سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی کتابخانه

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن تاسیس کتابخانه

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: فایل PDF محاسبات کامفار و پلن جانمایی
تعداد صفحات: 15 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی راه اندازی کتابخانه
قیمت دانلود :
368,800 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی راه اندازی کتابخانه می بایست به عنوان سندی محکم و معتبر با پاسخگویی دقیق به تمام سوالات یک سرمایه گذار، تمام مزایا و معایب و چالش ها و نقاط مثبت این بیزینس پلن را در اختیار او گذاشته و راهنماگر اصلی او برای سرمایه گذاری در مسیر این کسب و کار باشد. بدیهی است که پرسش ها و نقاط کور متعددی برای شما در مسیر این پروژه وجود دارد که عدم اطلاعات کافی شما از آنها، همت و اراده تان را برای اجرایی سازی ایده راه اندازی کتابخانه، سست گردانیده است.

  • برای احداث یک کتابخانه به چه میزان هزینه ها و سرمایه اولیه، نیازمندیم؟ و بهره های مالی این پروژه را تا چه حد می توان در نظر گرفت؟
  • برای راه اندازی و پیاده سازی ایده بیزینس پلن راه اندازی کتابخانه چه افراد و پرسنلی نیازمند است؟
  • وضعیت کسب و کار کتابخانه در ایران چگونه بوده و چه آینده ای برای فعالان این عرصه مورد انتظار است؟
  • در حالت کلی، اختصاص هزینه ها و سرمایه کلان برای راه اندازی کتابخانه، توجیه پذیری اقتصادی دارد؟

و شاید ده ها سوال دیگر که هنوز پاسخ دقیق و درستی برای آنها پیدا نکرده اید و چشم اندازی از شرایط حال و آینده و گردش هزینه های آن ندارید. اما دیگر نگران نباشید! شما در حال مطالعه مطالب مجموعه فراپلن هستید! وب سایتی که اولین و مهم ترین اولویت متخصصین و کارشناسان آن، ارزیابی و بررسی دقیق بازار و بازدیدهای میدانی از انواع طرح ها و مصاحبه با حداقل یک واحد فعال در هر زمینه خدماتی، تولیدی، کشاورزی و… و درنهایت طراحی و تدوین یک طرح توجیهی است که واقعی ترین اطلاعات را در اختیار سرمایه گذار قرار دهد تا با نمایش چندین ساله از شرایط گذشته و حال و آینده طرح، تمام ابعاد یک کسب و کار را بررسی کرده و اصلی ترین و بهترین مشاور برای آغاز کنندگان یک پروژه باشد.

طرح توجیهی راه اندازی کتابخانه نیز از این موضوع مستثنی نیست! بر خود می بالیم که کارشناسان تحقیقات بازاری و متخصصین فنی مجموعه فراپلن توانستند پس از روزها بررسی و تحقیق و بازدید میدانی از یکی از کتابخانه ها در شمال تهران، بهترین و مفیدترین محتوای گردش مالی بیزینس پلن احداث کتابخانه که شامل صفر تا صد اطلاعات مالی این طرح توجیهی است اعم از میزان هزینه ها و سرمایه اولیه موردنیاز، میزان سرمایه در گردش، نرخ بازگشت سرمایه، نقطه سر به سر و… را تهیه و تدوین کنند که می تواند یکی از باارزش ترین و پراهمیت ترین پارامترها در تصمیم گیری ها برای آغاز پیاده سازی یک پروژه یا منصرف شدن از اجرایی کردن آن باشد؛ لازم به ذکر است که در ادامه مطالب این پست خلاصه کوتاهی از گزارشات همین محتوای مالی گنجانده شده است. پیشنهاد می کنیم تا مطالعه ادامه محتوا را برای تکمیل اطلاعات خود و کسب آگاهی های لازمه از بیزینس پلن راه اندازی کتابخانه، از دست ندهید.

راه اندازی و احداث کتابخانه

معرفی کتابخانه ها و دلایل افزایش نیاز مردم به این مراکز

کتابخانه یا مرکز مطالعات، یک فضای عمومی است که به مردم امکان مطالعه، تحقیق و یادگیری را فراهم می کند. این اماکن معمولاً دارای مجموعه ‌ای از کتب، مجلات، نسخه‌ های الکترونیکی و منابع دیگری هستند که به افراد اجازه می‌ دهند تا به دنبال اطلاعات و دانش در حوزه‌ های مختلف بگردند. نیاز مردم به کتابخانه ها و مراکز مطالعات به دلایل مختلفی افزایش یافته است. یکی از دلایل اصلی این موضوع، افزایش دانش و آگاهی عمومی جامعه است. با پیشرفت فناوری و تغییرات سریع در جامعه، نیاز به دسترسی به منابع معتبر و قابل اعتماد برای یادگیری و تحقیقات بیشتر شده است. کتابخانه ‌ها و مراکز مطالعات به عنوان منابع اصلی برای دسترسی به این منابع، نقش بسیار مهمی دارند.

همچنین، کتابخانه ‌ها به عنوان مکان هایی برای تحقق فرهنگ عمومی و ترویج خواندن و یادگیری در جامعه نقش دارند. آن‌ ها فضایی را برای افراد فراهم می کنند تا بطور رایگان به منابع آموزشی، دسترسی پیدا کنند و با دیگران در ارتباط باشند. به علاوه، کتابخانه‌ ها و مراکز مطالعات به عنوان مکان های آرامش برای افراد در جستجوی زمان آزاد و خلوت برای مطالعه و تحقیق عمل می کنند. در جوامع سریعا در حال پیشرفت امروزی، این نوع فضاها بسیار ارزشمند هستند. با توجه به این دلایل، نیاز به کتابخانه ‌ها و مراکز مطالعات روز به روز در حال افزایش است. این فضاها نقش بسیار مهمی در جامعه دارند و با فراهم کردن منابع و فضای مناسب برای یادگیری و تحقیق، به رشد و پیشرفت جامعه کمک می کنند.

نکات مورد توجه در راه اندازی یک کتابخانه

  1. مکان مناسب: انتخاب مکان مناسب برای کتابخانه یا مرکز مطالعات بسیار اهمیت دارد. مکان باید دسترسی آسان داشته باشد و بهتر است تا در نزدیکی مدارس، دانشگاه ‌ها یا مناطق مسکونی قرار گیرد. همچنین، فضای داخلی باید مناسب و راحت برای مطالعه و تحقیق باشد.
  2. مجموعه منابع: برای راه اندازی یک کتابخانه یا مرکز مطالعات موفق، لازم است تا یک مجموعه گسترده از کتب، مجلات، نسخه های الکترونیکی و منابع دیگر فراهم شود. این منابع باید در حوزه های مختلف از جمله علوم، ادبیات، تاریخ، هنر و… باشند تا به افراد امکان دسترسی به اطلاعات و دانش در حوزه های گوناگون را فراهم کنند.
  3. فضای آموزشی و تحقیق: برای جلب علاقه ‌مندان به کتابخانه یا مرکز مطالعات، فضای مناسب برای مطالعه، تحقیق و گذراندن وقت آرامش، بسیار اهمیت دارد. این فضا باید دارای میزهای مطالعه، صندلی های راحت، اتاق‌ های خصوصی برای مطالعه و همچنین امکانات فناوری اطلاعاتی مناسب باشد. همچنین فضای پرسنل کافی و مجرب برای راهنمایی و پاسخگویی به سوالات افراد نیز بسیار مهم است.

تجهیزات و نیازمندی های لازم برای راه اندازی یک کتابخانه

راه اندازی یک کتابخانه یا مرکز مطالعات نیازمند تجهیزات و ابزارآلات مختلفی است که برای ارائه خدمات مطالعاتی و تحقیقاتی به مخاطبان و بازدیدکنندگان لازم است. این تجهیزات و ابزارآلات شامل قفسه‌ ها و قفسه بندها، میز و صندلی ها، سیستم های رفت و آمد، کامپیوترها و دستگاه های چاپ و فتوکپی، نورپردازی مناسب، امکانات صوتی و تصویری، سیستم حفاظتی، نرم ‌افزارهای مدیریت کتابخانه، و فضای پذیرایی می شود.

ابتدا، قفسه ‌ها و قفسه بندها برای نگهداری و نمایش کتب و منابع مختلف لازم است. این قفسه ها باید مناسب برای نگهداری کتب باشند و به گونه ای طراحی شده باشند که دسترسی به کتب آسان باشد. همچنین، میز و صندلی ها برای فضای مطالعه و تحقیق لازم است تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی در آنجا مطالعه کنند.

سیستم‌ های رفت ‌و آمد نیز برای ساماندهی و دسترسی آسان به کتب و منابع ضروری است. این سیستم ها باید به گونه ای طراحی شده باشند که دسترسی به کتب، سریع و آسان باشد. همچنین، کامپیوترها و دستگاه های چاپ و فتوکپی برای دسترسی به منابع الکترونیکی و امکان چاپ و کپی کردن مطالب، لازم است. نورپردازی مناسب نیز برای فضای روشن و دلپذیر ضروری است تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی مطالعه کنند.

همچنین، امکانات صوتی و تصویری برای ارائه محتوای چندرسانه ای لازم است تا بازدیدکنندگان به صورت بهتری از منابع استفاده کنند. سیستم حفاظتی نیز برای حفاظت از منابع موجود در کتابخانه یا مرکز مطالعات ضروری است. این سیستم‌ ها شامل دوربین های مداربسته و سایر تجهیزات حفاظتی می شود. نرم‌افزارهای مدیریت کتابخانه نیز برای ساماندهی و دسترسی آسان به منابع و اطلاعات لازم است. این نرم‌افزارها باید قابلیت مدیریت کتب، امانت ‌دهی، جستجو و ساماندهی منابع را داشته باشند و در نهایت، فضای پذیرایی برای ارائه خدمات رفاهی به بازدیدکنندگان الزامی است. این فضا باید شامل امکانات رفاهی مانند قهوه، چای، آب معدنی و… باشد تا بازدیدکنندگان بتوانند در حین مطالعه، استراحت کنند.

نحوه تاسیس کتابخانه

بررسی سرمایه اولیه و هزینه ها و بهره های مالی راه اندازی کتابخانه

شاید این پرسش از اولین سوالات مطرح شده برای یک سرمایه گذار باشد که این کسب و کار به چه میزان سرمایه نیاز دارد و بهره های مالی طرح چقدر خواهد بود؟ درمورد این طرح نیز این سوال مطرح است که پروژه احداث و راه اندازی یک کتابخانه به چه میزان توجیه پذیری اقتصادی دارد و سرمایه گذار را به چند درصد سود در هر بازه زمانی می رساند؟

حقیقت این است که اعلام یک پاسخ دقیق و منطقی برای سوالات بالا نیازمند بررسی های متنوع و کسب حجم انبوهی از اطلاعات از طرح شماست! میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای احداث کتابخانه به عوامل متعددی وابسته است و متاثر از پارامترهای زیادی است؛ به عنوان مثال حیطه های کاری و انواع و اقسام کتاب ها و تعرفه های اجاره ای که شما قصد ارائه این خدمات را دارید، نوع دستگاه ها و تجهیزاتی که تهیه خواهید کرد، نوع یا دست دوم بودن میزها و صندلی ها، وسعت و مکان انتخابی شما برای طرح، اجاره ای یا مالکیت داشتن زمین پروژه و… تنها گوشه ای از عواملی است که می تواند هزینه های اولیه را به مقدار زیادی جا به جا کند.

جدول زیر ارائه گزارشی کوتاه از جزییات برآورد مالی و اعتباری طرح احداث یک کتابخانه یا مرکز مطالعاتی است که با مطالعات ویژه کارشناسان با احتساب مالکیت زمین انجام شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 31 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 12.256 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 11.252 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 1.004 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 46 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 1.5 سال
6 سود خالص 6.250 میلیون ریال
7 سود ناخالص 9.364 میلیون ریال
8 هزینه های ثابت سرمایه گذاری 11.252 میلیون ریال
9 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و نورپردازی ها 2.584 میلیون ريال
10 سرمایه مورد نیاز جهت تجهیزات مجموعه 8.214 میلیون ریال
11 هزینه های مرتبط با دارایی های ثابت 3.186 میلیون ریال
12 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 3 نفر
13 نسبت سر به سر در سال اول بهره برداری 31.88 درصد
14 نسبت سر به سر در سال آخر بهره برداری 7.72 درصد
15 نرخ بازدهی داخلی سرمایه گذاریIRR 46 درصد
16 IRRتعدیل شده سرمایه گذاری 41.63 درصد
17 IRRتعدیل شده حقوق صاحبان سهام 41.63 درصد

شرایط کم ثباتی اقتصادی و تورم حاکم بر کشور و به تبع آن نوسانات قیمت ها و هزینه ها از مهم ترین عواملی است که برآوردهای مالی و اعتباری یک طرح را بسیار چالش برانگیز می کند، البته لازم به ذکر است که شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح توجیهی و بیزینس پلن خدماتی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خود، چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی کتابخانه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi