سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه رانندگی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی آموزشگاه رانندگی

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
قیمت دانلود :
265,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

شاید باور این موضوع برای شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز که در اندیشه راه اندازی یک آموزشگاه رانندگی هستید، دور از تصور باشد که طرح توجیهی و بیزینس پلن تاسیس آموزشگاه رانندگی وب سایت فراپلن که توسط بهترین و برترین متخصصین و کارشناسان این مجموعه طراحی و تدوین شده است، کامل ترین محتوایی هست که می تواند با نشان دادن مسیر صفر تا صد پیاده سازی این بیزینس پلن، تمام شبهه ها و ابهامات شما را برای اجرایی سازی این ایده بی نیاز کند.

اما ما در این مقاله، درمورد چه پارامترها و پیش نیازهای بیزینس پلن تاسیس آموزشگاه رانندگی، با شما سخن خواهیم گفت؟!

این محتوا گزارش کاملی از معرفی و ارزیابی اولیه وضعیت کسب و کاریِ آموزشگاه های رانندگی و همچنین بررسی انواع آنها، شرایط راه اندازی و آیین نامه تاسیس آموزشگاه، هزینه های راه اندازی و میزان درآمد و بهره های مالی این پروژه، نحوه توجیه نهاد ها و ارگان های دولتی برای دریافت تسهیلات بانکی، مجوزها و فرآیند دریافت آنها و اقدامات لازم برای راه اندازی صفر تا صد یک آموزشگاه رانندگی است که قطعا شما می توانید با اختصاص دقایقی کوتاه از اوقات خود و مطالعه این گزارش، چشم اندازی دقیق و بلند مدت از مسیر تاسیس این بیزینس پلن داشته باشید.

پس دیگر نگرانی های خود را کنار بگذارید! چراکه متخصصین و کارشناسان فراپلن باتفکر به دغدغه ها و سوالات شما و با هدف آماده سازی یک مقاله کامل و بی نقص و انجام محاسبات و برآورد های مالی و اعتباری دقیق، تصمیم گرفتند با بازدید و مصاحبه یکی از واحد های فعال این کسب و کار در تبریز، واقعی ترین و صحیح ترین وضعیت مالی این طرح را دراختیار شما بگذارند تا با اطمینان خاطر اقدام به تصمیم گیری های ثانویه برای سرمایه گذاری های خود در این زمینه کنید؛ پس با ماه همراه باشید.

راه اندازی آموزشگاه رانندگی

وضعیت کسب و کار آموزشگاه های رانندگی

گرچه کسب و کار آموزشگاه رانندگی نیاز به توضیح و معرفی خاصی ندارد، اما ارائه چکیده ای از نحوه آموزش ها و پروسه فعالیتی افراد فعال در این زمینه هم خالی از لطف نیست! درکل می توان اذعان داشت آموزشگاه رانندگی یک موسسه آموزشی است که به افرادی که 18سالگی خود را به پایان رسانده اند، کمک می کند تا مهارت های هدایت و کنترل یک وسیله نقلیه را آموخته و به طور قانونی و ایمن در جاده ها و معابر، اقدام به رانندگی با وسایل نقلیه موتوری کنند.

این موسسات معمولا دو نوع آموزش به مهارت آموزان خود یاد می دهند که عبارتند از:

 • تدریس مطالب تئوری: تدریس مطالب تئوری شامل آموزش قوانین و مقررات رانندگی، علام راهنمایی و رانندگی، اصول ایمنی و سایر موضوعات مرتبط با رانندگی است؛ این آموزش ها معمولا در قالب کلاس های درسی ارائه می شود.
 • آموزش مهارت های عملی: آموزش عملی شامل آموزش مهارت های رانندگی در شرایط مختلف است؛ این آموزش ها معمولا در قالب تمرین رانندگی با مربی در محیط بیرون از آموزشگاه انجام می شود.

اما چرا می توان ادعا داشت که طرح توجیهی آموزشگاه رانندگی می تواند بهره های مالی بالایی داشته باشد؟! موارد زیر تنها چند مورد از دلایلی است که سودده بودن این بیزینس پلن را نشان می دهد:

 • تقاضای بالا: با افزایش جمعیت و به تبع رشد شهرنشینی، تقاضای افراد به حمل و نقل و رانندگی به حد باور نکردنی ای بالا رفته است؛ شور و شوق جوانانی که منتظر اتمام 18 سالگی شان برای ثبت نام و دریافت گواهی نامه رانندگی نیز، موضوعی کاملا مشهود و قابل لمس است! کسب و کاری که تقاضای بالا و ممتد داشته باشد؛ به شرط مدیریت درست و اصولی منابع مالی، قطعا سودآوری بالایی نیز خواهد داشت.
 • قیمت های معقول ثبت نام: درست است که هزینه های تغییر و تعویض قطعات خودرو ها و موتور سیکلت هایی که بدلیل عدم تسلط مهارت آموزان به رانندگی از کار می افتند، نسبتا بالاست ولی باید توجه داشت که در حالت میانگین و متوسط، مبلغی که افراد در هنگام ثبت نام به آموزشگاه می پردازند، معمولا بیشتر از قیمت تعمیرات و استهلاک قطعات و مکانیکی هاست و این خود یکی از پوعن های مثبت این کسب و کار است؛ البته ناگفته نماند نرخ ثبت نام در آموزشگاه های رانندگی توسط سازمان راهنمایی و رانندگی تعیین می گردد ولی طبق گفته واقع گرایانه مدیران برخی از آموزشگاه ها، این نرخ، عددی کاملا معقول و متناسب با هزینه تعمیرات خودروها و پرداخت حقوق و مزایای مربیان و کارکنان است.
 • هزینه های اولیه نسبتا کم: هزینه های اولیه برای تاسیس یک آموزشگاه رانندگی نسبتا کم است؛ این بدلیل نیاز به فضای کوچک و تجهیزات نسبتا سادهِ اداری است و معمولا خودروهایی که دراختیار مهارت آموزان قرار داده می شود، طبق قراردادهای اکثر موسسات، مالکیت شان با مربی هاست و آموزشگاه در نقطه شروع فعالیت های خود، نیازی به خرید و تهیه خودرو ندارد؛ فلذا شما برای تاسیس آموزشگاه خود نیاز به سرمایه اولیه ی زیادی ندارید. (البته میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی این بیزینس پلن، در ادامه مطالب به طور کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت).

با توجه به این عوامل، یک آموزشگاه رانندگی می تواند با مدیریت صحیح و ارائه خدمات باکیفیت، سود قابل توجهی را کسب کند.

انواع گواهینامه و آموزشگاه های رانندگی

آموزشگاه های رانندگی بر اساس نوع گواهینامه ای که ارائه می دهند، به انواع مختلفی تقسیم می شوند؛ در کشور ما، انواع آموزشگاه های رانندگی به شرح زیر است:

نوع آموزشگاه… نوع گواهینامه که ارائه می دهند… توضیحات…
 

 

 

 

آموزشگاه رانندگی پایه سوم و موتور سیکلت

 

 

 

 

گواهینامه پایه سوم و موتور سیکلت

این نوع آموزشگاه ها به افراد کمک می کنند تا گواهینامه پایه سوم یا موتور سیکلت دریافت کنند؛ گواهینامه پایه سوم برای رانندگی با وسایل نقلیه موتوری با حداکثر مجموع وزن و ظرفیت بار(3.5) تن یا حداکثر(9) نفر سرنشین با احتساب راننده صادر می شود و گواهینامه موتور سیکلت نیز برای رانندگی موتور یا هر وسیله نقلیه دو چرخه است.
 

 

 

آموزشگاه رانندگی پایه دوم

 

 

 

گواهینامه پایه دوم

این نوع آموزشگاه ها یاری گر افراد برای دریافت گواهینامه پایه دو هستند؛ گواهینامه پایه دوم برای رانندگی با وسایل نقلیه موتوری با حداکثر مجموع وزن و ظرفیت بار(10) تن یا حداکثر(16) نفر سرنشین با احتساب راننده صادر می شود.
 

 

 

آموزشگاه رانندگی پایه اول

 

 

 

گواهینامه پایه اول

این نوع آموزشگاه ها به افراد کمک می کنند تا گواهینامه پایه اول خود را دریافت کنند؛ گواهینامه پایه اول برای رانندگی با وسایل نقلیه موتوری عمومی مانند اتوبوس، کامیون و… صادر می شود.
 

 

آموزشگاه رانندگی ویژه

 

 

گواهینامه ویژه

در این آموزشگاه ها، گواهینامه ویژه به افراد صادر می شود؛ گواهینامه ویژه برای رانندگی با وسایل نقلیه عمرانی، صنعتی، کشاورزی و کارگاهی است.
 

مجتمع آموزش رانندگی

گواهینامه پایه سوم، دوم و پایه اول در این نوع آموزشگاه ها؛ هر سه تیپ گواهینامه یعنی پایه اول، دوم و سوم برای افراد صادر می شود.

آیین نامه تاسیس و شرایط اخذ مجوزهای لازم برای راه اندازی آموزشگاه رانندگی

آیین نامه اجرایی آموزشگاه های رانندگی که در تاریخ 2 اردیبهشت سال 1397 توسط هیئت وزیران تصویب و ابلاغ شد، تمام مدارک و شرایط مورد نیاز برای صدور مجوز های لازم برای تاسیس و فعالیت آموزشگاه رانندگی را معین کرده است که توضیح کامل آنها به شرح ذیل است:

 • شرایط عمومی متقاضیان تاسیس آموزش رانندگی:

متقاضیان تاسیس آموزشگاه رانندگی باید واجد شرایط زیر باشند:

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن حداقل 25 سال تمام برای آقایان و 23 سال تمام برای خانم ها
 • داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
 • نداشتن سوء پیشینه کیفری
 • نداشتن سابقه محکومیت به مجازات های مالی یا بازدارنده
 • نداشتن سابقه محکومیت به مجازات های مربوط به جرائم حمل و نقل
 • داشتن گواهینامه رانندگی مطابق با نوع آموزشگاه

تاسیس آموزشگاه رانندگی

 • مدارک لازم برای دریافت مجوز های لازمه برای تاسیس آموزشگاه رانندگی

 • درخواست کتبی
 • تصویر مدارک شناسایی متقاضی و مدیر آموزشگاه
 • تصویر پروانه کسب یا کارت بازرگانی
 • تصویر آخرین مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس)
 • تصویر گواهینامه رانندگی
 • تصویر سند مالکیت یا اجاره نامه محل آموزشگاه
 • تصویر کروکی آموزشگاه و اطمینان سازی نهاد مربوطه مبنی بر ایمن بودن تجهیزات

متقاضیان باید برای دریافت مجوز به نهادها و سازمان های مختلف دولتی مراجعه کنند؛ برخی از ارگان هایی که نیازمند ارائه بعضی از مدارک فوق به آنها هستید و در طول این پروسه به آنها ارجاع داده خواهید شد، عبارتند از:

 • وزارتخانه کار و امور اجتماعی
 • اداره راهنمایی و رانندگی
 • اتحادیه تاکسی رانی
 • وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • شهرداری و اماکن

سرمایه اولیه برای راه اندازی آموزشگاه رانندگی با بررسی درآمدها و اخذ دریافت تسهیلات بانکی

بی شک می توان ادعا داشت یکی از مهم ترین بخش های این گزارش، همین قسمت است که برآورد های مالی و اعتباری بیزینس پلن راه اندازی آموزشگاه رانندگی را نشان داده و تیر آخر تصمیم گیری شما را هدف خواهد گرفت! با ما همراه باشید تا عدم نیاز به سرمایه های هنگفت برای پیاده سازی این ایده را به شما اثبات کنیم!!

برخلاف اکثر طرح های خدماتی، ایده راه اندازی آموزشگاه رانندگی به تجهیزات خاص و گران قیمتی نیاز ندارد و اصلی ترین هزینه ای که شما باید متقبل آن شوید؛ سرمایه لازم برای خرید ملک آموزشگاه است که شما خیلی ساده و راحت می توانید با اجاره کردن یک مرکز به عنوان محل پروژه، از زیر بار این هزینه بیرون آیید.

شاید دومین مسئله ای که ذهن شما را درگیر کرده باشد، مسئله خودروهای آموزشگاه است که در این مورد نیز باید اذعان داشته باشیم اکثر مدیران آموزشگاه های رانندگی، در طی قرارداد هایی که با مربیان عقد می کنند، فراهم سازی خودروها را به عهده خود آنها می گذارند؛ درواقع مربی در قبال دریافت حقوق و مزایای بیشتر، خودروی خود را به نیابت از آموزشگاه دراختیار مهارت آموزان قرار می دهند؛ جدول زیر خلاصه ای از گزارش برآورد های مالی و اعتباری یک آموزشگاه رانندگی با احتساب مالکیت زمین و 1200 مراجعه کننده در سال می باشد:

عنوان فعالیت: طرح توجیهی راه اندازی آموزشگاه رانندگی
ظرفیت: 1200 مراجعه کننده در سال
مجری طرح: ——
محل اجرا: قابل اجرا در تمام مناطق کشور
اشتغال طرح: 5 نفر
سرمایه ثابت طرح: 5316.65 میلیون ریال-531 میلیون تومان
سرمایه در گردش: 1336.84 میلیون ریال-133 میلیون تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 6653.49 میلیون ریال-665 میلیون تومان
میزان زمین طرح: 300 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 5322.77میلیون ریال-532 میلیون تومان
نوع تسهیلات: وام 5 ساله
نقطه سر به سر: 53.60

لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین  عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح های خدماتی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه رانندگی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi