سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی کارگاه تولید نان صنعتی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی خط تولید نان صنعتی

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: فایل PDF خروجی نرم افزار کامفار
تعداد صفحات: 35 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
bread plan
قیمت دانلود :
149,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی نان صنعتی

طرح توجیهی نان صنعتی، بدون شک  می تواند یکی از کسب و کارهای زودبازده و پرسودی باشد که می تواند برحسب سرمایه اولیه، سوددهی بالایی داشته باشد. نان، به عنوان مهم ترین غلات سبب شده دردنیا به دلیل دارا بودن اکثر مواد مفید و ضروری بدن انسان، یکی از اصلی ترین و پایه ای ترین الگوی غذایی مردم جهان می باشد. فیبر، پروتئین، چربی و کربوهیدرات مهم ترین عناصر تشکیل دهنده نان می باشند؛ از این رو بخش عمده ای از نیازهای بدن را می توان با مصرف روزانه این ماده غنی مرتفع ساخت چرا که نان به عنوان یک منبع فشرده از ریزمغذی های فراوان و مواد معدنی همچون آهن، کلسیم، ویتامین های گروهB و روی می باشد و لذا تاثیر این ماده غذایی در سلامت جسمی بر هیچ کس پوشیده نیست.

نان صنعتی، به نانی گفته می شود که تقریبا از اول خط تولید (ورود آرد به سامانه) تا انتهای کار یعنی بسته بندی آن، تقریبا بدون دخالت انسان تهیه و روانه بازار می شود. برخلاف تصور عامیانه نان های صنعتی در قالب ها و عنوان های مختلفی تولید می شوند که همین تنوع تولیدی( نان باگت، نان برشته، نان ساندویچی، نان همبرگر و پیراشکی) باعث افزایش تقاضای محصولات این کارخانه ها می باشد و طرح توجیهی این کسب و کار می تواند  مسیر یک کسب و کار عالی را برای شما نشان دهد.

هزینه راه اندازی خط تولید نان فانتزی چقدر است؟

هزینه خط تولید نان فانتزی با توجه به اینکه نوسانات قیمت بسیار زیاد است غیر قابل پیش بینی است و  از طرفی پارامترهای زیادی برای برآورد این هزینه ها وجود دارد به عنوان مثال  برند تجهیزات، نو بودن یا دست دوم بودن، تعداد، نوع دستگاه و… نقش به سزایی در تعیین میزان سرمایه دارد. این هزینه ها فقط یک بار انجام می گیرد که به  هزینه های ثابت اطلاق می گردد ولی بخشی از هزینه های یک پروژه را هزینه های جاری اعم از میزان آب، برق و گاز مصرفی کارخانه، هزینه فراهم سازی مواد اولیه، حقوق و دستمزد کارگران و… تعیین می کند.

بررسی بازار عرضه و تقاضای نان صنعتی

همانطور که پیش تر عرض شد، نان های حجیم صنعتی و کلا محصولات آردی مهم ترین الگوی غذایی سفره مردم جهان می باشد ولی مقایسه آمارهای مصرف نان در ایران با سایر کشور های اروپایی و آمریکایی، حاکی بر بالا بودن زیاد سرانه مصرف این ماده در کشور ما نسبت به سایر کشورها است به طوری که میانگین مصرف نان در اتحادیه اروپا در هر سال، 68 کیلوگرم برای هر فرد است در حالی که این عدد در ایران رقمی بین 140 تا 170 کیلوگرم می باشد و این تفاوت چشمگیر حاکی از تقاضای بالای مردم ما برای این ماده است که این موضوع در دوران تعطیلات پاندمی کرونا و هجوم بشدت بالای مردم به سوی این ماده نسبت به سایر مواد غذایی و افزایش بی سابقه تقاضا در بازار عینا لمس شد!

بررسی های بازار عرضه این محصول نشان می دهد به دلیل افزایش روزانه جمعیت و شهرسازی درکشور و به تبع آن بالارفتن سطح نیاز مردم به محصولات آردی نه تنها کاهش نمی یابد بلکه روز به روز در حال بالارفتن است و برخلاف نان های مسطح مثل سنگگ و بربری، محصولات باکیفیت نان های صنعتی در بسته بندی ها شیک و لاکچری در کشور ما وجود ندارد؛ اگر دقت کرده باشید هنوز برند معروفی در این بازار نیست و سرمایه گذاری در این طرح در حالی که پتانسیل و زیرساخت های کشور برای راه اندازی تولیدی این کارخانه موجود است می تواند کاری بسیار هوشمندانه باشد؛ در ادامه به بررسی مطالعات مالی و امکان سنجی و آرشیو کلی این پروژه که توسط متخصصین و کارشناسان مجموعه فراپلن صورت گرفته می پردازیم پس با ما همراه باشید.

تولید نان

بررسی ماشین آلات و دستگاه های مورد نیاز طرح

انتخاب تعداد و نوع ماشین آلات و تجهیزات خط تولید از چالش های اصلی در تولید نان صنعتی است. طرح توجیهی تولید نان صنعتی با معرفی تجهیزات خط تولید در پیاده سازی طرح نیز نقش موثری را ایفا می کند. برخی از تجهیزات و ماشین آلات تولید نان صنعتی عبارتند از:

 • الک آرد چند طبقه لرزان
 • سیلوی آرد
 • دستگاه خمیرگیر
 • دستگاه توزین خمیر
 • تسمه نقاله
 • دستگاه گرد کننده خمیر
 • گرمخانه
 • دستگاه قالب گیری خمیر
 • فر گازی مدرن
 • سیستم سرد کننده مجهز به تهویه تجهیزات بسته بندی

بررسی مطالعات فرصت و امکان سنجی پروژه (مساحت 500 مترمربع با 250 متر زیربنا) برای اخذ تسهیلات بانکی و اطلاع از آینده پروژه با ظرفیت اسمی 430000 محصول در سال

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 31 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 122.644 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 80.454 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 4.826 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 41 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 3.9 سال
6 سود خالص 50.860 میلیون ریال
7 سود ناخالص 59.836 میلیون ریال
8 هزینه های ثابت سرمایه گذاری 80.454 میلیون ریال
13 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 25.984 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تجهیزات کارخانه 34.606 میلیون ریال
15 هزینه های مرتبط با دارایی های ثابت 3.186 میلیون ریال
19 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 11 نفر
31 نسبت سر به سر در سال اول بهره برداری 31.88 درصد
32 نسبت سر به سر در سال آخر بهره برداری 7.72 درصد
33 نرخ بازدهی داخلی سرمایه گذاریIRR 78 درصد
34 IRRتعدیل شده سرمایه گذاری 41.63 درصد
35 IRRتعدیل شده حقوق صاحبان سهام 41.63 درصد

با ما همراه باشید تا چند نمونه از جزییات برآورد مالی این طرح را از داخل کامفار ببینیم:

نمایی از خلاصه نتایج پروژه:

کامفار نان صنعتی

همانطور که مشاهده می کنید سرمایه اولیه برای این طرح در متراژ500 مترمربع با زیربنای 250 متر، 122000میلیون ریال معادل12میلیارد و 200 میلیون تومان در نظرگرفته شده و با این حساب مدت زمان بازگشت سرمایه، 3 سال و 9 ماه برآورد شده است. این عددی است که تیم ما به عنوان آورده سرمایه گذار برای طرح در نظر گرفته است ولی مسلما مشخص است که چنانچه شما سرمایه اولیه کافی نداشته باشید می توانید با توجیح نهاد های دولتی مبنی بر اقتصادی بودن پروژه تان، اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید؛ به عنوان مثال شما می توانید 10 میلیارد تومان هزینه ی بیزینس خود را از وام های حمایتی بلند مدت دولتی استفاده کنید در این صورت مسلم است که بسته به نرخ بهره، تعداد اقساط و در مجموع قرار دادی با بانک بسته اید مدت زمان برگشت سرمایه تان بین 1 تا 1.5 سال افزایش پیدا خواهد کرد اما چیزی که بیشتر حائز اهمیت می باشد این است که شما با اندک سرمایه اول و بیشتر با اتکا به تسهیلات بانکی، پروژه خودتان را به مرحله عمل و بهره برداری می رسانید و می توانید بعدها با افزایش توان تولیدی کارخانه تان به فکر ایجاد خط تولید جدید و سودآوری هرچه بیشتر طرح تان باشید.

در حالت دیگر شما سرمایه گذار عزیز، چنانچه سرمایه اولیه تان کمتر از عدد در نظر گرفته شده باشد، می توانید با در نظرگرفتن متراژ کمتر، کاهش ظرفیت اسمی محصولات و به تبع آن کاهش هزینه های تولید و نیروی انسانی اقدام به اجرایی سازی عملیات طرح خود کنید. چنانچه متصور باشیم شما قصد داشته باشید با نصف متراژ درنظر گرفته مجموعه ما و یک سوم ظرفیت اسمی تولیدی محصولات، اقدام به راه اندازی کارخانه کنید، سرمایه اولیه تان به 72500میلیون ریال معادل 7 میلیارد و 250 میلیون تومان و مدت زمان برگشت سرمایه تان نیز به به 3 سال و 1 ماه کاهش پیدا خواهد کرد.

نمایی از برنامه و درآمد فروش کل محصولات ( نان باگت، نان برشته، نان ساندویچی، نان همبرگر، شیرمال و پیراشکی):

درآمد فروش

برنامه فروش

بی شک جذاب ترین بخش تحلیل های مالی_اقتصادی هر طرح، تجزیه و تحلیل درآمد های فروش محصولات و میزان سود دهی پروژه است. همانطور که مشاهده می کنید این پروژه در متراژ 500 متر مربع و سرمایه اولیه122000 میلیون ریال  و با در نظر گرفتن تورم 18 الی 19 درصد در کشور و نرخ تنزیل 18 درصد  که جدیدترین نرخ های اعلامی از سوی بانک مرکزی است، در همان سال اول بهره برداری، 87840 میلیون ریال سوددهی دارد که بدون شک فوق العاده است و همین عدد خود به تنهایی موفقیت پذیر بودن طرح شما را نشان می دهد.

نکته جالب تر برای طرح توجیهی نان صنعتی در سرمایه اولیه122000 میلیون ریال این است که چنانچه شما با  حدود 52000 میلیون ریال سرمایه اولیه بیشتر به عنوان هزینه های تجهیزات و ماشین آلات کارخانه، برخی از هزینه های دارایی های ثابت وارد پروژه شوید، می توانید دو خط تولید راه اندازی کنید؛ اجراسازی دو خط تولید به معنی دو برابر شدن سوددهی کارخانه می باشد؛ یعنی با وارد کردن 52000 میلیون اضافی به طرح، سود کارخانه را از 87840 به 175680 میلیون ریال در سال اول و طبیعتا درآمد هرچه بیشتر در سال های بعدی خواهد بود و این نشان گر انعطاف پذیری به شدت بالای این پروژه است.

لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین  عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق بخش سفارش طرح توجیهی و بیزینس پلن صنعتی و تولیدی اقدام به ثبت سفارش برآورد مالی کامفار کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ دریافت تسهیلات بانکی نمایید.

پلن جانمایی طرح پروژه نان صنعتی

یک از خارق العاده ترین خدماتی که مجموعه فراپلن، علاوه برعرضه محصولات باکیفیت و با اطلاعات به روز، ارائه می دهد مدل سازی طرح های صنعتی مطابق با اطلاعات ورودی نرم افزار کامفار است. متخصصین و کارشناسان تیم ما بر اساس مشخصه هایی که برای بررسی برآورد های مالی_اقتصادی طرح ها در نظر گرفته اند اقدام به مدل سازی پروژه ها و طرح های توجیهی می کنند؛ عملی که سبب می شود با انگیزه ای دوچندان و آگاهی از خروجی نهایی پروژه اقدام به اجراسازی ایده خود یا ارائه توضیحات برای افراد یا نهاد های دولتی کنید.

با ما همراه باشید تا چند نمونه از آرشیو طراحی شده از کارخانه نان صنعتی( مطابق با مطالعات مالی_اقتصادی)  که شانل خط تولید، قسمت اداری، نگهبانی، آشپزخانه و سالن غذاخوری ، سرویس بهداشتی و بخشی از حیاط به عنوان پارکینگ را باهم  ببینیم:

نمای کلی از بالا

پلن جانمایی کارخانه نان صنعتی

نکته قابل توجه  و بسیار مهم برای پلن های جانمایی طرح های توجیهی مجموعه فراپلن، این است که کارشناسان تیم ما دقیقا همان چیزی را برای شما طراحی می کنند که اطلاعات و مشخصات آن را بر اساس جدیدترین قیمت ها وارد نرم افزار کامفار برای برآورد تحلیل های مالی کرده اند.

پلن جانمایی فرضی طرح توجیهی نان صنعتی شامل بخش های مختلف با متراژ های زیر می باشد:

 1. بخش تولید با یک خط تولید با متراژ 250 متر مربع
 2. بخش اداری و اتاق جلسه با متراژ 40 مترمربع
 3. آشپزخانه و سالن غذاخوری کارگران و رختکن با مجموع متراژ 70 متر مربع
 4. بخش نگهبانی با متراژ 25 متر مربع
 5. و فضای خالی برای نقل و انتقالات مواد اولیه و پارکینگ کارخانه با متراژ 115 متر مربع

شایان ذکر است شما سرمایه گذار عزیز می توانید با ابعاد سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات سازه خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق بخش سفارش طرح توجیهی و بیزینس پلن صنعتی و تولیدی اقدام به ثبت سفارش مدل سازی طرح خود کرده و قبل از اجرایی سازی عملیات ساخت وساز تصویری زیبا از سازه و کارخانه خود داشته باشید.

نان صنعتی

با توجه به بررسی های عرضه و تقاضای بازار و اهمیت غذایی نان  و فرآورده های آردی در سفره های خانوار های ایرانی به عنوان اصلی ترین الگوی غذایی، بهترین فرصت را برای شما برای سرمایه گذاری در این طرح ایجاد می کند. نکته قابل توجه دیگر انعطاف پذیری به شدت بالای این طرح در جریانات نقدی و سود دهی بالای آن می باشد و معمولا دریافت مجوزها برای راه اندازی کارخانه از وزارت های مختلف مثل وزارت بهداشت و درمان معمولا فرآیند راحت و آسانی است.

نهایتا باید عنوان کرد که مطالعه طرح توجیهی  نان صنعتی برای افرادی که علاقه مند به شروع حرفه ای این کسب و کار دارند بسیار توصیه می شود تا به واسطه مطالعه آن بتوانند با تمامی جنبه های  این کسب و کار آشنا گردند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی کارگاه تولید نان صنعتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi