سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم (mealworm)

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی واحد پرورش کرم میل ورم (mealworm)

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
mealworm
قیمت دانلود :
188,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

کرم های میل ورم (شپشک آرد) ، به شکل لاروی سوسک گوشت خوار، (نام علمی: Tenebrio molitor)، و گونه ای از سوسک تیره هستند. آنها مانند همه حشرات دیگری که دارای دگردیسی کامل (هولومتابولیسم) هستند، چهار مرحله زندگی را پشت سر می گذارند: تخم، لاروگی، شفیرگی و بالغ شدن. طول لاروها معمولاً حدود 2.5 سانتی متر (0.98 اینچ) یا بیشتر می باشد، در حالی که طول بزرگسالان معمولاً بین 1.25 تا 1.8 سانتی متر (0.49 تا 0.71 اینچ) است.

می ‌توانید کرم های میل ورم را برای جوجه ‌ها و پرندگان وحشی پرورش دهید. همچنین آنها طعمه ماهیگیری بسیار خوبی هستند. بنابراین خواه در حال پرورش کرم های میلورم برای جوجه ‌ها یا پرندگان وحشی هستید، خواه حیوانات خانگی دارید که به آن‌ ها نیاز دارند، خواه دوست دارید ماهیگیری کنید، فرقی نمی کند، مزرعه کرم های میلورم می ‌تواند تقریباً برای همه این موارد مفید باشد. و از آنجایی که آنها با قیمت بسیار مطلوب و بالاتر از حد معمول فروخته می شوند، لذا پرورش کرم های میلورم منطقی است و انجام این کار باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

عنوان فعالیت: طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم
ظرفیت: بیش از یک میلیون عدد در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کسور
اشتغال طرح: 12 نفر
سرمایه ثابت طرح: 4.137.860.000 تومان
سرمایه در گردش: 3.414.000.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 6763.710.000 تومان
میزان زمین طرح: 4500 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 5.000.000.000
نوع تسهیلات: وام 5 ساله
نقطه سر به سر: 53.60
مدت برگشت سرمایه: 1.9 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 54.35%
تورم: 30%
NPV: 508.9

حدود 20.000 گونه مختلف از سوسک تاریکی وجود دارد. مولیتر تنبریو (Tenebrio molitor) یا میلورم زرد، نوعی کرم است که برای میلورم ها پرورش می ‌یابند. میلورم ها در واقع اصلا یک کرم نیستند، بلکه حشره هستند. کرم ‌ها طبق تعریف، «به هر یک از حیوانات نسبتاً کوچک دراز معمولاً با بدن برهنه و نرم (مانند کرم حشره، کرم سنجاقی، کرم نواری، کرم کشتی یا کرم کور) گفته می شود». میلورم ها دارای اسکلت خارجی هستند و در چرخه زندگی سوسک تاریکی نابالغ قرار دارند و آنها را به لارو تبدیل می کنند. ذاتاً، سوسک تاریکی در محیط ‌های مرطوب و بکر یافت می ‌شود. آنها مناطق تاریک را ترجیح می ‌دهند، از این رو به عنوان سوسک «تاریکی» نامیده می ‌شوند و اغلب در زیر سنگ ‌ها یا کنده ‌ها پنهان می ‌شوند. آنها جانوری لاشخور هستند و گیاهان و مواد حیوانی در حال فساد را می خورند.

سوسک های تاریکی بیشتر در غلات ذخیره شده، کابینت ها و آسیاب غلات یافت می شوند و در آنجا از غلات دارای سبوس و آسیاب شده تغذیه می کنند.

چرخه زندگی میل ورم

میل ورم، همان مرحله لاروی سوسک تاریکی است. در چرخه زندگی میلورم 4 مرحله وجود دارد: تخم، میلورم، شفیره و سوسک. سوسک های تاریکی جفت می شوند و تخم می گذارند و به صورت میلورم های ریز از تخم در می آیند. این میلورم تا زمانی که تبدیل به شفیره شوند، رشد می ‌کنند. پس از مدتی، شفیره به یک سوسک تاریکی تبدیل می شود.

پرورش کرم میل ورم

سوسک میلورم به طور زیادی تولید مثل می ‌کند. نرها بسته ‌های اسپرم را بواسطه آلت تناسلی خود وارد می ‌کنند. ماده ظرف چند روز در زمین نرم، سوراخی ایجاد می کند و تخم‌گذاری می نماید. یک ماده در طول عمر خود، به طور متوسط ​​حدود 500 تخم می‌گذارد. آنها پس از 4 تا 19 روز از تخم خارج می شوند.

میلورم ها در مرحله لاروی از گیاهان و حشرات مرده تغذیه می کنند و بین هر مرحله لاروی یا هریک از مراحل رشد (9 تا 20 مرحله رشد) پوست اندازی می کنند و بعد از پوست اندازی نهایی، تبدیل به شفیره می شوند. شفیره جدید نسبتاً سفید رنگ است و به مرور زمان قهوه ای می شود. پس از 3 تا 30 روز بسته به شرایط محیطی از قبیل دما، به صورت یک سوسک بالغ ظاهر می شود.

تخم میلورم

تخم، اولین مرحله در چرخه زندگی میلورم محسوب می شود. سوسک های تاریکی از طریق تولید مثل جنسی تکثیر می شوند. سوسک تاریکی ماده، پس از جفت گیری چند صد تخم در طول 1 تا 5 ماه می گذارد. تخم ‌های میلورم بسیار ریز و لوبیا شکل هستند. خود تخم در عین سفید بودن، چسبناک است، بنابراین تکه های زیر پیش ماده به آن می چسبد. از آنجایی که بسیار کوچک و پوشیده از پیش ماده هستند، تشخیص تخم ‌ها مشکل است. در عرض 1-2 هفته، میلورم ‌های سفید ریز از تخم‌ های میلورم در می ‌آیند.

میلورم ها

اکثر میلورم ها تقریباً در عرض سه ماهه رشد کرده و بالغ می شوند، اما در محیط‌ های کمتر ایده ‌آل این امر می ‌تواند تا یک سال طول بکشد. سرعت رشد آن ‌ها بر اساس در دسترس بودن غذا، دما و رطوبت تعیین می ‌شود. همانطور که رشد می‌ کنند، تحت یک سری پوست اندازی ها قرار می ‌گیرند و اسکلت بیرونی خود را می اندازند. همچنین میلورم ها پس از پیری، زرد یا طلایی تر می شوند. گاهی اوقات میلورم کامل و بالغ پس از انداختن پوستش سفید می شود، اما در عرض چند روز زرد می شود.

شفیره میلورم

هنگامی که میلورم ها کامل و بالغ شدند، به یک شفیره تبدیل می‌ شوند. شفیره‌ میلورم شبیه موجودات فضایی یا مومیایی ‌های سفید رنگ به نظر می ‌رسند. این شفیره ‌ها نمی‌توانند حرکت کنند، چیزی بخورند یا بنوشند. آنها از 2 هفته تا 4 هفته، در این حالت شفیرگی باقی می مانند، که این امر مجدداً توسط شرایط محیطی تعیین می شود و در نهایت به شکل سوسک های سفید یا زرد از تخم بیرون می آیند.

سوسک های میلورم

همانطور که سوسک ها بالغ می شوند، در عرض چند روز از سفید به قهوه ای تغییر می کنند. پس از بلوغ، جفت می شوند، تخم می گذارند و چرخه تکرار می شود. سوسک، آخرین مرحله از چرخه زندگی میلورم محسوب می شود. سوسک های میلورم عمر کوتاه چند ماهه دارند، اما یک سوسک ماده می تواند در طول عمر خود چند صد تخم بگذارد.

ابر کرم ها

ابرکرم ‌ها گونه ‌های متفاوتی از سوسک تاریکی، زوفوباس موریو (Zophobas morio) هستند. در حالی که ابرکرم ها شبیه به هم هستند، پرورش آن ‌ها به این آسانی نیست. به طور خلاصه، باید هر کرم‌ را بصورت مجزا از هم جدا کنید تا به سمت شفیره شدن پیش برود و چرخه زندگی آنها تا تکامل یافتن، خیلی طول می‌کشد. ابرکرم ها نیز چنگال های چنگکی بزرگ دارند و گاز می گیرند.

میلورم ها برای جوجه ها

میلورم یک خوراکی عالی برای جوجه‌ ها محسوب می شوند. در آموزش جوجه ‌ها می ‌توان از میلورم ها به عنوان پاداشی برای آمدن به هنگام صدا زدنشان یا رفتن به قفس در شب استفاده کرد. همچنین میلورم ها مکملی عالی برای زمان پوست اندازی جوجه‌ها محسوب می شوند. پر پرندگان تقریباً تماماً از پروتئین ساخته شده ‌است. افزودن مقداری پروتئین اضافی به رژیم غذایی جوجه ها به آنها کمک می کند تا به سرعت پرهای جدیدشان رشد کنند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی میلورم : - مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم (mealworm)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi