سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی کشت و پرورش عدس

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی مزرعه کشت و پرورش عدس

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی کشت و پرورش هویج
قیمت دانلود :
228,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی کشت و پرورش عدس به عنوان سندی محکم و معتبر برای شما سرمایه گذار گرامی است که قصد دارید در صنعت کشاورزی، فعالیت مالی داشته و در انتظار بهره های مالی از این بزینس پلن هستید! بی شک یکی از مهم ترین موضوعات در طرح های کشاورزی، آگاهی از مراحل کاشت، داشت و برداشت موضوعِ پروژه است که اهمیت به مراتب بالایی دارد و عدم آگاهی از هر یک از این مراحل و نداشتن اطلاعات کافی از این مسیر، می تواند تمام سرمایه گذاری های یک بیزینس پلن را دچار ضرر و زیان کرده و زحمات سرمایه گذار را به هدر دهد؛ بدین منظور متخصصین و کارشناسان مجموعه فراپلن، تمام سعی خود را کرده اند تا درست ترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مراحل رشد و نمو بیزنس پلن عدس را جمع آوری کرده و ارائه گر محتوایِ کاملی باشند که یاری گر اقدامات شما از صفر تا صد پیاده سازی یک مزرعه کشت و پرورش عدس باشد!

یکی دیگر از مهم ترین پارامتر ها برای یک سرمایه گذار، بررسی و آگاهی از شرایط مالی و هزینه ها و بهره های مالی یک پروژه است؛ در حقیقت سرمایه گذار می خواهد بداند برای ورود به یک پروژه، به چه میزان سرمایه اولیه و منابع مالی نیاز دارد و منتظر چه میزان درآمد هایی می تواند باشد؟ برآورد مالی و اعتباری طرح توجیهی کشت و پرورش عدس که پس از چندین روز مطالعات و تحقیقات بازاری و مصاحبه با دو کشاورز ماهر در این زمینه تنظیم شده است، یکی از مهم ترین گزارش هایی است که در ادامه مطالب این محتوا، می توانید به مطالعه آن بپردازید. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی هر چه بیشتر از مسیر بیزینس پلن کشت و پرورش عدس، از مطالعه ادامه مطالب غافل نشوید.

نحوه راه اندازی مزرعه عدس

عدس و ارزش غذایی آن

عدس یکی از حبوبات مهم در جهان است که به دلیل ارزش غذایی بالا و خواص دارویی، از جایگاه ویژه ای برخوردار است. عدس در ایران از دیرباز کشت می شده و امروزه یکی از محصولات مهم کشاورزی در کشور است که جایگاه به خصوصی در سبد غذایی ایرانیان دارد. همچنین این ماده غذایی منبع غنی از پروتئین، فیبر، آهن، فولات، منیزیم و پتاسیم است. پروتئین عدس از کیفیت بالایی برخوردار است و می تواند جایگزین مناسبی برای گوشت باشد و فیبر آن نیز به بهبود عملکرد گوارش کمک می کند. آهنِ نهفته در عدس برای پیشگیری از کم خونی بدلیل فقر آهن ضروری است و فولات آن نیز برای رشد و نمو جنین در دوران بارداری اهمیت فراوانی دارد. منیزیم عدس برای عملکرد صحیح عضلات و اعصاب کاربرد داشته و پتاسیم و نیز به تنظیم فشار خون کمک می کند.

عدس دارای خواص دارویی مختلف است که از جمله آنها می توان به موراد زیر اشاره کرد:

 • پیشگیری از سرطان: عدس حاوری ترکیبات آنتی اکسیدانی است که می تواند از رشد سلول های سرطانی جلوگیری کند.
 • کاهش کلسترول: عدس حاوی فیبر محلول است که می تواند به کاهش کلسترل بد خون کمک کند.
 • پیشگیری از دیابت: این ماده غذایی حاوی کربوهیدرات های پیچیده است که به آهستگی جذب می شوند و می توانند نقش مهمی در کنترل قند خون داشته باشند.
 • تقویت سیستم ایمنی بدن: همچنین عدس حاوی ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان هاست که در مسیر تقویت سیستم ایمنی بدن کمک های شایانی می کند.

انواع عدس

عدس در انواع و رنگ های مختلفی وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدس قهوه ای: عدس قهوه ای رایج ترین نوع عدس است که دارای طعم و عطر ملایمی است.
 • عدس سبز: عدس سبز دارای طعم و عطر قوی تری نسبت به عدس قهوه ای است. این نوع عدس معمولا برای تهیه سوپ و آش مورد استفاده قرار می گیرد.
 • عدس قرمز: عذس قرمز پس از پختن، به رنگ قرمز در می آید و معمولا برای تهیه انواع غذا های هندی استفاده می شود.
 • عدس سیاه: عدس سیاه دارای طعم و عطر خاصی است. این نوع عدس معمولا برای تهیه خورش و پلو استفاده می شود.

انواع عدس

مراحل کاشت، داشت و برداشت عدس

کاشت عدس: مراحل کاشت عدس به شرح زیر است:

 • انتخاب بذر: عدس باید از رقام مناسب و مرغوب تهیه شود. ارقام عدس با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه انتخاب می شوند و بسته به تغییرات دمایی می تواند متفاوت باشد!
 • آماده سازی زمین: زمین مورد نظر برای کشت عدس باید از علف عای هرز پاک شده و آماده کشت باشد. برای این کار، زمین شخم زده می شود و سپس کود حیوانی یا کود های شیمیایی مورد نیاز به آن اضافه می شود.
 • زمان کاشت: زمان کاشت عدس، به نوع و ارقام و شرایط آب و هوایی منطقه بستگی دارد. در مناطق گرمسیری، عدس در فصل پاییز کشت می شود و در مناطق سردسیری، این امر در بهار صورت می گیرد.
 • کاشت بذر: بذر عدس در عمق 4 تا 5 سانتی متری خاک کاشته می شود. فاصله بین ردیف های کاشت عدس، معمولا 25 تا 35 سانتی متر و فاصله بین بوته ها در هر ردیف 10 تا 15 سانتی متر است!

داشت عدس: مراحل داشت عدس نیز بدین شرح است:

 • آبیاری: عدس به آبیاری منظم نیاز دارد. در فصل رشد، مزرعه عدسِ شما باید هر 7 تا 10 روز یکبار آبیاری شود.
 • کوددهی: عدس همچون تمام محصولات کشاورزی به کوددهی نیز نیاز دارد؛ البته کوددهی عدس معمولا در دو نوبت انجام می شود. یک نوبت کوددهی در زمان آماده سازی و نوبت دیگر در زمان گلدهی گیاه.
 • کنترل علف های هرز: وجود علف های هرز در بین هر محصول کشاورزی می تواند از رشد و پرورش گیاه جلوگیری کنند. بنابراین لازم است علف های هرز مزرعه عدس به صورت منظم کنترل شوند.
 • کنترل آفات و بیماری ها: عدس در معرض آفات و بیماری های مختلفی قرار دارد. لذا، لازم است مزرعه عدس به صورت منظم از نظر آفات و بیماری ها بررسی شده و در صورت مشاهده آفت یا بیماری، اقدامات لازم برای کنترل آن انجام شود.

برداشت عدس: زمان برداشت عدس زمانی است که غلاف های عدس به رنگ زرد در آمده و خشک شده باشند. برداشت عدس معمولا با استفاده از کمباین انجام می شود. همچنین، عوامل مختلفی بر عملکرد عدس تاثیر می گذارد که مهم ترین آنها در قسمت توضیحات برداشتِ عدس بررسی شد!

مراحل کاشت داشت و برداشت عدس

بررسی مطالعات فرصت و امکان سنجی طرح کشت و پرورش عدس

(مساحت 10 هکتار) برای اخذ تسهیلات بانکی و اطلاع از آینده بیزینس پلن کشت و پرورش عدس

عنوان فعالیت: طرح توجیهی کشت و پرورش عدس
ظرفیت: 20 تن در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 5 نفر
سرمایه ثابت طرح: 760.000.000 تومان
سرمایه در گردش: 140.000.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 900.000.000 تومان
میزان زمین طرح: 50.000 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 800.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 5 ساله
نقطه سر به سر: 44.60
مدت برگشت سرمایه: 2 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 51.35%
تورم: 20%
NPV: 408.9

البته لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مد نظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان اقدام به ثبت سفارش برآورد مالی طرح های کشاورزی کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی کشت و پرورش عدس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi