سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی پرورش مرغ گینه ای (مرغ شاخدار)

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی مزرعه پرورش مرغ گینه ای (مرغ شاخدار)

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 34 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 34 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
guinea fowl
قیمت دانلود :
189,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

مرغ شاخدار از خانواده Numididae ( ماکیان سانان) گونه ای از پرندگان آفریقایی است که جزء خانواده قرقاول، (قرقاولیان) طبقه بندی شده است. این خانواده از 7 تا 10 گونه تشکیل شده است که یکی از آنها، تحت عنوان مرغ شاخدار کلاه پوش، به طور گسترده ای به دلیل گوشتی که دارد، اهلی شده است و به عنوان یک “ناظر” در مزارع، پرورش می یابد (و دارای صدای بلندی است). بزرگ‌ترین و رنگارنگ‌ترین گونه مرغ شاخدار کرکس وار (Acryllium vulturinum)، از شرق آفریقا، پرنده‌ای گردن دراز با پرهای بلند نیزه‌ای شکل راه راه سیاه، سفید و آبی و چشمان قرمز و یک سر آبی برهنه همانند کرکس است.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 23 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 34,171 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 33,715 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 456 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 40 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.5 سال
6 سود خالص 13,743 میلیون ریال
7 سود ناخالص 28,706 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 494 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 9,932 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 25,016 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 27,762 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 586 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 1,538 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 11,300 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 11,802 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 4,998 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 3,000 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 29,200 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 5,453 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 7 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 1,208 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 358 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 3,197 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 95 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 86 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 73 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 4,816 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 4,882 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 47 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 4,171 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 16,028 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 33 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 43 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 37 درصد

اشکال وحشی N. meleagris به نام مرغ شاخدار کلاه پوش از طریق تاج استخوانی بزرگ خود شناسایی می شوند و جنسیت آنها مشابه است. مرغ شاخدار کلاه پوش دارای گونه های محلی بسیاری است که اکثر آنها در ساواناها و بوته زارهای آفریقا مشاهده می شوند، اما در هند غربی و سایر جاها نیز وجود دارند. طول آنها در حدود 50 سانتی‌متر بوده و از لحاظ ظاهری، دارای صورت بدون مو، چشم‌های قهوه‌ای، منقارهای قرمز و آبی، پرهای سیاه و سفید خال‌دار و پرهای زینتی هستند. به صورت گله ای زندگی می کنند، روی زمین راه می روند و از دانه ها و برخی حشرات تغذیه می کنند. این پرندگان هنگام احساس خطر شروع به دویدن کرده و یا مسافت کوتاهی را پرواز می کنند. در طول شب بر روی درختان می خوابند. مرغ شاخدار کلاه پوش جزو پرندگان پر سرو صدا با صدای تند و تکراری است. محل زندگی این پرنده، حفره ای در زمین با پوشش گیاهی اندک است. تخم های او در حدود 12 تخم مرغ قهوه ای رنگ ریز بوده و این پرنده به مدت 30 روز بر روی تخم ها می خوابد. جوجه ها بلافاصله پس از خروج از تخم فعال بوده و با والدین خود همراه می شوند.

مرغ شاخدار یا گینه ای، پرنده ای سرسخت، مقاوم و تا حدودی عاری از بیماری است. هفت گونه مرغ شاخدار وحشی وجود دارد که مرغ شاخدار کلاه پوش، رایج ترین و شناخته شده ترین نوع آنها می باشد. مرغ شاخدار دارای گونه ای بسیار متنوع بوده و به صورت فصلی تولید می شود. مرغ شاخدار اغلب به نام Guineas شناخته می شود، این نوع پرندگان غالبا در میان نگهبانان گله های کوچک محبوب هستند. این پرندگان به طور منظم بسته به شرایط آب و هوایی تخم گذاری می کنند. این نوع از پرندگان به دلایل مختلفی نظیر گوشت، تخم مرغ، نگهبانی از حیوانات و کنترل کنه و غیره نگهداری می شوند. در صورت مدیریت صحیح، پرورش این نوع پرنده، یک تجارت سرگرم کننده و سودآور محسوب می شود. این پرنده با رنگ های مختلفی مانند صورتی، مشکی، زرد مشاهده می شود و ویژگی متمایز آن، وجود نقاط سفید روی پرهای آن است که در مقایسه با مرغ روستایی، این نقاط کمرنگ تر هستند.

افراد به دلایل مختلفی اقدام به پرورش این نوع پرنده می کنند. این پرندگان در صورت بروز اتفاق غیرعادی در مزرعه، شروع به سرو صدا کرده و صدای بلند آنها باعث جلوگیری از حمله جوندگان به منطقه می‌ شود. همچنین، بدون اینکه این پرندگان آسیبی به سبزیجات یا گل های باغ وارد کنند، برای کنترل حشرات نیز می توان از آنها استفاده نمود. اما معایبی نیز در این پرنده مانند سر و صدای زیاد وجود دارد که ممکن است باعث آزردگی اطرافیان شود. این نوع از پرندگان تمایل دارند که آزادانه پرسه بزنند، اما می توان آنها را در قفس نیز نگهداری نمود. هرچه فضای بیشتری برای پرسه زدن آنها وجود داشته باشد، آنها شاداب تر هستند.

پرورش مرغ گینه ای

مزایای پرورش مرغ گینه ای یا شاخدار

مرغ شاخدار معمولا برای تولید گوشت و تخم مرغ پرورش داده می شود. سه گونه اصلی مرغ شاخدار نظیر، مرغ شاخدار سفید و مرواریدی و اسطوخودوس وجود دارد. نوع مرواریدی غالبا محبوب ترین نوع بوده و معمولاً موردی است که افراد به راحتی آن را شناسایی می کنند. از پرهای نوع مرواریدی جهت اهداف زینتی استفاده می شود.

 • تولید گوشت:

گوشت آنها، بدون چربی، سرشار از اسیدهای چرب ضروری با کالری کمتر، سرشار از ویتامین، پروتئین بالا می باشد. لازم به ذکر است که عملکرد گوشت سینه حدود 25 درصد وزن زنده با نسبت گوشت به استخوان عالی است. اگرچه گوشت این نوع پرندگان تیره تر از گوشت مرغ است، مانند سایر انواع گوشت، هرچه حیوان مسن تر باشد، گوشت آن نیز به مراتب سفت تر خواهد بود، همچنین، پرندگان شاخدار جوان تر، لطیف و آبدار بوده و دارای طعم بهتری هستند.

 • تولید تخم:

این نوع پرندگان سالانه می توانند در حدود 100 یا بیشتر تخم گذاری کنند، در صورت مدیریت صحیح و نگهداری در یک منطقه محدود، تمامی آنها آماده کشتار و عرضه به بازار خواهند بود. تخم‌های این نوع از پرندگان از تخم مرغ، کوچک‌تر است. تخم این پرندگان دارای پوسته‌های سختی هستند که این امر به کاهش میزان شکستگی منجر می شود. تخم آنها، قهوه ای روشن و لکه دار، خوش طعم و بسیار مغذی هستند.

انتخاب نوع سیستم مرغداری غالبا بستگی به نوع تولید (تخم یا گوشت) دارد. اکثر مرغداران و کشاورزان، مزرعه آزاد را برای پرورش مرغ انتخاب می کنند که طی آن، مرغ ها می توانند با آزادی بیشتر در محل حرکت کنند. این نوع روش پرورش و نگهداری برای تولید گوشت، بسیار مناسب است. لازم به ذکر است که برای تولید تخم، محیط فشرده و کوچک، از ایمنی بیشتری برخوردار است، امکان کنترل مرغ با سهولت بیشتری امکان پذیر بوده و جمع آوری تخم ها نیز با سهولت بیشتری انجام می پذیرد.

انتخاب یک مکان مناسب برای پرورش مرغ های شاخدار

برای پرورش مرغ گینه ای (مرغ شاخدر) یک مکان مناسب با تمامی امکانات بایستی انتخاب شود. همچنین برای پرورش آن می توان از زمین های موجود نیز استفاده نمود. هنگام انتخاب زمین برای پرورش، معیارهای زیر بایستی در نظر گرفته شود:

 • انتخاب مکانی آرام، بدون سر و صدا و بدون آلودگی
 • تامین آب تمیز و شیرین کافی
 • نصب تجهیزات مناسب و برخورداری از تاسیسات برق مناسب
 • کسب اطمینان از وجود یک سیستم حمل و نقل مناسب در نزدیکی زمین

مزایای پرورش مرغ گینه ای (مرغ شاخدار) در ایران

 • طول عمر مرغ گینه ای (مرغ شاخدار) در حدود 15 سال است. آنها برخلاف پرندگان/ مرغ معمولی کمتر در معرض بیماری های مربوط به طیور قرار می گیرند. این نوع از پرندگان اغلب مقاوم بوده و مستلزم صرف سرمایه کمتری هستند.
 • این نوع از پرندگان با خوردن کنه آهو، می توانند خطر ابتلا به بیماری لایم را که ناقل این بیماری است به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهند. همچنین، این نوع از پرندگان از حلزون نیز تغدیه می کنند و گله ها به مارها نیز حمله می کنند.
 • این نوع مرغ ها دارای صدای بلندی هستند و اکثر کشاورزان می توانند از این ویژگی پرندگان به عنوان یک روش حفاظتی برای مزرعه خود بهره مند شوند.
 • پرورش آنها نسبت به سایر پرندگان، نسبتا آسان است.
 • این نوع از پرندگان در مقایسه با بسیاری دیگر از انواع پرندگان خانگی، پرندگانی قوی و مقاوم به شمار می آیند. از اینرو، پرورش و مراقبت از آنها، تقریبا آسان است.
 • آنها، پرندگانی با اندازه کوچک هستند و از اینرو، برای نگهداری، نیازمند فضای کمتری بوده و هزینه های تهیه لانه و پرورش آنها نیز تقریبا کمتر است.
 • تولید تجاری آنها با سودآوری نسبتا بالایی همراه است.
 • از آنجائیکه تقاضا برای آنها، تقریبا خوب است، از اینرو، نیازی به وجود نگرانی در زمینه بازاریابی محصولات وجود ندارد.
 • با رعایت موارد فوق، پس از راه اندازی این کسب و کار، می توانید از گوشت یا تخم مرغ تازه این پرنده لذت برده و بهره مند شوید.

کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی پرورش مرغ گینه شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح توجیهی پرورش مرغ شاخدار – سرمايه مورد نياز جهت اجاره سوله – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای واحد صنعتی – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح توجیهی پرورش مرغ مصری – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح توجیهی پرورش مرغ گینه – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح – ارزش محصولات توليد شده متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری- محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی پرورش مرغ گینه ای (مرغ شاخدار)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi