سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی پت شاپ

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن تاسیس پت شاپ

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1403
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی راه اندازی پت شاپ
قیمت دانلود :
235,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی راه اندازی پت شاپ، توسط بهترین متخصصین و کارشناسان مجموعه فراپلن طراحی و تدوین شده است تا با ارائه مجموعه اطلاعات مورد نیاز شما برای پیاده سازی این کسب و کار، نمایانگر چشم اندازی دقیق از شرایط حال و آینده کسب و کار پت شاپ باشد. بی شک شما سرمایه گذار عزیز که قصد فعالیت در زمینه پت شاپ و حیوانات خانگی را دارید، با انبوهی از ایده ها و علامت سوال ها درمورد این بیزینس مواجه اید و شاید تاکنون منبعی معتبر و دقیق که با ارائه خلاصه مفیدی از دانستنی هایِ لازمه این پروژه، راهنماگر راه اندازی پت شاپ باشد را پیدا نکرده اید … .

اگر به دنبال سندی هستید که آن را به عنوان یک پروپوزال و پیشنهاد کاری در اختیار سرمایه گذاران و یا مشتریان خود برای ارائه کسب و کار خود قرار دهید، می توانید پروپوزال کاری راه اندازی فروشگاه غذای حیوانات خانگی را نیز مطالعه نمایید.

دیگر جای نگرانی نیست! شما در حال مطالعه محتوای وب سایت فراپلن هستید! کارشناسان فنی و تحقیقاتی ما با هدف آشنایی کامل شما با مسیر کسب و کار راه اندازی پت شاپ، اقدام به ارزیابی های بازار و مصاحبه با چندین واحد فعال در این زمینه در شهرهای تهران و تبریز کرده اند تا بتوانند با دراختیار گذاشتن این محتوای تدوین شده، دقیق ترین و به روزترین ملزومات این طرح اعم از نوع فعالیت پت شاپ ها، سرمایه ها و هزینه های موردنیار طرح، نحوه راه اندازی پت شاپ آنلاین و اینترنتی، اتحادیه اصناف مربوطه و شرایط و مدارک موردنیاز برای اخذمجوزها، نحوه بازاریابی و… مفیدترین راهنمایی ها را برای تصمیم گیری های شما انجام داده باشند. تمامی این محاسبات در این بیزینس پلن انجام شده اند تا راهنمای مناسبی برای شما تلقی گردند.

هدف ما رفع نگرانی ها و پاسخ به سوالات شماست! بدیهی است که مهم ترین موضوع برای یک سرمایه گذار در آغاز یک کسب وکار، برآوردهای مالی اعتباری یک پروژه می باشد؛ برای یک سرمایه گذار، آشنایی با نکات ریسکی و درآمدزایی یک طرح از اهمیت بالایی برخوردار است؛ لذا برآورد سرمایه های موردنیاز و درآمدها و بهره های مالی بیزینس پت شاپ نیز باید درهمان ابتدای مسیر و قبل از آغاز اجرایی سازی طرح برآورد شود تا اگر سرمایه گذار طرح را سودده و درآمدزا تلقی کرد، اقدام به تصمیم گیری های بعدی نماید.

متخصصین و کارشناسان امور مالی مجموعه فراپلن، با درک اهمیت این موضوع در یک حرکت موفقیت آمیز و حساب شده پس از ارزیابی قیمت ها و مصاحبه با برخی واحدهای فعال پت شاپ، اقدام به بررسی هزینه های اولیه و درآمدهای سالانه این طرح کرده اند تا بتوانند به عنوان سندی محکم و معتبر، توجیه پذیری این بیزینس را نشان دهند. گزارش کوتاهی از برآوردهای مالی و اعتباری طرح در ادامه مطالب همین محتوا گنجانده شده است؛ توصیه می کنیم تا برای کسب تمام اطلاعات لازمه این کسب و کار، مطالعه ادامه مطالب را از دست ندهید.

راه اندازی پت شاپ

معرفی کسب و کار پت شاپ

کلمه pet shop واژه ای انگلیسی است که در آن pet به معنیِ حیوانات خانگی و shop به معنای فروشگاه و مغازه است، به طوری که در حالت کلی می توان این کلمه را فروشگاه لوازم حیوانات خانگی معنی کرد. این فروشگاه ها، مراکزی هستند که اقدام به فروش صفر تا صد تمام محصولات لازمه برای نگهداری حیوانات خانگی کرده و همه تجهیزات و لازمه های مراقبتی از این حیوانات را در اختیار مشتری های خود قرار می دهند. دایره خدماتی پت شاپ ها از شعاع بزرگتری برخوردار است به طوری که محصولات فروش آنها می تواند شامل غذاها و میان وعده های حیوانات، لباس ها و ملزومات آرایشی و بهداشتی آنها، داروها و… باشد. نکته جالب تر این است که در برخی پت شاپ ها علاوه بر محصولات و ملزومات زندگی، گاها خود حیوانات نیز خرید و فروش می شود که می تواند بهره های مالی این کسب و کار را، چندین برابر افزایش دهد.

امروزه بدلیل مدرنیته شدن و تغییرات سبک زندگی، موازی با افزایش سطح نگرانی ها و فشارهای روانی مردم، نگهداری و مراقبت از حیوانات در منزل به نوعی تفریح و سرگرمی تبدیل شده است؛ از طرفی شاید برایتان جالب باشد تا بدانید روان شناسان و جامعه شناسان معتقدند که نگهداری و ارتباط با حیوانات به شرط رعایت موارد بهداشتی، می تواند با تغییر ترشح برخی هورمون ها، استرس و اضطراب را به مقدار معجزه آسایی کاهش داده و نوعی حس آرامش را به افراد تلقین کند. در دهه اخیر نگهداری از حیوانات خانگی در بسیاری از نقاط کشور ما به ویژه در کلانشهرها و مراکز استان ها به مقدار قابل توجهی بالا رفته است؛ روزانه شاهد افزایش حضور و پیاده رویِ بسیاری از افراد در پارک ها به همراه پت های خانگی شان هستیم و این موارد نشانگر افزایش این سبک زندگی در بین مردم است و همین موضوع مهم ترین مزیت این طرح محسوب می شود! چراکه احساس نیاز و تقاضا برای محصولات حیوانات خانگی افزایش پیدا کرده و درآمدها و بهره های مالی سرمایه گذارانی که در این عرصه فعالیت داشته باشند، روز به روز روند صعودی چشمگیری را تجربه خواهد کرد.

به طور کلی می توان عمده محصولاتی که در پت شاپ ها عرضه می شود را به صورت جدول زیر دسته بندی کرد:

تنوع کالایی پت شاپ ها انواع مواد غذایی شامل:
 • مواد غذایی خشک و مکمل
 • مواد غذایی تشویقی و کنسروها
انواع وسایل مراقبتی و بهداشتی شامل:
 • خاک مخصوص و ظرف ویژه آن
 • برس و شانه و شامپو و سشوار و…
 • ناخن گیر، اسکچزر و…
 • حوله، تب سنج و…
سایر اقلام شامل:
 • ابزارهای گردشی مثل قلاده و…
 • اسباب نگداری حیوانات در منزل مثل باکس خواب یا قفس و…
 • ابزار سرو غذا و…

مراحل راه اندازی فروشگاه لوازم حیوانات خانگی (پت شاپ)

تا به اینجا با کسب و کار و بیزینس پلن پت شاپ آشنا شدید؛ اما برای راه اندازی یک فروشگاه لوازم حیوانات خانگی چه اقداماتی باید انجام داد؟

جواب این سوال را به صورت تکمیلی در این بیزینس پلن داده ایم. اولین اقدام در راه اندازی و افتتاح یک پت شاپ پس از بررسی ها و ارزیابی های بازار، تهیه و آماده سازی مکان فروشگاه است که توجه به پارامترهای مختلف در این مرحله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و می تواند آینده امنی برای کسب و کار شما ایجاد کند. باید مکان فروشگاه شما در یکی از نقاط پر رفت و آمد شهر باشد تا عبور و مرور افراد در آن ناحیه، حجم بالایی داشته و دسترسی مستری ها به فروشگاه نیز آسان تر باشد. پس از آن، نوبت به ایجاد دکوراسیونی زیبا و آماده سازی ویترین ها و تجهیز فروشگاه با محصولات می رسد؛ سعی کنید تا حدالمقدور برای تمام حیوانات خانگی، خدمات ارائه کرده و دایره وسیع تری از مشتری ها را جلب کنید.

به یاد داشته باشید که مدیریت منابع و برنامه ریزی کارها و خوشرویی با مشتری ها و همچنین نحوه خرید عمده محصولات فروشگاه، اساسی ترین گام های طرح توجیهی راه اندازی پت شاپ است که می تواند بهره های مالی و سودآوری این بیزینس را مشخص کند.

راه اندازی پت شاپ آنلاین

فعالیت فیزیکی و حضوری در زمینه فروشگاه لوازم حیوانات خانگی، موازی با برخی مزیت های خود، معایب و مشکلات زیادی دارد که یکی از مهم ترین آن می تواند امکان اعلام نارضایتی همسایه ها و سایر کسبه ها از فروش حیوانات و سر و صدای آنها در مغازه شما باشد! لذا پیشنهاد راه اندازی پت شاپ می تواند بنا به دلایل بسیاری منطقی تلقی شود که امکان دسترسی به بازار کل کشور و تعداد و تنوع مشتری بیشتر، مهم ترین علت آن است. بدیهی است که هر چقدر دایره مشتری های شما از تعداد و تنوع زیادی برخوردار باشد، نرخ عرضه و تعداد سفارشات فروشگاه نیز بیشتر خواهد بود و این یعنی سودآوری چندین برابر طرح در مقایسه با نوع حضوری آن!

اما برای راه اندازی یک پت شاپ آنلاین ترفندهای متفاوتی وجود دارد؛ فعالیت در اینستاگرام یا تلگرام نمونه ای از بسترهای آماده شبکه های مجازی برای آغاز فعالیت است؛ اما بهترین ایده برای حضور در فضای مجازی با کسب و کار پت شاپ، راه اندازی یک وب سایت با سئوی قدرتمند و ظاهر زیباست. شاید نیاز داشته باشید تا تیمی را برای طراحی سایت و محتوا نویسی و بررسی های فنی سایت خود استخدام کنید؛ اما به یاد داشته باشید که میزان سود و درآمد پروژه در صورت دسترسی به بازار کل کشور بسیار بیشتر و نجومی تر از چیزی خواهد بود که اینک در تصور شماست! پس اختصاص مبلغی متعارف به تیم طراحان وب سایت، نه تنها هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری است! پس هیچگاه از اتخاذ استراتژی های بازاریابی پت شاپ، غافل نشوید.

پت شاپ

اتحادیه اصناف و اخذ مجوزهای لازم برای راه اندازی پت شاپ

هر کسب و کاری برای آغاز و استمرار فعالیت های خود نیازمند اخذ پروانه کسب و برخی مجوزهای لازمه است که در راه اندازی پت شاپ نیز داشتن این مجوزها الزامی است ولی شایان ذکر است که به نمایش قرار دادن این مجوزها و برگه های گواهی بهداشت در فروشگاه یا وب سایت، می تواند اعتماد مشتری را جلب کرده و محبوبیت فروشگاه شما را افزایش دهد. در این طرح توجیهی، به بررسی این مورد نیز پرداخته شده است.

متاسفانه موضوع اتحادیه و اصناف برای کسب و کار پت شاپ از مشکلات و موانع متعددی برخوردار است چرا که اتحادیه ویژه ای برای فرشگاه لوازم حیوانات خانگی وجود ندارد لذا شما برای دریافت مجوزها باید به نزدیک ترین اتحادیه مربوط به این شغل یعنی اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی مراجعه کنید.

موارد زیر برخی از مهم ترین مدارک موردنیار برای دریافت مجوزها و پروانه کسب پت شاپ می باشد:

 • تاییدیه کد پستی از اداره پست نزدیک مغازه
 • کپی تمام صفحات شناسنامه
 • کپی پشت ‌و رو کارت ملی
 • کپی کارت پایان خدمت و یا معافیت (برای آقایان)
 • ۴ قطعه عکس جدید ۴×۳
 • کپی سند مالکیت و یا اجاره‌نامه با کد رهگیری معتبر

بررسی سرمایه اولیه و بهره های مالی طرح توجیهی راه اندازی پت شاپ

شاید این پرسش از اولین سوالات مطرح شده برای یک سرمایه گذار باشد که کسب و کار راه اندازی پت شاپ به چه میزان سرمایه نیاز دارد و بهره های مالی آن چقدر خواهد بود؟ یکی از اصلی ترین مواردی که در طرح توجیهی و بیزینس پلن به آن پرداخته می شود نیز همین موضوع است.

حقیقت این است که اعلام یک پاسخ دقیق و منطقی برای سوال بالا نیازمند بررسی های متنوع و کسب حجم انبوهی از اطلاعات از پروژه شماست! میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای احداث یک فروشگاه لوازم حیوانات خانگی به عوامل متعددی وابسته است و متاثر از پارامتر های زیادی است؛ به عنوان مثال حیطه های حیوانی که شما قصد ارائه خدمات آن به مشتری ها را دارید، نوع یا دست دوم بودن و برند محصولات، وسعت و مکان انتخابی شما برای طرح، اجاره ای یا مالکیت داشتن زمین پروژه، هزینه های مربوط به تیم طراحی وب سایت و… تنها گوشه ای از عواملی است که می تواند سرمایه های اولیه را به مقدار زیادی جا به جا کند.

جدول زیر ارائه گزارشی کوتاه از جزییات برآورد مالی و اعتباری طرح راه اندازی پت شاپ است که با مطالعات ویژه کارشناسان فنی ما برای یک فروشگاه متوسط با احتساب مالکیت زمین (انبارداری و دفتر) و راه اندازی وب سایتی تخصصی انجام شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 27 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 2.546.237.500  تومان
2 میزان سرمایه ثابت 2.200.000.000  تومان
3 میزان سرمایه در گردش 346.237.500  تومان
4 نرخ برگشت سرمایه 50.05 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.05 سال
6 سود خالص در سال اول 1.240.090.500  تومان
7 سود ناخالص در سال اول 1.400.000.000  تومان
8 هزینه های ثابت سرمایه گذاری 2.200.000.000  تومان
9 سهم تسهیلات 2.006.237.500  تومان
10 تجهیزات و مواد لازمه طرح 665.630.000  تومان
11 هزینه های مرتبط با دارایی های ثابت 26.000.000  تومان
12 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح3 نفر
13 نسبت سر به سر در سال اول بهره برداری 28.35 درصد
14 نسبت سر به سر در سال آخر بهره برداری 8.36 درصد
15 نرخ بازدهی داخلی سرمایه گذاریIRR 50.05 درصد
16 IRRتعدیل شده سرمایه گذاری 42.50 درصد
17 IRRتعدیل شده حقوق صاحبان سهام 42.50 درصد

از جهتی شرایط کم ثباتی اقتصادی و تورم حاکم بر کشور و به تبع آن نوسانات قیمت ها و هزینه ها از مهم ترین عوامل دیگری است که برآوردهای مالی و اعتباری یک طرح را بسیار چالش برانگیز می کند، البته لازم به ذکر است که شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح توجیهی و بیزینس پلن خدماتی اقدام به برآورد مالی و اعتباری طرح خود کرده و قبل از اجرایی سازی کسب و کار خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی پروژه تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی پت شاپ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi