سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث گلخانه آلوئه ورا

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث گلخانه آلوئه ورا به مساحت 5000 متر

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 40 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 40 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
Aloe vera
قیمت دانلود :
194,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

یکی از ملزومات ضروری قبل از راه اندازی یک گلخانه آلوئه ورا در مساحت های بالا و نیز ظرفیت های تولید بیشتر، تهیه یک طرح توجیهی دقیق است. مطالعه این طرح توجیهی می تواند اطلاعات مناسبی را در اختیار کارآفرینان و سرمایه گذاران قرار دهد و چشم انداز آنها در زمینه آینده کسب و کار را نیز وسیع تر کند. به واسطه مطالعه این طرح توجیهی، علاوه بر آشنایی با میزان سرمایه اولیه، هزینه های مورد نیاز و نیز داشتن برآوردی از میزان سودآوری نهایی طرح و نیز مدت بازگشت سرمایه، می توانید تجربیات گران قدری را نیز به دست آوردید که مطمئنا راهگشا خواهند بود. علاوه بر موارد ذکر شده، ارائه این طرح توجیهی به نهادهای مرتبط نیز می تواند مسیر اخذ مجوزهای ضروری کسب و کار و نیز تسهیلات بانکی برای تامین سرمایه اولیه را نیز هموارتر سازد.

در وب سایت فراپلن، طیف عظیمی از ایده های اقتصادی در هر حوزه، مورد بررسی قرار گرفته اند و طرح های توجیهی آنها نیز در اختیار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران قرار گرفته تا بتوانید با روش های اصولی سرمایه گذاری آشنا شده و تصمیم گیری های اصولی تری را اتخاذ نمایید.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 14 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 49,799 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 49,546 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 253 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 35 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.9 سال
6 سود خالص 17,367 میلیون ریال
7 سود ناخالص 28,898 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 702 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 5,081 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 25,845 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 27,993 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 764 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 1,981 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 31,480 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 800 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 2,017 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 29,600 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 3,800 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 2 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 141 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 1,954 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 95 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 87 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 52 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 24,773 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 24,900 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 59 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 14,800 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 18,351 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 36 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 40 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 34 درصد

درآمد گلخانه آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا در طی چند سال گذشته، کاربردهای زیادی را مخصوصا در حوزه های دارویی و نیز آرایشی و بهداشتی پیدا کرده است. این افزایش تقاضا باعث شده تا کارآفرینان نیز به فکر پاسخ به این تقاضا برآیند و گلخانه های مجهزتر و وسیع تری را برای تولید محصولات باکیفیت تر راه اندازی نمایند. باید عنوان کرد که راه اندازی گلخانه آلوئه ورا، مزایای زیادی را به همراه دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • این گیاه، مقاومت بسیار خوبی در برابر تغییرات آب و هوایی دارد و در مقایسه با محصولات دیگر، به میزان آب کمی نیز نیاز دارد
  • مطالعات بازار نشان داده اند که صنایع مختلف دارویی و آرایشی و بهداشتی، تقاضای بالایی را برای این محصول دارند.
  • همچنین از این گیاه می توان به عنوان یک گل آپارتمانی برای امور زینتی نیز استفاده نمود.
  • این گیاه، مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها دارد و در نتیجه هزینه های مربوط به نگهداری آن نیز کمتر خواهد بود.
  • گلخانه آلوئه ورا را حتی در مناطق کوهستانی و سردسیر نیز می توان راه اندازی کرد.
  • باردهی زودهنگام محصول و عدم افت کیفیت در صورت تاخیر در برداشت

پرورش این گیاه با وجود هزینه های اولیه کمی که دارد، می تواند سودآوری بالایی را ایجاد نماید. البته لازم به ذکر است که محاسبه دقیق سودآوری نهایی این طرح، بر مبنای فاکتورهای اولیه ای مانند مساحت زمین، هزینه تجهیزات و … بستگی دارد. کارشناسان این طرح با در نظر گرفتن تمامی این موارد و استعلام هزینه های ضروری راه اندازی، برآوردی از سودآوری و درآمد نهایی طرح انجام داده اند که می تواند گزینه خوبی برای تصمیم گیری سرمایه گذاران باشد. سود کاشت این گیاه نسبت به سرمایه گذاری اولیه می تواند تا ده درصد و یا بیشتر نیز باشد.

احداث گلخانه آلوئه ورا

وام کاشت آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی است که عمدتا در مناطق خشک، رشد می کند و ظاهری شبیه به کاکتوس دارد. این گیاه، نیاز کمی به آب دارد و با توجه به شرایط امروزه که در برخی مناطق، کشاورزان با کمبود آب مواجه هستند، می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. خواص دارویی بیشماری برای این گیاه برشمرده شده و صنایع زیادی خواهان آن هستند. این گزینه ها باعث شده که پرورش تجاری آن مخصوصا در محیط گلخانه ای، رواج زیادی یابد. از طرفی نهادهای مرتبط با حوزه کشاورزی نیز علاقه زیادی به این موضوع نشان داده و حمایت های خوبی را از کارآفرینان این حوزه به عمل آورده اند. در این بین باید به اعطای وام ها و تسهیلات بانکی جهت تامین سرمایه اولیه اشاره نمود. به واسطه این طرح توجیهی، می تواند مسیر اخذ این نوع وام ها و تسهیلات بانکی را تا حد زیادی هموارتر ساخت.

آلوئه ورا

مزیت کاشت آلوئه ورا در گلخانه نسبت به مزرعه در این است که میزان برداشت بیشتری را نصیب کشاورزان می کند که طبیعتا سودآوری بالایی نیز دارد. همچنین تعداد دفعات برداشت در سال، در گلخانه ها بیشتر از مزارع می باشد. یکی از مهمترین مزایایی که این گیاه دارد، نیاز کم به آبیاری است که با توجه به قرار گرفتن کشور در شرایط کم آب، می تواند گزینه بسیار مناسبی محسوب گردد. از این گیاه برای تولید طیف گسترده ای از داروها و نیز لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می گردد.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی گلخانه آلوئه ورا ورا شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح گلخانه آلوئه ورا – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح آلوئه ورا محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح گلخانه آلوئه ورا – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح آلوئه ورا محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح گلخانه آلوئه ورا – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح توجیهی گلخانه آلوئه ورا – ارزش محصولات توليد شده (پاجوش و برگ) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی طرح توجیهی گلخانه آلوئه ورا – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث گلخانه آلوئه ورا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi