سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی مغازه خشکشویی و اتوشویی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن تاسیس مغازه خشکشویی و اتوشویی

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی راه اندازی مغازه خشکشویی و اتوشویی
قیمت دانلود :
294,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی راه اندازی مغازه خشکشویی و اتوشوییِ مجموعه فراپلن پس از هفته ها تحقیق و بررسی و ارزیابی بازار و مصاحبه با یکی از واحدهای فعال معروف این کسب و کار در تهران، توسط بهترین متخصصین و کارشناسان تیم ما طراحی و تدوین شده است تا علاوه بر پاسخگویی به تمام سوالات شما در رابطه با این بیزینس پلن، با ارائه چشم اندازی دقیق و درست از هزینه ها و بهره های مالی این کسب و کار، نقطه پایانی بر تمام شک و شبهه های شما درمورد توجیه پذیر بودن یا صرفه اقتصادی این پروژه (راه اندازی مغازه خشکشویی و اتوشویی) باشد و بتواند روش ها و ترفندهای دستیابی به درآمدها و سودهای بالا را نشان دهد.

 • طرح توجیهی راه اندازی مغازه خشکشویی و اتوشویی تا چه میزان صرفه اقتصادی دارد و توجیه پذیری اقتصادی آن چگونه است؟
 • مزایا و معایب این بیزینس پلن چیست؟ فعالان این عرصه چه نظراتی درمورد حرفه خود دارند؟
 • برای راه اندازی یک مغازه خشکشویی و اتوشویی به چه میزان هزینه ها و سرمایه موردنیاز اولیه نیازمندیم؟
 • سودها و درآمدهای بیزینس پلن راه اندازی مغازه خشکشویی و اتوشویی چقدر است و با چه ترفندها و روش هایی می توان به حداکثر بهره های مالی رسید؟
 • برای پیاده سازی ایده این طرح توجیهی، نیازمند خرید و تهیه چه دستگاه ها و تجهیزاتی هستیم؟
 • آیا برای راه اندازی این کسب و کار نیازمند اخذ برخی مجوزها از نهاد های دولتی هستیم؟ برای دریافت این مجوزها باید چه مدارکی را آماده کنیم؟
 • درحالت کلی، طرح توجیهی راه اندازی مغازه خشکشویی و اتوشویی، تا چه میزان سودآور و مفید می تواند تلقی شود؟
 • و…

و شاید ده ها سوال دیگر که عدم امکان دستیابی به پاسخ هریک از آنها، همت و اراده شما را برای سرمایه گذاری در این بیزینس سست کرده است.

اما دیگر جای نگرانی نیست! چراکه شما درحال مطالعه مطالب مجموعه فراپلن هستید که برخود می بالد که پس از انجام تلاش ها و سعی و کوشش های فراوان توانسته است، بهترین و مفیدترین محتوای بررسی همه جانبه طرح توجیهی راه اندازی مغازه خشکشویی و اتوشویی را نگارش کرده و دراختیار شما بگذارد.

برای اعضای تیم ما مشخص است که یکی از باارزش ترین و پراهمیت ترین موضوعات برای یک سرمایه گذار، بررسی هزینه ها و گردش مالی یک پروژه است؛ لذا برای رفع نیاز شما اقدام به مصاحبه با یکی از واحدهای فعال این کسب و کار در مرکز تهران کردیم تا بتوانیم تمام ابعاد این شغل را از نزدیک لمس کرده و دقیق ترین و واقعی ترین برآورد های مالی را تنظیم کنیم که در ادامه مطالب بخش کوتاهی از لیست گزارش های آن گنجانده شده است. پیشنهاد می کنیم تا مطالعه ادامه مطالب را در راستای تکمیل اطلاعات خود در مورد طرح توجیهی راه اندازی مغازه خشکشویی و اتوشویی، از دست ندهید.

راه اندازی خشکشویی

معرفی و بررسی نظرات و مزایا و معایب شغل خشکشویی و اتوشویی

شاید بتوان پوشاک را یکی از اولین اختراعات بشری دانست که انسان ها برای پوشش خود و در امان ماندن از سرما، به کمک برگ های پهن آن را تولید کردند! بعدها با گذر زمان و پیشرفت جوامع بشری، آدمی با پی بردن به رازهای طبیعت و کشف مواد گوناگون همچون پنبه و ابریشم، دست به تولید نخ و پشم و به پیوست آن البسه زدند که آغازگر پدید آمدن صنعت نساجی و تولید پوشاک و لباس بود که مدتی نکشید که با ادغام دنیای هنر و تزئینات، نقش و نگارها و طراحی های زیبایی به آنها اضافه شد. امروز پوشاک جای ویژه ای در زندگی بشری دارد و انتخاب نوع جنس و طراحی های ظاهری آن، یکی از نمادهای بیرونیِ شخصیتیِ هر انسانی به حساب می آید؛ علاوه بر نوع و رنگ لباس، مهم ترین ملاک برای افراد، تمیزی و مرتب بودن آن است، چرا که پوشش منظم و آراسته در اولین دیدارها، قضاوت های مثبت و خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد!

خشکشویی و اتوشویی نیز یک صنعت وابسته به پوشاک است که اصلی ترین هدف آن شستشو و اتوشویی لباس ها و تحویل مرتب و معطر آنها به مشتری هاست؛ امروزه به دلیل تغییرات سبک زندگی و مدرنیته شدن آنها و پدیدآمدن مشغله های زیاد کاری و تجاری برای انسان ها، مواقع زیادی پیش می آید که آدمی بدلیل تنگنای زمانی و صرفه جویی در وقت خود، کار شستشو و اتوشویی لباس های خود را به خشکشویی ها می سپارد! کارکنان و پرسنل خشکشویی ها و اتوشویی ها، پس از دریافت لباس ها و پوشاکِ کثیف مشتری ها، اقدام به تفکیک آنها براساس پارامترهایی همچون رنگ، نوع بافت، جنس و… کرده و هریک را با کمک دستگاه ها و تجهیزات مختلف و مواد شوینده متنوع، شستشو کرده و اتوشویی می کنند و پس از معطر سازی و خشکاندن آنها، به شکل تمیز و آراسته در قبال هزینه ای از پیش تعیین شده، تحویل مشتری می دهند.

اینکه سرمایه گذاری در این بیزینس پلن و راه اندازی این طرح توجیهی و فعالیت در کسب و کار خشکشویی و اتوشویی تا چه میزان می تواند سودده باشد را در تیتر بعدی بحث خواهیم کرد؛ اما چیزی که شاید پیش از آن برای شما مهم تر باشد، آگاهی از نظرات برخی از واحدهای فعالِ این زمینه و مزایا و معایب این شغل است. تحقیقات و نتایج مصاحبه ما با صاحبان این کسب و کار در تهران و بررسی نظرات آنها حاکی از این است که برخلاف تصور عموم، مهم ترین موضوع در اجرایی سازی این بیزینس پلن، مکان یابی درست پروژه است! یک مغازه خشکشویی و اتوشویی باید در یکی از نقاط پررفت و آمد شهر راه اندازی شود؛ جایی که عبور و مرور افراد و دسترسی افراد به آن، راحت تر باشد. پس از تعیین یک مکان حساب شده برای مغازه خود، سعی کنید در ماه های اول به فکر سودآوری بالا نباشید و مسیر فکری و اولویت های خود را درجذب هرچه بیشتر مشتری بگذارید؛ این کار را می توان با یک تبلیغات و بازاریابی اصولی و حرفه ای همچون فعالیت در شبکه های اینترنتی و فضای مجازی یا حتی راه اندازی یک وب سایت رسمی یا نصب پوسترها و بروشورهای مختلف در سطح شهر، انجام داد؛ به یاد داشته باشید که خوشرویی و داشتن مهارت های ارتباطی بالا یکی از اساسی ترین معیارهای رضایت سنجی مشتری ها خواهد بود. درحالت کلی می توان برخی از مهم ترین مزایا و معایب این طرح توجیهی را به شرح زیر بیان کرد:

مزایا:

 • عدم نیاز به تخصص دانشگاهی یا مهارت های پیچیده
 • عدم نیاز به هزینه های اولیه بالا در مقایسه با سایر طرح های خدماتی
 • سودآوری های نسبتا خوب در مقایسه با میزان سرمایه گذاری های اولیه
 • عدم نیاز به تعداد پرسنل بالا برای یک مغازه متوسط
 • عدم کارکرد نسیه ای بدلیل ماهیت شغلی!
 • جریانات نقدی بسیار بالا و سرمایه در گردش زیاد
 • و…

معایب:

 • گرانی برخی شوینده ها
 • استهلاک نسبتا بالای دستگاه ها و ابزارآلات بدلیل کارکرد مداوم آنها
 • حمایت ناکافی دولت از این طرح های خدماتی همچون ارائه سختِ تسهیلات بانکی
 • ارتباط با انواع شوینده ها بدلیل ماهیت شغلی و امکان ایجاد بعضی از آلرژی ها در برخی افراد
 • و…

بررسی ست کامل لوازم و هزینه ها و درآمدهای کسب و کار خشکشویی و اتوشویی

اجازه دهید تا قبل از بررسی هزینه ها و درآمدها، نگاهی داشته باشیم به برخی از تجهیزات و لوازم موردنیاز کسب و کار خشکشویی و اتوشویی. بسته به وسعت و دایره خدماتی مدنظر مغازه شما، نوع و ظرفیت دستگاه ها نیز می تواند متفاوت باشد؛ بعضی از دستگاه ها و ابزارآلات توان کارکردی بالایی دارند و در عوض بعضی از تجهیزات، مخصوص نوع خاصی از پوشاک و لباس ها هستند و مکانیسم عملکردی متفاوتی دارند؛ اما در حالت کلی شما برای راه اندازی یک مغازه خشکشویی و اتوشویی در سطح متوسط و با ارائه خدمات نرمال و معمولی، نیازمند خرید و تهیه تجهیزاتی هستید که مهم ترین و اصلی ترین آنها بدین شرح است:

 • لباسشویی صنعتی خشکشویی
 • خشک کن صنعتی لباس
 • آبگیر لباس
 • اتوپرس خشکشویی
 • دیگ بخار خشکشویی
 • مواد شوینده مختلف برای خشکشویی

راه اندازی مغازه اتوشویی

اما بررسی هزینه های اولیه و درآمدهای یک پروژه برخلاف تصور عموم کار نسبتا پیچیده و دشواری است و عوامل متعددی در تعیین میزان آنها دخیل است؛ به عنوان مثال کارشناس فنی ای که می خواهد عملیات محاسبات گردش مالی طرح شما را انجام دهد، برایش مهم است که وسعت و متراژ زمین شما چقدر است؟ این زمین مالکیتی است یا اجاره ای؟ تعرفه قراردادتان به چه صورت است؟ قرارداد شما بیشتر بر پایه رهن خواهد بود یا اجاره ماهانه؟ چه نوع دستگاه هایی را خریداری خواهید کرد؟ آیا قصد تهیه و خرید تجهیزات دست دوم را دارید یا نه، می خواهید ابزارآلاتی نو در مغازه خود داشته باشید؟ مغازه شما به صورت شراکتی اداره خواهد شد یا تنها سرمایه گذار آن خود شما خواهید بود؟ تعرفه های خدماتی تان به چه میزان خواهد بود و… و هزاران اما و اگرها که بررسی تک تک این جزئیات می تواند یک نتیجه واقعی از برآورد مالی و اعتباری این پروژه را دراختیار شما قرار دهد؛ اما برای داشتن یک نگاه کلی به مسیر، کارشناسان فنی ما اقدام به محاسبات مالی یک مغازه خشکشویی و اتوشویی با خدمات معمولی در سطح متوسط با متراژ 250 مترمربع (خرید زمین شش دانگ) کرده اند که جدول زیر خلاصه گزارش های آن است:

عنوان فعالیت: راه اندازی مغازه خشکشویی و اتوشویی
ظرفیت: 30.000 مراجعه کنندی (مشتری) در سال
مجری طرح: ——
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 6 نفر
سرمایه ثابت طرح: 3.085.000.000 تومان
سرمایه در گردش: 716.850.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 3.801.850.000 تومان
میزان زمین طرح: 250 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 3.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 8 ساله
نقطه سر به سر: 26%
مدت برگشت سرمایه: 1.7 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 39.25%
تورم: 25%
سود خالص سالیانه: 2.150.000.000 تومان

بدیهی است که با توجه به وضعیت کم ثباتی اقتصادی و تورم حاکم بر آن و نوسانات قیمت ها، اعداد جدول فوق می تواند هر لحظه دستخوش برخی تغییرات محاسباتی شود؛ البته لازم به ذکر است که شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح توجیهی و بیزینس پلن خدماتی اقدام به برآورد مالی و اعتباری طرح خود کرده و قبل از اجرایی سازی کسب و کار خود، چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی پروژه تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی مغازه خشکشویی و اتوشویی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi