سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی مرکز تعمیرات تلفن همراه و موبایل

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی مرکز تعمیرات تلفن همراه و موبایل

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 21 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 21 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
phone repair
قیمت دانلود :
98,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه هایی که از این فناوری ها استفاده می کنند نیز روز به روز، کوچکتر و کوچکتر شده اند. تلفن های همراه امروزی که نام موبایل های هوشمند را یدک می کشند، قدرت محاسباتی بیشتری نسبت به رایانه های چند دهه گذشته دارند، رایانه هایی که بزرگی آنها شاید به اندازه یک اتاق بود! دستگاه های تلفن همراه امروزی، ابزارهایی فراتر از یک ابزار ارتباطی معمولی برای تماس و ارسال پیام هستند. موبایل های امروزی به کاربران این امکان را می دهند تا تمام اطلاعات در بستر اینترنت، آهنگ ها، فیلم ها، نقشه ها و بازی ها را در جیب خود جای دهند.

امروزه این دستگاه ها در تمام کشورهای جهان به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند، و می توان گفت که استفاده از موبایل های هوشمند، به بخش اساسی زندگی امروزی تبدیل شده است و بدون آنها شاید بیشتر امور زندگی مردم نیز لنگ بماند. پس تا به اینجای بحث با اهمیت این ابزارها در زندگی امروزی آشنا شدیم و متوجه شدیم تقاضای بالایی در بازار دارند. در کنار استفاده از این ابزارها، بحث دیگری نیز در مورد خدمات تعمیرات و نگهداری آنها مطرح می گردد. با توجه به اینکه بیشتر این ابزارها، دارای قیمت های بالایی هستند، مخصوصا در کشورمان ایران، در صورتی که خرابی در آنها رخ دهد، شاید مالکان قبل از تعویض دستگاه به فکر تعمیرات آن بیافتند. به عنوان مثال، تعمیرات مربوط به شکستگی صفحه، عدم سیگنال دهی، از کار افتادن دکمه ها، خرابی اسپیکر، خرابی باتری و …

اینجاست که یک کسب و کار با عنوان مرکز تعمیرات موبایل مطرح می گردد که اتفاقا یکی از کسب و کارهای باز سرمایه اولیه کم و بسیار پرمتقاضی می باشد. قبل از راه اندازی یک کسب و کار، تهیه طرح توجیهی یکی از واجبات می باشد و طرح توجیهی یکی از اسناد اولیه ای است که می تواند سرمایه گذار را با چشم انداز کلی کار آشنا کرده و برآورد بهتری از سودآوری نهایی آن را در اختیار بگذارد.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

رديف عنوان شاخص اطلاعاتی ميزان واحد
1 مجموعه ارائه خدمات در یکسال 5,200 عدد
2 ضریب ميزان تولید در نقطه سربسر 48% درصد
رديف عنوان شاخص اطلاعاتي ميزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 3,642 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 2,967 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 948 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 52 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.1 سال
6 سود خالص 1,952 میلیون ریال
7 سود ناخالص 6,745 میلیون ریال
8 هزینه خرید مواد اولیه و لوازم بسته بندی 3,356 میلیون ریال
9 هزینه­های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 4,658 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 5,569 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 5,968 میلیون ریال
12 هزینه­های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 44 میلیون ریال
13 هزینه­های استهلاک طرح 128 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت رهن سوله صنعتی 415 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 889 میلیون ریال
16 هزینه­های متغیر طرح 4,638 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و­نقل کارگاهی 0 میلیون ریال
18 ارزش فروش تولیدات سالانه طرح پس از اجرای طرح 10,325 میلیون ریال
19 هزینه­های ثابت طرح 2,968 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 5 نفر
21 هزینه­های قبل از بهره ­برداری طرح 285 میلیون ریال
22 هزینه­های حاملهای انرژی و ارتباطات 1,125 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 2,968 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش فروش محصولات 58 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش فروش محصولات 54 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه­ گذاری کل 158 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 526 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه­ گذاری کل 718 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش فروش محصولات 19 درصد
30 سرانه ارزش فروش محصولات 2,158 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 71 درصد
32 مقدار NPV 10,528 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 48 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 41 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 20 درصد

قبل از راه اندازی یک طرح، یک سری مطالعات کلی در مورد آن انجام می گیرد. یکی از مسائلی که بیشتر مورد توجه است و باید در نظر گرفت، تحقیقات بازار آن کسب و کار است. همانطور که ذکر شد، گوشی های موبایل، جای خود را در زندگی های امروزی باز کرده اند و فراوانی استفاده از آنها در جامعه، بر کسی پوشیده نیست و شکی در آن نیست. یکی از کسب و کارهای مطرح در حوزه گوشی های موبایل هوشمند، بحث تعمیرات آنها می باشد.

هر کسب و کاری که بتواند به یک نیاز عمده و یک تقاضای شدید در بازار پاسخ دهد و در کنار آن نیز مدیریت و برنامه ریزی دقیقی داشته باشد، بدون شک با موفقیت مواجه خواهد شد. برنامه ریزی اولیه و چشم انداز و مسیر دقیق یک کسب و کار را می توان در قالب یک طرح توجیهی، پیاده سازی کرد. طرح توجیهی راه اندازی مرکز تعمیرات موبایل و تلفن همراه می تواند پیش نیازهای مربوط به این کسب و کار را مشخص کرده و سرمایه گذار را با میزان هزینه های اولیه آن آشنا سازد. همچنین با توجه به اینکه کلیات طرح درقالب یک سری محاسبات در قالب جداول ارائه می گردند، می تواند از آن برای قانع کردن بانک ها برای ارائه تسهیلات نیز استفاده نمود. به واسطه طرح توجیهی مرکز تعمیرات موبایل، می توان یک سری از مجوزهای ضروری شروع کسب و کار را نیز اخذ نمود.

مرکز تعمیرات موبایل

سرمایه اولیه برای مرکز تعمیرات موبایل

در این کسب و کار نیز همانند بسیاری از کسب و کارهای خدماتی دیگر، به یک سرمایه اولیه نیاز خواهید داشت. هزینه اجاره و یا خرید یک مکان اولیه مانند یک مغازه داخل بازار و همچنین خرید تجهیزات اولیه مانند اسیلوسکوپ، لوپ و هیتر، باکس های نرم افزاری و سخت افزاری و … را می توان هزینه های اولیه ضروری در این کسب و کار عنوان کرد. هزینه های دیگر همچون تجهیزات اداری برای دفتر و تجهیزات آبدارخانه ای و … شاید از جمله مواردی باشند که بتوانید به مرور نیز به مغازه خود اضافه کند. البته لازم به ذکر است که در این طرح توجیهی، تمامی این موارد به صورت دقیق محاسبه شده اند و سرمایه اولیه مورد نیاز، به طور دقیق برآورد شده است.

در مورد هزینه های اولیه کار، جای نگرانی نیست چرا که این کسب و کار، به شدت در حال گسترش است و مجریان آن می توانند به مرور و با بهبود کیفیت و درآمدزایی تدریجی، تمامی این هزینه ها را پوشش دهند. مطمئن باشید که هزینه های اولیه راه اندازی این طرح نسبت به مشاغل خدماتی و صنعتی دیگر، می تواند بسیار کمتر بوده و درآمدزایی معقولی را نیز به همراه داشته باشد.

شایان ذکر است که در این کسب و کار نیز با توجه به مزایای خوبی که دارد، رقابت نیز بسیار شدید است، مخصوصا در شهرهای بزرگتر. بهبود کیفیت خدمات و مشتری داری می توانند مزایای رقابتی شما نسبت به رقبای دیگر بازار باشند. مطمئنا یک مشتری راضی می تواند تبلیغات خوبی برای کسب و کار شما انجام دهد. یکی از موارد مهم دیگری که باید در مورد هزینه های اولیه ذکر کنیم این است که در مورد هزینه های آموزش، به هیچ عنوان کم نگذارید؛ چرا که هرچقدر هم آموزش بیشتری در این حوزه دریافت کنید، می تواند به بهبود و گسترش کسب و کار شما کمک کند. تکنولوژی های مربوط به گوشی های هوشمند، هر روز در حال گسترش هستند و سال به سال، محصولات جدیدتر با فناوری های به روزتری وارد بازار می شوند. مطمئنا با دانش چند سال پیش نخواهید توانست تا به تعمیرات مربوط به گوشی های جدیدتر بپردازید. پس تا جایی که می توانید آموزش های لازم را از مراکز و افراد معتبر، دریافت نموده و تجربه کسب کنید؛ افراد علاقه مند به این حوزه می توانند پیشرفت را روز به روز در کسب و کار خود مشاهده نمایند.

تعمیرات موبایل

درآمد و سودآوری تعمیرات موبایل

در این طرح توجیهی، سودآوری نهایی با توجه به میزان سرمایه اولیه، برآورد گردیده است. البته علاوه بر تمامی این محاسبات، باید یک سری فاکتورهای دیگر را نیز در مورد سودآوری نهایی دخیل کرد. فاکتورهایی که می توانند دوره بازگشت سرمایه اولیه را کمتر کرده و سودآوری را نیز نسبت به برآوردهای اولیه، بسیار بیشتر کنند. مهارت های فردی را می توان یکی از فاکتورهای شدیدا موثر در این کسب و کار عنوان کرد. اگر به عنوان یک تعمیرکار موبایل، مهارت های اولیه خود در مورد این حوزه خدماتی را روز به روز افزایش دهید و تا جایی که می توانید آموزش دریافت کنید، مطمئنا به سودآوری بیشتری خواهید رسید. در این راستا و با استخدام و آموزش نیروی متخصص بیشتر می توانید به مشتریان بیشتری خدمات داده و درآمد بیشتری نیز داشته باشید.

یکی از فاکتورهای دیگری که باید لحاظ کرد، تایم کاری مرکز تعمیرات موبایل است. مطمئنا صرف زمان بیشتر و داشتن تایم کاری بیشتر می تواند سودآوری بیشتری را رقم بزند. در همینجای بحث بهتر است تا به یک موضوع بسیار مهم در مورد این کسب و کار اشاره کنیم. شاید از دور به بررسی این کسب و کار پرداخته اید و علاقه زیادی به این حوزه دارید؛ ولی توصیه می کنیم تا قبل از شروع کسب و کار خود، مدتی را در یکی از مراکز دیگر به عنوان کارآموز بگذرانید تا تجربه بیشتری نیز در مورد مسائلی همچون تایم کاری بالا داشته باشید. مطمئنا اگر طاقت بالایی در مورد تایم کاری بالا داشته باشید می توانید فردی موفق در این حوزه باشید. همچنین باید این را نیز در نظر گرفت که تعمیرکاران موبایل با ابزارهای الکترونیکی بسیار ریزی سر و کار دارند که ممکن است کار کردن چند ساعته در این زمینه برای بسیاری از افراد طاقت فرسا باشد.

یکی دیگر از مواردی که باید در مورد این کسب و کار و بسیاری از کسب و کارهای دیگر در نظر گرفت، اجتماعی بودن و داشتن ارتباطات موثر با مشتریان است. اگر روش های ارتباط با مشتریان را به خوبی فراگرفته باشید و برخورد خوبی با آنها داشته باشید، مطمئنا به مرور زمان با خیل عظیم مشتریان مواجه خواهید شد.

فاکتور اساسی دیگری که باید به آن اشاره کنیم، موضوع تبلیغات است. داشتن یک تبلیغات محیطی موثر و گیرا می تواند شما را از رقبایتان متمایز کند. البته جای شک نیست که مشتریان راضی می توانند تبلیغات بسیار بهتری برای کسب و کار شما باشند.

تعمیرات تلفن همراه

در انتهای بحث باید ذکر کنیم که داشتن طرح توجیهی دقیق برای این کسب و کار می تواند قدم اولیه و قوی شما تلقی گردد. به واسطه این طرح می توانید اطلاعات اولیه مورد نیاز مانند حداقل سرمایه و همچنین روش های تامین سرمایه را دریافت کنید و نهایتا نیز سودآوری نهایی و مدت بازگشت سرمایه را برآورد نمایید. حتی اگر به فکر دریافت وام نباشید هم مطالعه این طرح می تواند برای شما مفید باشد و شما را با پیش نیازهای اساسی شروع کسب و کار آشنا کند. اگر علاقه مند به کسب و کار تعمیرات تلفن همراه هستید و سوالاتی در ذهن دارید می توانید در بخش نظرات آنها را مطرح کنید و اگر فرد باتجربه ای در این حوزه هستید و علاقه مندید تا تجربیات خود را با ما در میان بگذارید، خوشحال خواهیم شد تا تجربیات ارزشمند شما در مورد این کسب و کار را دریافت نماییم.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

براورد هزینه های ثابت ، جاری ، درامدها زمین محل اجرای طرح ساختمان شرح مشخصات تجهیزات مورد نیاز طرح تاسیسات طرح (برقی و مکانیکی و سایر تاسیسات) اثاثیه اداری و رفاهی طرح هزینه های قبل از بهره برداری تعیین نیروی انسانی مورد نیاز برآورد میزان مصرف برق ، آب ، سوخت ، ارتباطات و غیره به تفکیک تعمیر و نگهداری استهلاک بررسی هزینه های متغیر و هزینه های ثابت هزینه های عملیاتی هزینه های غیر عملیاتی سرمایه در گردش مورد نیاز پیش بینی هزینه تعمیر محصولات پیش بینی درآمد حاصل از تعمیر صورت سود و زیان طرح توجيهی نقطه سر به سر دوره بازگشت سرمایه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی مرکز تعمیرات تلفن همراه و موبایل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi