سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث کشتارگاه صنعتی دام

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی و احداث واحد کشتارگاه صنعتی دام

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 27 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 27 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
livestock slaughterhouse
قیمت دانلود :
148,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

کشتارگاه ها، یکی از زنجیره های تامین گوشت مورد نیاز جامعه می باشند. البته در گذشته، گوشت قرمز مورد نیاز جامعه توسط قصاب های هر محل، توزیع می شده است. با این حال، در فرآیند ذبح و توزیع گوشت توسط قصاب های خرد، برخی اصول بهداشتی به خوبی رعایت نمی شده اند و یکی دیگر از موارد مهم دیگر این بود که این فرآیند نمی توانست پاسخگوی نیاز جامعه باشد. مخصوصا امروزه و با گسترش شهرنشینی، این فرآیند به هیچ وجه نمی توانست تا پاسخگوی نیاز جامعه به گوشت قرمز باشد. در این راستا، کشتارگاه های صنعتی و نیمه صنعتی توسط دولت دایر گردیدند و سپس نیز مجوز تاسیس این نوع کشتارگاه ها به بخش های خصوصی نیز واگذار گردید. این نوع کشتارگاه ها که تحت مدیریت بخش خصوصی هستند، توسط بازرسان تایید شده دولتی، مورد نظارت قرار می گیرند.

امروزه دیگر تقریبا در تمامی شهرها و مناطق کشور، انواع کشتارگاه ها وجود دارند که تقاضای بازار را تامین می کنند. کشتارگاه های دام معمولا به سه نوع صنعتی، نیمه صنعتی و سنتی تقسیم بندی می شوند که در این بین، کشتارگاه های صنعتی به دلیل نوع تجهیزات مورد استفاده در آنها؛ بهترین گزینه برای محیط زیست تلقی می شوند چرا که حتی ضایعات آنها نیز در بخشی از این فرآیند، تصفیه می گردد.

باید عنوان کرد که طبق مطالعات بازاری انجام شده، احداث کشتارگاه دام های سبک و سنگین می تواند سودآوری بالایی را برای سرمایه گذاران آن به همراه داشته باشد. در همین راستا، هدف این نمونه طرح توجیهی، بررسی و امکان سنجی پیاده سازی یک کشتارگاه دام می باشد. در این طرح توجیهی، تمامی هزینه های مربوط به راه اندازی طرح، مشخص شده اند و نهایتا، برآوردی از سودآوری نهایی طرح به واسطه محاسبات نرم افزاری، انجام گردیده است.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

رديف عنوان شاخص اطلاعاتی ميزان واحد
1 ضریب ميزان تولید در نقطه سربسر 17 درصد
رديف عنوان شاخص اطلاعاتي ميزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 228,940 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 168,630 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 63,402 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 56 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 1.9 سال
6 سود خالص 124,964 میلیون ریال
7 سود ناخالص 212,110 میلیون ریال
8 هزینه های سالانه پرداخت حق کمیسیون  کشتارگاه و … 679,400 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز 41,210 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص 193,200 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص 202,100 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه 3,264 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 8,120 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت رهن ابنیه 46,200 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 86,400 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر 724,600 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری 11,940 میلیون ریال
18 ارزش خدمات ارائه شده سالانه طرح پس از اجرا 889,400 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت 27,900 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل  مورد نیاز 35 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری 1,240 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…)  و ارتباطات 3,950 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل 23,122 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 23 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 22 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 85 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 4,940 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 6,740 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 14 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 25,380 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 75 درصد
32 مقدار NPV 224,400 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 15 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 88 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 39 درصد

درآمد کشتارگاه دام

مطمئنا اگر یک کسب و کار، بر مبنای یک طرح جامع و برنامه ریزی شده بنا گردد و مدیریت اصولی نیز داشته باشد، به موفقیت خواهد رسید. در این بین، نحوه سرمایه گذاری اصولی و همچنین داشتن یک بیزینس پلن دقیق که توسط کارشناسان این حوزه تهیه گردیده باشد نیز می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. در زمینه کشتارگاه دام باید عنوان کرد که هزینه ها و تعرفه هایی از طرف دولت برای فعالیت این واحدها در نظر گرفته می شود که تعرفه ذبح دام های سنگین (که موضوع این طرح توجیهی می باشد)، بیشتر از دام های سبک است.

در زمینه محاسبه درآمد و سود نهایی هر طرح اقتصادی، مولفه های بیشماری مورد بررسی قرار می گیرند که محاسبه دقیق هزینه های اولیه راه اندازی و نیز هزینه های جاری طرح و همچنین ظرفیت تولید نهایی، مواردی هستند که سودآوری نهایی طرح را مشخص می کنند. در این بیزینس پلن، تمامی این هزینه ها و مولفه ها به صورت دقیق توسط کارشناسان مربوطه بررسی شده اند و نهایتا نیز برآورد دقیقی از میزان درآمد کشتارگاه دام و نیز مدت زمان بازگشت سرمایه ارائه گردیده است.

درآمد کشتارگاه ها صرفا متکی به ذبح دام نمی باشد و درآمد دیگر و تا حدودی بیشتر این واحدها مربوط به بخش های مختلف بدن دام ها همچون روده، کله و پاچه، پوست، دل و جگر و … می باشد. بسته بندی و عرضه این محصولات به بازارهای مصرف می تواند سودآوری و درآمد کلانی را برای کشتارگاه ها به همراه داشته باشد.

احداث کشتارگاه صنعتی دام

هزینه احداث کشتارگاه صنعتی دام

در محاسبه هزینه های اولیه کشتارگاه صنعتی دام، موارد مختلفی دخیل هستند که از جمله آنها می توان به هزینه خریداری زمین، احداث ساختمان ها و سوله ها، خریداری تجهیزات مورد استفاده در کشتارگاه، هزینه های استخدام منابع انسانی، هزینه های دریافت مجوز، هزینه های انرژی، حمل و نقل و … اشاره نمود. با این حال، ابعاد و ظرفیت تولید نهایی می توانند میزان سرمایه اولیه مورد نیاز را تعیین کنند. در این طرح توجیهی، تمامی موارد مرتبط توسط تیمی از کارشناسان حرفه ای این حوزه بررسی شده اند و قیمت تمامی تجهیزات به صورت به روز، استعلام گردیده و در طرح، وارد شده اند. هزینه خریداری ماشین آلات در این صنعت، می توانند مهمترین هزینه های اولیه بعد از خریداری و احداث سوله باشند. از جمله مهمترین تجهیزات و تاسیسات یک واحد کشتارگاهی می توان به تونل خون، شوکر، اسکالدر، اره استخوان بر، اره لاشه بر، پمپ انتقال ضایعات و جدا کننده اشاره نمود.

کشتارگاه صنعتی دام

دریافت مجوز و وام برای کشتارگاه صنعتی دام

کشتارگاه ها نیز همانند بسیاری از صنایعی که مرتبط با تامین غذای جامعه می باشند، باید مجوزهایی را از نهادهای مختلفی مانند وزارت بهداشت و … دریافت نمایند. در این راستا، ارائه طرح کسب و کار نیز جزو مدارکی است که توسط نهادهای صادرکننده مجوز، درخواست می شود. همچنین لازم به ذکر است که ارائه این نوع طرح های توجیهی، می تواند فرآیند دریافت وام و تسهیلات بانکی برای تامین سرمایه اولیه را نیز سرعت بخشد. بانک ها و موسسات مالی در هنگام ارائه تسهیلات، باید توجیه پذیری اقتصادی یک طرح اقتصادی را بررسی نمایند. این توجیه پذیری اقتصادی در طرح های توجیهی در قالب اعداد و ارقام و محاسبات نرم افزاری ارائه می شوند. نگاهی به مطالعات بازاری و نیز محاسبات انجام شده در این طرح، حاکی از توجیه پذیری اقتصادی بالای احداث کشتارگاه صنعتی می باشد. باید عنوان کرد که بخش عظیمی از نیاز کشور به گوشت قرمز، توسط کشتارگاه های صنعتی تامین می گردد. با این حال احداث واحدهای جدید می تواند وابستگی کشور به واردات را کاهش داده و از خروج ارز نیز جلوگیری کند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی : (محاسبات مالی اجرای طرح) : محاسبه سرمایه ثابت مورد نیاز طرح سرمایه مورد نیاز ابتیاع زمین سرمایه مورد نیاز محوطه ­سازی سرمایه مورد نیاز جهت ساخت و ساز ابنیه و کاربری­ ها سرمایه مورد نیاز جهت تامین ، نصب و راه ­اندازی تاسیسات سرمایه مورد نیاز خرید وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی سرمایه مورد نیازخرید وسایل اداری و پشتیبانی سرمایه مورد نیاز خرید و نصب تجهیزات سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات هزینه­ های قبل از بهره­ برداری هزینه ­های عملیاتی مورد نیاز طرح هزینه ­های سالانه حقوق و مزایایی سالانه کارکنان هزینه سالانه حامل های انرژی هزینه­ های سالانه استهلاک هزینه­ های سالانه نت هزینه­ های اداری و پشتیبانی و تبلیغات ميزان سرمايه در گردش هزینه خرید مواد اولیه جمع ­بندی و محاسبه سرمایه درگردش ميزان سرمايه ­کل مورد نياز طرح ارزش محصولات تولیدی ارزش سود خالص در طول يک سال کاری محاسبه سود ناخالص محاسبه سود قبل از مالیات محاسبه میزان مالیات محاسبه سودخالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص متوسط مدت زمان برگشت سرمايه محاسبه و تعیین نقطه سربسر محاسبه هزینه­ های ثابت سالانه محاسبه هزینه­ های متغیر سالانه جمع­ بندی و محاسبه نقطه سربسر تجزیه و تحلیل شاخه ای (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص­های تصمیم ­گیری و تحلیل اقتصادی: محاسبه ارزش فعلی خالص پروژه NPV محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح محاسبه ارزش فعلی هزینه­ های طرح نحوه محاسبه مقدار NPV محاسبه نرخ بازگشت سرمایه (NPV/I) محاسبه نرخ بازده داخلی (IRR) تحلیل حساسیت طرح خلاصه اطلاعات کلیدی طرح ضمائم طرح حمایت های اقتصادی و بازرگانی از طرح حمایت تعرفه ­ای از طرح منابع و ماخذ علمی و اطلاعاتی بکار رفته

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث کشتارگاه صنعتی دام”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi