سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی کارگاه تولید نایلون و نایلکس دسته دار

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی کارگاه تولید نایلون و نایلکس دسته دار به ظرفیت 200 تن

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 16 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است
تعداد صفحات: 16 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
plastic bags
قیمت دانلود :
178,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

وقتی برای اولین بار یک ایده به ذهن شما می رسد، می توان عنوان کرد که آن ایده، اصطلاحاً خام است. شما مجبور هستید تا برای گرفتن برخی تسهیلات و مجورها، این ایده را با مسئولین در میان بگذارید. انتقال ایده شما به مسئولین، به صورت شفاهی نخواهد بود و این کار غیرممکن است. اینجاست که باید طرح مربوط به کسب و کار خود را آماده کنید. طرح های توجیهی که شامل محاسبات فنی و مالی هستند می توانند ایده شما را در قالب یک اعداد و محاسبات به مسئولین معرفی کنند. مسئولین تسهیلات و ارائه مجوزها، با بررسی میزان سرمایه اولیه شما و مشاهده سوددهی و بازگشت سرمایه آن می توانند تصمیمات بهتری را در مورد نحوه ارائه تسهیلات اتخاذ نمایند.

در این نمونه طرح توجیهی، به بررسی مطالعات بازار و همچنین امکانسجی مربوط به راه اندازی یک کارگاه تولید نایلون و نایلکس دسته دار پرداخته شده است. در این راستا، محاسبات مربوط به سرمایه اولیه، هزینه ها و نهایتا برآورد سود نهایی انجام شده و بازگشت سرمایه مربوط به آن نیز محاسبه گردیده است. امیدواریم تا مطالعه این طرج بتواند شما را در پیاده سازی هر چه بهتر این ایده، یاری رساند.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

موضوع طرح تولید نایلون دسته دار ونایلکس
ظرفیت طرح 200 تن
محل اجرای طرح قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
سرمایه گذاری طرح 53.610 میلیون ریال
سهم آورده متقاضی 16.083 میلیون ریال
سهم تسهیلات 37.527 میلیون ریال
دوره بازگشت سرمایه 2 سال و شش ماه
میزان اشتغال زایی 7 نفر
سرمایه ثابت 43.446 میلیون ریال
سرمایه در گردش 10.164 میلیون ریال

نایلون ها و نایلکس ها، کاربردهای بسیار فراوانی در سطح کشور دارند. این نایلون ها به دلیل اینکه عایق رطوبت و آب می باشند، می توانند محصولات غذایی را به مدت بیشتری نگه داری کنند و از کیفیت آنها نیز کاسته نشود. تولید نایلون در انواع آن می تواند باعث کاهش وابستگی کشور به واردات گردد. همچنین اگر یک محصول خوب و با کیفیت با استفاده از مواد اولیه خوب آماده کنید، می توانید به فکر صادرات و ارزآوری نیز باشید.

نایلون و نایلکس دسته دار

سرمایه اولیه برای راه اندازی کارگاه تولید نایلون دسته دار

احتمالاً اگر حداقل یکبار هم به خرید محصولاتی همچون میوه و … رفته باشید، میوه ها را در یک نایلون دسته دار به شما تحویل داده اند. این نایلون ها و نایلکس های دسته دار، کاربردهای بسیار زیادی در کشور دارند. البته که در این راستا، یک سری موارد مربوط به آلودگی های محیط زیستی مرتبط با این محصولات وجود دارد، با این حال همچنان این محصول دارای کاربردهای بسیار زیادی بوده و تقاضای بالایی نیز برای آن وجود دارد.

یکی از اولین سوالاتی که شاید در ذهن هر سرمایه گذاری قبل از شروع یک کسب و کار وجود داشته باشد، آشنایی با میزان سرمایه اولیه برای شروع طرح است. سرمایه گذار به واسطه آشنایی با سرمایه اولیه، می تواند تصمیمات بهتری در مورد میزان مورد نیاز تسهیلات دریافتی اتخاذ نماید. در مورد این کسب و کار، اولین و مهمترین هزینه ای که وجود دارد، مربوط به خریداری دستگاه ها می باشد. هزینه های دیگر مانند هزینه منابع انسانی، ملک مورد نیاز، هزینه های برق، آب، گاز و … در درجات پایین تر قرار می گیرند.

در مورد خرید تجهیزات و ماشین آلات اولیه مربوط به تولید نایلون و نایلکس باید دقت بسیار زیادی داشته باشید. با بررسی دستگاه های مختلفی که برای این منظور استفاده می شوند، متوجه خواهید شد که نمونه های خارجی و وارداتی آنها، بهتر می باشند. البته باید در نظر داشت که در ابتدای کار، شاید هزینه بیشتری را برای این ماشین آلات در نظر بگیرید، ولی نهایتا، کم بودن هزینه های مربوط به تعمیرات و نگهداری آنها می تواند هزینه های بالای خرید اولیه آنها را جبران کند. پس از خریداری و آشنایی با نحوه کارکرد آنها، می توانید محصولات بهتر و با کیفیت تری را تولید کرده و روانه بازار کنید که مطمئنا همین کیفیت مطلوب می تواند مشتریان بیشتری را برای شما جذب کند و نهایتا سودآوری نیز به مرور افزایش یابد.

با توجه به اینکه قیمت این نوع دستگاه ها ثابت نیست و به موازات تغییرات نرخ ارز، تغییر می یابند، در نتیجه محاسبه مربوط به سرمایه اولیه بستگی به زمان شروع کار خواهد داشت. پس از خرید تجهیزات نیز، باید به فکر یک مکان برای شروع کسب و کار باشید. با توجه به اینکه شما مستقیما با مشتریان در ارتباط نخواهید بود، پس بهتر است تا جهت کمتر شدن هزینه ها، سوله ها و کارگاه های حومه شهر را در نظر بگیرید. برای شروع کار، می توانید از یک سوله 200 متر مربعی نیز استفاده کنید.

کارگاه تولید نایلون دسته دار

توجیه اقتصادی تولید نایلون دسته دار

پلاستیک را می توان جزء لاینفک زندگی انسان در دنیای امروز دانست. البته که استفاده از این محصول، آسیب های زیست محیطی نیز دارد که به احتمال زیاد با بیشتر آنها آشنایی دارید، با این حال صرفه اقتصادی که در این محصولات وجود دارد و شاید به دلیل اینکه گزینه جایگزینی برای بیشتر محصولات پلاستیکی پیدا نشده، هنوز تقاضای بالایی برای آنها وجود دارد. در این بین و همانطور که اشاره شد، نایلون ها و نایلکس ها هم جزو خانواده بزرگ محصولات پلاستیکی هستند و سهم بازاری زیادی دارند و اگر نگاهی کوتاه به بازار داشته باشید، متوجه این موضوع خواهید شد. با در نظر گرفتن این موضوعات و اگر به دنبال یک کسب و کار با توجیه پذیری اقتصادی بالایی هستید و تمایل دارید تا کسب و کار کارگاهی و تولیدی خود را با هزینه ای کمتر شروع کنید، کارگاه تولید نایلون و نایلکس دسته دار می تواند شروع خوبی برای شما باشد.

تولید نایلون دسته دار در منزل

اگر در ابتدای راه اندازی کسب و کار تولید نایلون و نایلکس دسته دار، نمی خواهید تا سرمایه گذاری کلانی انجام دهید و شاید سرمایه کافی برای تهیه یک ملک و استفاده از منابع انسانی بیشتر را ندارید، می توانید این کسب و کار را در ملک خصوصی خود و در خانه نیز شروع کنید. البته اگر مکانی برای گنجایش دستگاه ها داشته باشید که چه بهتر.

البته باید در نظر داشته باشید که اگر تمایل دارید تا شروع این کسب و کار را از منزل انجام دهید، باید دقت بیشتری در خرید دستگاه ها داشته باشید. چرا که اولا باید به با کیفیت بودن دستگاه ها توجه کنید و ثانیا اینکه دستگاه خریداری شده بتواند در مثلا گاراژ خانه شما جا شود.

این کسب و کار از جمله ایده هایی است که می توانید از صفر و در کنار خانواده خود شروع کنید و به مرور زمان و با کسب درآمد، می توانید اقدام به افزایش نیروی انسانی و تعداد دستگاه ها و گسترش کسب و کارتان کنید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی تولید نایلون دسته دار شامل: محل اجرای طرح سرمایه گذاری کـل سهم آورده متقاضی سهم تسهیلات دوره بازگشـت سرمایه طرح اشتغالزایی طرح توجیه اقتصادی اطلاعات چند ساله سود و زیان سرمایه گذاری ثابت ماشین‌آلات تاسیسات وسایل نقلیه تاسیسات اداری هزینه‌های قبل از بهره‌برداری هزینه های جاری مواد اولیه و نهاده های تولید حقوق و دستمزد هزینه نگهداری و تعمیرات هزینه استهلاک سوخت و انرژی فروش برآورد هزینه های عملیاتی و غیر عملیاتی استهلاک هزینه های قبل از بهره برداری هزینه فروش و اداری ( معادل 2% فروش سالانه) سود ویژه قبل از کسر مالیات محاسبه دوره برگشت سرمایه محاسبه نقطه سر به سر ( در 100% تولید ) حقوق و دستمزد سوخت و انرژی تعمیر و نگهداری توزیع و فروش استهلاک قبل ازبهره برداری پیش بینی نشده

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی کارگاه تولید نایلون و نایلکس دسته دار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi