سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن تاسیس میدان میوه و تره بار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار
قیمت دانلود :
265,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بارِ وب سایت فراپلن یکی از بهترین و کامل ترین محتوا ها و گزارش هایی است که متخصصین و کارشناسان این مجموعه، پس از انجام تحقیقات و پژوهش های بسیارِ بازار و بررسی ضوابط و شرایط، توانستند آن را تدوین و طراحی کنند که ارائه گر تمام پیش نیاز های اطلاعاتی از مسیر اجرایی سازی این بیزینس پلن است. در این محتوا، تمام ابعاد طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار به صورت کامل با دقیق ترین و ریز ترین جزییات مورد بررسی قرار گرفته است که مطالعه آن، چشم اندازی دقیق و بینشی واقع گرایانه از موضوعات مختلف همچون متراژ زمین مورد نیاز برای این پروژه، بخش های مختلف یک میدان میوه و تربار، مهزینه ها و سرمایه های لازم برای راه اندازی این کسب و کار، بهره های مالی و درآمد هایی که می توان از این ایده انتظار داشت را در اختیار شما سرمایه گذار گرامی قرار می دهد.

اگر قصد سرمایه گذاری در یک پروژه خدماتی را دارید، بی شک ایده راه اندازی و احداث میدان میوه و تره بار یکی از بهترین پروژه هایی است که می تواند در عین کار آفرینی و ایجاد فرصت های شغلی بسیار، درآمد زایی بشدت بالایی داشته باشد؛ البته رعایت برخی اصول و موارد در مسیر اجرایی سازی این بیزینس پلن، می تواند کیفیت کارکرد طرح شما را کارآمد تر نموده و فرصت های درآمد زایی بیشتری برایتان فراهم سازد که در ادامه مطالب به بررسی همه آنها پرداخته شده است؛ همچنین یکی از مهم ترین دغدغه ها برای سرمایه گذارانی که قصد احداث یک میدان میوه و تره بار را دارند، توجیه نهاد ها و ارگان های دولتی برای دریافت تسهیلات بانکی است که داشتن یک طرح توجیهیِ شخصی سازی شده می تواند تمام مشکلات مربوط به این مسیر را حل کرده و طی نمودن پروسه های اداری را برای شما آسان سازد!

میزان سرمایه لازم برای راه اندازی میدان میوه و تره بار

مصرف میوه و سبزیجات و بررسی طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار

مصرف میوه و سبزیجات برای سلامتی بدن بسیار مفید است چراکه این مواد حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی اکسیدان ها مفیدی هستند که برای حفظ سلامتی بدن ضروری اند. ویتامین های C، A و K، از جمله ویتامین هایی هستند که در میوه و سبزیجات وجود دارند که به تقویت سیستم ایمنی بدن، حفظ سلامت چشم ها و پوست و جلوگیری از بیماری ها کمک شایانی می کنند. همچنین، مواد معدنی مانند پتاسیم، فسفر و… در این مواد به حفظ سلامت قلب، استخوان ها و فعالیت مغز کمک کرده و باعث بهبود کارکرد آنها می شود، علاوه بر اینها آنتی اکسیدان های موجود در این مواد نیز از خطرات بیماری های قلبی و عروقی و سرطان جلوگیری می کنند. به طور کلی، مصرف منظم میوه وسبزیجات به حفط سلامت بدن کمک های بسیاری می کند، اما نقش میدان های میوه و تره بار چیست؟

میدان میوه و تره بار، نقش و کارکرد بسیار مهمی در رسیدن محصولات تازه به دست مشتری دارد. این میدان ها به عنوان گره اصلی بین کشاورزان و تولید کنندگان محصولات کشاورزی و مصرف کنندگان عمل می نمایند. برخی از مهم ترین خدماتی که میدان های میوه و تره بار ارائه می دهند، عبارتند از:

  • حفظ کیفیت و فرآوری و بسته بندی: میدان های میوه و تره بار نقش مهمی در حفظ کیفیت محصولات دارند؛ این میدان ها به کنترل دما، رطوبت و تهویه مناسب کمک می کنند تا محصولات تازه، در شرایط بهینه نگهداری شده و کیفیت آنها حفظ شود. همچنین، این میدان ها امکانات فرآوری و بسته بندی را برای میوه ها و سبزیجات فراهم می کنند که نتیجه همه این کار ها، افزایش عمر مفید محصولات، جلوگیری از ضایعات و افزایش جذابیت بصری آنها می شود.
  • توزیع و حمل و نقل و بازاریابی: میدان های میوه و تره بار به عنوان گره های توزیع و حمل و نقل، نقش اساسی در رسیدن محصولات تازه به دست مشتری دارند. آنها به منظور حمل و نقل ایمن و سریع محصولات از محل تولید به بازار ها و فروشگاه ها و مغازه ها فعالیت می کنند. همچنین، این میدان ها به عنوان نهاد های بازاریابی نیز فعالیت های بسیاری دارند و سعی می کنند با تبلیغات محصولات کشاورزان، میوه و سبزیجات تولید کنندگان را به فروش رسانده و درصدی از این معامله را به عنوان سود خویش دریافت کنند.

نحوه راه اندازی میدان میوه و تره بار

مراحل راه اندازی و احداث میدان میوه و تره بار

در این بخش، می خواهیم به این موضوع بپردازیم که برای راه اندازی و احداث یک میدان میوه و تره بار، چه اقداماتی باید انجام داد؟ رعایت چه نکات و اصولی در هر یک از این مراحل، دارای اهمیت بالایی است؟!

  • اولین و یکی از مهم ترین مراحل در شروع اجرایی سازی بیزینس پلن میدان میوه و تره بار، برنامه ریزی کار ها و اولویت بندی آنها و همچنین نگارش یک طرح توجیهیِ شخصی سازی شده است! شما به عنوان یک سرمایه گذار حرفه ای، ابتدا باید با مشخص کردن بودجه و منابع مالی خود، تعیین کنید برای هر بخش چه میزان هزینه گذاری هایی خواهید کرد؟ به عنوان مثال در این مرحله، شما باید با مشورت با افراد مجرب مشخص نمایید که وسعت میدان میوه و تره بار شما چقدر بوده و محل پروژه تان در کدام قسمت از شهر خواهد بود؟ چند درصد از منابع مالی تان صرف خرید زمین و ساخت و ساز غرفه خواهد شد؟ در این مرحله شما باید نقشه میدان میوه و تره بار خود را طراحی کرده و بنا به سلیقه خود، برخی از غرفه هایتان را پیش فروش نمایید! پیش فروش کردن تعدادی از غرفه ها سبب جبرانِ کسری بودجهِ احتمالی و منابع مالی تان خواهد شد! علاوه بر این موارد، شما به احتمال بسیار زیاد، قصد دریافت وام و تسهیلات بانکی خواهید داشت؛ معمولا برای کسب و کار هایی که نیازمند هزینه ها و سرمایه های بالایی هستند، شما مجبورید ارگان های دولتی و نهاد های بانکی را توجیه کنید که طرح شما سودده خواهد بود تا آنها از برگشت مبلغ وام خود، اطمینان خاطر پیدا کنند! بهترین مسیر برای قانع سازی بانک ها، تدوین و تهیه یک طرح توجیهییِ شخصی سازی شده است که علاوه بر بیان میزان سرمایه گذاری های شما در هر بخش از پروژه، میزان درآمد ها و بهره های مالی تان را نیز پیش بینی خواهد نمود و به عنوان سندی محکم و معتبر می تواند موانع دریافت وام و سایر تسهیلات بانکی را برایتان تسهیل نموده و به کار های اداری تان سرعت بخشد!
  • پس از انجام موارد فوق، اینک نوبت خرید زمین و ساخت و ساز غرفه هاست. بدیهی است که بالای 70 درصد از کل سرمایه گذاری، صرف این بخش خواهد شد. سعی کنید وسعت میدان میوه و تره بارتان را طوری انتخاب نمایید که بتوانید به تعداد کافی و مناسب، غرفه ها و حجره هایی با متراژ های متفاوت در آن بسازید! سعی کنید برای هر غرفه، محلی را به عنوان پارک خودرو های باربری نیز در نظر بگیرید تا بعد ها پس از افتتاح پروژه و ایجاد تراکم رفت و آمدی، ترافیک قابل ملموسی ایجاد نشود تا مشتری هایتان در هنگام بار زدن یا تحویل محصولات خود مشکل خاصی نداشته باشند!
  • پس از ساخت و ساز غرفه و حجره ها نوبت به تجهیز میدان به سردخانه و انبار های مجهز به دستگاه های خنک کننده می باشد! شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که در فصل های گرم سال که دمای هوا بالاتر است، اکثر میوه ها و سبزیجات مستعد از دست دادن کیفیت شان هستند و گرما، پروسه فاسد شدن آنها را تا چندین برابر سرعت می بخشد؛ لذا داشتن سرد خانه یا انبار های بزرگ مجهز به دستگاه های خنک کننده، می تواند این مشکل را رفع نموده و این نگرانی ها را از بین ببرد.
  • اینک تقریبا می توان بیان داشت که فاز ساخت و ساز پروژه تان به پایان رسیده است! پس از اتمام مراحل فوق، نوبت به استخدام و جذب نیروی کار می رسد. یکی از مهم ترین و پر قوت ترین نقاط طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار، کار آفرینی و فراهم نمودن فرصت های شغلی بسیار است که بسته به وسعت پروژه می تواند برای ده ها یا صد ها نفر، اشتغال زایی داشته باشد. پس از این مرحله، نوبت دریافت مجوزها و افتتاح پروژه است.

راه اندازی میدان میوه وتره بار

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی و احداث میدان میوه و تره بار و بررسی سود و درآمد های این پروژه

همیشه یکی از مهم ترین دغدغه های برای یک سرمایه گذار، آگاهی از هزینه ها و نقشه های مالی یک پروژه است؛ بدیهی است که اعلام دقیق یک عدد به عنوان مجموعه بودجه مورد نیاز برای اجرایی سازی یک پروژه، کار چندان ساده ای نیست و نیاز به مطالعات و بررسی های تمام ابعاد طرح دارد؛ به عنوان مثال باید بررسی شود وسعت پروژه شما چقدر خواهد بود؟ آیا زمین طرح، مالکیت شخصی دارد یا قرار است اجاره شده یا خریداری شود؟ تعداد غرفه های شما به چه اندازه خواهد بود؟ برای کدام غرفه ها، دستگاه های خنک کننده و یا به چه تعداد سرد خانه در طرح تان راه اندازی خواهد شد؟ و…

همه این پارامتر ها، عواملی هستند که می توانند هزینه های یک کسب و کار را بشدت تحت تاثیر قرار دهند و لذا نمی توان نظر قطعی برای سرمایه گذاری های یک طرح ارائه کرد؛ اما متخصصین و کارشناسان وب سایت فراپلن برای آگاهی کلی و تقریبی شما از وضعیت مالی بیزینس پلن احداث میدان میوه و تره بار، اقدام به مطالعه و بررسی یکی از واحد های فعالِ تره باری در یکی از شهرستان های تبریز نموده اند که اطلاعات کلی آن، به شرح جدول زیر است:

جدول زیر ارائه گزارشی از برآورد مالی و اعتباری یک میدان میوه و تره بار با احتساب مالکیت زمین است:

عنوان فعالیت: احداث میدان میوه وتره بار
ظرفیت: 60 غرفه
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 82 نفر
سرمایه ثابت طرح: 30.100.000.000 تومان
سرمایه در گردش: 7.800.000.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 37.980.000.000 تومان
میزان زمین طرح: 30.000 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 30.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 7 ساله
نقطه سر به سر: 46.25
مدت برگشت سرمایه:  3.5 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 28%
تورم: 30%
درآمد و سود سالانه 10.000.000.000

البته لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مد نظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح های خدماتی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خویش چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi