سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی تولید کره های گیاهی (مارگارین)

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی کارخانه تولید کره گیاهی (مارگارین)

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: فایل PDF خروجی نرم افزار کامفار و پلن جانمایی
تعداد صفحات: 95 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی تولید کره های گیاهی
قیمت دانلود :
215,700 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی تولید کره گیاهی یا مارگارین می تواند یکی از مهم ترین گام ها برای شروع این سرمایه گذاری باشد چرا که برای راه اندازی تمامی کسب و کارها ابتدا باید کارآفرینان طرح توجیهی و به خصوص نتایج برآورد مالی و اعتباری مربوطه را به ارگان ها و نهادهای دولتی تحویل دهند. معمولا اولین اقدام برای اجرایی سازی یک پروژه تولیدی یا هر پروژه دیگر، کسب مجوزهای لازمه است که لازم به ذکر است از طریق همین طرح توجیهی سرمایه گذاران و کارآفرینان قادرند تا از تمامی امکانات و تسهیلات دولتی استفاده نمایند.

معرفی کره گیاهی (مارگارین) و خواص و ویژگی و کاربردهای آن

در حالت کلی كره ها در دو دسته از هم جدا می شوند كه شامل كره حيواني و كره گياهي است.

كره حيواني كه محصولی فرآوری شده از شیر است ، همان كره معمولی است كه از ساليان دور در نقاط مختلف دنیا تولید و مصرف می شود.

كره گياهي که به آن مارگارین نیز می گویند، ریشه در مواد روغنی گیاهی است و از این مواد استخراج شده و تولید می شود. به عبارت ديگر همان طوركه واحدهای توليدكننده روغن نباتي، روغن هاي گياهي مايع را پس از تولید از طریق هیدروژینه كردن تبديل به روغن نباتي جامد كرده و آن را در بازار عرضه مي نمایند؛ مي توانند روغن هاي مايع را طي يك پروسه مخصوص و ویژه و با اضافه كردن اسانس ها و طمع دهنده هاي مختلف به صورت ماده ای تقریبا جامد تبديل نمايند كه طمع و مزه نزديك به كره حيواني داشته و در جايگريني آن مورد استفاده قرار مي گيرد. همچنین گاهي به كره هاي گياهي مقداري شير خشک هم اضافه مي كنند تا شكل و مزه آن كاملا نزديك به كره حيواني گردد.

از نقطه نظر شيميايي تركيبات متشكله كره گياهي و حیواني با همديگر متفاوت مي باشند. مصرف كره حيواني سبب افزايش كلسترول خون شده و همچنين تري گليسيريد بدن را افزايش مي دهد كه هر دو ماده فرق براي سلامتی و تندرستی انسان نامناسب و مضر تلقی می شود و اين در حالي است كه كره گياهي فاقد كلسترول مي باشد.

مقایسه کره های حیوانی و کره های گیاهی (مارگارین)

جالب است بدانید با وجود این همه مزایایی که از کره های گیاهی می شناسیم، باید اذعان داشته باشیم از لحاظ انرژی زایی تفاوتی بین کره های حیوانی و مارگارین وجود ندارد و در یک مقدار مساوی، میزان انرژی برابری را تولید می کنند.

كره از اسيد هاي چرب كمتري برخوردار است و قادر نیست نياز اسيدهاي چرب ضروري بدن را تامين كند؛ اما مارگارين سرشار از اسيد هاي چرب، بيش از 25 درصد بوده، و بسته به مارگارين آن مي تواند به ميران 45 تا 60 درصد نيز افزايش يابد.

میزان ويتامين هاي محلول در چربي در مارگارين به مراتب بيشتر از كره مي باشد؛ مخصوصا ويتامين هاي A و E و D.

كره حاوي كلسترول بوده اما مارگارين فاقد كلسترول است. به طور كلي مي توان نتيجه گرفت که كره مارگارين بهتر از كره های معمولی مي باشد. اما مارگارين را نبايد جهت سرخ كردن مواد غذايي استفاده کرد، زيرا حاوی ترکیبات پلیمری زیادی است که برخورد حرارت مقدمه های تشکیل سرطان در بدن را فراهم می کند.

تولید کره های گیاهی

کد آیسیک و کد تعرفه گمرکی کره های گیاهی ( مارگارین)

مطابق طبقه بندي وزارت صنايع و معادن، كره های گياهي داراي كد ايسيك هایی به صورت زير مي باشند:

نام محصول کد آیسیک
کره مارگارین 15141610
بسته بندی مارگارین 15141611
کره پسته هنوز کد آیسیک برای این کالا اختصاص نیافته است.
کره نارگیل هنوز کد آیسیک برای این کالا اختصاص نیافته است.
کره از سویا هنوز کد آیسیک برای این کالا اختصاص نیافته است.

با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگاني، نتيجه گيري شده است كه انواع كره هاي گياهي و حيواني به صورت مشترک تحت شماره تعرفه هاي زير دسته بندي شده است:

نام محصول شماره تعرفه گمرکی
کره بسته بندی شده به صورت کره های 500 گرمی و کمتر 04051010
کره بسته بندی شده به صورت کره های بیش از 500 گرم 04051020

 بررسی صادرات و واردات کره های گیاهی (مارگارین):

طبق آمار موجود در طرح تولید کره گیاهی، واردات کره کشور چین در سال 2022 با 16.5 درصد افزایش به 155 هزار تن رسیده که 73000 تن از آن را از آمریکا وارد می نماید. چین در حال حاضر به بزرگترین بازار واردات کره در جهان تبدیل شده است. طی چند سال گذشته تا اکتبر سال 2020، واردات کره در چین رشد کرد و مصرف سالیانه جهان نیز به دلیل استفاده گسترده از کره در تولید نان و محصولات آردبر و همچنین در پخت و پز خانگی رشد کرده است. واردات محصولات لبنی اتحادیه اروپا نیز تا اواخر سال 2019 دارای 2 درصد افزایش بوده است که بیشتر این کره را از ایرلند وارد کرده‌اند، واردات کره از هند نیز تا اکتبر تقریباً دو برابر و به 10200 تن رسیده است.

صادرات و واردات کره های گیاهی

نگاهی کلی به آمارهای صادرات سال 1400 (لازم به ذکر است برای سال های بعد از 1400، اتاق بازرگانی کشور آماری منتشر نکرده است و این جدول آخرین داده های اطلاعاتی از صادرات کره های گیاهی است) نشان می دهد، بازارهای خارجی این محصولات فقط محدود به کشور های همسایه یا کشورهای خلیج فارس نیست و اکثر کشورهای اروپایی نیز در حال خرید و واردات این محصول از ایران هستند؛ به عنوان مثال در شماره 2645 جدول می بینم تنها از فرودگاه شیراز، مقدار 540 تن کره گیاهی (مارگارین) به کشور سویس صادر شده است و این تنها بخشی از خریدهای این کشور در این سال است.

همانطور که آمارهای رسمی اتاق بازرگانی کشور نشان می دهد در سال ذکر شده، بالغ بر48 میلیون ارزش دلاری صادرات این محصول است و این داده ها نشان می دهد که مارگارین های تولیدی داخلی کشور ما مطابق تمامی استانداردهای اروپا و حتی کشورهای شمالی است و این باعث می شود که کره های گیاهی تولیدی ایران جز باکیفیت ها برای دنیا شناخته شده و روز به روز نیز بر این حجم صادرات افزوده شده و فرصت های سرمایه گذاری بیشتری را خلق کند.

تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز طرح تولیدی کره گیاهی (مارگارین)

  • اتوكلاو آزمايشگاهي
  • بن ماری
  • ترازوي دقيق
  • دستگاه تقطير آزمايشگاهي
  • PH متر ديجيتال
  • كلني كانتر
  • يخچال
  • محيط هاي كشت مختلف
  • ميزهاي كار قفسه ها
  • دستگاه استريل كننده شيشه ای

کره های گیاهی یا مارگارین

بررسی مطالعات فرصت و امکان سنجی تولید کره های گیاهی (مارگارین)

(مساحت 3500 مترمربع با 2500 متر زیربنا) برای اطلاع از آینده پروژه

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 31 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 122.644 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 80.454 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 4.826 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 41 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 3.9 سال
6 سود خالص 50.860 میلیون ریال
7 سود ناخالص 59.836 میلیون ریال
8 هزینه های ثابت سرمایه گذاری 80.454 میلیون ریال
13 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 25.984 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تجهیزات کارخانه 34.606 میلیون ریال
15 هزینه های مرتبط با دارایی های ثابت 3.186 میلیون ریال
19 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 11 نفر
31 نسبت سر به سر در سال اول بهره برداری 31.88 درصد
32 نسبت سر به سر در سال آخر بهره برداری 7.72 درصد
33 نرخ بازدهی داخلی سرمایه گذاریIRR 78 درصد
34 IRRتعدیل شده سرمایه گذاری 41.63 درصد
35 IRRتعدیل شده حقوق صاحبان سهام 41.63 درصد

با توجه به بررسی های عرضه و تقاضای بازار و اهمیت غذایی کره های گیاهی در سفره های خانوارهای ایرانی به عنوان یکی از اصلی ترین الگوی غذایی در صبحانه، بهترین فرصت را برای شما برای سرمایه گذاری در این طرح ایجاد می کند. نکته قابل توجه دیگر انعطاف پذیری به شدت بالای این طرح در جریانات نقدی و سود دهی بالای آن می باشد و معمولا دریافت مجوزها برای راه اندازی کارخانه از وزارت خانه های مختلف مثل وزارت بهداشت و درمان معمولا فرآیند راحت و آسانی است.

نهایتا باید عنوان کرد که مطالعه خروجی های نرم افزار کامفار و بررسی هزینه های سرمایه گذاری و برآورد مالی و اعتباری طرح برای افرادی که علاقه مند به شروع حرفه ای این کسب و کار دارند بسیار توصیه می شود تا به واسطه مطالعه آن بتوانند با تمامی جنبه های این کسب و کار آشنا گردند.

لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق بخش سفارش طرح توجیهی و بیزینس پلن تولید و صنعتی اقدام به ثبت سفارش برآورد مالی کامفار کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به دریافت تسهیلات بانکی نمایید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی تولید کره های گیاهی (مارگارین)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi