سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی خدمات قالیشویی تمام اتوماتیک و مدرن

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی خدمات قالیشویی تمام اتوماتیک و مدرن

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 38 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 38 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
Carpet Cleaning
قیمت دانلود :
97,700 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

اگر یک نگاه گذرا به چند ده سال گذشته و یا تاریخچه مربوط به دهه های گذشته آن داشته باشید، متوجه خواهید شد که همواره، شغل ها و کسب و کارهای جدیدی به وجود آماده اند و در نقطه مقابل نیز، کسب و کارهای زیادی از بین رفته اند. این مساله، ارتباط مستقیمی با نیاز مردم به یک محصول یا خدمات داشته است.

نیاز مردم به نظافت منزل، همواره وجود داشته است، در این راستا، مردم تمایل دارند تا خانه ها و محیط کار خود را همواره تمیز نگه دارند. شستشوی فرش ها نیز از جمله مواردی است که مردم به آن اهمیت می دهند چرا که در معرض مستقیم آلودگی و گرد و غبار قرار دارند. رونق گرفتن کسب و کار قالیشویی را می توان از این جهت بررسی کرد که زندگی آپارتمان نشینی در طی چند دهه گذشته به خاطر عوامل مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، رونق بسیاری گرفته است. در گذشته شاید وجود حیاط های بزرگ در منازل باعث میشده تا افراد خود اقدام به شستشوی فرش ها و قالب ها نمایند؛ ولی امروزه و در محیط های کوچک تر آپارتمانی، این امکان شاید برای بسیاری از افراد، میسر نباشد. همچنین زندگی صنعتی و ماشینی امروزی باعث شده که افراد اصلا وقت کافی برای این موضوع نداشته باشند. اینجاست که یک نیاز جدی ایجاد شده و کسب و کارهایی به دنبال پاسخ به این نیاز هستند. کسب و کار قالیشویی، از جمله کسب و کارهای کم ریسکی است که به ارائه خدمات شستشوی فرش در محل و یا در مراکز مخصوص، می پردازد. البته که در این کسب و کار نیز همانند هر کسب و کار دیگری، انتخاب ابزارها و نحوه ارائه خدمات، بستگی به سرمایه اولیه و تصمیمات سرمایه گذار دارد. قالیشویی می تواند به صورت دستی، نیمه اتوماتیک یا اتوماتیک باشد.

در این طرح توجیهی به بررسی راهکارهای راه اندازی یک قالیشویی تمام اتوماتیک و مدرن پرداخته شده است. این طرح توجیهی می تواند مسیر دقیق کسب و کار قالیشویی را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد. در این نمونه طرح توجیهی، محاسبات فنی، مالی و اقتصادی مربوط به طرح به صورت نرم افزاری انجام شده و سود و هزینه نیز برآورد گردیده است. به واسطه مطالعه این طرح توجیهی، می توانید چشم انداز دقیق تری از آینده شغلی این کسب و کار را به دست آورید و با ممانعت از تصمیم گیری های غیراصولی، مانع از شکست های احتمالی در آینده گردید. لازم به توضیح است که این طرح توجیهی را می توانید برای اخذ یک سری از وام ها و مجوزهای مورد نیاز برای این کسب و کار نیز استفاده نمایید.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 21 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 97,149 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 96,251 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 897 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 38 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.6 سال
6 سود خالص 37,176 میلیون ریال
7 سود ناخالص 69,610 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 1,750 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 18,758 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 62,411 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 67,484 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 1,826 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 4,905 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 27,800 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 39,761 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 6,813 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 12,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 71,360 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 13,783 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 12 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 300 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 10,834 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 95 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 87 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 64 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 8,021 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 8,096 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 52 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 5,947 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 42,373 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 36 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 43 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 37 درصد

بررسی توجیه اقتصادی کسب و کار قالیشویی

با نگاهی به مطالعات بازار انجام شده در حوزه این صنعت، متوجه خواهیم شد که در بسیاری از شهرها، سرمایه گذاری های زیادی در حوزه خدمات قالیشویی انجام نشده است. این موضوع برای علاقه مندان به شروع کسب و کار در این حوزه، می تواند بسیار مهم باشد؛ چرا که شاید رقابت زیادی در این زمینه وجود نداشته باشد و کسب مزیت رقابتی در آن، بسیار راحت تر باشد. ارائه خدمات بهتر نسبت به رقبا، مانند تحویل فوری تر، می تواند اصلی ترین مزیت رقابتی در این صنعت محسوب گردد. لازم به ذکر است که نباید گزینه تبلیغات را نادیده بگیرید؛ چرا که موجب شناخته تر شدن شما در این حوزه خدماتی خواهد شد. البته که مانند هر کسب و کار دیگری، مطمئنا کیفیت خدمات شما، می تواند معرف بهتری از کسب و کارتان باشد.

تا به اینجای بحث با توجیه پذیری اقتصادی کسب و کار قالیشویی آشنا شدیم. در ادامه، شاید سوالی که در ذهن برخی از سرمایه گذاران این حوزه باشد این است که بازگشت سرمایه در این حوزه خدماتی چگونه است و به طور خلاصه، سود و درآمد آن چقدر است. به طور خلاصه باید بگوییم که بیشتر مشاغل خدماتی، دارای هزینه های سربار کمتری هستند. مواردی که نیاز به صرف هزینه دارند، شامل خرید دستگاه ها، تملیک و آماده سازی ملک مناسب، هزینه های مربوط به منابع انسانی، و هزینه های مربوط به خدمات عمومی مانند برق، گاز، آب و … هستند. در مورد این کسب و کار، شاید نیازی به تملیک یک ملک گران قیمت در مرکز شهر نباشد. شاید بهتر باشد تا ملک خود را در حومه شهر نیز تهیه نمایید. به این صورت، هزینه های مربوط به این گزینه، بسیار کمتر خواهد شد چرا که عمدتا فرض از درب منزل مشتریان، تحویل گرفته می شود و به محل قالیشویی انتقال می یابد و سپس شستشو شده و به مشتری تحویل داده می شود. درآمد این کسب و کار نیز مانند هر کسب و کار دیگری بستگی به کیفیت خدمات و شناخته شدن شما دارد و مطمئنا به مرور افزایش می یابد.

در مورد هزینه های راه اندازی نیز باید عنوان کرد که این موضوع بستگی به نوع قالیشویی دارد. راه اندازی یک قالیشویی سنتی، مطمئنا هزینه های بسیار کمتری خواهد داشت، ولی طبیعتا سودآوری پایین تری نیز دارد، چرا که سرعت ارائه خدمات کمتر است. در این طرح توجیهی به بررسی راه اندازی یک قالیشویی تمام اتوماتیک پرداخته شده است، البته این گزینه، نیازمند سرمایه گذاری بیشتری است؛ ولی سودآوری بالایی را نیز برای مجریان طرح به همراه دارد.

تیم فراپلن، این طرح توجیهی را در اختیار شما قرار داده که آشنایی بیشتری با کلیات این کسب و کار به دست آورید. اگر چندین سال است که در این حوزه فعالیت می کنید، خوشحال خواهیم شد تا نظرات خود در مورد این کسب و کار را با ما در میان بگذارید و در پایین این پست، بیان کنید. همچنین اگر علاقه مند به شروع این کسب و کار از صفر هستید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همکاران ما در بخش پشتیبانی سابت، آماده پاسخگویی به شما هستند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی قالیشویی تمام اتوماتیک و مدرن شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح توجیهی قالیشویی مدرن – سرمايه مورد نياز جهت اجاره سوله – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای واحد صنعتی – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح توجیهی قالیشویی تمام اتوماتیک – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح توجیهی قالیشویی – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح توجیهی قالیشویی تمام اتوماتیک و مدرن – ارزش محصولات توليد شده متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری- محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی خدمات قالیشویی تمام اتوماتیک و مدرن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi