سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی پرورش زالو

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی مرکز پرورش زالو

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 42 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 42 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
Leech
قیمت دانلود :
86,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

امروزه، زالوها، گذشته از اینکه صرفاً خونخواران کوچکی هستند، به دلیل مزایای متعددی که برای انسان ها ارائه می کنند نیز شناخته شده اند. به همین دلیل است که محبوبیت پرورش زالو در حال افزایش است. در واقع، بسیاری از مشاغل سودآور نیز می توانند به آنها مرتبط باشند.

طبق مطالعات انجام شده، این زالوها در مصارف آرایشی و پزشکی بسیار مفید هستند. در درمان سنتی، زالو خون بیمار را می مکد تا از علائمی مانند درد مفاصل و سردرد نیز خلاص شود. روغن زالو همچنین برای افزایش توانایی جنسی مردان شناخته شده است. در هند، روغن زالو برای جلوگیری از یک مشکل رایج ریزش مو نیز موثر است. قبلاً در ایالات متحده برای اهداف درمانی پذیرفته شده بود. برای جلوگیری از سرایت هر نوع بیماری، زالوها نیز بگونه ای تیمار می شوند تا فقط برای یک بیمار خاص استفاده شود.

به همین دلیل است که کارآفرینان بیشتر و بیشتری وارد کسب و کار زالو شده اند. علاوه بر این، به دلیل اینکه بیشتر در حال انقراض هستند، این نیز یک ضرورت است. بنابراین، برای اطمینان از اینکه هنوز زالوهای بیشتری برای استفاده در کلینیک وجود خواهد داشت، پرورش زالو به کارآفرینان توصیه می شود. این زالوها توسط بیمارستان ها و کلینیک ها خریداری می شوند و در نتیجه، بهره اقتصادی خوبی برای کارآفرینان این حوزه خواهند داشت. در پرورش زالو، به دانش بیشتری نسبت به پول نیاز دارید زیرا این کلید اصلی برای تضمین موفقیت شما خواهد بود. وقتی صحبت از تغذیه به میان می آید، مشکلی نخواهید داشت زیرا زالو فقط به نگهداری کمی نیاز دارد. در واقع، حتی اگر به آنها غذا ندهید، می توانند تا 1 سال زنده بمانند.

در فرآیند پرورش، باید عوامل متعددی را در نظر بگیرید تا نیازهای زالو برآورده شود. برخی از عواملی که باید مراقب آنها باشید کیفیت آب محل نگهداری زالو و دمای مناسب است. برای اطمینان از اینکه زالوها طول عمر بیشتری خواهند داشت، نباید آنها را در آب کلردار قرار دهید. بهترین گزینه استفاده از آب لوله کشی خواهد بود.

شما همچنین باید آب و هوا را در نظر بگیرید، به خصوص زمانی که نیاز به حمل زالو به کلینیک های بیمارستان دارید. حالا اگر زمستان باشد و یک درمانگاه یا بیمارستان به شدت به زالو نیاز داشته باشد، چه باید کرد؟ اگر درجه حرارت در آن منطقه خاص فقط در محدوده 5 تا 90 فارنهایت باشد، فقط در آن زمان می توانید آنها را منتقل کنید، زیرا اگر هوا سردتر باشد زالوها در خطر خواهند بود.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 27 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 21,430 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 21,207 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 223 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 28 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 3.6 سال
6 سود خالص 5,940 میلیون ریال
7 سود ناخالص 12,773 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 527 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 4,570 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 11,099 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 12,189 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 354 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 922 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 9,275 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 4,660 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 2,030 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 1,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 13,300 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 3,093 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 4 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 231 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 2,486 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 92 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 83 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 52 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 5,302 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 5,358 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 45 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 3,325 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 3,923 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 15 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 30 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 25 درصد

زالوها، کرم های انگلی یا شکارچی چندبخشی هستند که زیر کلاس Hirudinea در شاخه Annelida را تشکیل می دهند. آنها نزدیک به الیگوشائت ها (کم تارها) هستند که شامل کرم خاکی می شود و مانند آنها دارای بدنه های نرم و عضلانی هستند که می توانند طولانی و منقبض شوند. هر دو گروه هرمافرودیت (دوجنسی) هستند و یک کلیتلوم (شاخه) دارند، اما زالوها معمولاً از نظر داشتن مکنده در هر دو انتها و داشتن علامت های حلقه ای که با تقسیم بندی داخلی آنها مطابقت ندارد با زالوهای اولیگوشا متفاوت هستند. بدن آنها، عضلانی و نسبتاً صلب است و کوئلوم، حفره بزرگ بدن که در سایر آنلیدها یافت می شود، به کانال های کوچک تقسیم و کاهش می یابد.

اکثر زالوها در زیستگاه های آب شیرین زندگی می کنند، در حالی که برخی از گونه ها را می توان در محیط های خشکی یا دریایی یافت. شناخته شده ترین گونه ها، مانند زالو طبی، Hirudo medicinalis، خونخوار هستند، با یک مکنده خود را به میزبان متصل می کنند و از خون تغذیه می کنند، ابتدا پپتید هیرودین را برای جلوگیری از لخته شدن خون ترشح می کنند. آرواره هایی که برای سوراخ کردن پوست استفاده می شوند در گونه های دیگر با یک پروبوسیس که به داخل پوست فشار داده می شود جایگزین شده است. اقلیتی از گونه های زالو شکارچی هستند و بیشتر بی مهرگان کوچک را شکار می کنند.

تخم ها در یک پیله محصور شده اند که در گونه های آبزی معمولاً به سطح زیر آب متصل می شود. والدین اعضای یک خانواده، Glossiphoniidae، از تخم ها مراقبت می کنند، و تخم ها توسط والدین پرورش می یابند. در گونه های زمینی یا خاکی، پیله اغلب در زیر یک کنده، در یک شکاف یا در خاک مرطوب مدفون است. تقریباً هفتصد گونه زالو در حال حاضر شناخته شده است که صدها گونه آن دریایی، نود گونه خشکی و بقیه آب شیرین هستند.

پرورش زالو

از زمان های باستان تا قرن نوزدهم، زالو در پزشکی برای خون گیری از بیماران استفاده می شد. در دوران مدرن، زالو در درمان بیماری های مفصلی مانند اپی کندیلیت و استئوآرتریت، بیماری های ورید اندام ها و در جراحی میکروسکوپی کاربرد پزشکی پیدا کرد، در حالی که هیرودین (ماده ای که در ترشحات دهان زالو وجود دارد و مانع از انعقاد خون می شود) به عنوان یک داروی ضد انعقاد برای درمان اختلالات لخته شدن خون استفاده می شود.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی پرورش زالو محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح پرورش زالو – سرمايه مورد نياز جهت ابتیاع زمین مورد نیاز طرح – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای واحد صنعتی – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح بلدرچین گوشتی و تخمگذار – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح بلدرچین گوشتی و تخمگذار – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح بلدرچین مولد محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح بلدرچین گوشتی و تخمگذار – ارزش محصولات توليد شده (تخم بلدرچین و گوشت بلدرچین) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی پرورش زالو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi