سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ پرندگان

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن تاسیس باغ پرندگان

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 15 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 15 سال تهیه : 1403
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی احداث و راه اندازی باغ پرندگان
قیمت دانلود :
280,600 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی احداث باغ پرندگان وب سایت فراپلن، به عنوان سندی محکم و معتبر از مجموعه ای از اطلاعاتِ یکپارچه از ابعاد و اقسام و مختلف این بیزینس پلن است که می تواند با ارائه تمام توضیحات لازمه، همچون چراغی در تاریکی، شما را در دستیابی به اهداف سرمایه گذاری تان کمک کرده و بینشی دقیق و حساب شده، مطابق با آخرین تغییراتِ شرایط و ضوابط حاکم بر این ایده کسب و کاری و قیمت های موجود در بازار، در اختیارتان بگذارد. طرح توجیهی احداث و راه اندازی باغ پرندگان، ایده ای است که در نگاه اول در نظر بسیاری، یک طرح ساده به نظر می آید که اجرایی سازیِ آن فقط محدود به خرید یک زمین بزرگ و ایجاد چند محوطه و خرید تعدادی از انواع پرنده است؛ در حالی که نتیجه این نوع نگاه به این پروژه سرمایه گذاری، چیزی جز ضرر و زیان های هنگفت نخواهد بود و آینده ای جز هدر دادن منابع مالیِ امروزی تان نخواهد داشت! کارشناسان و متخصصین طرح نویسِ مجموعه فراپلن، وقتی مشغول تحقیق و بررسی های مختلف میدانی و بازاری از بیزینس پلن احداث و تاسیس باغ پرندگان بودند، متوجه آن شدند که درآمد زاییِ این طرح توجیهی، تنها زمانی اتفاق می افتد که در مسیر اجرایی سازی این ایده کسب و کاری، تمام استاندارد ها و آموزش های اولیه رعایت شده و در بخش های مختلفی از پروژه، ایده های خلاقانه ای ارائه داد که نتیجه آن منجر به جذب هر چه بیشتر بازدید کننده و گردشگران مختلف شود!

نگران نباشید! شما در حال مطالعه مطالب وب سایت فراپلن هستید؛ مجموعه ای که به سوابق کاری و نگارش طرح های توجیهی دقیق خود، می بالد! اگر در نظر دارید با اهداف مختلف، باغ پرندگانی را احداث نمایید، ولی احساس می کنید واقف به تمام جزئیات این بیزینس پلن نیستید و اشرافِ اطلاعاتیِ کاملی از این ایده کسب و کاری ندارید و از همه مهم تر، نمی دانید که برای پیاده سازی این طرح، به چه میزان سرمایه ها و هزینه های اولیه نیاز دارید و چه درآمد ها و سود هایی می توانید از این پروژه انتظار داشته باشید و ده ها موارد مشابه…، پیشنهاد می دهیم با ما همراه بوده و مطالعه ادامه مطالب را از دست ندهید!

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی باغ پرندگان

پرندگان، جلوه ای از جمال خداوند بر روی کره خاکی…

در طول تاریخ، میان هزاران گونه موجوداتی که در عرصه ی این کره خاکی در حال همزیستی و ادامه حیات خود هستند، پرندگان به عنوان نوازندگان طبیعت، نمونه ای از حیرت آور ترین و شگفت انگیز ترین گونه هایِ جانداری به شمار می آیند که آسمان را به سُخره خود درآورده و با طنازی و آواز زیبایشان، خودنمایی می کنند! آیا تابحال از زیبایی و عاشقانه های مرغ عشق چیزی شنیده اید؟ آیا تابحال با دیدن پرنده ای سخنگو همچون طوطی که کلمات شما را یاد گرفته و بازگو می کند، به وجد آمده اید؟ آیا آخرین باری که با جمعی از دوستان یا خانواده که در دل طبیعت و زیر سایه درختان سر به فلک کشیده و آواز روح نواز پرندگان، وعده غذایی ای را سرو کرده اید، به یاد می آورید؟! آری! بشر، اکثر خلق این لحظات خاطره انگیز خود را مدیون همین خلقت خداوند است که چه آبزی باشد، چه خشکی زی یا چه بومی باشد یا غیر بومی، هر یک زیبایی خاص خود را دارد که باعث ایجاد یک رابطه صمیمی برای تسکین روح لطیف انسان می شود؛ گواه این موضوع پیرامون خودمان است!! اگر به آشنایان اطراف خود نیم نگاهی بیندازید، عده بسیاری را خواهید دید که پرنده ای را از روی عشق و علاقه بیکران خود خریده و در خانه خویش در حال پرورش آن می باشد! اگر کمی دقیق تر به رابطه بین انسان و پرندگان نگاه کنیم، بشر را مغلوب زیبایی و روح نوازی آنها خواهیم دید؛ نعمتی که زندگی امروزی، لذت آن را از ما به یغما برده است ولی به لطف احداث باغ پرندگان، می توان دوباره احیا نموده و آرامش در کنار این موجودات را دوباره تجربه کرد…

چرا باید به فکر احداث و راه اندازی باغ پرندگان باشیم؟

در این بخش از محتوا قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که چرا تفکر برای سرمایه گذاری در زمینه احداث و راه اندازی یک باغ پرندگان منطقی است؟ چرا در بین هزاران ایده کسب و کاری، باید منابع مالی خود را برای پیاده سازی چنین بیزینس پلنی صرف نماییم؟!

این شاید یکی از مهم ترین سوالات شما سرمایه گذار عزیز در همین ابتدای کار باشد که قصد داریم در این بخش و در تیتر های بعدی، به طور کامل به بررسی آن پرداخته و پاسخی منطقی و مطابق با حقیقت های بازار به آن ارائه دهیم؛ با ما همراه باشید!

باغ پرندگان، به عنوان یک جاذبه گردشگری و فراغتی، مقصد بسیاری از جوانان و نوجوانان است که با اهداف مختلف به ویژه سپری نمودن اوقات فراغت خود، به آن مراجعه می کنند! یکی از مهم ترین موضوعاتی که در زمینه طرح توجیهی باغ پرندگان بیشتر از همه به چشم می خورد، وجود تنها تعداد محدودی از این کسب و کار در پیرامون مان است! به عبارتی دیگر، اگر به محیط شهری که در حال زندگی در آن هستید، نگاه کنید، چه تعداد باغ پرندگان می توانید بشمارید که بخواهید برای سپری نمودن اوقات فراغت خود در کنار خانواده یا عده ای از دوستان، مجبور به انتخابِ یکی از آنها شوید؟ آری! درست متوجه شده اید! ایده احداث و راه اندازی باغ پرندگان، پروژه ای است که شاید کمتر کسی بخواهد به سرمایه گذاری در این عرصه فکر کند و همین عدم ورود بسیاری از افراد به این بیزینس پلن، سبب می شود که شما در زمینه کسب و کارتان، رقیبی نداشته یا به تعداد بسیار محدود مشغول به رقابت با برخی فعالان این حوزه شوید! نبود تعداد کافیِ باغ پرندگان در بسیاری از شهر های کشور، حتی کلانشهر ها یکی از اصلی ترین دغدغه های نهاد های دولتیِ مربوطه است؛ اکنون دقیقا زمانی است که شما می توانید با پیشی گرفتن از عده ای بسیار، باغ پرندگانی با بهترین و دقیق ترین امکانات رفاهی و استاندارد های لازمه، راه اندازی کرده و با یک تبلیغات هدفمند و بازاریابی درست، نظر بسیاری از گردشگران را به بازدید از پروژه خود ترغیب نمایید! اما به یاد داشته باشید که برخلاف تصور عموم، تنها یک هدف شما باید ایجاد فضایی مناسب برای بازدید توریست ها و گردشگران از پرندگان مختلف باشد! پروژه ای به درآمد هایی مالیِ آرمانی می رسد که بیشترین امکانات و خدمات رفاهی را در اختیار مشتریان بگذارد که در تیتر بعدی به توضیح مختصر آن خواهیم پرداخت.

سود آوری و میزان درآمد زایی باغ پرندگان

منابع درآمدی باغ پرندگان چیست؟

بسیاری از افرادی که قصد ورود به این عرصه سرمایه گذاری را دارند، بر این باورند که مهم ترین دغدغه بیزینسِ شان، تامین پرندگان مختلف یا نحوه خرید زمین است و متصور اند که تنها با فروش بلیط با عنوان هزینه ورود و بازدید از انواع پرندگان، درآمد زایی بسیار بالایی خواهند داشت و به سود های هنگفتی خواهند رسید؛ در حالی که این نوع نگاه به این پروژه، کمی دور از حقیقت های بازاری است! ولی فراموش نکنید، همانطور که پیش تر توضیح داده شد، می توان با ایجاد فضا های امکاناتی مختلف و افزایش دایره خدماتیِ مجموعه خویش، به همان آرمان های درآمد زایی دست یافت و سود هایی بیش تر از تصور اولیه از این ایده، از آنِ خود کرد… .

برخی از این عناوین مذکور عبارتند از:

 • آلاچیق و فضای سبز با دکوراسیون های طبیعی و مصنوعی خارق العاده
 • کافی شاپ
 • فست فود یا پیتزا فروشی
 • غرفه صنایع دستی
 • و…

آیا سرمایه گذاری در عرصه احداث و تاسیس باغ پرندگان، سود آور است؟

شاید بتوان گفت، ارائه اکثر توضیحات فوق، بدین دلیل بود که به این پرسش پاسخ داده شود که آیا سرمایه گذاری در زمینه احداث و تاسیس یک باغ پرندگان، توجیه پذیر و منطقی است؟ چگونه می توان درآمد زاییِ بالایِ این طرح توجیهی را نشان داد؟!

تابحال پی بردید که بازار رقابتی در این ایده کسب و کاری بسیار کمتر از اکثر پروژه های سرمایه گذاری است و این بدین معنی است که اگر شما در شهری، به ویژه یک منطقه توریستی اقدام به احداث و راه اندازی یک باغ پرندگان نمایید، در واقع، جمعیت کل آن شهر، مشتریان ارزنده شما محسوب می شوند و دایره متقاضیان شما بسیار بزرگ تر از حد تصورتان خواهد بود؛ علاوه بر این توریست ها و گردشگرانی که وقتی به شهر یا منطقه پروژه شما مسافرت می کنند، مشروط بر تبلیغات و بازاریابی درست و اصولی نیز مشتاق بازدید از طرح شما خواهند شد و این یعنی، عده ای مسافر نیز به عنوان مشتریانِ شناور شما، به سود آوریِ بیزینس پلن تان کمک خواهند کرد!

حال به طور مثال، اگر شما در یک کلانشهر توریستی، باغ پرندگانی را تاسیس نمایید و روزانه، تعداد مراجعین طرح شما، در بدبینانه ترین حالت، تنها 400 نفر باشد و قیمت بلیط ورودی نیز، عددی بین 100 تا 200 هزار تومان باشد، پروژه شما روزانه تنها از طریق فروش بلیط ورودی برای بازدید از پرندگان، مبلغی بین 40 تا 80 میلیون تومان درآمد زایی خواهد داشت و این یعنی ماهانه سودی بین 1 تا 2.5 میلیارد تومان!! فراموش نکنید که در این برآورد و محاسبات، درآمد های حاصل از سایر دایره های خدماتی و رفاهی همچون کافی شاپ، فست فود و… هنوز محاسبه نشده است؛ در حالی که با در نظرگیری آنها، میزان سود آوری طرح در هر ماه، بیش از 3 میلیارد تومان خواهد بود که در نوع خود بی نظیر است…!

نحوه ساخت باغ پرندگان

سرمایه اولیه و هزینه مورد نیاز برای راه اندازی یک باغ پرندگان و بررسی درآمد ها

جدول زیر ارائه گزارشی از برآورد مالی و اعتباری یک باغ پرندگان (با احتساب شراکت زمین) در یکی از شهر های توریستی ایران با مشخصات زیر است:

مساحت و زیر بناهای طرح توجیهی احداث باغ پرندگان:

 • جایگاه پرندگان: 2370 مترمربع
 • فضای سبز و آبنما: 14500 مترمربع
 • کافی شاپ: 365 مترمربع
 • غرفه صنایع دستی: 460 مترمربع
 • مدیریت و فضای خدماتی: 155 مترمربع
 • محوطه سازی: 6020 مترمربع
 • انبار و سرویس بهداشتی: 130 مترمربع
عنوان فعالیت: احداث باغ پرندگان
ظرفیت: پذیرش 150 هزار بازدید کننده در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 17 نفر
سرمایه ثابت طرح: 3.250.000.000 تومان
سرمایه در گردش: 550.000.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 3.800.000.000 تومان
میزان زمین طرح: 24000 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 3.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 6 ساله
نقطه سر به سر: 19%
مدت برگشت سرمایه:  1.3 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 69%
تورم: 15%
سود سالیانه: 3.450.000.000 (قبل از کسر مبلغ اقساط!)

البته بدیهی است که شرایط اقتصادی کشور تحت تاثیر نوسانات ارزی و تحریم ها، همیشه در حال نوسان است و به تبع هزینه ها و قیمت ها نیز تغییر می کنند، لذا لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مد نظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح های گردشگری و تفریحی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خویش چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به مراجعه به مراکز دولتی و اخذ تسهیلات بانکی نمایید!

برای پیاده سازی و ساخت باغ پرندگان، از کجا شروع کنیم؟

شاید اینک، مهم ترین سوال شما سرمایه گذار عزیز همین باشد که برای پیاده سازی و ساخت یک باغ پرندگان مجهز، از کجا باید شروع کنیم؟ چه اقداماتی باید انجام داده و چه راهکار هایی باید در دست داشته باشیم؟

بی شک اولین مرحله برای اجرایی سازی و ساخت و ساز یک باغ پرندگان، آموزش و برنامه ریزی درست و تفکر به جزئیات پروژه است! این یعنی شما باید در این مرحله مشخص کنید که قصد دارید چه نوع پرندگانی را برای طرح خود تهیه کنید؟ چه میزان از پرندگان شما بومی اند و چه تعداد از آنها غیر بومی محسوب می شوند؟ چند نوع پرنده ای که تمایل دارید در گوشه ای از پروژه خود به نمایش عموم بگذارید، خشکی زی و چه تعداد از آنها آبزی خواهند بود؟ شرایط زندگی هر کدام به چه شیوه است و چه نکاتی را باید در محدوده زندگی آنها رعایت کرد؟ متراژ و وسعت قلمرو اختصاصیِ آنها به چه میزان باید باشد؟ به غیر از باغ پرندگان چه خدمات دیگری در اختیار مشتریان خود قرار خواهید داد؟ چه مقدار از وسعت پروژه خود را به این موارد (کافی شاپ، فست فود، آلاچیق و فضای سبز و…) اختصاص خواهید داد؟

سعی کنید، قبل از انجام هر کاری به طور کامل به سوالات بالا و مشابه آن پاسخ داده و شماتیکی کلی از طرح خویش را در اختیار داشته باشید تا بعدا در اواسط سرمایه گذاری دچار شک و تریدی های بی خود نشده و از کیفیت کار خود، اطمینان داشته باشید.

بی شک، پس از این مرحله نوبت به تهیه زمین می رسد! یکی از اصلی ترین و مهم ترین دغدغه سرمایه گذارانی که قصد ورود به طرح توجیهی احداث باغ پرندگان را دارند، همین مرحله است! چرا که به طور معمول، باید زمین این پروژه، متراژ و وسعت بالایی داشته و پتانسیل های لازمه را نیز داشته باشد؛ خرید یک زمین با چنین ویژگی ممکن است به منابع مالیِ بسیاری نیاز داشته باشد؛ اما اگر شما چنین زمینی را در اختیار نداشته باشید، چه راهکاری را باید پیش ببرید؟ بهترین و ساده ترین ترفند برای حل این مشکل، شراکت و تشکیل یک تیم برای سرمایه گذاری در این عرصه است! شما می توانید با برخی افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری در این ایده هستند، وارد مذاکره شده و به صورت مشارکتی، این بیزینس را دنبال کنید.

پس از تهیه و بهبود زمین، نوبت به محوطه سازی می رسد! سعی کنید براساس برنامه ریزی قبلی خود، زمینِ در دسترس تان را به بخش های مختلفی تقسیم نموده و اقدام به ساخت و ساز قلمرو ها و محدوده های هر پرنده نمایید؛ همچنین به یاد داشته باشید که بکارگیری خلاقیت های منحصر بفرد در این مرحله در ایجاد فضا سازی و خلق نقش و نگار های طبیعی و مصنوعی زیبا همچون ساخت آلاچیق های متنوع با شکل و شمایلی متفاوت و دل انگیز، نکقش به ویژه ای در جذب مشتری خواهد داشت. موضوع بعدی در این مرحله این است که شما برای ایجاد محیط زندگی برخی پرندگان، نیاز به ساخت رودخانه ها و برکه های مصنوعی خواهید داشت! لذا، از زیر ساخت های تاسیسات آبی و لوله کشی های مختلف غافل نشوید!

اینک، باید آخرین مرحله از پیاده سازی و ساخت باغ پرندگان خویش را دنبال کرده و مقدمات افتتاح طرح تان را فراهم نمایید! در این مرحله باید انواع مختلفی از پرندگان و مواد غذایی آنها را که از قبل پیش بینی کرده بودید را تهیه نموده و هر یک را در آشیانه مخصوص خود رها کنید! همچنین نیروی انسانیِ لازمه را نیز استخدام کنید تا نگران امورات مختلف همچون بلیط فروشی، رسیدگی به تغذیه پرندگان، پاسخ به سوالات مشتریان در بابِ نحوه زندگی هر پرنده و… نباشید! به جرات می توان گفت که اکنون، کار های مختلف پروژه تان تمام شده و می توانید مقدمات افتتاح کسب و کارتان را همراه با یک تبلیغات حرفه ای، نهایی سازید.

شما می توانید با دانلود و تهیه فایل مربوط به این طرح توجیهی، به طور کامل و از صفر تا صد با محاسبات و برآورد های مالی و اعتباری بیزینس پلن احداث باغ پرندگان آشنا شده و تصمیمات خود مبنی بر سرمایه گذاری در این عرصه کسب و کاری را نهایی سازید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ پرندگان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi