سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث زیپ لاین

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث و راه اندازی زیپ لاین

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 80 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 80 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
zip line
قیمت دانلود :
343,600 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

همیشه کمبود عرضه و افزایش تقاضا مهمترین دلیل برای سودآوری یک کسب و کار محسوب می شود. احداث زیپ لاین با توجه به جذابیت خاص خود می تواند با افزایش تقاضا در کشور ما همراه باشد. وجود زیپ لاین در کشور ما بسیار محدود است و با توجه به هیجان زیاد این رشته ورزشی و همگانی آن می تواند سود جذابی برای احداث کنندگان آن به همراه داشته باشد. زیپ لاین در حقیقت یک پیاده رو هوایی می باشد که در زمان های قدیم برای عبور از مکان های صعب العبور احداث میشده است. شاید بتوان تاریخچه آن را به کشور چین نسبت داد. قبل از وجود آن زیپ وایر بسیار مطرح بود که بعد از کشته های زیاد در سال 2015 به طور کلی منسوخ شده و جای خود را به زیپ لاین داد. در این طرح توجیهی احداث زیپ لاین بصورت کامل از بُعد اقتصادی و مالی و سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفته است که خلاصه آن را می توان در جدول زیر مشاهده نمود. البته سودآوری آن می تواند بسیار بیشتر باشد، مخصوصاً اگر احداث آن در منطقه ای با صنعت گردشگری بیشتر لحاظ شود. با توجه به داده های مالی بازگشت سرمایه آن توسط نرم افزار کامفار 2 سال به دست آمده است که نشان از سوددهی بالای آن دارد.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

عنوان شاخص اطلاعاتی ميزان
ضریب ميزان ارائه خدمات در نقطه سربسر 29  درصد
میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 39,368 میلیون ریال
میزان سرمایه ثابت 34,456
میزان سرمایه در گردش 4,925
نرخ برگشت سرمایه 47  درصد
مدت زمان برگشت سرمایه 2  سال
سود خالص 18,348
سود ناخالص 39,900
هزینه خرید مواد اولیه 12,600
هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 14,979
ارزش افزوده خالص طرح 35,066
ارزش افزوده ناخالص طرح 36,927
هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 610
هزینه های استهلاک طرح 1,586
سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه 8,825
سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 20,078
هزینه های متغیر طرح 18,492
سرمایه موردنیاز تامین وسایل حمل و ­نقل شهری 0  میلیون ریال
ارزش خدمات ارائه شده سالانه طرح 52,500
هزینه های ثابت طرح 9,718
تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز 10  نفر
هزینه های قبل از بهره برداری طرح 336
هزینه های حاملهای انرژی و ارتباطات (سوخت، آب شرب، برق ، تلفن و …) 2,363
میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 9,768
نسبت افزوده ناخالص به ارزش کل خدمات سالانه 70  درصد
نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات سالانه 67  درصد
نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 90  درصد
سرانه سرمایه ثابت 3,429
سرانه سرمایه گذاری کل 3,912
نسبت سود خالص به ارزش فروش 35  درصد
سرانه ارزش کل خدمات ارائه شده سالانه 5,250
نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12  درصد
مقدار NPV 28,759
مقدار NPV/I 36  درصد
میزان IRR در حالت عادی 65  درصد
میزان IRR در حالت بدبینانه 36  درصد

هزینه تجهیزات و ساخت زیپ لاین

هیجان استفاده از زیپ لاین به شدت بالاست. تصور کنید در فضای آزاد و بخصوص در فضای کوهستانی، سوار بر روی یک سیم شده و از نقطه ای با ارتفاع بالا به نقطه ای دیگر حرکت می کنید. در زمانهای قدیم این وسیله بیشتر در ارتش کشورهایی مثل استرالیا مورد استفاده قرار می گرفت و ارتشیان مناطق صعب العبور را با استفاده از زیپ وایر طی می کردند و مهمات خود را نیز توسط آن جابجا می نمودند. از مهمترین تجهیزات مربوط به آن می توان به سیم بکسل یا تسمه های مخصوص اشاره کرد. فرد یک جلیقه ای مخصوص به تن کرده و در حضور کمربند ایمنی مخصوص و هارنس با کارابین از یک نقطه به نقطه دیگر حرکت می کند. این وسیله انواع مختلفی دارد و اغلب برای سرگرمی و ورزش استفاده می شود. امروزه در کشور ما شرکت های مختلفی هستند که پیمانکاری احداث آن را بر عهده گرفته و ضمانت های ایمنی لازم را نیز اتخاذ می کنند. اما اگر تمایل داشته باشید که از موسسات و یا بانک ها وام دریافت نمایید، باید بانک ها را در مورد سودآور بودن این طرح، قانع کنید که این طرح توجیهی حاضر شده تمام موارد مورد نیاز شما را در بر می گیرد و با مطالعه ی آن خواهید توانست دید مالی و سرمایه گذاری به این طرح داشته باشید.

زیپ لاین

احداث زیپ لاین

اکثر افرادی که به دنبال کسب و کار از طریق این طرح هستند همیشه نگران موضوع ایمنی آن می باشند. باید در نظر داشته باشید که سال به سال موارد مربوط به ایمنی تغییر کرده و قوانین سخت تر در مورد آن لحاظ می شود و امروزه ایمن بودن زیپ لاین تضمین شده و تمامی شرکت هایی که به عنوان موسس و یا پیمانکار طرح شما خواهند بود، تضمین های ایمنی را برای شما ارائه می نمایند. در حقیقت از نظر ایمنی همه موارد لحاظ شده است و لباس مخصوص (هارابین)، کلاه ایمنی ، کارابین و دستکش و همچنین سیم بکسل مخصوص ایمنی لازم را ایجاد می کنند. بهترین موضوع در مورد احداث آن یافتن مکانی مناسب می باشد. اگر شما مکانی را پیدا کنید که هم از جاذبه های توریستی بوده و هم مکان طبیعی زیبایی داشته باشد، کسب و کار شما با سود بسیار زیادی همراه خواهد بود. ساخت سکوهای شروع و پایان طرح نیز از جمله مسائلی است که هزینه زیادی را در بر می گیرد. در دسترس بودن این مکان ها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. معمولا گردشگران برای اینکه ترغیب به استفاده از این طرح شوند و از نظر بازگشت نیز دچار مشکل نشوند، حضور تله کابین یا تاکسی (در صورت امکان) ضروری به نظر می رسد.

احداث زیپ لاین

در حالت کلی در این طرح ما به جزئیات مختلفی که در فهرست پایین برای این طرح ارائه شده است پرداخته ایم و اطلاعات و داده های مالی و سرمایه گذاری را برای آن به دست آورده ایم که با ارائه آن به بانک ها یا سایر سازمان ها، خیال شما از بابت اخذ تسهیلات راحت شده و همچنین نگاه خودتان نیز از بعد مالی به طرح افزایش خواهد یافت.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

محاسبات انجام شده در طرح توجیهی احداث زیپ لاین براورد هزینه های ثابت ، جاری ، درامدها زمین محل اجرای طرح محوطه سازی طرح ساختمانها شرح مشخصات تجهیزات مورد نیاز طرح تاسیسات طرح (برقی و مکانیکی و سایر تاسیسات) اثاثیه اداری و رفاهی طرح هزینه های قبل از بهره برداری وسائط نقلیه و حمل و نقل طرح تعیین نیروی انسانی مورد نیاز به تفکیک بخش ها و با ذکر تخصص مورد نیاز (تولیدی ، غیرتولیدی) مشخصات مواد اولیه و کمکی و بسته بندی تولید (برای هر کدام از محصولات) برآورد میزان مصرف برق ، آب ، سوخت ، ارتباطات و غیره به تفکیک تولیدی و غیر تولیدی تعمیر نگهداری استهلاک بررسی هزینه های متغیر و هزینه های ثابت هزینه های عملیاتی هزینه های غیر عملیاتی سرمایه در گردش مورد نیاز پیش بینی قیمت فروش محصولات پیش بینی درآمد حاصل از فروش محصولات (هزار ریال) صورت سود و زیان طرح نقطه سر به سر دوره بازگشت سرمایه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث زیپ لاین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi