سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی تاسیس مدرسه غیر انتفاعی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی مدرسه غیر انتفاعی

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 15 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 15 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی راه اندازی و تاسیس مدرسه غیر انتفاعی
قیمت دانلود :
379,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی تاسیس مدرسه غیر انتفاعیِ وب سایت فراپلن، توسط تیمی از با تجریه ترین متخصصین و کارشناسان این مجموعه، طراحی و تدوین شده است که قصد دارد با ارائه تمام اطلاعات لازمه از مسیر صفر تا صد این بیزینس پلن، یاری گر موفقیت های شما در کسب و کارتان بوده و با ارائه چشم اندازی دقیق از شرایط و برآورد های مالی و اعتباری این طرح توجیهی، تمام ابهامات شما از شرایط این پروژه را شفاف سازی کند. بی شک اگر قصد سرمایه گذاری در یک کسب و کار خدماتی را دارید، بیزینس پلن راه اندازی مدرسه غیر انتفاعی، یکی از بهترین ایده هاست که کمترین ریسک های مالی را دارد و در عین حال، آینده درخشان و بهره های مالی بالایی در انتظار واحدین فعال در این زمینه است که جزییات این موضوع را در ادامه مطالب همین محتوا مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و توجیه پذیر بودن این بیزینس را به شما نشان خواهیم دادیم.

این طرح در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

مدرسه غیرانتفاعی

متخصصین و کارشناسان مجموعه فراپلن با نگاه از زاویه دید سرمایه گذار به یک پروژه، همیشه سعی دارند تا با درک نگرانی ها و دغدغه های یک کار آفرین، محتوا و گزارشی را آماده کنند که بیشترین تطابق را با واقعیت داشته و درست ترین اطلاعات لازمه را در اختیار او قرار دهند؛ پس اگر به عنوان فردی که در نظر دارید مدرسه غیر انتفاعی یا خصوصی تاسیس کنید ولی از شرایط مجوز ها و ضوابط قانونی کشور اطلاعات کافی ندارید، یا از خدماتی که باید به عنوان یک مدرسه غیر انتفاعی و مستقل از دولت، به دانش آموزان خود ارائه دهید، یا نحوه بازاریابی و تبلیغات مدرسه خود و میزان سرمایه های لازمه و بهره های مالی و درآمد هایی که می توانید انتظار داشته باشید، بی خبرید، ادامه مطالب را از دست ندهید؛ چرا که پس از مطالعه ادامه این گزارش، به خیل عظیمی از آگاهی از پروژه احداث مدرسه غیر انتفاعی خواهید رسیده و تصمیمات خود را نهایی خواهید کرد.

تاسیس و راه اندازی مدرسه غیر انتفاعی

تفاوت مدارس دولتی و غیر انتفاعی و تقسیم بندی کلی مدارس در ایران

در ابتدای گزارشات خود، قبل از ورودِ تخصصی به موضوع مدارس غیر انتفاعی و صحبت در مورد راهکار های موفقیت در این بیزینس پلن، قصد داریم یک تقسیم بندی کلی از مدارس در ایران را نشان دهیم. با عنایت بر این موضوع که طبق قانون اساسی کشور که دولت را موظف کرده تا تحصیل رایگان، حداقل تا مقاطع عالی آموزشی، در اختیار مردم قرار دهد، عوامل مختلفی همچون تحریم ها و فشار های اقتصادی که کشور متحمل آن است یا سیاست های استعداد یابی و نخبه پروری نهاد ها و ارگان های آموزشی و پرورشی و… سبب شده است تا برخی تغییرات در کلیات مدارس در ایران صورت گرفته و دولت برای جبران این فشار های اقتصادی و… از بخش خصوصی کمک بگیرد. همه موارد ذکر شده، علتی بر این موضوع گشته اند که ما بتوانیم مدارس کشور را در چهار دسته کلی به شرح ذیل تقسیم بندی کنیم:

  • مدارس دولتی: همانطور که از عنوان شان پیداست، این مدارس زیر نظر دولت بوده و به طور صفر تا صد توسط نهاد های دولتی اداره می شود. همه دانش آموزان طبق حقِ تحصیل رایگانی که قانون به آنها داده است، می توانند در این مدارس ثبت نام کرده و مشغول به تحصیل شوند. در این مدارس تمام برنامه های آموزشی و اجرایی از تعیین و انتخاب دبیران، مدیر و معاونان گرفته تا سایر خدمات قابل ارائه مِن جمله تجهیزات آزمایشگاهی یا اتاق کامپیوتر و… مستقیما توسط ارگان های دولتی اداره می شود و سطح آموزش در این مدارس قابل قبول بوده و کیفیت قابل پسندی دارد.
  • مدارس نیمه دولتی: مدارسی هستند که توسط یک شخص یا یک سازمان یا شرکت اداره می شوند ولی انتخاب دانش آموز در آنها تابع تصمیمات و بخش نامه های دولتی است اما در عین حال برخی شرایط خاص خود را نیز دارا می باشند.
  • مدارس خاص: مدارسی هستند که زیر نظر دولت بوده و تحت فرمان کلیِ نهاد های اداری است ولی تفاوت آنها در نحوه پذیرش دانش آموزان است! به این ترتیب که افراد برای تحصیل در این مدارس باید در آزمونی شرکت کرده و نمره لازمه را کسب کند؛ مدارس سمپاد نمونه ای از این قبیل اند.
  • مدارس غیر دولتی یا غیر انتفاعی: باور اکثر مردم بر این است که نامِ غیر دولتی ای که در این مدارس وجود دارد بدین معنی است که این مدرسه ها، تماما مستقل از دولت بوده و تمام برنامه های آموزشی و اجرایی را خودشان پیاده سازی می کنند! درحالی که این تفکر کاملا بی اساس و اشتباه است! مدارس غیر انتفاعی یا به عبارتی غیر دولتی، در چهارچوب و زیر چتر قوانین کلی آموزش و پروش اند و مکلف اند از سیاست های آموزشیِ دولت پیروی کنند، با این تفاوت که بدلیل داشتن سرمایه بالا و توانِ هزینه گذاری در بخش های مختلف، کیفیت اجرایی سازی این وظایف در آنها بیشتر است! چرا که این مدارس در هنگام پذیرش دانش آموزان، مبلغی را به عنوان هزینه ثبت نام از آنها دریافت می کنند که این موضوع باعث می شود تصمیمات آموزشی و پرورشی در این مدارس بهتر پیاده سازی شود. در واقع مدارس غیر دولتی یا غیر انتفاعی، خود، دبیران را با مشورت اولیاء و دانش آموزان، انتخاب می کنند و سعی دارند درمقابل هزینه ای که از والدین دریافت کرده اند، بهترین خدمات را ارائه دهند؛ به طور کلی، کیفیت تحصیل در این مدارس بسیار مطلوب و در حد عالی، برآورد می شود.

توجیه پذیری کسب و کار مدارس غیر دولتی و درآمد آنها

شاید برایتان عجیب باشد که بدانید جامعه ما برخلاف اکثر کشور های دنیا، کودکان و فرزندان خود را همیشه به تحصیل و موفقیت در زمینه علم و دانش تشویق می کنند؛ اکثر والدین کشور ما می خواهند کودکشان، آینده خود را از راه علم و دانش و تحصیلات مدرسه ای و دانشگاهی بسازد و کسب و کاری موفق داشته باشد؛ لذا این موضوع که کدام مکان آموزشی، بهترین کیفیت تحصیلی را می تواند در اختیار فرزند من بگذارد، از مهم ترین دغدغه هر والدینی است و همین موضوع سبب شده تا مراجعه مردم به سمت مدارس غیر انتفاعی بیش تر شود!

اگر به فرض مثال در نظر بگیریم، پروژه مدرسه غیر انتفاعی شما یک مدرسه ابتدایی بوده و از پایه اول تا ششم باشد و برای هر مقطع، شما سه کلاس بیست نفره داشته باشید، مجموعا شما 360 دانش آموز خواهید داشت و اگر در نظر بگیریم شما تنها سه میلیون سود خالص سالانه از هر دانش آموز، نصیب خود کنید، درآمد نه ماه تحصیلی شما بالای یک میلیارد تومان خواهد بود! البته این فقط شرایطی است که مدرسه شما تک شیفته باشد! شما می توانید در دو شیفت تحصیلی، یعنی صبح و عصر کار کرده و دو برابر این تخمین، درآمد داشته باشید! یا کلاس های تقویتی برگزار کنید! البته بدیهی است در کلانشهر ها، شما با ارائه خدمات بهتر و بیشتر، می توانید هزینه ثبت نام خود را بالا برده و چندین برابر سود کنید.

علاوه بر موارد گفته شده، طرح توجیهی راه اندازی و تاسیس مدرسه غیر انتفاعی، بیزینسی است که برخلاف اکثر کسب و کار ها، به شدت ریسک سرمایه گذاری پایینی دارد! یک مدرسه غیر دولتی جزء معدود پروژه هایی است که نوسانات اقتصادی یا فشار های تحریمی تاثیرات چندانی بر آن نمی گذارد و برخلاف کارخانه ها یا کارگاه ها، شما نگران تهیه مواد اولیه یا نوسان قیمت های آنها به تبعِ تغییرات ارزی نیستید! از جهتی دیگر، دولت برای جبران کمبود های تحصیلی به شدت در حال حمایت از مدرسه های غیر انتفاعی است و تصمیماتی که در آموزش و پرورش در این موضوع گرفته می شود، همیشه به نفع مدیران این مدارس است و شرایط ایده آل ویژه ای را برای افرادی که قصد ساخت و احداث یک مدرسه غیر انتفاعی دارند، در نظر می گیرد.

همه این موارد، نشان از ایده آل بودن و توجیه پذیر بودن طرح توجیهی راه اندازی مدرسه غیر انتفاعی است و بی شک، با یک برنامه ریزی حساب شده و ارائه خدمات ویژه، می توان اعتماد مردم را جلب کرده و به بهره های بالایی رسید.

سرمایه لازم برای تاسیس و راه اندازی مدرسه غیر انتفاعی و شرایط وام و تسهیلات بانکی

مهم ترین سرمایه ای که شما باید برای پروژه خود درنظر بگیرید، هزینه خرید زمین و ساخت و ساز ساختمان مدرسه است؛ در واقع می توان بیان کرد بیش از 85 درصد سرمایه اولیه شما، به همین موضوع باید اختصاص پیدا کند و 15 درصد مابقی نیز برای خرید تجهیزات آموزشی اعم از میز و صندلی، وایت برد، تجهیزات کامپیوتری و آزمایشگاهی، پروژکتور ها و… خواهد شد.

بسته به اینکه شما برای شروع اجرایی سازی پروژه خود، قصد دارید زمینی را بخرید یا ساختمانی را به عنوان مدرسه اجاره کنید یا میزان خدماتی که در نظر دارید به دانش آموزان خود ارائه دهید، میزان سرمایه اولیه مورد نیاز نیز می تواند متفاوت باشد؛ اما ما برای آگاهی شما و نشان دادن یک چشم انداز کلی از وضعیت مالی این طرح، اقدام به برآورد مالی و اعتباری یک مدرسه غیر انتفاعیِ ابتداییِ دو شیفته با 18 کلاس 20 نفره برای هر مقطع در وسعت 800 متر مربع کرده ایم (با احتساب مالکیت زمین) که جدول زیر خلاصه ای از گزارش آن است و شما می توانید با تهیه و دانلود فایل مربوطه، به تمام اطلاعات آن دسترسی دشته باشید:

در این طرح توجیهی متراژ زمین 1500 متر با احتساب مالکیت زمین ( 900 متر حیاط و 600 متر برای فضای داخلی ساختمان)در نظر گرفته شده است و سازه نیز 3 طبقه بررسی شده و هر کلاس، حدودا 50 متر مربع فرض شده است!

 بخش های مختلف هر طبقه بدین شرح است:

 طبقه اول:

200 متر مربع برای کلاس ها، 50 متر مربع برای اتاق دبیران، 50 متر مریع برای اتاق مدیریت و معاونان، 10 متر برای آبدارخانه، 50 متر برای سرویس بهداشتی و روشویی،70 متر مربع نیز سالن ها و راهرو ها، 170 متر برای اتاق ورزش!

( 4 کلاس در طبقه اول)

 طبقه دوم:

350 متر برای کلاس ها، 70 متر برای سالن ها و راهرو ها، 180 متر برای آزمایشگاه!

(7 کلاس در طبقه دوم)

 طبقه سوم:

350 متر برای کلاس ها، 70 متر برای سالن ها و راهرو ها، 80 متر برای انباری، 100 متر برای نمازخانه!

(7 کلاس در طبقه سوم)

 مجموعا 18 کلاس در کل طرح با متراژ هر کدام 50 مترمربع و دارای 15 صندلی !

( دارای پتانسیل آموزشی 360 دانش آموز در هر شیفت مدرسه!)

 (لازم به ذکر است در این طرح توجیهی، مدرسه در دو شیفت صبح و ظهر در حال فعالت در نظر گرفته شده است).

عنوان فعالیت: طرح توجیهی راه اندازی مدرسه غیر انتفاعی
ظرفیت: 720 دانش آموز در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 23 نفر
سرمایه ثابت طرح: 4.435.000.000 تومان
سرمایه در گردش: 575.800.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 5.010.800.000 تومان
میزان زمین طرح: 800 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 3.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 60 ساله
دوره بازگشت سرمایه: 43.60%
مدت برگشت سرمایه: 1.6 سال
سود سالانه: 3.000.000.000 تومان (قبل از کسر اقساط!)
نقطه سر به سر: 26%

مهم ترین اصل در دریافت تسهیلات بانکی برای یک کسب و کار، قانع کردن رئیس شعبه مبنی بر توجیه پذیری و سود ده بودن پروژه است؛ لذا شما باید برای قطعیت از موافقت تسهیلات خود توسط بانک، گزارش و خروجی ای با به روزترین و صحیح ترین اطلاعات از برآوردهای مالی و اعتباری طرح تان را تسلیم رئیس شعبه نمایید؛ لذا لازم به ذکر است شما سرمایه گذار و کارآفرین  عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مد نظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان اقدام به ثبت سفارش برآورد مالی طرح های خدماتی کرده و قبل از اجرایی سازی کسب و کار خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.

شرایط دریافت مجوز برای راه اندای و احداث مدرسه غیر انتفاعی

  • دریافت مجوز رسمی از وزارت آموزش‌ و پرورش جهت شروع راه اندازی مدرسه غیر انتفاعی یا مرکز
  • تضمین منابع مالی لازم جهت تامین هزینه‌ های مدرسه غیرانتفاعی یا مرکز، حداقل برای یک ‌سال
  • تأمین نیروی انسانی مجرب، فضا ها و همچنین امکانات مورد نیاز طبق قوانین وزارت آموزش‌ و پرورش
  • تنظیم بودجه و اداره امور مالی مدرسه غیرانتفاعی یا مرکز
  • پیشنهاد دو فرد واجد شرایط جهت مدیریت مدرسه یا مرکز به آموزش‌ و پرورش

کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی تاسیس مدرسه غیر انتفاعی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi