سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ گوجه سبز

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی باغ پرورش گوجه سبز به مساحت 5 هکتار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 37 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
greengage farming
قیمت دانلود :
187,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

هدف از تهیه طرح توجیهی راه اندازی باغ گوجه سبز، آشنایی سرمایه گذاران این حوزه با پیش نیازهای شروع طرح و همچنین آشنایی با میزان سرمایه گذاری اولیه و نهایتا نیز برآورد سودآوری و مدت بازگشت سرمایه می باشد. گوجه سبز یکی از میوه های محبوب در بین ایرانیان است که در فصل بهار و تابستان مصرف می شود. در این راستا، باغداران اقدام به کاشت و پرورش این میوه و عرضه آن به بازار می کنند. بدیهی است که آشنایی با روش های اصولی کاشت و برداشت میوه با کیفیت، برای باغداران، بسیار مهم است. همچنین راه اندازی این کسب و کار نیز همانند هر کسب و کار کشاورزی دیگری نیازمند یک سرمایه گذاری اولیه برای تامین هزینه های مربوط به خریداری زمین، خریداری تجهیزات کشاورزی، تامین آب، خرید کود و … می باشد. تمامی این هزینه ها به صورت دقیق در این طرح توجیهی، مورد اشاره قرار گرفته اند.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 32 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 11,066 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 10,824 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 242 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 37 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.7 سال
6 سود خالص 4,059 میلیون ریال
7 سود ناخالص 9,120 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 2,255 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 3,563 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 8,076 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 8,837 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 215 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 594 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 1,100 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 4,282 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 3,419 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 11,375 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 2,512 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 6 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 67 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 2,398 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 78 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 71 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 73 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 1,804 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 1,844 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 36 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 1,896 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 4,263 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 21 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 39 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 32 درصد

گوجه سبز گروهی از ارقام آلوی اروپایی است. اولین گوجه سبز واقعی از یک آلوی وحشی با میوه سبز که در ایران رشد می کند، به وجود آمد. گوجه سبز در نواحی معتدل رشد کرده و به خاطر طعم خاص و خوشمزه آن شناخته شده است. این میوه جزو بهترین آلوهای دسری محسوب می شود.

میوه گوجه سبز دارای شکل گرد – بیضی، بافت صاف و گوشت سبز رنگ بوده، میوه آن به طور متوسط کوچک تر از آلوهای گرد، اما بزرگتر از آلوهای قطره طلا است (معمولا با قطر بین 2 و 4 سانتی متری). رنگ پوست این میوه در محدوده سبز تا زرد بوده و در برخی ارقام به رنگ آبی کمرنگ است، رقم Graf Althanns به دلیل تلاقی با آلوهای دیگر به رنگ بنفش مایل به قرمز است.

بسیاری از مردم سراسر جهان میوه آلو را می شناسند و خوردن این میوه ها را در زمان بلوغ و هنگامی که تازه چیده شده، خوب می دانند. با این حال، اکثر مردم امروزه هیچ ایده ای درباره گوجه سبز ندارند، اما برخی مردم آن را به عنوان یک نوع آلو به اندازه ای خوش طعم و لطیف می دانند که به عنوان خوشمزه ترین میوه های درختی از آن نام می برند. حدود 20 نوع آلو به صورت تجاری در دسترس است که هر یک دارای درجات مختلفی از شیرینی و رنگ هایی در محدوده بنفش تیره تا رز مانند و طلایی رنگ است.

باغ گوجه سبز

نحوه کاشت و برداشت گوجه سبز

در اوایل زمستان که درخت خواب است، گوجه سبز را با ریشه برهنه بکارید. درختان در حال رشد در ظرف را می توان در هر زمانی از سال کاشت. درخت را در یک منطقه آفتابی، محافظت شده با خاک حاصلخیز و زهکشی خوب قرار دهید. سوراخی به عمق سیستم ریشه و پهن حفره کنید تا ریشه ها در خاک به خوبی گسترش یابند. مواظب باشید تا پیوند و پایه را در خاک دفن نکنید. درخت را به خوبی آبیاری کنید.

همچنان که میوه از اواسط بهار شروع به شکل گیری می کند، ابتدا هر گونه میوه آسیب دیده یا بیمار را حذف کرده و سپس درخت را برای رشد بهتر بقیه میوه ها تنک کنید. در ماه بعد، درخت را از نظر ازدحام بیش از حد بررسی کنید و در صورت نیاز، میوه های اضافی را حذف کنید. هدف این است که میوه را با فاصله 3 تا 4 اینج تنک کنید. در صورتی که این کار را نکید، شاخه ها بیش از حد مملو از میوه خواهند شد که این مساله به شاخه های درخت آسیب رسانده و باعث ایجاد بیماری خواهد شد. درختان آلو را در اواخر بهار یا اوایل تابستان هرس کنید. گوجه سبز از اواخر تابستان تا اوایل پاییز آماده برداشت خواهد بود. این درختان تولید کنندگان پرباری هستند و ممکن است در یک سال به اندازه ای میوه تولید کنند که انرژی کافی برای میوه دهی سال بعد را نداشته باشند.

گوجه سبز

توجیه اقتصادی باغ گوجه سبز

هدف هر سرمایه گذار از شروع یک طرح اقتصادی در هر حوزه ای (صنعتی، تولیدی، کشاورزی و …)، کسب سود است. در این راستا، قبل از پیاده سازی یک ایده، باید مطالعات بازاری و همچنین محاسبات مربوط به سرمایه و سود انجام گیرد. در زمینه راه اندازی باغ گوجه سبز، تمامی محاسبات مربوط به هزینه و سودآوری در این بیزینس پلن انجام شده و سرمایه گذار به واسطه مطالعه آن می تواند چشم اندازهای خود در مورد آینده این کسب و کار را بسط دهد. لازم به ذکر است که با نگاهی به تقاضایی این محصول در بازار و در فصول خاص و همچنین با نگاهی به آمارها و محاسبات ارائه شده در این طرح توجیهی، می توان متوجه توجیه پذیر بودن این طرح اقتصادی شد.

گوجه سبز از جمله محصولات حوزه کشاورزی و باغداری است که اگر استراتژی های بازاریابی خوبی در زمینه آن داشته باشید و همچنین با تولید محصولات باکیفیت تر، به فکر صادرات نیز باشید، مطمئنا با سودآوری بالایی مواجه خواهید شد.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی باغ گوجه سبز ۵ هکتار شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح توجیهی مزرعه گوجه سبز – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح باغ گوجه سبز محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح گوجه سبز – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح گوجه سبز محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح گوجه سبز – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح گوجه سبز – ارزش محصولات توليد شده (گوجه سبز) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ گوجه سبز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi