سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ انجیر

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث باغ انجیر به مساحت 5 هکتار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 37 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
fig garden
قیمت دانلود :
242,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

پرورش میوه انجیر یکی از کسب و کارهای حوزه کشاورزی است که با توجه به سودآوری بالایی که دارد، توجه بسیاری از سرمایه گذاران را در طی سال های گذشته به خود معطوف ساخته است. هدف از نگارش و تهیه این طرح توجیهی توسط کارشناسان این حوزه نیز، آموزش اصول سرمایه گذاری اصولی و نیز آشنایی با فرآیندهای جامع این کسب و کار برای کارآفرینانی می باشد که تمایل دارند تا به صورت حرفه ای وارد این حوزه پررونق کشاورزی گردند.

در این بیزینس پلن، تمامی پیش نیازهای مربوط به این حوزه بررسی شده و همچنین متغیرهای مالی همچون میزان سرمایه اولیه مورد نیاز و هزینه ها نیز مشخص شده اند. نهایتا با در دست داشتن متغیرهای اولیه، برآوردی از میزان سودآوری نهایی طرح و نیز مدت بازگشت سرمایه به وسیله محاسبات نرم افزاری، انجام گردیده است. با مطالعه این طرح توجیهی و نیز نتایج تحقیقات بازار در زمینه احداث باغ انجیر، متوجه خواهیم شد که شروع این کسب و کار، نیازمند سرمایه اولیه زیادی نیست و بازگشت سرمایه آن نیز در مدت زمان کوتاه تری اتفاق می افتد.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 31 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 15,009 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 14,737 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 272 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 33 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 3.0 سال
6 سود خالص 4,940 میلیون ریال
7 سود ناخالص 11,045 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 1,955 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 4,261 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 9,691 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 10,678 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 296 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 819 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 1,100 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 8,454 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 3,278 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 13,000 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 3,036 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 7 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 70 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 2,753 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 82 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 75 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 65 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 2,105 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 2,144 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 38 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 1,857 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 4,375 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 18 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 34 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 28 درصد

طرح توجیهی پرورش انجیر برای اخذ وام و مجوز

بدون شک یکی از انتظاراتی که سرمایه گذاران از یک طرح توجیهی خوب دارند، مناسب بودن آن برای اخذ وام و نیز کسب مجوزهای ضروری کسب و کار می باشد. سرمایه گذارانی که علاقه مند هستند تا کسب و کار خود را به رسمیت بشناسند، طرح توجیهی مربوط به ایده اقتصادی خود را به نهادهای مربوطه ارائه می دهند. در زمینه پرورش انجیر که در سال های گذشته، به خوبی مورد توجه قرار گرفته است، ارائه طرح توجیهی به نهادهایی همچون جهاد کشاورزی می تواند فرآیند کسب مجوزهای قانونی را سرعت بخشد.

طرح های توجیهی معمولا منطبق با فرمت های خاصی نگارش و تهیه می گردند که مورد تایید موسسات مالی نیز هستند. مطمئنا قانع کردن مسئولین بخش ارائه تسهیلات در بانک ها توسط طرح های توجیهی، روش بسیار مناسبی است. در طرح توجیهی احداث باغ انجیر، توجیه پذیری بودن این طرح از نظر اقتصادی، نشان داده شده است.

احداث باغ انجیر

سرمایه اولیه و هزینه های احداث باغ انجیر

مطئنا هر طرح اقتصادی در حوزه های صنعتی، تولیدی، کشاورزی و … نیاز به سرمایه اولیه ای خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که این سرمایه اولیه در هر صنعتی متفاوت است. از طرفی وجود تورم در کشور و نیز وارداتی بودن برخی از مواد اولیه و ماشین آلات باعث شده تا قیمت آنها نیز به صورت روزانه تغییر کند. اینجاست که کارشناسانی که اقدام به تهیه طرح های توجیهی می کنند می بایست هزینه ها را به صورت دقیق و به روز، استعلام نموده و در طرح، وارد نمایند. در زمینه احداث باغ انجیر، مطمئنا اولین هزینه ای که با آن روبرو خواهید بود، خرید یا اجاره یک زمین زراعی با خاکی حاصلخیز و غنی می باشد. در وهله بعدی نیز باید اقدام به خریداری ابزارآلات و ماشین آلات مورد نیاز کنید. مساحت زمین، نوع ماشین آلات کشاورزی مورد نیاز، تامین کود، آب، نهال و … می توانند ظرفیت تولیدی نهایی را مشخص کنند. کارآفرینان این حوزه با در نظر گرفتن میزان ظرفیت تولیدی نهایی، اقدام به تهیه هر کدام از این اقلام خواهند کرد. لازم است تا مجددا یادآوری نماییم که در این بیزینس پلن، تمامی هزینه های اولیه به صورت دقیق توسط کارشناسان در نظر گرفته شده اند و در این طرح، وارد شده اند.

سرمایه گذاری در حوزه های کشاورزی را می توان یکی از هوشمندانه ترین و جذاب ترین روش هایی دانست که می تواند در مدتی کوتاه به سودآوری منجر گردد. مطمئنا صرف وقت و هزینه برای کسب آموزش و تجربه در هر کسب و کاری می تواند مفید باشد. در زمینه احداث باغ انجیر، تمامی هزینه ها از ریز تا درشت توسط کارشناسان بررسی شده و در طرح، گنجانده شده اند. افزایش آگاهی در مورد تمامی این هزینه ها و نیز روش های اصولی سرمایه گذاری باعث خواهد شد تا چشم انداز سرمایه گذاران نسبت به آینده این کسب و کار نیز روشن تر گردد و تصمیمات منطقی تری را برای طی مسیر موفقیت، اتخاذ نمایند.

میوه انجیر

درآمد باغ انجیر

محاسبه سودآوری نهایی هر طرح اقتصادی، تحت تاثیر فاکتورها و عوامل گوناگونی است که از جمله مهمترین آنها می توان به ظرفیت تولید نهایی اشاره کرد. همچنین هدف قرار دادن بازارهای مناسب تر و نیز داشتن استراتژی های بازاریابی نیز در این زمینه، بسیار مهم است. تولید محصولات باکیفیت تر مطمئنا نیازمند وقت و هزینه و مهمتر از همه، دانش بیشتری خواهد بود، با این حال، سودآوری بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت. در بهترین حالت، سرمایه گذارانی که اقدام به راه اندازی کارگاه های بسته بندی و فرآوری در کنار باغ خود نیز کنند، مطمئنا توان ورود به بازارهای صادراتی و بین المللی را نیز خواهند داشت و درآمد بیشتری را تجربه خواهند کرد.

کارآفرینان با در دست داشتن طرح توجیهی احداث باغ انجیر خواهند توانست تا مدیریت مالی و مدیریت پروژه را نیز به خوبی و توسط خودشان انجام دهند. محاسبات ارائه شده در این طرح توجیهی حاکی از توجیه پذیری بودن بالای اقتصادی آن می باشد. همچنین لازم به ذکر است با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب در ایران برای کشت انجیر، می تواند ظرفیت های تولید بالایی را نیز انتظار داشت. نهایتا باید عنوان کرد که افراد مشغول در این حوزه کشاورزی، از سودآوری بالای آن نیز راضی بوده اند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی کاشت انجیر ۵ هکتار شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح انجیر – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح باغ انجیر محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح کشت انجیر – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح باغ انجیر محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح کشت انجیر – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح پرورش انجیر – ارزش محصولات توليد شده (انجیر تازه) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی باغ انجیر – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ انجیر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi