سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی مرکز ارائه خدمات پرستاری

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث مرکز ارائه خدمات پرستاری

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
قیمت دانلود :
325,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی مرکز ارائه خدمات پرستاری وب سایت فراپلن که توسط بهترین و برترین کارشناسان و متخصصین این مجموعه طراحی و تدوین شده است، با درک تمام دغدغه ها و ابهامات و سوالات شما در مورد فراز و نشیب های این بیزینس پلن تمام تلاش خود را کرده است تا کامل ترین و دقیق ترین اطلاعات لازم از مسیر صفر تا صد این طرح اعم از معرفی ماهیت و فعالیت مراکز ارائه خدمات پرستاری و دلایل توجیه کننده راه اندازی این کسب و کار، شرایط و نحوه اخذ مجوز های لازم، سرمایه اولیه مورد نیاز و بهره های مالی که در انتظار پیاده سازی این بیزینس پلن هستند، گام ها و اقدامات اجرایی سازی ایده مرکز ارائه خدمات پرستاری و… را در اختیار شما خوبان قرار دهد.

آیا تمایل دارید در حیطه مراقبتی و درمانی سرمایه گذاری کنید و از همین مسیر ایده راه اندازی مرکز ارائه خدمات پرستاری به ذهنتان خطور کرده است؟ ولی نداشتن آگاهی لازم از شرایط حال و آینده این طرح، همت و اراده شما مبنی بر اجرایی سازی پروژه تان را سست گردانیده است؟

از وضعیت مالی و اعتباری و سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی بیزینس پلن مرکز ارائه خدمات پرستاری و بهره های مالی ای که می توانید به آنها دست یابید، بی خبرید؟ و بر این باورید همین عدم آگاهی از گردش مالی پروژه، نقاط پرریسک این سرمایه گذاری را از ذهن شما پنهان نگه داشته است؟ و همین موضوع سبب شده پیاده سازی ایده هایتان را هر روز به فردایی به امید دستیابی به بینشی دقیق تر نسبت به این طرح، پشت گوش انداخته باشید؟!

دیگر نگران نباشید! امروز، همان فردایی است که منتظر بودید به اطلاعات کامل و دقیق از ایده سرمایه گذاری در راه اندازی مرکز ارائه خدمات پرستاری برسید! متخصصین و کارشناسان وب سایت فراپلن، برخود می بالند که با تحقیق و پژوهش و بازدید های میدانی و مصاحبه با مدیران چند واحد فعال در این کسب و کار و با اولویت قرار دادن کیفیت و دقت داده ها، می توانند به جرات ادعا داشته باشند که کامل ترین و واقع گرایانه ترین گزارش از این ایده و دقیق ترین محاسبات مالی و برآورد های اعتباری طرح توجیهی مرکز ارائه خدمات پرستاری را از آنِ خود کرده اند که می تواند بینشی آگاهانه و چشم اندازی با بالاترین تطابق برای هر سرمایه گذار و کارآفرینی ایجاد کند.

اکنون دیگر زمان آن فرا رسیده است که با اختصاص دقایقی از وقت گرانقدر و ارزشمند خود به مطالعه این محتوا و تهیه فایل محاسبات مالی آن، خطی بر شک و تردید ها و دغدغه های قبلی خود درباب این بیزینس پلن کشیده و تصمیم خود مبنی برای سرمایه گذاری در این طرح را نهایی کنید. با ما همراه باشید تا پتانسیل ها و نقاط قوت و ضعف طرح توجیهی مرکز ارائه خدمات پرستاری را بهتر بشناسید.

خدمات پرستاری در منزل

وضعیت کسب و کاری مراکز ارائه خدمات پرستاری و بررسی خدمات این مراکز

 مرکز ارائه خدمات پرستاری، مرکزی تخصصی و حرفه ای با پرسنلی مجرب و با تحصیلات رشته های مختلف علوم پزشکی است که مسلط به تمام اصول و مهارت های پرستاری بوده و به عنوان یک واحد قانونی و درمانی، منبع اصلی برای ارائه خدمات به افراد مسن، افراد مبتلا به بیماری های مزمن یا صعب العلاج، معلولین یا ناتوانی های جسمی، اشخاص آسیب دیده در تصادفات یا تروما ها، بیمارانی که به تازگی از مراکز درمانی پیشرفته همچون بیمارستان ترخیص شده اند ولی هنوز نیاز به مراقبت های عمومی و تخصصی پرستاری دارند و… شناخته می شوند.

مراکز ارائه خدمات پرستاری، معمولا دارای یک تیم حرفه ای و مجرب از پرستاران، ماماها، تکنسین های مختلف همچون فارغ التحصیلان فوریت های پزشکی و سایر کارکنان بهداشتی هستند که به تمام اصول و پیراتیک های پرستاری و مراقبتی واقف بوده و تجربه و سابقه بلند مدتِ بالینی دارند و به افراد نیازمندِ این دانش و تخصص، کمک رسانی می کنند، بدین شکل که با برقرای تماسِ این افراد با مرکز، پرسنل لازمه به منزل این اشخاص مراجعه کرده و با عقد قرارداد شروع به مراقبت و درمان خصوصی تا بازیابی مجدد سلامتی از بیمار در منزل شخصی خود می کنند.

مراکز ارائه خدمات پرستاری، خدمات مختلف و متنوعی به افراد ارائه می دهند که دامنه و طیف وسیعی از کارها و مراقبت ها را شامل می شود؛ به عنوان نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مراقبت از بیمار: پرستاران در منزل، می توانند به بیمار در کنترل داروها، پانسمان زخم ها و نظارت بر وضعیت سلامتی بیمار کمک کنند.
 • مراقبت از سالمند: یکی دیگر از خدماتی که این مراکز به جامعه ارائه می دهند، مراقبت از سالمندان و افراد مسن و سالخورده می باشد؛ بدین شکل که به افرادی که بدلیل کهولت سن از انجام کاری های روزانه خود عاجزند، امداد رسانی کرده و در امور نظافت شخصی و مراقبت از سلامت، کمک حال آنها می باشند.
 • مراقبت از کودک: پرسنل مراکز ارائه خدمات پرستاری، همچنین می توانند به والدین در مراقبت از کودک خردسال یا کودکی که نیاز به مراقبت های ویژه دارد، امداد رسانی کنند.
 • مراقبت از بیماران در دوره نقاهت: عده زیادی از بیماران هستند که با وجود ترخیص از بیمارستان، هنوز به سلامت کامل خود دست نیافته اند و نیازمند مراقبت های مختلف می باشند؛ به عنوان مثال افرادی که سکته مغزی کرده اند یا دچار بیماری های حاد قلبی هستند نمونه ای از این دسته اشخاص اند که نیازمند مراقبت های ویژه و پایش مداوم می باشند؛ اینجاست که مراکز ارائه خدمات پرستاری به کمک آمده و با اعزام پرسنل خود به منزل این افراد در مقابل دریافت هزینه ای از پیش تعیین شده، تمام مسیر درمانی چنین اشخاصی را به عهده می گیرند.

به یاد داشته باشید که مراکز ارائه خدمات پرستاری، دامنه وسیعی از خدمات مختلف پزشکی را ارائه می دهند و موارد فوق تنها نمونه ای از ده ها خدمات آنهاست!

چرا ورود به کسب و کار راه اندازی مرکز ارائه خدمات پرستاری، می تواند سودده باشد؟

در این بخش از گزارش خود، سعی کرده ایم با ارائه دلایل منطقی متعدد، موضوع نیازمندی جامعه به مراکز خدمات پرستاری و تقاضای بالای بازار به این کسب و کار را به عرضتان برسانیم تا با آشنایی از شرایط حال و آینده این بیزینس پلن و با اطمینان خاطر هرچه تمام، به فکر اجرایی سازی ایده خود باشید.

وقتی از زوایای مختلفی به بررسی نیاز جامعه به مراکز ارائه خدمات پرستاری می پردازیم، درمیابیم کشور ما پتانسیل های بسیار بالایی برای فعالیت در این کسب و کار دارد؛ به این دلیل که نیاز به خدمات پرستاری روز به روز درحال افزایش است؛ روزانه چند نفر به خاطر تصادفات جاده ای، بخشی از سلامتی خود را از دست داده و نیازمند مراقبت های بیمارستانی و پزشکی می شوند؟ چند نفر بدلیل سقوط از ارتفاع یا حوادث ناشی از بی دقتی در محل کار، دچار تروما های مختلف شده و به طور موقت یا دائم، دنبال افرادی هستند که در امور نظافتی و سلامتی آنها، درکنارشان بوده و وضعیت بیماری آنها را پایش کنند؟! گذشته از اینها، موارد زیر نمونه ای از پارمترهایی هستند که نشان می دهد، سرمایه گذاری در عرصه مرکز ارائه خدمات پرستاری، می تواند آینده بسیار درخشانی داشته باشد؛ به موراد زیر دقت کنید:

 • همانطور که پیش تر گفته شد، نیاز به خدمات پرستاری بشدت در حال افزایش است. با افزایش جمعیت سالمند و گسترش بیماری های مزمن، نیاز به خدمات پرستاری روز به روز بیشتر حس می شود. سازمان بهداشت جهانی پیش بینی کرده است که تا سال 2050، جمعیت سالمند جهان به دو برابر جمعیت فعلی خواهد رسید؛ این امر، نیاز به خدمات پرستاری را به ویژه در کشورهایی مانند ایران که سیر این روند از میانگین جهانی نیز بالاتر است، بیش از پیش احساس می شود.
 • هزینه های خدمات پرستاری در منزل، معمولا بسیار کمتر از هزینه های بستری شدن در مراکز درمانی است. این امر باعث افزایش تقاضا، برای خدمات پرستاری در منزل شده است، چراکه بسیاری از افراد ترجیح می دهند در خانه خود تحت مراقبت های پرستاری قرار بگیرند تا اینکه در بیمارستان بستری شوند؛ این موضوع به دلایل مختلفی مانند احساس راحتی بیشتر، کاهش هزینه ها و حفظ استقلال فرد باز می گردد.
 • رقابت در این بازار، نسبتا کم است. هنوز تعداد مراکز ارائه خدمات پرستاری در ایران به اندازه کافی زیاد نیست و این امر، فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در این حوزه را فراهم می کند.

نحوه راه اندازی مرکز ارائه خدمات پرستاری

اخذ مجوز برای تاسیس مرکز ارائه خدمات پرستاری

بدیهی است که راه اندازی هر کسب و کاری نیازمند اخذ برخی مجوزها از نهاد ها و ارگان های دولتیِ مربوطه است؛ اما چیزی که در این میان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، این است که معمولا طرح های خدماتی ای که به طور مستقیم با سلامت افراد سر و کار دارند، به ویژه طرح های پزشکی و پرستاری که کوتاه ترین بی دقتی یا ناآشنایی می تواند عواقب جبران ناپذیری را به بار بیاورد، معمولا در پروسه دریافت مجوز های لازمه، سخت گیری های خاصی را تجربه می کنند؛ اما جای نگرانی نیست! به شرط رعایت موارد ذکر شده در آیین نامه تاسیس مراکز ارائه خدمات پرستاری، قطعا به آسانی موفق به دریافت مجوزها خواهید بود.

برخی از مهم ترین مدارکی باید به وزارت بهداشت و درمان، برای دریافت مجوز ارائه دهید، عبارتند از:

 • ارائه گواهی مبنی بر عدم سوء سابقه کیفری هر کدام از کارکنان
 • ارائه تصویر آخرین مدرک تحصیلی اشخاص غیر پزشکی
 • ارائه گواهی تایید صلاحیت هر کدام از پزشکان و پیرا پزشکان از دانشگاه علوم پزشکی
 • ارائه تصویری از پروانه کاری دائم پزشکی برای هر کدام از پزشکان
 • ارائه تصویر گواهی پایان طرح برای همه پیراپزشکان

سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی مرکز ارائه خدمات پرستاری و بهره های مالی آن

بدیهی است که یکی از مهم ترین بخش های هر گزارش، بررسی میزان سرمایه های مورد نیاز و بهره های مالی یک طرح است؛ طرح توجیهی راه اندازی و تاسیس مرکز ارائه خدمات پرستاری نیز از این قانون مستثنی نیست؛ در واقع سرمایه گذار می خواهد بداند برای پیاده سازی این پروژه، چه مقدار باید هزینه درنظر بگیرد و درمقابل این سرمایه گذاری، به چه میزان درآمد و بهره های مالی خواهد رسید؟!

شاید اطلاع داشته باشید که اکثر طرح های پزشکی، به هزینه ها و سرمایه اولیه هنگفتی نیاز دارد و بدون سرمایه گذاری حساب شده نمی توان موفقیت های لازمه را کسب کرد؛ بیزینس پلن راه اندازی و احداث مرکز ارائه خدمات پرستاری نیز همین گونه است ولی باتوجه به وضعیت کم ثباتیِ اقتصادی و تورم حاکم بر کشور و به تبع آن تغییر روز به روز قیمت ها، اعلام یک عدد به عنوان سرمایه اولیه برای این پروژه می تواند کار اشتباهی بوده و اطلعاتی غلط در اختیار شما بگذارد، چراکه عوامل متعددی می تواند در تغییر این هزینه ها دخیل باشد؛ به عنوان نمونه هزینه اجاره یا خرید ملک، هزینه خرید تجهیزات و امکانات، سرمایه های لازم برای تبلیغات و بازاریابی هر شخص یا شرکت می تواند بسته به دایره خدماتی ای که دارد، متفاوت باشد. اما کارشناسان مجموعه فراپلن برای اینکه یک چشم اندازی کلی از هزینه های راه اندازی و تاسیس یک مرکز ارائه خدمات پرستاری  در اختیار شما بگذارد، اقدام به برآورد مالی و اعتباری یک مرکز با خدمات متوسط کرده اند که جدول زیر گزارشی از خلاصه نتایج آن است:

عنوان فعالیت: طرح توجیهی مرکز ارائه خدمات پرستاری
ظرفیت: 11.000 مراجعه کننده در سال
مجری طرح: ——
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 20 نفر
سرمایه ثابت طرح: 5.639.460.000 تومان
سرمایه در گردش: 4.270.950.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 9.910.410.000تومان
میزان زمین طرح: 450متر مربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 6.000.000.000تومان
نوع تسهیلات: وام 5 ساله
نقطه سر به سر: 53.60

لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین  عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح های خدماتی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی مرکز ارائه خدمات پرستاری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi