سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث شهربازی سرپوشیده

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث و راه اندازی شهربازی سرپوشیده

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 13 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 13 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
indoor playground
قیمت دانلود :
187,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

یکی از نیازهای هر انسان در زندگی خود، فارغ از جنسیت و سن، تفریحات و داشتن اوقات فراغت جهت رفع خستگی های روزمره می باشد. در این راستا، شهربازی ها می توانند یکی از بهترین گزینه ها برای حضور خانواده ها جهت گذران اوقات فراغت باشند. در چند دهه گذشته، شهربازی ها مخصوصا در شهرهای بزرگ و توریستی، از جمله کسب و کارهای سودآور محسوب می شدند. شاید مردم برای گذران وقت، گزینه های دیگری نیز انتخاب کنند، از جمله تماشای فیلم در سینما، طبیعت گردی و …؛ در این بین، برخی خانواده ها نیز به دنبال هیجان بیشتری هستند و ساعات فراغت خود را در شهربازی ها می گذرانند.

تنوع بالایی که در ماشین آلات به کار گرفته شده در شهربازی ها وجود دارد، می تواند منجر به افزایش سودآوری گردد. در نتیجه نمی توان حد و مرزی برای نوع دستگاه ها در نظر گرفت و با توجه به وجود رقابت در این صنعت، هرچقدر که ایده های خلاقانه تری پیاده سازی گردد، مطمئنا منجر به جذب مشتریان بیشتر خواهد شد.

این طرح توجیهی در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

تجهیزات شهربازی

در این نمونه طرح توجیهی، به بررسی امکانسنجی و مطالعات بازار مربوط به احداث یک شهربازی سرپوشیده پرداخته شده و پیش نیازهای ضروری و همچنین میزان سرمایه اولیه مورد نیاز نیز مشخص شده است. نهایتا با در نظر گرفتن یک سری فاکتورهای اولیه، میزان سودآوری نهایی نیز پیش بینی شده است.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

عنوان فعالیت: طرح توجیهی احداث شهربازی سرپوشیده
ظرفیت: 190.000 نفر در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 20 نفر
سرمایه ثابت طرح: 138.732.600.000 تومان
سرمایه در گردش: 1.067.400.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح:  139.800.000.000تومان
میزان زمین طرح: 6.000 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 120.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 5 ساله
نقطه سر به سر: 17%
مدت برگشت سرمایه: 1.6 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 73.25%
تورم: 30%
سود سالیانه 84.000.000.000 تومان (قبل از پرداخت اقساط!)

 

هدف از نگارش طرح توجیهی شهربازی سرپوشیده

انسان دارای یک سری نیازهای اساسی در زندگی خود می باشد. به عنوان مثال می توان به غذا، آب، سرپناه و … اشاره کرد که از جمله نیازهای اولیه و ضروری هر انسان برای زندگی است و شکی در آن وجود ندارد. در نتیجه کسب و کارهایی که مستقیما با برآورده کردن نیازهای اولیه انسان سر و کار دارند، مطمئنا و بدون شک همواره بازار و درآمد را خواهند داشت. به عنوان مثال یک نانوایی، همواره با مشتریان سر و کار خواهد داشت، چرا که نان و غذا از جمله نیازهایی است که یک انسان قطعا به آن نیاز دارد. در این بین، کسب و کارهایی موفق خواهند بود که در این بازار پررقابت، مزیت های رقابتی خوبی برای خود داشته باشند و تعداد مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنند.

در ادامه این بحث، باید عنوان کرد که داشتن تفریحات نیز از جمله نیازهای اساسی هر انسان مخصوصا در دنیای امروز می باشد. شاید در گذشته و بدون حضور تکنولوژی در زندگی، مردم راه های دیگری را برای تفریحات خود انتخاب می کردند. ولی امروزه و در دنیای پرمشغله، روش های تفریحی دیگری نیز پا به زندگی انسان ها گذاشته است. البته می توان گفت که در دنیای امروزی، گزینه های تفریح بسیار زیاد است و هر فرد با توجه به تمایلات خود به دنبال آنها می رود. دیدن یک فیلم خود در سینما به همراه خانواده، رفتن به گیم نت به همراه دوستان و … را می توان از جمله تفریحاتی دانست که تکنولوژی برای ما به ارمغان آورده است.

در این بین، شهربازی ها را نیز باید به این لیست بلند بالای تفریحات سالم اضافه کرد. شاید در گذشته، شهربازی ها دارای امکانات کمتری بوده اند ولی امروزه و با حضور تکنولوژی، ماشین آلات و دستگاه های استفاده شده در شهربازی ها نیز افزایش یافته است. شهربازی های سرپوشیده را می توان مکانی مناسب برای تفریحات در تمام طول سال عنوان کرد. شاید شهربازی های روباز به عنوان مثال، کاربردی در فصل های زمستان نداشته باشند؛ ولی شهربازی های سرپوشیده می توانند در تمام طول سال برای سرمایه گذاران آنها، سودآوری را به همراه داشته باشند. ابزارها و ماشین آلات بسیار گوناگونی را می توان در این شهربازی ها مشاهده کرد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم: ماشین های شارژی، مموری اسپید، تاب های فانتزی، فوتبال دستی، بولینگ، مری گراند، رباط چنگک، ایر هاکی، پیست ماشین برقی و بسیاری دستگاه های دیگر که انتخاب نوع آنها بستگی به تصمیمات سرمایه گذار و مطالعات بازاری دارد.

تا به اینجای بحث، تا حدودی با سودآور بودن و اقتصادی بودن این طرح آشنا شدیم. در ابتدا و قبل از راه اندازی کسب و کار، باید طرح آن به طور دقیق نگارش گردد. طرح توجیهی می تواند مسیر پیشرفت یک پروژه را مشخص کند و همچنین سرمایه گذاران به واسطه آن می توانند سازمان های مرتبط را برای صدور مجوز، متقاعد کنند. این طرح های توجیهی با در نظر گرفتن استانداردها و ضوابط طراحی شهربازی ها، نگارش می شوند و در آنها میزان سرمایه اولیه مورد نیاز مشخص گردیده و سودآوری آن نیز برآورد می شود. همچنین لازم به ذکر است که دریافت وام و تسهیلات نیز از جمله ضروریات اولیه بسیاری از طرح های اقتصادی می باشد که کارآفرینان به واسطه آن می توانند سرمایه اولیه مورد نیاز برای شروع طرح را تامین نمایند.

جدای از بحث گرفتن وام و مجوز، کارآفرینان با مطالعه این طرح می توانند چشم انداز بهتری از آینده کسب و کار به دست آورند و جواب سوالاتی که دغدغه آنها است را نیز پیدا کنند. از جمله یکی از مهم ترین این سوالات، انتخاب مکان مناسب برای شروع طرح است. در مورد راه اندازی شهربازی، انتخاب مکان می تواند تعیین کننده باشد. همچنین به واسطه این طرح می توانند با پیش نیازها و ماشین آلات مورد نیاز نیز آشنا شده و تعداد نیروی انسانی مورد نیاز برای استخدام را نیز مشخص نمایند. جواب این سوالات بر مبنای یک سری محاسبات نرم افزاری در قالب یک سری جداول و به صورت گزارش ارائه می گردد.

شهربازی سرپوشیده

سرمایه لازم برای احداث شهربازی سرپوشیده

عوامل زیادی وجود دارند که می توانند میران دقیق سرمایه اولیه مورد نیاز برای احداث شهربازی سرپوشیده را تعیین کنند. یکی از مهمترین هزینه های اولیه، انتخاب مکان مورد نظر، مساحت مورد نیاز بر اساس استانداردها، و ظرفیت آن می باشد. در ادامه نیز نوع دستگاه ها و ماشین آلات با توجه به کیفیت آنها می تواند بسیار مهم باشد. لازم به ذکر است که بخش عظیمی از سرمایه اولیه در این کسب و کار، خرج خریداری ماشین آلات خواهند شد. این دستگاه ها شامل یک سری دستگاه های الکترومکانیکی، دستگاه های گیمی، رومیزی، سرسره ها و … هستند. از جمله هزینه های دیگر می توان به هزینه های دکوراسیون، هزینه های مربوط به استخدام نیروی انسانی، تعمیرکارها، هزینه های مربوط به تامین آب، برق، گاز و … اشاره کرد. تمامی این هزینه ها به صورت دقیق در این طرح توجیهی، مورد اشاره قرار گرفته اند و نهایتا نیز عدد دقیق سرمایه، مشخص شده است.

با توجه به این موضوع که قیمت دستگاه ها مخصوصا دستگاه های خارجی و وارداتی، دائما در حال تغییر هستند، باید هزینه ها و قیمت های روز مربوط به این ماشین آلات، استعلام شده و در نگارش طرح، مورد استفاده قرار گیرد.

تجهیزات شهربازی سرپوشیده

محاسبه میزان سود شهربازی سرپوشیده

همانطور که در بخش قبل نیز مشخص شد، تخمین سودآوری نهایی این طرح وابسته به میزان سرمایه اولیه آن دارد. مطمئنا انتخاب یک مکان مناسب مخصوصا در کلان شهرها وشهرهایی که ظرفیت پذیرش گردشگر زیادی را دارند می تواند فاکتور موثر و تعیین کننده ای در سودآوری کلان این پروژه باشد. مطمئنا اگر تمایل دارید تا در یک کلان شهر یا یک منطقه توریستی، این طرح را پیاده سازی کنید، با رقبای دیگری نیز در این حوزه برخورد خواهید کرد. در این کسب و کار نیز همانند هر کسب و کار دیگری، داشتن مزیت رقابتی می تواند ابزار موفقیت شما باشد. حتی داشتن یک دستگاه تفریحی به روزتر می تواند موجب جذب مشتریان بیشتر برای کسب و کار شما شود؛ یکی دیگر از مواردی که نباید در مورد آن غفلت کنید، داشتن یک استراتژی بازاریابی خوب است. مطمئنا هرچقدر که سرمایه برای تبلیغات خود در نظر بگیرید، همانقدر نیز بازگشت سرمایه سریع تری خواهید داشت. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که امروزه مردم به اینترنت دسترسی دارند و بدون اغماض، به دنبال بهترین ها هستند. تبلیغات اینترنتی را نیز فراموش نکنید و همواره به مردم یادآوری کنید که شهربازی شما دارای ماشین آلات بهتری است و می تواند هیجان بیشتری را برای استفاده کنندگان آنها به همراه داشته باشد.

یکی دیگر از موضوعاتی که باید در نظر داشته باشید، مساله ایمنی دستگاه ها است. خانواده ها تمایل دارند تا بچه هایشان را در محیط هایی سرگرم کنند که امنیت عزیزانشان نیز حفظ شود. سعی کنید تا در تبلیغات خود، این مورد را نیز برجسته تر کنید.

نرخ بازدهی سرمایه در این طرح، بین 25 الی 30 درصد است و بازگشت سرمایه نیز در حدود 4 سال اتفاق میافتد. با توجه به این آمارها و همچنین محاسبات دیگری که در این طرح توجیهی انجام شده، می توان عنوان کرد که احداث شهربازی سرپوشیده مطمئنا یک طرح توجیه پذیر از نظر اقتصادی می باشد. البته بدون شک، این طرح نیاز به سرمایه گذاری اولیه بالایی دارد ولی با توجه به سیاست های دولت در راستای رشد بخش گردشگری و تفریحی، می توان تسهیلات بانکی بالایی نیز برای آن دریافت کرد. سرمایه گذاران این پروژه می توانند با داشتن استراتژی های خوب در زمینه بازاریابی و همچنین انتخاب دستگاه های مناسب برای تمامی رده های سنی، حضور خوبی در این بازار داشته باشند و سودآوری بالایی را نیز تجربه کنند.

نهایتا اگر به عنوان یک سرمایه گذار، علاقه مند هستید تا وارد این صنعت شوید و سوالات زیادی را در ذهن دارید، می توانید در پایین همین نوشته و در قسمت نظرات، آنها را عنوان نمایید. همکاران ما در بخش پشتیبانی سایت فراپلن، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی شهربازی : - مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحلیل هزینه فایده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث شهربازی سرپوشیده”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi