سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی کافی شاپ

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی و احداث کافی شاپ

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 42 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 42 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
coffee shop
قیمت دانلود :
97,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

اگر جزو افرادی باشید که حداقل یکبار به یک کافی شاپ مراجعه کرده باشید، احتمالا فکر راه اندازی این کسب و کار به ذهن‌تان خطور کرده است. کافی شاپ از جمله کسب و کارهای ایده آلی است که جنبه سرگرم کننده نیز دارد؛ یعنی اگر مالک این کسب و کار باشید، احتمالا در طور زمان کاری خود، احساس کسالت نخواهید کرد. در کنار تمامی این بحث ها، باید جنبه سودآوری این کسب و کار را نیز گنجاند. اگر استراتژی مناسبی در راه اندازی این کسب و کار داشته باشید و به مرور با راه و چاه ها نیز آشنا شوید، متوجه خواهید شد که این کسب و کار دارای توجیه پذیری اقتصادی خوبی نیز می باشد؛ مخصوصا اینکه در طی چند سال گذشته، علاقه مردم به گذران وقت در کافی شاپ ها نیز افزایش یافته است.

محصولات و خدماتی که در کافی شاپ ها ارائه می شوند، بستگی به تصمیم گیری های مالک یا مالکان کسب و کار دارد؛ ولی می توان گفت که بیشتر موارد تقریبا ثابت هستند. در کنار بررسی تمامی این جنبه های مثبت، بد نیست تا به بررسی نیمه خالی لیوان نیز بپردازیم. کم نیستند افرادی که وارد این حوزه و حتی حوزه های کسب و کاری مختلفی شده اند و بعد از صرف هزینه و زمان متوجه شکست تدریجی خود شده اند. بیشتر شدن تعداد این کسب و کارها و همچنین رقابت بالایی که وجود دارد، افراد را ملزم می کند تا استراتژی های قوی و دقیقی را برای شروع فعالیت خود اتخاذ نمایند.

اولین گزینه ای که باید در این کسب و کار و هر کسب و کار دیگری مدنظر قرار داد، ترسیم یک مسیر مشخص و روشن است. طرح کسب و کار و طرح توجیهی، همان چیزی است که می تواند آینده احتمالی یک کسب و کار را در اختیار کارآفرین قرار دهد تا تصمیمات دقیق تری را در مورد نحوه سرمایه گذاری خود مشخص نماید. طرح توجیهی می تواند به واسطه محاسبات عددی و نرم افزاری، پیش نیازهای یک طرح را مشخص کرده و میزان سودآوری آن را در اختیار سرمایه گذار قرار دهد.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 26 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 17,654 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 17,355 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 299 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 49 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.0 سال
6 سود خالص 8,668 میلیون ریال
7 سود ناخالص 17,937 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 683 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 6,149 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 17,068 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 17,569 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 137 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 333 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 4,200 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 2,241 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 2,763 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 0 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 18,620 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 4,103 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 5 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 231 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 4,795 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 94 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 92 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 97 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 3,471 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 3,531 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 47 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 3,724 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 17,482 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 61 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 118 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 73 درصد

هرکسی که علاقه مند به راه اندازی یک کافی شاپ باشد، احتمالا با ویژگی های این شغل نیز تا حد زیادی آشنایی دارد. شاید گفتن این نکته نیز خالی از لطف نباشد که این کسب و کار احتمالا مناسب بسیاری از افراد نباشد؛ حتی می توانیم بگوییم که داشتن یک سری ویژگی های شخصیتی خاص نیز از جمله پیش نیازهای افرادی است که تمایل به فعالیت در این حوزه هستند. از جمله مهم ترین ویژگی های شخصیتی می توان به مواردی همچون مشتری مداری بالا، اجتماعی بودن، داشتن اعتماد به نفس بالا، مسئولیت پذیری، مدیریت مالی قوی و … اشاره کرد، که احتمالا شما که مشغول مطالعه این نوشته هستید، با این موارد کاملا آشنایی دارید.

اگر بخواهیم صریح صحبت کنیم باید بگوییم که هدف از راه اندازی کسب و کار کافی شاپ و یا هر کسب و کار دیگری، کسب سود حداکثری می باشد. بدون اغراق، بسیاری از افرادی که وارد این حوزه شده اند، در همان سال اول فعالیت خود با شکست مواجه شده اند، چرا که شاید یک سری از پیش نیازهای مورد نیاز را رعایت نکرده اند و یا مسیر دقیقی را برای خود ترسیم ننموده اند. در راستای این بحث، ذکر یک سری نکات و پیش نیازها نیز خالی از لطف نیست. به عنوان مثال، اگر تمایل به راه اندازی این کسب و کار دارید، بهتر است تا از دور به این کسب و کار نگاه نکنید، بهتر است تا کمی تجربه به دست آورید؛ بهتر است تا مدتی را در یکی از کافی شاپ های موفق کار کنید و در این دوره حداقل چند هفته یا چند ماهه، کمی با زیر و بم کار آشنا شوید. البته که کسب تجربه در هر زمینه ای می تواند بسیار مفید باشد.

از دیگر عوامل موفقیت در این کسب و کار می توان به انتخاب یک مکان مناسب اشاره کرد. کافی شاپ از جمله کسب و کارهایی است که مستقیما با مردم در ارتباط است، در نتیجه مکانی که دارای تردد بالایی است می تواند موفقیت و سودآوری این کسب و کار را افزایش دهد. البته که انتخاب همچین مکانی، نیازمند هزینه های سرمایه گذاری بالا نیز خواهد بود، ولی مطمئن باشید که سودآوری بالا می تواند این هزینه ها را نیز جبران کند.

یکی از موارد دیگری نیز که باید به آن اشاره کرد، انتخاب ماشین آلات و تجهیزات مناسب است. بهتر است تا قبل از تهیه لوازم مورد نیاز، در مورد آنها به خوبی تحقیق کنید و لوازم خود را متناسب با تعداد تخمینی مشتریان خود در آینده انتخاب کنید. این کار می تواند مانع از صرف هزینه های بالا برای خرید محصولاتی گردد که شاید کارایی مناسبی نیز برای شما نداشته باشند.

نهایتا اینکه باید طرح توجیهی اولیه خود برای شروع کسب و کار را داشته باشید. طرح توجیهی ارائه شده در این محصول، می تواند چشم انداز دقیقی از آینده این کسب و کار را در اختیار شما قرار دهد و اگر نیاز به جلب توجه سرمایه گذاران دارید نیز برای شما مناسب باشد. این طرح می تواند برای اخذ یک سری از وام ها و مجوزها نیز مفید باشد.

تیم فراپلن، آرزوی موفقیت برای شما در شروع کسب و کارتان را دارد. خوشحال خواهیم شد تا تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین، تیم پشتیبانی سایت نیز آماده ارائه راهنمایی های لازم برای شما در این حوزه می باشد.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی راه اندازی کافی شاپ شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح – سرمايه مورد نياز جهت اجاره سوله – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای واحد صنعتی – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح – ارزش محصولات توليد شده متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری– محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی کافی شاپ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi