سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی خط تولید ماسک سه لایه نانو

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث کارگاه تولید ماسک سه لایه با الیاف نانو

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 25 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است
تعداد صفحات: 25 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
face mask
قیمت دانلود :
53,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

فناوری نانو، یکی از فناوری هایی است که کاربردهای زیادی در حوزه های مختلف پیدا کرده است و توانسته تا بیشتر مشکلات بشر را مرتفع نماید. یکی از کاربردهای این تکنولوژی در حوزه نساجی و پوشاک بوده است. تصور کنید لباسی را که زیاد کثیف نمی شود و یا لباسی که با یکبار تکان دادن، چین و چروک هایش از بین می رود. با وجود این تکنولوژی، شرکت ها سعی می کنند تا محصولاتی را تولید نمایند که قیمت پایین تری دارند تا بتوانند سهم بیشتری از بازار را تصرف نمایند و در حین پایین آوردن قیمت، کیفیت نیز کاهش نیابد.

یکی از محصولاتی که می تواند از این فناوری استفاده نماید، ماسک های صورت می باشد. ماسک های صورت عمدتا کاربردهای زیادی در زمینه پزشکی و در بیمارستان ها، داروخانه ها، درمانگاه ها و … داشته اند. با این حال در طی چند سال گذشته و بروز بیماری های همه گیر، کاربرد این نوع ماسک ها در بین مردم نیز رواج بسیار بیشتری نسبت به گذشته یافت. وقوع این بیماری های همه گیر باعث شد تا مردم بیش از پیش به رعایت اصول بهداشتی مبادرت نمایند. در همین راستا، انواع مختلفی از ماسک ها، تولید و روانه بازار گردیدند و با استقبال عمومی نیز مواجه شدند.

هدف از این طرح توجیهی، راه اندازی خط تولید ماسک های سه لایه مبتنی بر الیاف نانو می باشد که نسبت به رقبای دیگر، مزایای بیشماری دارد. کارآفرینان و تولیدکنندگان به واسطه مطالعه این نمونه طرح توجیهی می توانند آشنایی بیشتری با این صنعت پیدا کنند و علاوه بر آشنایی با فرآیند تولید این نوع از ماسک ها، با میزان سرمایه اولیه و نیز برآورد سودآوری نهایی نیز آشنا گردند.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

رديف عنوان شاخص اطلاعاتی ميزان واحد
1 ضریب ميزان تولید در نقطه سربسر 26 درصد
2 ظرفیت تولید 4,500,000 عدد
رديف عنوان شاخص اطلاعاتي ميزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 47,522 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 33,980 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 12,968 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 54 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.1 سال
6 سود خالص 24,998 میلیون ریال
7 سود ناخالص 47,658 میلیون ریال
8 هزینه های سالانه پرداخت حق کمیسیون 132,986 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز 13,960 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص 43,125 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص 46,635 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه 581 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 1,596 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت رهن ابنیه 11,986 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 4,422 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر 143,968 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری 3,269 میلیون ریال
18 ارزش خدمات ارائه شده سالانه طرح پس از اجرا 180,000 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت 9,485 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل  مورد نیاز 21 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری 1,986 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…)  و ارتباطات 320 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل 9,779 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 27 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 25 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 93 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 1,669 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 2,239 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 14 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 8,571 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 73 درصد
32 مقدار NPV 43,968 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 14 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 40 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 33 درصد

راه اندازی و احداث هر نوع خط تولید در حوزه های صنعتی، نیازمند دانش تخصصی و همچنین ماشین آلات و دستگاه هایی دارد که بتوانند محصولات را در ظرفیت های بالا و به طور یکسان تولید نمایند و نهایتا نیز بسته بندی کنند. تولید ماسک نانو نیز به عنوان یک طرح اقتصادی تولیدی، از این قاعده مستثنی نیست.

کارآفرینان در این حوزه برای اینکه بتوانند مجوزهای ضروری از نهادها و سازمان های مرتبط را دریافت نمایند و نهایتا به کسب و کار خود رسمیت دهند، باید طرح کسب و کار خود را ارائه نمایند. مسئولین به واسطه مطالعه این بیزینس پلن ها و بررسی آمار و ارقام محاسبه شده در آنها، می توانند در مورد نحوه اعطای مجوز به کسب و کار، تصمیم گیری کنند. همچنین لازم به ذکر است که هر طرح تولیدی و صنعتی، بدون شک نیازمند یک سرمایه اولیه ثابت می باشد. بیشتر تولیدکنندگان در راستای تامین این سرمایه اولیه برای خریداری ماشین آلات و …، به بانک ها و موسسات مالی مراجعه می نمایند. مسئولیت بانک ها به واسطه بررسی محاسبات انجام شده در یک طرح توجیهی، می توانند در مورد میزان تسهیلات اعطایی به طرح، تصمیم گیری نمایند.

تولید ماسک نانو

سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید ماسک سه لایه نانو

همانطور که در بالا نیز عنوان شد، هر کسب و کار تولیدی و صنعتی، نیازمند یک سرمایه اولیه مشخص می باشد. این سرمایه اولیه، صرف خرید و تجهیز کارگاه یا کارخانه، خریداری ماشین آلات و ابزارهای مورد نیاز و همچنین هزینه هایی مثل مواد اولیه، منابع انسانی، هزینه های انرژی، هزینه های حمل و نقل، هزینه های تبلیغات و بازاریابی و … می شود. با در نظر گرفتن این موضوع که ماسک ها یک محصول بهداشتی تلقی می گردند، در نتیجه محیط کارخانه نیز باید مبتنی بر یک سری استانداردهای سخت گیرانه طراحی گردد. این استانداردهای سخت گیرانه منجر به اخذ مجوزهای ضروری می شود.

لازم به ذکر است هزینه ماشین آلات و همچنین مواد اولیه مورد نیاز، با توجه به تورم اقتصادی، هر روز در حال تغییر می باشد، در نتیجه محاسبه دقیق سرمایه اولیه باید مبتنی بر اخذ قیمت های به روز انجام گردد. این محاسبات توسط تیمی از کارشناسان متخصص در این حوزه انجام می گردد. همچنین باید عنوان داشت که این سرمایه اولیه می تواند بسته به تصمیمات سرمایه گذار در مورد میزان ظرفیت تولید نهایی نیز تغییر کند.

در این طرح توجیهی، تمامی فاکتورهای دخیل در میزان سرمایه اولیه، به طور کامل و به همراه جزئیات بررسی شده و نهایتا با استفاده از ابزارهای نرم افزاری، محاسبه شده اند و در طرح قرار گرفته اند. تولیدکنندگان و فعالان در این حوزه می توانند به واسطه مطالعه این طرح توجیهی، چشم انداز بهتری از آینده آن را به دست آورده و تصمیمات بهتری در مورد نحوه تامین سرمایه اولیه، اتخاذ نمایند.

ماسک سه لایه نانو

بررسی سودآوری و توجیه پذیری اقتصادی تولید ماسک نانو

شاید در طی چند دهه گذشته، استفاده از ماسک ها فقط توسط کادر پزشکی و درمان و در بیمارستان ها و مراکز درمانی رایج بوده است و شاید برخی از بیماران ویروسی جهت جلوگیری از شیوع بیماری به اطرافیان از این نوع ماسک ها استفاده می کرده اند. ولی در طی دو سال گذشته، بشر تجربیات فراوانی در زمینه رعایت اصول بهداشتی به دست آورد. مردم یاد گرفتند که علاوه بر بیماری های همه گیر، در معرض انواع دیگری از میکروب ها و ویروس ها نیز هستند که می توانند از طریق تنفس به بدن آنها راه یابند و باعث بیماری در آنها گردند.

این موارد باعث شده تا استفاده از این نوع ماسک ها در طی چند سال گذشته، بسیار افزایش یابد. حتی در برخی مواقع نیز، دولت ها مردم را ملزم به استفاده از این نوع ماسم ها برای دریافت برخی خدمات دولتی می کنند. امروزه مردم خریداری ماسک ها را به سبد خرید روزانه خود اضافه کرده اند و بیشتر مردم، یک بسته پشتیبان در خانه های خود نگه داری می کنند. تمامی این موارد منجر شده تا میزان تقاضا برای این محصولات افزایش یابد. شرکت ها و کارخانه هایی که در زمینه تولید این محصولات فعالیت می کنند، اگر کیفیت را حفظ نموده و استراتژی های بازاریابی خوبی را سرلوحه فعالیت های خود داشته باشند، مطمئنا سودآوری بالایی را تجربه کرده و منجر به اشتغال آفرینی برای جوانان بیشتری خواهند شد.

بررسی دقیق بازار یا به اصطلاح، مطالعات بازاری انجام شده در این زمینه نشان از توجیه پذیری اقتصادی بالای تولید ماسک دارند. البته در این بین، ماسک های نانو با توجه به مزایای بیشتری که دارند، مورد توجه بیشتر مردم قرار گرفته اند. علاوه بر بیماری ها، مردم در شهرهای بزرگ عمدتا برای در امان ماندن از آلودگی ها نیز از انواع ماسک ها استفاده می کنند که ماسک های سه لایه نانو، بهترین انتخاب برای آنها می باشند. توجیه پذیری اقتصادی یک طرح معمولا در قالب یک سری اعداد و ارقام در اختیار متولیان و مسئولان قرار می گیرد. این اعداد و ارقام به واسطه یک سری محاسبات نرم افزاری ارائه می گردند؛ محاسباتی که معمولا با آخرین نسخه از نرم افزار کامفار انجام می شود. تمامی این محاسبات به صورت دقیق در مورد راه اندازی خط تولید ماسک سه لایه نانو انجام شده د در این طرح توجیهی، قابل بررسی و مطالعه می باشند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی : محاسبات مالی اجرای طرح محاسبه سرمایه ثابت مورد نیاز طرح سرمایه مورد نیاز ابتیاع زمین سرمایه مورد نیاز محوطه ­سازی سرمایه مورد نیاز جهت ساخت و ساز ابنیه و کاربری­ ها سرمایه مورد نیاز جهت تامین ، نصب و راه ­اندازی تاسیسات سرمایه مورد نیاز خرید وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی سرمایه مورد نیازخرید وسایل اداری و پشتیبانی سرمایه مورد نیاز خرید و نصب تجهیزات سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات هزینه­ های قبل از بهره­ برداری هزینه ­های عملیاتی مورد نیاز طرح هزینه ­های سالانه حقوق و مزایایی سالانه کارکنان هزینه سالانه حامل های انرژی هزینه­ های سالانه استهلاک هزینه­ های سالانه نت هزینه­ های اداری و پشتیبانی و تبلیغات ميزان سرمايه در گردش هزینه خرید مواد اولیه جمع ­بندی و محاسبه سرمایه درگردش ميزان سرمايه ­کل مورد نياز طرح ارزش محصولات تولیدی ارزش سود خالص در طول يک سال کاری محاسبه سود ناخالص محاسبه سود قبل از مالیات محاسبه میزان مالیات محاسبه سودخالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص متوسط مدت زمان برگشت سرمايه محاسبه و تعیین نقطه سربسر محاسبه هزینه­ های ثابت سالانه محاسبه هزینه­ های متغیر سالانه جمع­ بندی و محاسبه نقطه سربسر تجزیه و تحلیل شاخه ای (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص­های تصمیم ­گیری و تحلیل اقتصادی: محاسبه ارزش فعلی خالص پروژه NPV محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح محاسبه ارزش فعلی هزینه­ های طرح نحوه محاسبه مقدار NPV محاسبه نرخ بازگشت سرمایه (NPV/I) محاسبه نرخ بازده داخلی (IRR) تحلیل حساسیت طرح تولید ماسک سه لایه نانو خلاصه اطلاعات کلیدی طرح

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی خط تولید ماسک سه لایه نانو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi