سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث مینی پالایشگاه

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن ساخت و راه اندازی مینی پالایشگاه به ظرفیت تولید 345000 تن در سال

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 15 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 15 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
Mini Refinery
قیمت دانلود :
365,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

هزینه ساخت مینی پالایشگاه

وجود پالایشگاه و احداث و توسعه آن در کشورها، وابستگی زیادی به تولید نفت خام و همچنین بحث در حوزه انرژی هر کشوری دارد. در زمان های قدیم وجود پالایشگاه های بزرگ با ظرفیت زیاد از نظر اقتصادی توجیه پذیر بوده است اما به مرور زمان و با توجه به پیچیدگی های حوزه اقتصادی امروزه، توجیه آنچنانی ندارد. دلیل اینکه امروزه کشورها به ساخت مینی پالایشگاه روی آورده اند در وهله اول به هزینه های حمل و نقل بر می گردد. در نظر داشته باشید امروزه خطوط نفت خام در سر تا سر کشور وجود دارد و از طرفی اکثر پالایشگاه های کشور در شهرهای بزرگ قرار گرفته است که این مورد 3 مشکل اساسی ایجاد کرده است:

اولا تولیدات امروزی پالایشگاه در تمام سطح کشور حتی در شهرهای کوچک نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

ثانیا آلودگی در شهرهای بزرگ کشور که دارای پالایشگاه های بزرگ نیز هستند، بسیار زیاد بوده و از نظر آب و هوایی (زیست محیطی) بهتر است این تولیدات در شهرهای کوچک قرار گیرد.

ثالثا پالایشگاه های بزرگ به تجهیزات و هزینه های زیادی نیاز دارند، بعنوان مثال پالایشگاه بزرگ علاوه بر واحدهای عملیاتی، نیازمند واحدهای تولیدکننده برق و آب صنعتی و … نیز می باشند، در حالیکه در مینی پالایشگاه ها می توان این موارد و این واحدها را حذف کرد (هر چند در برخی از مینی پالایشگاه ها وجود این واحدها توجیه پذیر نیز می باشد و می توان این واحدها را هم در نظر گرفت).

امروزه با توجه به نیاز کشور به فرآورده های تولیدی پالایشگاه ها در کشور و همچنین وجود نفت خام و از طرفی ارزآوری این گونه صنایع در کشور، وزارت نفت و وزارت صنعت معدن و تجارت حمایت های مالی زیادی از اینگونه طرح ها داشته اند و تسهیلات بسیار زیادی در این بین به بسیاری از طرح های مینی پالایشگاهی در کشور داده شده است. اگر تمایل به احداث مینی پالایشگاه دارید، حتما باید آشنایی کافی با اعداد و ارقام اقتصادی در این حوزه داشته باشید. در این طرح توجیهی ما بصورت کامل طبق فهرستی که در انتها قرار داده شده است، به احداث و ساخت مینی پالایشگاه ها پرداخته ایم و دیتاهای مورد نیاز برای اخذ تسهیلات از وزارتخانه، موسسات و بانک ها را در این طرح قرار داده ایم.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

عنوان فعالیت: طرح توجیهی احداث مینی پالایشگاه
ظرفیت: 345000 تن در سال!
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 40 نفر
سرمایه ثابت طرح: 169.333.000.000 تومان
سرمایه در گردش: 22.035.000.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 191.368.000.000 تومان
میزان زمین طرح: 30000 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 170.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 10 ساله
نقطه سر به سر: 21%
مدت برگشت سرمایه: 1.2 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 47.25%
تورم: 18%
سود سالیانه: 150.000.000.000 تومان

همانطور که از دیتاهای استخراجی از نرم افزار کامفار مشاهده می کنید، نرخ بازگشت سرمایه برابر با 1.2 سال می باشد. برای یک طرح صنعتی چنین نرخ بازگشت سرمایه ای، بی نظیر است. اگر سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی چنین طرحی داشته باشید باید بگوییم بهترین طرح صنعتی برای کشور ما و همچنین برای سودآوری، مینی پالایشگاه می باشد. بازاریابی در این حوزه بسیار ساده بوده و هیچ محصولی در دست شما نخواهد ماند.

احداث مینی پالایشگاه

طرح توجیهی مینی ریفاینری

ریفاینری یا در زبان انگلیسی Refinery به معنای پالایشگاه می باشد. اصطلاحا به واحدهای تفکیک مشتقات نفتی در مقیاس های کوچک و ظرفیت کم نسبت به پالایشگاه های بزرگ شناخته شده، برای تولید فرآورده های مورد استفاده مصرف کنندگان از نفت و یا میعانات گازی، مینی ریفاینری گفته می شود. در حالت کلی یک مینی ریفاینری یا همان مینی پالایشگاه تمام موارد مربوط به یک پالایشگاه بزرگ را در بردارد و فقط فرق اصلی آن در کوچک بودن این واحدهاست. در طرح توجیهی حال حاضر ما تمام موارد مورد نیاز شما در ساخت مینی ریفاینری و همچنین تمامی مطالعات فنی و اقتصادی مورد نیاز شما را فراهم آورده ایم. تحلیل ریسک و تحلیل swot به همراه دیتاهای مالی و اقتصادی در این بیزینس پلن گنجانده شده است و تمامی نیازهای شما از طرح توجیهی مینی ریفاینری را برطرف کرده و شما با مطالعه آن می توانید برای اخذ وام بانکی اقدام کنید و همچنین در صورت نیاز به تغییر ظرفیت و … و در حالت کلی تغییر دیتاهای مربوط به واحد مد نظر خود می توانید با پشیبانی سایت تماس گرفته تا متخصصان ما دیتاهای این طرح را با دیتاهای مدنظر شما از نرم افزار کامفار استخراج کرده و در اختیار شما قرار دهند.

مینی پالایشگاه

اگر بخواهیم یک تقسیم بندی کلی از مینی ریفاینری داشته باشیم می توان بصورت زیر این تقسیم بندی را در نظر گرفت:

1- واحدهای مربوط به تولید (کوره ها – برج ها – کندانسورها – مخازن میانی ) 2- واحد یوتیلیتی یا همان واحد آب، برق و بخار (تجهیزات تصفیه آب – بویلر برای تولید بخارهای مورد نیاز 600 و 150 و 50 و 15 پوند – سیستم آتش نشانی و برج خنک کننده یا همان کولینک تاور 3- واحد مخازن (مخازن خوراک – تخلیه و بارگیری – سیستم شیرین سازی و سیستم بلندینگ) 4- آزمایشگاه 5- واحد اداری 6- بخش مربوط به تعمیرات و نگهداری (کارگاه های تعمیراتی از جمله کارگاه ابزاردقیق – ماشینری و مکانیک)

مزایای زیادی برای توجیه پذیری مینی پالایشگاه می توان برشمرد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

1- کشور ما از نظر تولید نفت خام و همچنین وجود لوله های انتقال نفت خام در سراسر کشور بسیار توسعه یافته است و در هر شهری که باشید در نزدیکی شما خطوط انتقال نفت وجود دارد.

2- از نظر فنی کشور تقریبا در حوزه مینی ریفاینری بومی بوده و نیاز خاصی به تجهیزات وارداتی نیست (البته برخی از تجهیزات نیازمند واردات بوده که در این مورد هم باید گفت واردات این تجهیزات به آسانی صورت می گیرد)

3- کوتاه بودن زمان مربوط به ساخت و نیازمند سرمایه گذاری نسبتا پایین ثابت (البته نسبت به سود و طرح صنعتی هزینه پایینی می توان در نظر گرفت)

4- بازار بسیار مناسب چه در داخل و چه در حوزه صادرات

5- اشتغال زایی

6- از همه مهمتر میزان بازگشت سرمایه بسیار پایین


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث مینی پالایشگاه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi