سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ زرشک

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث باغ پرورش زرشک با مساحت 5 هکتار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 25 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 25 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
barberries farming
قیمت دانلود :
189,400 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

هدف از تهیه این طرح توجیهی، بررسی شروع کسب و کار احداث باغ کاشت و برداشت زرشک به همراه آشنایی با بهینه ترین حالات سرمایه گذاری و نهایتا نیز برآوردی از میزان سودآوری نهایی و مدت بازگشت سرمایه بوده است. لازم به ذکر است که قبل از شروع هر کسب و کاری، بهتر است تا طرح جامعی از آن توسط کارشناسان با تجربه آن حوزه تهیه گردد. مطمئنا مطالعه این طرح توجیهی برای سرمایه گذاران بسیار مفید خواهد بود چرا که گام برداشتن اصولی بر مبنای یک استراتژی برنامه ریزی شده می تواند موفقیت یا شکست یک کسب و کار در آینده را تحت تاثیر قرار دهد.

در مورد احداث باغ زرشک باید اشاره کرد که این محصول، معروف به مقاومت در برابر کم آبی می باشد، در نتیجه، سرمایه گذارانی که به دنبال کاشت یک محصول با سوددهی بالا در مناطق کم آب و کویری ایران هستند، می توانند بررسی کسب و کار پرورش زرشک را نیز در دستور کار خود داشته باشند. مطالعه این نمونه طرح توجیهی می تواند چشم اندازهای کامل این کسب و کار را در اختیار مجریان طرح قرار دهد و روش سرمایه گذاری اصولی در این زمینه را به آنها آموزش دهد.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 37 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 9,371 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 9,141 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 231 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 33 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 3.0 سال
6 سود خالص 3,097 میلیون ریال
7 سود ناخالص 7,698 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 2,087 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 3,446 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 6,765 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 7,447 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 184 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 514 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 1,100 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 3,123 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 3,220 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 9,785 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 2,418 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 6 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 67 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 2,398 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 76 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 69 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 72 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 1,523 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 1,562 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 32 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 1,631 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 2,733 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 15 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 33 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 27 درصد

احداث باغ زرشک

زرشک دارای درختچه هایی به طول 1 الی 5 متر می باشد و میوه آن نیز دارای خواص غذایی زیادی است. این میوه حاوی ویتامین ث بسیار بالایی بوده و طعمی ترش دارد. ایران را بزرگترین تولیدکننده این محصول در جهان عنوان می کنند و در این بین، استاد خراسان جنوبی دارای بیشترین اراضی زیر کشت این محصول می باشد. همانطور که عنوان شد با توجه به خواص دارویی بیشمار این میوه، کاربردهای گسترده ای از آن نیز در زمینه گیاه درمانی وجود دارد.

کشاورزان و کارآفرینانی که به دنبال راه اندازی این کسب و کار هستند، بهتر است تا آموزش های لازم در زمینه نحوه کاشت، داشت و برداشت این محصول را طی نمایند. همچنین طبیعتاً کسب تجربه کافی نیز ضروری خواهد بود. فعالان این حوزه در زمینه پرورش زرشک، باید به دنبال پاسخ سوالاتی همچون نیازهای آبی زرشک، زمان و نحوه کاشت نهال زرشک، زمان های آبیاری، زمان برداشت و میزان برداشت حداکثر، بیماری ها و آفات این محصول و تعداد زیادی از سوالاتی باشند که پاسخ به آنها قبل از شروع کسب و کار، ضروری است. در این طرح توجیهی، کشاورزان علاوه بر آشنایی با این موارد، می توانند با میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای شروع طرح نیز آشنا شده و برآورد دقیقی از سودآوری نهایی طرح به دست آورند.

باغ پرورش زرشک

درآمد باغ زرشک

در هر کسب و کاری، میزان درآمد نهایی می تواند تابعی از موارد بیشماری باشد که از جمله مهمترین آنها می توان به هزینه های اولیه اشاره کرد که می توانند ظرفیت تولید نهایی را مشخص کنند. زرشک جزو محصولاتی است که دارای مزایای بیشماری از نظر سودآوری می باشد. در این بین می توان به گران بودن زرشک خشک در بازار و همچنین بازارهای بین المللی اشاره کرد. همانطور که تجربیات نشان داده و همچنین در محاسبات این طرح نیز مشخص شده، این محصول دارای نرخ بازدهی بالایی است. همچنین یکی از جنبه های دیگر این محصول، خاصیت بالای انبارمانی آن است و پرورش آن نیز نیازمند تجهیزات کشاورزی ساده تری می باشد. همانطور که اشاره شد، کشور ما دارای بیشترین سهم تولید این محصول در جهان است. با این حال نگاهی به آمار نشان می دهد که سهم صادراتی این محصول، کم بوده است. سرمایه گذارانی که به دنبال ورود به بازارهای بین المللی هستند، بهتر است تا به فکر بهبود کیفیت و دقت در بسته بندی محصولات باشند و با توجه به این موضوع که سهم صادراتی در طی چند سال گذشته کم بوده، بازارهای صادراتی را برای کسب درآمد بیشتر و نیز ارزآوری بیشتر، هدف قرار دهند.

در مورد محاسبه درآمد نهایی طرح، همانطور که ذکر شد باید به تعدادی فاکتورهای اولیه اشاره کرد، در این بین، مساحت زمین زیر کشت، هزینه های جاری سالانه، سرمایه در گردش سالانه، هزینه های مربوط به نیروی انسانی، تامین آب و … مهم هستند. تمامی این هزینه ها به صورت دقیق در این طرح توجیهی بررسی شده اند و نهایتا نیز میزان ظرفیت تولیدی مشخص گردیده و برآوردی از میزان درآمد نهایی و مدت بازگشت سرمایه، انجام شده است.

پرورش زرشک

سرمایه گذارانی که به دنبال رسمیت بخشیدن به کسب و کار خود هستند، باید قبل از شروع کسب و کار، اقدام به دریافت مجوزهای ضروری از نهادهای مسئول نمایند. در زمینه کسب و کارهای کشاورزی مانند پرورش زرشک، اخذ مجوزهای ضروری از سازمان جهاد کشاورزی، توصیه می گردد. مطمئنا ارائه یک بیزینس پلن دقیق از نحوه عملکرد کسب و کار می تواند فرآیند کسب این نوع مجوزها را سرعت بخشد. همچنین باید عنوان کرد که شروع کسب و کار در مساحت های بیشتر، نیازمند دریافت وام ها و تسهیلات بانکی نیز خواهد داشت. کارآفرینانی که علاقه مند به دریافت این نوع تسهیلات برای تامین سرمایه اولیه مورد نیاز خود هستند، می توانند از طرح های توجیهی برای سرعت بخشیدن به فرآیند اخذ وام و تسهیلات، استفاده نمایند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی زرشک ۵ هکتار شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح زرشک – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح باغ زرشک محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح کشت زرشک – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح باغ زرشک محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح کاشت زرشک – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح پرورش زرشک – ارزش محصولات توليد شده (زرشک خشک بسته بندی) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی باغ زرشک – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ زرشک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi