سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی خدمات قالیشویی تمام اتوماتیک و مدرن

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی خدمات قالیشویی تمام اتوماتیک و مدرن

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
Carpet Cleaning
قیمت دانلود :
167,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

اگر یک نگاه گذرا به چند ده سال گذشته و یا تاریخچه مربوط به دهه های گذشته آن داشته باشید، متوجه خواهید شد که همواره، شغل ها و کسب و کارهای جدیدی به وجود آماده اند و در نقطه مقابل نیز، کسب و کارهای زیادی از بین رفته اند. این مساله، ارتباط مستقیمی با نیاز مردم به یک محصول یا خدمات داشته است.

نیاز مردم به نظافت منزل، همواره وجود داشته است، در این راستا، مردم تمایل دارند تا خانه ها و محیط کار خود را همواره تمیز نگه دارند. شستشوی فرش ها نیز از جمله مواردی است که مردم به آن اهمیت می دهند چرا که در معرض مستقیم آلودگی و گرد و غبار قرار دارند. رونق گرفتن کسب و کار قالیشویی را می توان از این جهت بررسی کرد که زندگی آپارتمان نشینی در طی چند دهه گذشته به خاطر عوامل مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، رونق بسیاری گرفته است. در گذشته شاید وجود حیاط های بزرگ در منازل باعث میشده تا افراد خود اقدام به شستشوی فرش ها و قالب ها نمایند؛ ولی امروزه و در محیط های کوچک تر آپارتمانی، این امکان شاید برای بسیاری از افراد، میسر نباشد. همچنین زندگی صنعتی و ماشینی امروزی باعث شده که افراد اصلا وقت کافی برای این موضوع نداشته باشند. اینجاست که یک نیاز جدی ایجاد شده و کسب و کارهایی به دنبال پاسخ به این نیاز هستند. کسب و کار قالیشویی، از جمله کسب و کارهای کم ریسکی است که به ارائه خدمات شستشوی فرش در محل و یا در مراکز مخصوص، می پردازد. البته که در این کسب و کار نیز همانند هر کسب و کار دیگری، انتخاب ابزارها و نحوه ارائه خدمات، بستگی به سرمایه اولیه و تصمیمات سرمایه گذار دارد. قالیشویی می تواند به صورت دستی، نیمه اتوماتیک یا اتوماتیک باشد.

این طرح توجیهی در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

قالیشویی تمام اتوماتیک

در این طرح توجیهی به بررسی راهکارهای راه اندازی یک قالیشویی تمام اتوماتیک و مدرن پرداخته شده است. این طرح توجیهی می تواند مسیر دقیق کسب و کار قالیشویی را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد. در این نمونه طرح توجیهی، محاسبات فنی، مالی و اقتصادی مربوط به طرح به صورت نرم افزاری انجام شده و سود و هزینه نیز برآورد گردیده است. به واسطه مطالعه این طرح توجیهی، می توانید چشم انداز دقیق تری از آینده شغلی این کسب و کار را به دست آورید و با ممانعت از تصمیم گیری های غیراصولی، مانع از شکست های احتمالی در آینده گردید. لازم به توضیح است که این طرح توجیهی را می توانید برای اخذ یک سری از وام ها و مجوزهای مورد نیاز برای این کسب و کار نیز استفاده نمایید.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

عنوان فعالیت: خدمات قالیشویی تمام اتوماتیک و مدرن
ظرفیت: پذیرش 90.000 فرش در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 19 نفر
سرمایه ثابت طرح: 21.258.760.000 تومان
سرمایه در گردش: 1.465.000.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 22.723.760.000 تومان
میزان زمین طرح: 3000 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز:  14.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 14 ساله
نقطه سر به سر: 27%
مدت برگشت سرمایه:  2.3 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 43%
تورم: 20%
سود سالیانه: 9.700.000.000تومان (قبل از کسر مبلغ اقساط)

بررسی توجیه اقتصادی کسب و کار قالیشویی

با نگاهی به مطالعات بازار انجام شده در حوزه این صنعت، متوجه خواهیم شد که در بسیاری از شهرها، سرمایه گذاری های زیادی در حوزه خدمات قالیشویی انجام نشده است. این موضوع برای علاقه مندان به شروع کسب و کار در این حوزه، می تواند بسیار مهم باشد؛ چرا که شاید رقابت زیادی در این زمینه وجود نداشته باشد و کسب مزیت رقابتی در آن، بسیار راحت تر باشد. ارائه خدمات بهتر نسبت به رقبا، مانند تحویل فوری تر، می تواند اصلی ترین مزیت رقابتی در این صنعت محسوب گردد. لازم به ذکر است که نباید گزینه تبلیغات را نادیده بگیرید؛ چرا که موجب شناخته تر شدن شما در این حوزه خدماتی خواهد شد. البته که مانند هر کسب و کار دیگری، مطمئنا کیفیت خدمات شما، می تواند معرف بهتری از کسب و کارتان باشد.

تا به اینجای بحث با توجیه پذیری اقتصادی کسب و کار قالیشویی آشنا شدیم. در ادامه، شاید سوالی که در ذهن برخی از سرمایه گذاران این حوزه باشد این است که بازگشت سرمایه در این حوزه خدماتی چگونه است و به طور خلاصه، سود و درآمد آن چقدر است. به طور خلاصه باید بگوییم که بیشتر مشاغل خدماتی، دارای هزینه های سربار کمتری هستند. مواردی که نیاز به صرف هزینه دارند، شامل خرید دستگاه ها، تملیک و آماده سازی ملک مناسب، هزینه های مربوط به منابع انسانی، و هزینه های مربوط به خدمات عمومی مانند برق، گاز، آب و … هستند. در مورد این کسب و کار، شاید نیازی به تملیک یک ملک گران قیمت در مرکز شهر نباشد. شاید بهتر باشد تا ملک خود را در حومه شهر نیز تهیه نمایید. به این صورت، هزینه های مربوط به این گزینه، بسیار کمتر خواهد شد چرا که عمدتا فرض از درب منزل مشتریان، تحویل گرفته می شود و به محل قالیشویی انتقال می یابد و سپس شستشو شده و به مشتری تحویل داده می شود. درآمد این کسب و کار نیز مانند هر کسب و کار دیگری بستگی به کیفیت خدمات و شناخته شدن شما دارد و مطمئنا به مرور افزایش می یابد.

در مورد هزینه های راه اندازی نیز باید عنوان کرد که این موضوع بستگی به نوع قالیشویی دارد. راه اندازی یک قالیشویی سنتی، مطمئنا هزینه های بسیار کمتری خواهد داشت، ولی طبیعتا سودآوری پایین تری نیز دارد، چرا که سرعت ارائه خدمات کمتر است. در این طرح توجیهی به بررسی راه اندازی یک قالیشویی تمام اتوماتیک پرداخته شده است، البته این گزینه، نیازمند سرمایه گذاری بیشتری است؛ ولی سودآوری بالایی را نیز برای مجریان طرح به همراه دارد.

تیم فراپلن، این طرح توجیهی را در اختیار شما قرار داده که آشنایی بیشتری با کلیات این کسب و کار به دست آورید. اگر چندین سال است که در این حوزه فعالیت می کنید، خوشحال خواهیم شد تا نظرات خود در مورد این کسب و کار را با ما در میان بگذارید و در پایین این پست، بیان کنید. همچنین اگر علاقه مند به شروع این کسب و کار از صفر هستید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همکاران ما در بخش پشتیبانی سابت، آماده پاسخگویی به شما هستند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی قالیشویی تمام اتوماتیک و مدرن شامل: - مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحلیل هزینه فایده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی خدمات قالیشویی تمام اتوماتیک و مدرن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi