در بررسی میزان سود و درآمد هر کسب و کار، مولفه های زیادی وجود دارند که می توانند تاثیرگذار باشند. از جمله مهمترین این مولفه ها باید به میزان تقاضای بازار و همچنین ظرفیت تولید نهایی اشاره نمود. با نگاهی به مطالعات بازاری انجام شده در این حوزه متوجه می شویم که تقاضای بالایی برای گوشت و تخم مرغ وجود دارد و در نتیجه صنعت جوجه کشی که بخشی از صنعت مرغداری می باشد، مورد توجه بسیاری از کارآفرینان قرار گرفته است. البته در این زمینه باید به موضوع رقابت نیز اشاره کنیم. هر صنعت پررونقی که محصولات آن دارای تقاضای بازاری زیادی باشند، مطمئنا رقابت بالایی را نیز شاهد خواهند بود. در نتیجه شما به عنوان یک کارآفرین در این حوزه، باید آموزش ها و مهارت های ضروری را تا حد امکان دریافت نمایید تا بتوانید محصولات باکیفیتی را روانه بازار نمایید. در این بین، باید به موضوع ظرفیت تولید نیز اشاره کرد. مطمئنا ظرفیت تولید بالاتر، سودآوری بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت.

محاسبه میزان سودآوری نهایی و همچنین مدت بازگشت سرمایه به صورت دقیق در این طرح توجیهی انجام شده است. تمامی فاکتورهای دخیل در این موضوع، در نظر گرفته شده اند. همچنین پارامترهای دیگری همچون محاسبه نقطه سر به سر نیز انجام شده است. محاسبه سود هم در حالت خوشبینانه و هم در حالت بدبینانه انجام شده است. لازم به توضیح است که بانک ها و موسسات مالی جهت دادن وام و تسهیلات بانکی به کارآفرینان، به این گونه پارامترها توجه می کنند و در صورت توجیه پذیر بودن یک طرح از نظر اقتصادی، با دادن وام موافقیت می نمایند.

کارخانه جوجه کشی

شرایط احداث کارخانه جوجه کشی

با توجه به اینکه این صنعت با تامین مواد غذایی مردم سر و کار دارد، پس در نتیجه در راه اندازی کارخانه جوجه کشی در مقیاس صنعتی نیز سخت گیری های خاصی از طرف نهادهای مسئول وجود خواهد داشت. در این راستا، در احداث کارخانه جوجه کشی باید استانداردهای خاصی را رعایت نمود. در راه اندازی این نوع کارخانه ها معمولا دو منطقه تمیز و آلوده در نظر گرفته می شود. در این راستا، باید توسعه آینده کارخانه از نظر افزایش مساحت و افزایش ظرفیت تولید نیز در نظر گرفته شود. از جمله فرآیندها و تجهیزات مختلف یک کارخانه جوجه کشی می توان به کندلینگ، دستگاه تهویه، دماسنج، رطوبت سنج، راک، ستر، هچر و … اشاره نمود.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- برآورد زمین یا مکان مناسب برای طرح توجیهی کارخانه جوجه کشی - برآورد محوطه سازی های لازم - برآورد هزینه ساخت و سازو یا تعمیر سالن جوجه کشی - برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات دانخوری و آبخوری و … - برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات) - برآورد وسایل حمل و نقل - برآورد تجهیزات لازم برای طرح توجیهی کارخانه جوجه کشی - برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی - برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری - برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی - برآورد هزینه ثابت - برآورد هزینه های سرمایه ای - برآورد هزینه قبل از بهره برداری - برآورد سرمایه در گردش - برآورد نحوه سرمایه گذاری طرح توجیهی کارخانه جوجه کشی - برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه : - برآورد هزینه تولید سالیانه - براورد مواد اولیه لازم از جمله ,واکسن و دارو … - برآورد قیمت تمام شده - قیمت فروش - درصد فروش در نقطه سربه سر - برآورد سود و زیان ویژه - برآورد سرمایه ثابت سرانه - برآورد کل سرمایه گذاری سرانه - برآورد نرخ بازدهی سرمایه - برآورد دوره برگشت سرمایه - برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر - برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث کارخانه جوجه کشی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi