سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ عناب

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث باغ عناب به مساحت 10 هکتار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 38 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 38 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
jujube garden
قیمت دانلود :
88,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

محصولات کشاورزی که کاربردهایی در زمینه داروسازی دارند و به طور کل، خواص دارویی دارند، می توانند زمینه های سودآوری محسوب گردند. در همین راستا، میوه عناب که خواص بیشمار آن بر کسی پوشیده نیست می تواند یک زمینه کشاورزی عالی محسوب گردد چرا که به واسطه کشت و پرورش آن، می توان کسب و کارهای جانبی آن را نیز توسعه داد که از جمله آنها می توان به زمینه های فرآوری، بسته بندی و توزیع اشاره نمود.

هدف از تهیه این طرح توجیهی نیز، آشنایی کارآفرینان حوزه کشاورزی با روش های کاشت، داشت و برداشت میوه عناب بوده است. همچنین لازم به ذکر است که در این طرح توجیهی، میزان سرمایه گذاری اولیه مورد نیاز برای این طرح نیز مشخص شده و در ادامه نیز محاسبات طرح با توجه به این موضوعات انجام گردیده و نهایتا، برآورد خوبی از سودآوری نهایی طرح و همچنین مدت زمان بازگشت سرمایه آن مشخص شده است. سودآوری نهایی این طرح در حالات خوشبینانه و بددبینانه برآورد گردیده و در همین راستا، کارآفرینان می توانند با اصول سرمایه گذاری اصولی در زمینه کاشت عناب آشنا شده و تصمیم گیری های دقیق تری را برای کسب و کار خود اتخاذ نمایند.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 33 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 21,295 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 20,858 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 437 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 31 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 3.2 سال
6 سود خالص 6,555 میلیون ریال
7 سود ناخالص 15,189 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 3,811 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 6,171 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 13,437 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 14,709 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 384 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 1,104 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 2,325 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 7,712 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 5,757 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 19,000 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 4,416 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 11 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 96 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 4,174 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 77 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 71 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 63 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 1,896 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 1,936 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 34 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 1,727 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 5,264 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 15 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 32 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 26 درصد

میزان سودآوری میوه عناب

میوه های عناب شبیه به سنجد است و بیشتر در مناطق کوهستانی کشت می شود. خراسان جنوبی را می توان مرکز اصلی پرورش این میوه عنوان کرد. با این حال، این میوه در شهرهای دیگری همچون همدان، اصفهان، قم، ایلام، کرمان، گیلان، یزد و … نیز به صورت تجاری پرورش داده می شود.

بسیاری از کارآفرینان قبل از شروع یک کسب و کار، علاقه مند هستند تا برآوردی از سودآوری و درآمدزایی نهایی طرح را داشته باشند. در مورد محاسبه سودآوری، باید گزینه های مختلفی را مدنظر قرار داد که از جمله آنها می توان به میزان تقاضای بازار، قیمت محصول، ظرفیت تولید سالانه، هزینه های اولیه و … اشاره نمود. میوه عناب از آنجایی که دارای خواص دارویی بیشماری است و از آن به عنوان یک گیاه دارویی استفاده می گردد، تقاضای خوبی در بازار دارد و مطمئنا همین موضوع باعث درآمدزایی بالای آن برای کشاورزان خواهد شد. این درحالی است که علاوه بر برگ و میوه عناب، می توان از بذر، رشته و پوست این محصول نیز در کاربردهای دارویی استفاده نمود.

باغ عناب

کاشت درخت عناب

بدون شک برای ورود به هر زمینه کشاورزی، باید دانش و تجربه خاص مربوط به آن محصول را داشته باشید. در زمینه کاشت درخت عناب باید به دنبال جواب برای سوالاتی همچون آگاهی از زمان مناسب کاشت و آبیاری، نحوه خرید بذر مناسب، زمان مناسب کوددهی و همچنین نوع کود مناسب، فاصله کاشت نهال ها و … باشید. در این راستا، رعایت فاصله مناسب بین نهال ها برای برداشت تجاری محصولات، بسیار مهم است چرا که عدم رعایت این مساله منجر به کاهش بهره وری و سخت شدن فرآیند آبیاری و کوددهی می گردد.

در نواحی گرم و خشک می توان این محصولات را به صورت دیم نیز کاشت. درختان عناب، عمری در حدود 50 سال یا بیشتر دارند که همین موضوع می تواند یک گزینه بسیار جذاب برای کشاورزانی باشد که علاقه مند به کاشت و پرورش این درخت هستند. لازم به توضیح است که تمامی این اطلاعات را می توانید در این طرح توجیهی مطالعه نمایید. تمامی پیش نیازهای مربوط به کاشت درخت عناب و همچنین ملزومات مربوط به نگهداری آن نیز در طرح توجیهی مورد اشاره قرار گرفته اند.

عناب

سرمایه اولیه مورد نیاز برای احداث باغ عناب

اولین هزینه ای که در زمینه احداث باغ عناب با آن روبرو خواهید بود، هزینه مربوط به خرید یا اجاره زمین و همچنین آماده سازی برای کشت می باشد. پس از آن نیز باید به هزینه های مربوط به خریداری ماشین آلات و ابزارآلات کشاورزی اشاره نمود. در نظر داشته باشید که اطلاعات و محاسبات ارائه شده در این طرح توجیهی، مربوط به کاشت تجاری و سودآوری بالا می باشد. دانستن میزان سرمایه اولیه لازم برای شروع این کسب و کار، از جمله اصلی ترین دغدغه های کارآفرینان می باشد. در این بیزینس پلن، تمامی هزینه ها از جزئی ترین موارد تا اصلی ترین موارد، به صورت دقیق توسط کارشناسان، در نظر گرفته شده اند. این موارد شامل سرمایه کل، سرمایه در گردش، هزینه های جاری و … می باشند. به واسطه مطالعه این طرح، می توانید با تمامی مواردی که قرار است بر روی آنها سرمایه گذاری کنید، آشنا شوید. این موضوع باعث می شود تا کارآفرین، از صرف هزینه های غیر ضروری اجتناب کند.

نهایتا باید عنوان کرد که هزینه های بالای مربوط به خریداری زمین و نیز ماشین آلات کشاورزی باعث شده تا بیشتر کارآفرینان به فکر تامین بخشی از سرمایه اولیه خود از طریق وام ها و تسهیلات بانکی باشند. ارائه طرح توجیهی به بانک ها و موسسات مالی باعث می شود تا فرآیند اخذ وام برای شروع این کسب و کار نیز سرعت گیرد.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی احداث باغ عناب ۱۰ هکتار شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح باغ عناب – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح باغ عناب محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح مزرعه عناب – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح باغ عناب محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح باغ عناب – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح باغ دیمی بادام – ارزش محصولات توليد شده (عناب خشک) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری- محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی طرح باغ عناب – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ عناب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi