سفارش طرح توجیهی

دانلود پروپوزال کاری راهکارهای پیاده سازی سرویس کنترل و مدیریت پروژه

عنوان فارسی :

بیزینس پلن راهکارهای پیاده سازی سرویس کنترل و مدیریت پروژه بر مبنای Microsoft Project 2013

مناسب برای: ارائه به سازمان ها ، شرکت ها، بانک ها ، دانشگاه ها و شرکت در مناقصه و ...
اصول نگارش : براساس استانداردهای جهانی طراحی بیزینس پلن (طرح پیشنهادی کسب و کار)
تعداد صفحات: 12 سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
در صورتیکه تمایل به شخصی سازی و سفارشی سازی این پروپوزال با اسم و لوگوی شرکت جهت ارائه در زمینه های کاری خود دارید می توانید با همکاران ما به شماره 09360147484 تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم به شما ارائه گردد.
قیمت دانلود :
297,000 تومان
این پروپوزال مناسب چه کسانی است؟

1. شرکت ها و نهادهای فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات 2. مجریان ارائه دهنده طرح های کنترل پروژه در قالب Microsoft Project 3. کارآفرینان حوزه IT 4. دانشجویان و علاقه مندان به حوزه های الکترونیک، مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات 5. کسانی که تمایل دارند تا کارفرمایان و مشتریان را برای سفارش پیاده سازی این طرح، قانع کنند 6. کسانی که تمایل دارند تا چشم انداز جامعی از نحوه فعالیت در این زمینه به دست آورند و به دنبال اطلاعات فنی و دقیقی جهت ورود به این حوزه می باشند

پروپوزال کاری
فهرست مطالب و محتویات

1. عنوان 2. نویسندگان طرح و همکاران پروژه (به همراه رزومه مختصر) 3. درباره این پروپوزال 4. شرح نیاز، بیان مساله، خلاصه اجرایی و اهداف پروژه 5. ارائه راهکارها و استراتژی ها برای حل مساله 6. هزینه های پروژه 7. زمان بندی پروژه 8. رزومه تیم 9. شرایط و ضوابط همکاری 10. درباره ما 11. تماس با ما

شرح موضوع

در صورتیکه شرکتی دارای پروژه ای باشد که بایستی تکمیل شود، بایستی اطمینان حاصل گردد که تمامی جوانب آن به صورتی کارآمد و مطابق با بودجه تنظیم شده باشد. همچنین لازم به ذکر است که اطمینان از وجود کارکنان شایسته، تجهیزات و سایر مولفه های لازم برای تکمیل پروژه، جهت دستیابی به موفقیت و کسب و کاری که آغاز شده است، ضروری تلقی می شود. مدیریت و انجام امور حتی برای افرادی که از بهترین مهارت های مدیریت پروژه برخوردار هستند، مستلزم تلاش فراوانی می باشد.

در پروپوزال های کاری فراپلن، تمامی اصول طراحی (از جمله زیبایی فونت، رسم جداول، تصاویر مرتبط و …) رعایت شده است. همچنین از متنی جذاب و گیرا و مطالب طبقه بندی شده در این نمونه ها استفاده شده است. این پروپوزال در 12 صفحه آماده شده و در ادامه نیز تصویر یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

سرویس کنترل پروژه

مدیریت پروژه چیست؟

مدیریت پروژه، به معنای استفاده از فرآیندها، روش ها، مهارت ها، دانش و تجربه، با در نظرگرفتن معیارهای پذیرش پروژه در چارچوب شاخص های مورد قبول و با هدف دست یافتن به اهداف خاص می باشد. این ابزار، دارای دستاورد نهایی بوده و با محدودیت هایی نظیر مقیاس زمانی و بودجه محدود همراه می باشد.

یک عامل کلیدی که باعث تمایز مدیریت پروژه از مفهوم کلی مدیریت می شود این است که برعکس مدیریت که یک فرآیند در جریان محسوب می شود، مدیریت پروژه، دارای دستاورد نهایی و یک بازه زمانی محدود است. از این رو، یک مدیر حرفه ای در این حوزه بایستی از مهارت های متعددی نظیر مهارت های فنی، مهارت های مدیریت افراد و آگاهی خوب در زمینه کسب و کار برخوردار باشد.

پروژه، تلاشی خاص و گذرا محسوب می شود که با هدف دست یافتن به اهداف برنامه ریزی شده انجام می پذیرد و می توان آن را از نظر خروجی ها، نتایج یا مزایا تعریف نمود. غالبا یک پروژه، زمانی موفق در نظر گرفته می شود که در یک بازه زمانی و بودجه مورد قبول و با در نظر گرفتن معیارهای پذیرش به اهداف تعیین شده نائل شود. زمان، هزینه و کیفیت از مولفه های سازنده در این زمینه محسوب می شوند.

  • زمان: زمانبندی، به مجموعه‌ای از شیوه ‌های مورد استفاده برای توسعه و ارائه برنامه ‌ها اطلاق می شود که زمان انجام کار را نشان می‌دهد.
  • هزینه: وجوه لازم به دست آمده و مدیریت مالی به چه صورت است؟
  • کیفیت: به چه صورت تناسب با هدف محصولات و فرآیندهای مدیریتی تضمین می شود؟

در این محصول یک بیزینس پلن یا پروپوزال کاری در حوزه ارائه راهکارهای پیاده سازی سامانه کنترل و مدیریت پروژه ارائه گردیده که شامل جداول مرتبط و توضیحات مربوط به نحوه ارائه کار می باشد.

نرم افزار کنترل پروژه

در دهه های گذشته، بیشتر کارها بر روی کاغذ انجام می گرفتند. حتی برای هر کسی که کمترین نقش را در پروژه به عهده داشت، نمودارهای متعدد، صفحات یادداشت‌ ها و کپی‌هایی ایجاد می شدند. اما در حال حاضر، نرم افزار مدیریت پروژه، مدیریت و تکمیل یک پروژه را ساده تر کرده است. پیگیری پیشرفت یک پروژه به آسانی ثبت نام در برنامه انجام می شود. در حقیقت، یک برنامه نرم افزاری خوب نظیر MS Project از قابلیت تخصیص منابع، تعیین وظایف، ارزیابی و پیگیری بودجه ها برخوردار بوده و از ابتدا تا انتهای فرآیند می تواند به نحو موثری کمک کند.

مایکروسافت پروجکت (Microsoft Project)، یک نرم افزار کنترل پروژه است که توسط مایکروسافت طراحی شده و به فروش می رسد. همچنین، این نرم افزار با هدف کمک به مدیر پروژه در جهت طراحی یک برنامه زمانی، اختصاص منابع به وظایف، پیگیری پیشرفت، مدیریت بودجه و تحلیل حجم کاری، طراحی و تدوین شده است. Microsoft Project، سومین برنامه بر پایه ویندوز مایکروسافت این شرکت می باشد که در طی چند سال پس از راه اندازی، به نحو موثری آن را به نرم افزار مبتنی بر کامپیوتر غالب تغییر داد. لازم به ذکر است که این نرم افزار، بخشی از خانواده مایکروسافت آفیس محسوب می شود اما هرگز در هیچ کدام از مجموعه های آفیس در نظر گرفته نشده است و هم اکنون در دو نسخه استاندارد و حرفه ای موجود بوده و فرمت فایل اختصاصی آن نیز، mpp. می باشد.

در حال حاضر، ده ها برنامه مدیریت پروژه در بازار موجود است و از آنجائیکه مدیران درصدد یافتن بهترین برنامه برای شرکت خود هستند، انتخاب مناسب برنامه های مناسب می تواند تا حدودی گمراه کننده باشد. Microsoft Project 2013 تنها یکی از این برنامه ها است. ممکن است انتخاب این نرم افزار به خاطر مشهور بودن آن باشد، ولی باید انتخاب آن را بر مبنای ارائه بینش و ویژگی هایی که در تمامی محصولات مایکروسافت مشترک است و همچنین ارائه جنبه هایی که برای تکمیل هر پروژه در شرکت نیاز است انجام داد. این نرم افزار برای کسب و کارها و افراد حرفه ای مستقل، با هدف مدیریت بهتر پروژه های فردی ایجاد شده است. اگرچه هیچ نرم افزاری در این حوزه نباید به جای تکنیک های مدیریت پروژه یا آموزش کافی مدیریت و کارکنان مورد استفاده قرار گیرد، این نرم افزار می تواند به نحو موثری به بهبود کارایی، سازماندهی و حتی سرعت انجام پروژه منجر گردد.

این پروپوزال کاری نیز با تمرکز بر نرم افزار Microsoft Project 2013 برای کنترل و برنامه ریزی پروژه، آماده شده است.

پیاده سازی سرویس کنترل و مدیریت پروژه

به عبارت ساده، مدیریت پروژه به فرآیند مدیریت تمامی عناصر یک پروژه با هدف تکمیل آن اطلاق می شود که شامل منابع، نیروی کار، امور مالی و غیره می باشد و بدیهی است که استفاده از آن، اهمیت بسیار بالایی در عملکرد موفق و کارآمد دارد. لازم به ذکر است که، مهارت هایی که به مدیران و کارفرمایان برای مدیریت عملیات روزانه یک شرکت آموزش داده می شود با مهارت هایی که برای مدیریت پروژه های فردی به آنها آموزش داده می شود، تفاوت هایی دارد.

مدیریت موفق یک پروژه نیازمند نظم و انضباط است. همچنین برای در این زمینه، زمان، حوزه و هزینه بایستی به گونه ای مدیریت شوند که دستیابی به اهداف خاص، محقق گردد. این امر نیازمند برنامه ریزی و سازماندهی موثر است. Microsoft Project 2013 می‌تواند به مدیران و کارکنان آنها در سازماندهی و رسیدن به اهداف کمک کند، به عنوان یک دستیار مجازی عمل کرده، اطلاعات، نمودارها و گزارش ها را ارائه داده و به نحو موثری به پیشرفت کار تا تکمیل آن منجر شود.

مدیریت پروژه کمک می‌کند تا این موضوع به نحو موثری درک گردد که MS Project دقیقا چه چیزی را به مدیران ارائه می‌دهد. همچنین کمک می‌کند تا پس از فراگرفتن نحوه استفاده از آن، جنبه‌های این نرم‌افزار را نیز به کار گرفت. در اینجا بایستی به سه نکته ای که باید در طی پیشرفت یک پروژه، مدیریت شود، توجه داشت.

  • اولین مورد، هزینه است. هزینه همه چیز و هر چیزی است که در ارتباط با پول مربوط به پروژه قرار دارد و افراد، تجهیزات، مواد، سود و غیره را شامل می‌شود. همچنین هزینه هایی که برای پروژه یا کسب درآمد صرف می شود نیز در بخش هزینه در نظر گرفته می ‌شود.
  • زمان: زمانی که برای پروژه صرف می شود، مجموع زمانی است که برای تکمیل کارهایی صرف می گردد که در نهایت به تکمیل کار منجر می شود. این زمان می تواند زمان کار، زمان تجهیزات و حتی زمان دستیابی به سود باشد.
  • دامنه: دامنه پروژه را می توان به عنوان مشخصات پروژه ذکر کرد. مشخصات یا دامنه، تعیین کننده نتایج نهایی بوده و کیفیت، بخش مهمی از این دامنه محسوب می شود.

لازم به ذکر است که در صورت مدیریت موثر پروژه، دقیقاً همان چیزی که قرار بود در بازه زمانی مشخص و بدون صرف هزینه بیشتر از میزان اختصاص داده شده اتفاق بیفتد، محقق می شود. شایان ذکر است که با استفاده از MS Project 2013، مدیریت موثر و دستیابی به سه مؤلفه فوق، بسیار ساده تر انجام می گیرد.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال کاری راهکارهای پیاده سازی سرویس کنترل و مدیریت پروژه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi