سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث آموزشگاه و باشگاه ورزش های هوایی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن تاسیس آموزشگاه و باشگاه ورزش های هوایی

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی احداث آموزشگاه و باشگاه هوایی
قیمت دانلود :
398,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی احداث آموزشگاه و باشگاه ورزش های هوایی (پاراگلایدر و پاراموتور) توسط بهترین متخصصین و کارشناسان مجموعه فراپلن طراحی و تدوین شده است تا با تعریف و توضیح تمام چالش ها و مزیت های این بیزینس پلن، موجبات رفع شبهات و ابهامات شما در مورد این طرح توجیهی را فراهم سازد.

آیا قصد راه اندازی یک آموزشگاه و باشگاه هوایی را دارید ولی اطلاعات شما از هزینه ها و شرایط و ضوابط موردنیاز این بیزینس پلن کافی نیست؟ آیا گمان می کنید به اندازه لازم با مسیر احداث طرح توجیهی آموزشگاه و باشگاه هوایی، آشنایی کافی ندارید؟ جای هیچ نگرانی ای نیست! محتوای تنظیم شده در این پست توسط خبره ترین کارشناسان تحقیقی و ارزیابی ما طراحی و تدوین شده است تا با بررسی تمام جوانب و ابعاد مختلف پروژه اعم از هزینه ها و سرمایه های مورد نیاز بیزینس پلن آموزشگاه و باشگاه ورزش های هوایی، معرفی کامل انواع ورزش های هوایی و دوره های آموزشی پاراگلایدر، شرایط تاسیس و مجوزهای لازم و… به تمام پرسش های شما، به طور کامل، پاسخی صحیح و دقیق داشته باشد.

این طرح توجیهی در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

باشگاه ورزش های هوایی

علاوه بر همه موارد عنوان شده، یکی از مهم ترین مسائل برای یک سرمایه گذار، بررسی میزان هزینه های مورد نیاز و بهره های مالی یک بیزینس پلن یا کسب و کار است؛ بی شک سرمایه گذار در اولین قدم می خواهد چشم اندازی چندین ساله از گردش سرمایه های طرح خود داشته باشد؛ مجموعه ما با درک اهمیت این موضوع، اقدام به برآوردهای مالی و اعتباری طرح توجیهی احداث آموزشگاه و باشگاه های هوایی، پس از تحقیقات و ارزیابی های بازار و مصاحبه با چندین واحد فعال در این عرصه کرده است تا بتواند یک پنجره مالی حساب شده و دقیق در اختیار سرمایه گذار قرار دهد که جدولی از خلاصه آن در ادامه مطالبِ همین محتوا گنجانده شده است.

آموزش پاراگلایدر

معرفی انواع ورزش های هوایی (آکروجت، پاراگلایدر، بالن سواری، پاراموتور و چتربازی)

برخلاف تصور عامه مردم، خدماتی که در بیزینس پلن باشگاه های هوایی ارائه می شود، فقط محدود به بالن سواری و یا پاراگلایدر نیست و افراد می توانند با حضور در این باشگاه ها، با انواع مختلفی از سایر تجهیزات مهیج پروازی و تجربه حضور در ارتفاع همچون جامپینگ و آکروجت و… را نیز تجربه کرده و درصورت علاقه مند بودن با ثبت نام و پرداخت هزینه ای تعریف شده اقدام به حضور در دوره های آموزشی و کسب مهارت کرده و گواهینامه معتبری را دریافت کنند. موارد زیر تنها نمونه ای از تنوع ورزش های هوایی است که برای آشنایی هرچه بیشتر شما در این محتوا گنجانده شده است:

  • آکروجت: ورزشی هوایی است که در آن فرد با استفاده از هواپیمای کوچک مجهز به موتور، می تواند به آسمان پرواز کرده و با انجام حرکات آکروباتیک و هیجان انگیز، خاطره ای شیرین از پرواز و احساس آزادی در هوا را تجربه کند. فضای باز آسمان، امکان انجام انواع مختلف تمرینات و حرکات مهیج را به خلبان به شرط گذراندن دوره های آموزشی این حرفه و کسب مهارت های کافی، هدیه می دهد.
  • پاراگلایدر (پاراگلایدینگ): نوعی دیگر از ورزش های هوایی است که در آن فرد به کمک پاراشوتی کوچک، از یک ارتفاع بلند، پرتاب شده و به کمک آن، خود را در هوا معلق نگه داشته و با استفاده از مهارت هایش، شرایط پروازی خود را تثبیت می کند. مهم ترین مزیت پارگلایدر یا پاراگلایدینگ، آسان بودن دوره های آموزشی آن است و محدودیت اصلی آن عدم امکان انجام حرمات آکروباتیک پیشرفته و عدم امکان پرواز در شرایط جوی نامطلوب همچون وزش باد شدید یا بارندگی است.
  • بالن سواری: نوعی از تفریحات ارائه ای باشگاه های هوایی است که در آن افراد معمولا به صورت دسته جمعی سوار بالن بادیِ بزرگی شده و به آسمان صعود می کنند. بالن سواری ساده ترین نوع تفریحات باشگاه های هوایی است و از آن جهت که یک فرد مهارت دیده در حالت کنترل بالن است، درعین مهیج و لذت بخش بودن به شرط مساعدت هوا، مملوء از آسایش و آرامش است و لذا به افرادی که ترس از ارتفاع دارند، توصیه می شود حداقل برای یک بار هم که شده امتحان کرده و طعم لذت بخش پرواز را تجربه کنند.
  • پاراموتور: ورزشی است که در آن فرد به کمک یک پاراشوت و با استفاده از موتوری کوچک به آسمان صعود می کند و بدلیل برخورداری از سیستم های کنترلی متنوع تر، خلبان می تواند ملزوم به داشتن مهارت های کافی، طیف وسیع تری از حرکات آکروباتیک و نمایشی را در هوا انجام داده و بیشترین سطح آدرنالین را درخود حس کند. مهم ترین موضوع در این نوع ورزش هوایی، اطمینان داشتن از کارکرد سیستم های پاراشوت و قطعات موتوری است که درصورت عدم ارزیابی این تجهیزات قبل از پرواز، می تواند باعث بروز آسیب ها و خطرات جبران ناپذیری شود.
  • چتربازی: محبوب ترین و شناخته شده ترین نوع ورزش هوایی است که در آن فرد به کمک چتری بزرگ از ارتفاع بلندی خود را پرتاب کرده و با استفاده از دانش و مهارت های کسب کرده و به کمک نیروی مقاومت هوا بر جاذبه زمین غلبه می کند و می تواند پس از طی مسیری بلند و تجربه پرواز آرام در مکان دلخواهش فرو بیاید. چترها معمولا از ایمنی بالایی برخورداری هستند و ریسک پروازی کمتری دارند. عدم امکان پرواز در شرایط نامساعد هوایی از جمله بارندگی ها و طوفان های شدید از بارزترین محدودیت های این سبک ورزش های هوایی است.

باشگاه ورزش های هوایی

دوره های آموزشی ورزش های هوایی

در طرح توجیهی آموزشگاه و باشگاه های هوایی علاوه بر ارائه خدمات تفریحی به مردم، بخشی نیز با عنوان آموزشگاه تاسیس می شود که در قبال دریافت هزینه هایی از پیش تعریف شده، اقدام به برگزاری کلاس های ویژه با هدف آموزش و ارائه گواهینامه مبنی بر مهارت های کافی به علاقه مندان می نمایند. معمولا اصلی ترین منبع درآمدی این آموزشگاه ها، از دریافت شهریه های بالاست؛ لازم به ذکر است که بدلیل کمبود شدید واحدهای فعال آموزشگاه و باشگاه ورزش های هوایی در سطح کشور، فعالان مشغول به کار در این عرصه، تعرفه شهریه گزافی دارند و به همین دلیل بهره های مالی این بیزینس پلن، معمولا بالای صدها میلیون برای هر ماه تلقی می شود!

هر ورزش هوایی ای دوره های آموزشی مخصوص خود را دارد؛ هرچند کلاس های تئوریِ مقدماتی برخی از آنها بدلیل مشابه بودن مطالب، باهم و به صورت مشترک برگزار می شود ولی هر گرایش پروازی، تئوری ها و مهارت های عملی مختص خود را می طلبد. کارشناسان مجموعه ما با هدف آشنایی کلی شما از این دوره های آموزشی، تصمیم به تحلیل و تفسیر یکی از محبوب ترین و مهیج ترین نوع ورزش هوایی یعنی پاراگلایدر کردند که شرح کلی آن به این صورت است:

دوره مقدماتی اولین دوره یادگیری پرواز با پاراگلایدر است که افراد پس از آموزش برخی از مطالب تئوری، توانایی پرواز در مسیرهای کوتاه و مستقیم را به صورت عملی یاد می گیرند.
 

    دوره نوایس

نوایس که به دوره مستقل نیز معروف است، افراد را با مهارت های دور زدن و مانورهای پروازی آشنا ساخته و شرایط پروازی در وضعیت نامطلوب هوایی را نیز به آنها یاد می دهد. اولین گواهینامه پرواز با پاراگلادر، پس از اتمام این مرحله صادر می شود.
دوره متوسطه در این دوره، انجام برخی از روش های آکروباتیک به افراد آموزش داده می شود ولی توصیه می شود که بدلیل کاهش ریسک های احتمالی، به صورت گروهی باهم پرواز کنند.
دوره پیشرفته روش های انجام اکثر حرکات حرفه ای و آکروباتیک و کنترل پرواز در شرایط سخت به افراد آموزش داده می شود و می توان اذعان داشت، فردی که این دوره را گذارنده باشد، بالای 90 درصد بر قلق های پروازی با پاراگلایدر مسلط است.
دوره مربیگری علاقه مندان پس از گذارندن تمام دوره های ذکر شده و ارزیابی های تئوری و عملی، می توانند مدرک مربیگری، که نشان دهنده بالاترین سواد پروازِ پاراگلایدری است را کسب کنند.

بررسی سرمایه اولیه موردنیاز و درآمدهای طرح توجیهی احداث آموزشگاه و باشگاه ورزش های هوایی

شاید یکی از مهم ترین پارامترها برای یک سرمایه گذار، آگاهی از میزان سرمایه و هزینه های مورد نیاز و بهره های مالی و اعتباری یک پروژه است؛ معمولا غالب ترین هدف از راه اندازی یک کسب و کار، دستیابی به درآمدهایِ قابل قبول است و چنانچه سرمایه گذار بیزینس خود را سودآور تلقی کند، لحظه ای در اجرایی سازی طرح خود درنگ نمی کند. با این همه نظر به هزینه ها و سرمایه های اولیه و بهره های مالی یک پروژه برخلاف تصور عموم، امر راحتی نیست و چالش ها و موانع خاص خود را دارد و نیاز به بررسی ها و تحقیقات گسترده تری می باشد.

برای یک برآورد مالی و اعتباری دقیق و حساب شده از یک طرح، باید به بسیاری از اطلاعات دسترسی داشته باشیم؛ به عنوان مثال دایره خدماتی ای که شما قصد ارائه آن را دارید می تواند در انتخاب نوع و برند دستگاه ها و تجهیزات کسب و کارتان تاثیرگذار باشد و همین موضوع به تبع، قادر است تا هزینه های اولیه برای خرید و تهیه این دستگاه ها و ابزارآلات را به شدت تغییر دهد.

طرح توجیهی احداث آموزشگاه و باشگاه ورزش های هوایی نیز از مطالب ذکر شده فوق، مستثنی نیست. برای یک کارشناس فنی، پاسخ بسیاری از سوالات برای بررسی های دقیق هزینه ها و بهره های مالی طرح، نیاز است؛ به عنوان مثال آیا شما قصد راه اندازی و تاسیس یک باشگاه ورزش هوایی را دارید یا می خواهید در کنار خدمات تفریحی تان، آموزشگاهی نیز برای برگزاری کلاس ها به علاقه مندان داشته باشید؟ بیزینس پلن آموزشگاه و باشگاه ورزش های هوایی شما به کدام نوع تفریحات هوایی و با چه برندی از دستگاه ها مجهز است؟ آیا فقط خدمات پرواز با بالن را دارید یا پاراگلایدر نیز در صف خدمات ارائه شده تان موجود می باشد؟ وسعت و متراژ محل پروژه تان چقدر است؟ آیا قرار است زمین طرح را خریداری کنید یا از قبل مالکیت آن از آن شماست؟ و… تنها گوشه ای از اندک سوالاتی است که برای دستیابی به یک بررسی اجمالی و دقیق از شرایط مالی یک پروژه موردنیاز است.

در این حین کارشناسان و متخصصین فنی ما به واسطه مصاحبه با یکی از واحدهای فعال در این عرصه در شهر تهران و بررسی ها و ارزیابی های بازار اقدام به برآورد مالی و اعتباری یک آموزشگاه و باشگاه ورزشی در سطح متوسط و با خدمات پاراگلایدر، بالن سواری، و چتربازی به متراژ 2500 متر مربع (با احتساب خرید زمین) کرده اند که جدول زیر بخشی از خلاصه نتایج آن است:

عنوان فعالیت: احداث آموزشگاه و باشگاه ورزش های هوایی
ظرفیت: 15.300 نفر در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 29 نفر
سرمایه ثابت طرح: 62.712.600.000 تومان
سرمایه در گردش: 3.709.000.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 66.421.600.000 تومان
میزان زمین طرح: 3000 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 50.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 12 ساله
نقطه سر به سر: 24%
مدت برگشت سرمایه: 1.8 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 39.25%
تورم: 30%
سود سالیانه: 34.700.000.000 تومان(قبل از کسر مبلغ اقساط)

بدیهی است که با توجه به وضعیت کم ثباتی اقتصادی و تورم حاکم بر آن و نوسانات قیمت ها، اعداد جدول فوق می تواند هر لحظه دستخوش برخی تغییرات محاسباتی شود؛ البته لازم به ذکر است که شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح توجیهی و بیزینس پلن خدماتی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی کسب و کار خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.

آموزشگاه هوایی

مجوزهای لازم برای احداث آموزشگاه و باشگاه ورزش های هوایی

هر کسب و کاری به تبع نیازمند دریافت برخی مجوزها از بعضی ارگان ها و نهادهای دولتی است. سرمایه گذاران برای تاسیس و راه اندازی یک آموزشگاه و باشگاه ورزش های هوایی باید اقدام به ارائه مدارک و دریافت مجوز از وزارت ورزش و جوانان، وزارت گردشگری و همچنین کمیته ورزش های هوایی نمایند؛ معمولا روند صدور این مجوزها سختی های آنچنانی یا شرایط و ضوابط دشواری ندارد و نهایتا تا 20 روز می توان تمام کارهای اداری لازمه اش را انجام داد؛ مهم ترین پارامتری که در پیاده سازی پروژه خود باید در نظر داشته باشید، امنیت دستگاه ها و عملکرد درست تجهیزات است، چرا که ممکن است در بخشی از مراحل اداری یکی از نهادها یا ارگان ها دولتیِ ذکر شده، تیمی مجرب از متخصصین سازمان نظام مهندسی را به سوی باشگاه پروژه شما اعزام کند. عدم دریافت تاییدیه امنیت دستگاه ها و تجهیزات توسط نظام مهندسی می تواند افتتاح و راه اندازی کل طرح را مختل سازد.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث آموزشگاه و باشگاه ورزش های هوایی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi