سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی کارگاه جوراب بافی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث و راه اندازی کارگاه جوراب بافی

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
تولید جوراب
قیمت دانلود :
195,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی جوراب که بر اساس به روزترین اطلاعات و تحقیقات و بررسی های مالی و فنی بازار تهیه وتنظیم شده است می تواند باعث کسب آگاهی شما از آینده این کسب و کار و حرکت در این مسیر سرمایه گذاری با صحیح ترین ودقیق ترین برآورد های مالی و اعتباری باشد. طرح توجیهی کارگاه جوراب بافی، همچنین می تواند سندی محکم و معتبر برای بانک ها و سایر سازمان های دولتی برای دریافت تسهیلات بانکی و مجوزهای لازمه برای راه اندازی این کسب وکار در وسعت های بزرگتر باشد.  برای بررسی جزییات این طرح با ما همراه باشید:

جوراب همواره به عنوان یک پای پوش جهت محافطت پا در مقابل سرما و گرما، عرق، کاستن اصطکاک و ساییدگی ها و آسیب های مختلف و نیز تمیز نگه داشتن آنها دارای اهمیت فراوانی بوده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید که ایرانیان بیشترین مصرف کنندگان جوراب در سطح خاورمیانه اند و همین اهمیت بالای جوراب در بین مردان و زنان و تنوع گسترده آن سبب شده تا تولید جوراب در کشور به یکی از مشاغل پردرآمد تبدیل شود.

ذکر این نکته در همین اول مقاله می تواند ضروری باشد که ایران از ظرفیت تولید جوراب برای جمعیت 300 تا 400 میلیونی یعنی تقریبا بالغ بر 4 تا 5 برابر جمعیت خود برخوردار می باشد. یک حساب سرانگشتی نشان می دهد کشور ما دارای جمعیتی درحدود 80 میلیون است. این آمارها حاکی از آن است ایران از ظرفیتی بیش از جمعیت کنونی برای تولید جوراب برخوردار بوده و باید تمام این ظرفیت ها را به کار بست، اما این آمار بدین معنی نیست که بازار این کسب و کار اشباع شده و دیگر جایی برای سرمایه گذاری در این  طرح نیست و شما می توانید به فکر تولید انبوه این کالا و  علاوه بر رقابت در بازار های داخلی به فکر صادرات آن باشید.

جوراب مردانه و زنانه

هزینه راه اندازی خط تولید جوراب

هزینه راه اندازی خط تولید جوراب متاثر از پارامترهای مختلف است و بر اساس آنها تعیین می گردد. وسعت کارگاه یا کارخانه تولیدی جوراب، یکی از پارامترهای مهم در تعیین هزینه به شمار می آید. بی شک در یک کارگاه کوچک با وسعت کمتر به نیروی کار و تعداد دستگاه کمتری نیاز خواهید داشت ولی چنانچه قصد شما از تولید جوراب، صادرات در وسعت بزرگ باشد به کارگاه بزرگتر و به تبع به نیروی انسانی بیشتر و دستگاه های پرقدرت تر و گران تر برای تولید محصولات با ظرفیت بالاتر نیاز خواهید داشت.

در هر حال جهت نظردهی راجع به هزینه ها، آگاهی از خیلی از مسائل من جمله تعداد و نوع دستگاه ها، پرسنل انسانی کارگاه شما و… می تواند در این موضوع دخیل بوده و سرمایه اولیه مورد نیاز ر کم و زیاد کند.

جدول زیر نظر، ارائه گزارشی کلی از شرایط سرمایه ای و برآورد های مالی و اعتباری طرح توجیهی راه اندازی کارگاه جوراب بافی با احتساب مالکیت زمین است:

عنوان فعالیت: طرح توجیهی راه اندازی کارگاه جوراب بافی
ظرفیت: 1.000.000 جفت جوراب در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 20 نفر
سرمایه ثابت طرح: 53.354.500.000 تومان
سرمایه در گردش: 2.854.900.000تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 55.209.400.000تومان
میزان زمین طرح: 3000 متر مربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 50.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 10 ساله
نقطه سر به سر: 18%
میانگین سود سالانه 37.650.000.000 تومان
نرخ بازدهی سرمایه: 58%
مدت زمان بازگشت سرمایه: 1 سال و 6 ماه

لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین  عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مد نظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح های صنعتی و تولیدی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.

شرایط صادرات و واردات جوراب

بررسی ها و تحقیقات و آمارهای اعلامی از سوی نهاد های دولتی نشان می دهد ایران در جنوب غربی آسیا بزرگترین کشور صادر کننده جوراب محسوب می شود، به طوری که تقریبا به جز ترکیه، همه کشورهای همسایه اعم از افغانستان، پاکستان، جمهوری آذربایجان، عراق و همچنین تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس مثل کویت و امارات در حال واردات انبوه جوراب به کشور های خود از ایران هستند.

در واقع بازارهای خارجی جوراب فروشی به ویژه اگر کارگاه تان بسته بندی خلاقانه داشته باشد و بتوانید به یک برند معروف و محبوب تبدیل شوید، بسیار داغ و سودده است و نکته جالب تر این طرح این است که شما مواد اولیه را با ارز داخلی یعنی ریال از داخل کشور خریداری می کنید ولی محصولات نهایی را با دلار در بازار های جهانی به فروش می رسانید و علاوه بر اینکه باعث ارز آوری به داخل کشور می شوید، می توانید درآمد دلاری داشته باشید.

قیمت دستگاه تولید جوراب زنانه – مردانه

مهمترین مسئله ای که در مورد احداث کارگاه جوراب بافی مورد اهمیت است آگاهی از انواع دستگاه های تولید جوراب  و همچنین قیمت های آنهاست.

هزینه دستگاه ها با توجه به اینکه نوسانات قیمت به دلیل کم ثباتی اقتصاد و تورم حاکم بر کشور، بسیار زیاد است غیر قابل پیش بینی است و از طرفی پارامترهای زیادی برای برآورد این هزینه ها وجود دارد به عنوان مثال برند تجهیزات، نو بودن یا دست دوم بودن، تعداد، نوع دستگاه و… نقش به سزایی در تعیین میزان سرمایه دارد.

اما در حالت کلی می توان اعلام کرد هزینه یک ماشین جوراب بافی معمولی و در حد متوسط، بالای 50 میلیون تومان و قیمت دستگاه دوخت سر دوز بالای 22 میلیون تومان برآورد شده است که مختص یک کارگاه با ظرفیت اسمی بالای 300 جوراب در روز است.

دستگاه جوراب بافی

کدآیسیک و کدتعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید جوراب

کد آیسیک، یک سیستم بین المللی برای طبقه بندی استاندارد صنایع است که به کمک آن می توان هویت کالاها، قطعات، مدارک و اموال را به سادگی تعیین کرد. با استفاده از این سیستم کدگذاری، صحت کلیه اطلاعات مربوط به محصولات در تمامی واحدها و شرکت ها، تأیید می شود و کد آیسیک مرتبط با صنعت جوراب صورت زیر است:

نام محصول کد آیسیک
جوراب غیر کش باف 1810412426
انواع جوراب مردانه 1730412324
انواع جوراب زنانه 1730412325
انواع جوراب بچه گانه 1730412331
سایر جوراب ها 1730312323

 

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید جوراب:

تعرفه یک معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسایی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا.

کد تعرفه گمرکی جوراب 6115 می باشد.

سود تولید جوراب و درآمد کارگاه های جوراب بافی و توجیه پذیری اقتصادی آنها

جوراب یکی از انواع پوشاک محسوب شده و در مقایسه با برخی از لباس ها گاها دارای ضرورت بیشتری است. این ضرورت به تنهایی نشان می دهد که تولید جوراب از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر می باشد. از سوی دیگر می توان گفت ایران مواد اولیه لازم مثل نخ و رنگ را برای تولید جوراب در اختیار دارد. دسترسی آسان به این مواد و وجود ظرفیت های گسترده تولید در کشور ما، بار دیگر، موجه بودن این فعالیت اقتصادی را ثابت می کند. سود حاصل از تولید جوراب را می توان سود بالایی تصور کرد. با توجه به اینکه هزینه تمام شده جوراب، پایین بوده و هزینه های مربوط به تولید آن نیز در این سطح قرار دارد؛ می توان به چنین نتایجی درباره سود دست یافت به ویژه اگر به فکر تولید در مقایس انبوه و صادرات این کالا باشید.

اما مهم ترین جنبه برای هر کسب و کاری میزان درآمد و هزینه هایی است که آن کسب و کار به همراه دارد. فعالان این صنعت همیشه اذعان دارند: «درآمد یک کارگاه جوراب‌ بافی بستگی زیادی به کیفیت جوراب های بافته شده، نقدینگی موجود، بازاریابی و استفاده از کانال های توزیع مناسب، توجه به نیاز و سلیقه مصرف کنندگان و همچنین توان نوآوری و تولید محصولات جدید دارد. برای یک کارگاه متوسط در شهری مانند تهران می توان انتظار درآمد بین ۳۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان را داشت و باز هم می گویم که بستگی به نوع جنس تولیدی و کیفیت و جنبه های دیگر دارد. اما در مورد میزان مصرف این محصول می توان گفت که به طور متوسط در سال برای هر فرد ۶ جفت است که قیمت یک جفت جوراب با کیفیت با توجه به جنس و منطقه متغییر است. توان تولید هر دستگاه تولید جوراب نیز روزانه و در ۲۴ ساعت کار ۲۰۰ جفت است.» مواد اولیه برای تولید جوراب نیز معمولا نخ، سوزن و کش و برخی مواد دیگر است که اکثرا داخلی اند.

جوراب

مجوز و آموزش کارگاه جوراب بافی

برای دریافت جواز کسب و کار باید به اتحادیه پوشاک شهر یا استان خود مراجعه کنید، با پر کردن فرم درخواست مجوز و همچنین ارایه مدارک مبنی بر سو پیشینه و اعتیاد این مجوز را اخذ کنید. برای راه اندازی کارخانه در شهرک های صنعتی و اخذ پروانه تاسیس و بهره برداری به اداره صنعت و معدن استان مراجعه می کنند.

آموزش آن از طریق مراکز فنی و حرفه ای کمک فراوانی به کارآموزان خواهد کرد. بهترین شیوه آموزش این شغل نیز حضور در کارگاه های جوراب‌ بافی و استفاده از تجربه استادکاران این حرفه است.

در صورتی که تمایل داشته باشید تا این پروژه را دقیقا منطبق با سرمایه اولیه خود انجام دهید، می توانید سفارش خود را از طریق بخش سفارش طرح توجیهی و بیزینس پلن صنعتی و تولیدی ثبت نمایید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی کارگاه جوراب بافی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi