سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی سالن ماساژ درمانی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث سالن ماساژ درمانی

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: فایل PDF محاسبات کامفار
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
قیمت دانلود :
345,600 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی راه اندازی مرکز ماساژ درمانی می بایست به عنوان سندی محکم و معتبر با پاسخگویی دقیق به تمام سوالات یک سرمایه گذار، تمام مزایا و معایب و چالش ها و نقاط مثبت این بیزینس پلن را در اختیار او گذاشته و راهنماگر اصلی او برای سرمایه گذاری در مسیر این کسب و کار باشد. بدیهی است که پرسش ها و نقاط کور متعددی برای شما در مسیر این پروژه وجود دارد که عدم اطلاعات کافی شما از آنها، همت و اراده تان را برای اجرایی سازی ایده احداث مرکز ماساژ درمانی، سست گردانیده است.

 • برای راه اندازی مرکز ماساژ درمانی به چه میزان هزینه ها و سرمایه اولیه، نیازمندیم؟ و بهره های مالی این پروژه را تا چه حد می توان در نظر گرفت؟
 • برای راه اندازی و پیاده سازی ایده بیزینس پلن تاسیس مجموعه ماساژ درمانی چه افراد و پرسنلی نیازمند است؟
 • وضعیت کسب و کار این بیزینس پلن در ایران چگونه بوده و چه آینده ای برای فعالان این عرصه مورد انتظار است؟
 • در حالت کلی، اختصاص هزینه ها و سرمایه کلان برای راه اندازی و احداث پروژه مجموعه ماساژ درمانی، توجیه پذیری اقتصادی دارد یا خیر؟

و شاید ده ها سوال دیگر که هنوز پاسخ دقیق و درستی برای آنها پیدا نکرده اید و چشم اندازی از شرایط حال و آینده و گردش هزینه های آن ندارید. اما دیگر نگران نباشید! شما در حال مطالعه مطالب مجموعه فراپلن هستید! وب سایتی که اولین و مهم ترین اولویت متخصصین و کارشناسان آن، ارزیابی و بررسی دقیق بازار و بازدیدهای میدانی از انواع طرح ها و مصاحبه با حداقل یک واحد فعال در هر زمینه خدماتی، تولیدی، کشاورزی و… و درنهایت طراحی و تدوین یک طرح توجیهی است که واقعی ترین اطلاعات را در اختیار سرمایه گذار قرار دهد تا با نمایش چندین ساله از شرایط گذشته و حال و آینده طرح، تمام ابعاد یک کسب و کار را بررسی کرده و اصلی ترین و بهترین مشاور برای آغاز کنندگان یک پروژه باشد.

طرح توجیهی احداث مرکز ماساژ درمانی نیز از این موضوع مستثنی نیست! بر خود می بالیم که کارشناسان تحقیقات بازاری و متخصصین فنی مجموعه فراپلن توانستند پس از روزها بررسی و تحقیق و بازدید میدانی از یکی از مراکز ماساژ درمانی در شمال تهران، بهترین و مفیدترین محتوای گردش مالی بیزینس پلن راه اندازی مرکز ماساژ درمانی که شامل صفر تا صد اطلاعات مالی این طرح توجیهی است اعم از میزان هزینه ها و سرمایه اولیه موردنیاز، میزان سرمایه در گردش، نرخ بازگشت سرمایه، نقطه سر به سر و… را تهیه و تدوین کنند که می تواند یکی از باارزش ترین و پراهمیت ترین پارامترها در تصمیم گیری ها برای آغاز پیاده سازی یک پروژه یا منصرف شدن از اجرایی کردن آن باشد؛ لازم به ذکر است که در ادامه مطالب این پست، خلاصه کوتاهی از گزارشات همین محتوای مالی گنجانده شده است. پیشنهاد می کنیم تا مطالعه ادامه محتوا برای تکمیل اطلاعات خود و کسب آگاهی های لازمه از بیزینس پلن تاسیس مجموعه ماساژ درمانی را از دست ندهید.

هزینه راه اندازی سالن ماساژ درمانی

ماساژ درمانی و انواع آن

ماساژ درمانی یک روش درمانی ثابت شده است که با استفاده از فشار و حرکات مختلف بر روی عضلات و بافت های نرم بدن به تسکین درد و استراحت عضلات کمک می کند. این نوع ماساژ معمولاً توسط یک متخصص ماساژ درمانی یا فیزیوتراپیست یا افراد کاربلد انجام می شود و به عنوان یک روش درمانی جایگزین برای درمان و بهبود دردهای عضلانی، آسیب های ورزشی، استرس و اضطراب، افسردگی، دردهای مفاصل و مشکلات عضلاتی-اسکلتی استفاده می شود.

ماساژ های درمانی شامل انواع مختلفی می شود، از جمله:

 1. ماساژ سوئدی: یک نوع ماساژ کلاسیک که با استفاده از فشار متوسط تا شدید بر روی عضلات و بافت های نرم انجام می شود.
 2. ماساژ عمیق با فشار: این نوع ماساژ برای رفع دردهای عضلانی عمیق و تسکین تنش های عضلانی استفاده می شود.
 3. ماساژ تایلندی: یک نوع ماساژ سنتی تایلندی که با استفاده از فشار، خم کردن و کشش عضلات انجام می شود.
 4. ماساژ شیاتسو: یک نوع ماساژ ژاپنی که بر روی نقاط فشار در بدن تمرکز دارد و برای تسکین دردها و تعادل انرژی بدن استفاده می شود.
 5. ماساژ اسپورت: این نوع ماساژ برای ورزشکاران و افراد فعال فیزیکی برای بهبود عملکرد و تسکین دردهای ورزشی انجام می شود.
 6. ماساژ رلکسولوژی: یک نوع ماساژ که بر روی نقاط فشار در پاها تمرکز دارد و برای تسکین دردها و تنش های بدن استفاده می شود.
 7. ماساژ دست: این نوع ماساژ برای تسکین دردها و تنش های دست و مچ استفاده می شود.
 8. ماساژ صورت: یک نوع ماساژ که برای تسکین تنش های صورت، بهبود جریان خون و تغذیه پوست استفاده می شود.
 9. ماساژ زنانه: این نوع ماساژ برای زنان باردار یا زنان پس از زایمان برای تسکین دردها و تنش های بارداری استفاده می شود.
 10. ماساژ ترکیبی: یک نوع ماساژ که از ترکیب حرکات و فشار های مختلف از ماساژ های مختلف استفاده می کند.

این انواع مختلف ماساژها به صورت منظم و به صورت روزانه یا هفتگی انجام شده و باعث بهبود عملکرد عضلات، کاهش دردهای عضلانی، تسکین تنش های عضلانی، بهبود خواب و استراحت، کاهش استرس و اضطراب، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود گردش خون و کاهش فشار خون می شود.

وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی یک سالن ماساژ درمانی

برای راه اندازی یک سالن ماساژ درمانی، نیاز به تجهیزات و وسایل مختلفی دارید که شامل موارد زیر می شود:

 1. میز ماساژ: یک میز ماساژ با قابلیت تنظیم ارتفاع و پشتیبانی مناسب برای مشتریان است. این میز باید راحت و قابل تنظیم باشد تا به متخصص ماساژ اجازه دهد تا به راحتی حرکات مختلف را انجام دهد.
 2. لوازم بهداشتی: شامل دستمال های تمیز، پوشش های مخصوص میز ماساژ، دستکش های یکبار مصرف، صابون و ضد عفونی کننده ها است.
 3. روغن و لوسیون: برای انجام ماساژ، نیاز به روغن یا لوسیون های مخصوص ماساژ است که برای کمک به حرکت دست بر روی پوست و باعث ایجاد تجربه رضایت بخش برای مشتریان است.
 4. ابزارهای ماساژ: شامل ابزارهای مختلفی مانند توپ ماساژ، رولرهای ماساژ، کره های گرمایشی یا سرد کننده و دستگیره هاست که برای کمک به انجام حرکات و فشارهای مختلف در طول جلسه ماساژ استفاده می شود.
 5. فضای آرامش بخش: برای ایجاد یک تجربه آرامش بخش برای مشتریان، نیاز به فضای مناسب با نورپردازی مناسب، موسیقی آرامش بخش و امکانات دیگر برای افزایش رضایت مشتریان دارید.
 6. تجهیزات حفاظتی: این شامل دستکش ها، ماسک ها و دستمال های یکبار مصرف برای استفاده در طول جلسات ماساژ است.
 7. تجهیزات فنی: شامل تجهیزات برقی و الکترونیکی نظیر گرم کننده ها یا سرد کننده ها، سیستم تهویه و دمای مناسب برای فضای سالن می باشد.
 8. تجهیزات اداری: شامل مبلمان مناسب، رسپشن و تجهیزات دفتر کار برای اداره امور اداری و پذیرش مشتریان.
 9. تجهیزات بهداشتی: شامل تجهیزات بهداشتی و رعایت استانداردهای بهداشت عمومی و رعایت پروتکل های بهداشتی در طول جلسات ماساژ.
 10. لوازم فروشگاه: در صورت علاقه به فروش لوازم ماساژ، نیاز به استانداردهای فروشگاه و نمایشگاه، قفسه ها و نمایشگرهای مناسب برای نمایش لوازم به فروشگاه است.

به طور کلی، برای راه اندازی یک سالن ماساژ درمانی نیاز به یک تجهیزات کامل و مناسب برای انجام خدمات ماساژ با کیفیت و ارائه تجربه رضایت بخش برای مشتریان دارید.

درآمد راه اندازی سالن ماساژ درمانی

بررسی سرمایه اولیه و هزینه ها و بهره های مالی راه اندازی سالن ماساژدرمانی

حقیقت این است که اعلام یک پاسخ دقیق و منطقی برای سوالات بالا نیازمند بررسی های متنوع و کسب حجم انبوهی از اطلاعات از طرح شماست! میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی یک سالن ماساژ درمانی به عوامل متعددی وابسته است و متاثر از پارامتر های زیادی است؛ به عنوان مثال حیطه های کاری و انواع اقسام خدماتی که شما قصد ارائه آنها را دارید، نوع دستگاه ها و تجهیزاتی که تهیه خواهید کرد، نوع یا دست دوم بودن و برند ماشین آلات، وسعت و مکان انتخابی شما برای طرح، اجاره ای یا مالکیت داشتن زمین پروژه و… تنها گوشه ای از عواملی است که می تواند هزینه های اولیه را به مقدار زیادی جا به جا کند.

جدول زیر ارائه گزارشی کوتاه از جزییات برآورد مالی و اعتباری طرح راه اندازی یک سالن ماساژ درمانی است که با مطالعات ویژه کارشناسان با احتساب مالکیت زمین انجام شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 31 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 12.256 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 11.252 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 1.004 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 46 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 1.5 سال
6 سود خالص 6.250 میلیون ریال
7 سود ناخالص 9.364 میلیون ریال
8 هزینه های ثابت سرمایه گذاری 11.252 میلیون ریال
9 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و نورپردازی ها 2.584 میلیون ريال
10 سرمایه مورد نیاز جهت تجهیزات مجموعه 8.214 میلیون ریال
11 هزینه های مرتبط با دارایی های ثابت 3.186 میلیون ریال
12 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 10 نفر
13 نسبت سر به سر در سال اول بهره برداری 31.88 درصد
14 نسبت سر به سر در سال آخر بهره برداری 7.72 درصد
15 نرخ بازدهی داخلی سرمایه گذاریIRR 46 درصد
16 IRRتعدیل شده سرمایه گذاری 41.63 درصد
17 IRRتعدیل شده حقوق صاحبان سهام 41.63 درصد

شرایط کم ثباتی اقتصادی و تورم حاکم بر کشور و به تبع آن نوسانات قیمت ها و هزینه ها از مهم ترین عواملی است که برآوردهای مالی و اعتباری یک طرح را بسیار چالش برانگیز می کند، البته لازم به ذکر است که شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح توجیهی و بیزینس پلن خدماتی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خود، چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.

ترفند های تبلیغاتی و بازاریابی برای راه اندازی مجموعه ماساژ درمانی

برای تبلیغات و بازاریابی یک سالن ماساژ، می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید تا مشتریان بیشتری را به سالن خود جذب نمایید. این موضوع شامل استفاده از رسانه های اجتماعی برای ارتباط مستقیم با مشتریان، ارائه تخفیف ها و پیشنهادات ویژه برای مشتریان جدید و قدیمی، ارائه بسته های تخفیفی و عضویت در سالن، ارائه هدایای ویژه به مشتریان و همچنین ارائه خدمات اضافی رایگان یا با قیمت مناسب برای جذب مشتریان جدید می باشد.

همچنین می توانید با ارائه محتوای آموزشی و مفید درباره مزایای ماساژ و راهکارهای بهبود روحیه و سلامتی، مخاطبان خود را آگاه کنید و آنها را به سالن خود جذب نمایید. همچنین همکاری با سایر تجارت های محلی برای تبلیغات مشترک و ارائه تخفیف ها و پیشنهادات مشترک نیز می تواند به شما کمک کند تا بازار خود را گسترش دهید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی سالن ماساژ درمانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi