سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی مغازه عطاری و گیاهان دارویی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث مغازه عطاری و گیاهان دارویی

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 13 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 13 سال تهیه : 1403
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
قیمت دانلود :
249,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی راه اندازی مغازه عطاری و گیاهان داروییِ وب سایت فراپلن، حاصل تحقیقات و پژوهش های بازار و ارزیابی های میدانی از واحد های فعال این شغل در همه ابعاد اقتصادی، موازین قانونی، دایره ارائه خدمات، برآورد های مالی و اعتباری و… است که می تواند با ارائه این اطلاعات، هر آنچه که شما سرمایه گذار عزیز برای ورود به این کسب و کار نیاز دارید، را در اختیارتان قرار داده و مسیر راه اندازی این بیزینس را روشن سازد؛ همچنین شما با در دست داشتن و تهیه یک طرح توجیهی دقیق و بررسی وضعیت مالیِ شغل راه اندازی مغازه عطاری و گیاهان دارویی، می توانید مراحل دریافت مجوز ها و تسهیلات بانکی از نهاد ها و ارگان های دولتی را تسریع داده و با بینشی درست و دقیق از تمام ابعاد این بیزینس پلن، تصمیمات خود مبنی بر سرمایه گذاری یا عدم ورود به این کسب و کار را نهایی سازید! مهم ترین رازی که باعث موفقیت مجموعه فراپلن در راهنمایی و یاری گر بودن پیاده سازی ایده های شغلی افراد و رسیدن آنها به درآمد ها و بهره های مالی بالا شده است، بررسی دغدغه ها و سوالات و ابهامات هر کسب و کار توسط متخصصین ما، از نظر سرمایه گذارانی است که قصد ورود به آن شغل را دارند، می باشد؛ به سخنی دیگر کارشناسان و طرح نویسان این مجموعه، همیشه سعی می کنند با آشنایی با نگرانی های سرمایه گذاران از مسیر اجرایی سازی یک کسب و کار، پاسخ گوی تمام پرسش های متعدد آنها شده و با ارائه یک محتوای کامل و دقیق، رافع شک و تردید های آنها باشند!

این طرح توجیهی در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

عطاری

طرح توجیهی و بیزینس پلن راه اندازی مغازه عطاری و گیاهان دارویی نیز از مورد ذکر شده، مستثنی نیست! درواقع ما طی تحقیقات خود و مصاحبه با برخی افرادی که قصد ورود به این شغل را دارند، پی به دغدغه های آنها برده و محتوایی را پیش روی شما خوبان قرار داده ایم که حاوی تمام واقعیت های این شغل اعم از فواید گیاهان دارویی و دایره خدماتی مغازه های عطاری و گیاهان دارویی، بررسی مجموعه خدمات این فروشگاه ها و ارزیابی پر فروش ترین لیست اقلام این مغازه ها، مراحل راه اندازی این کسب و کار و بررسی نحوه انتخاب یک دکوراسیون شیک و قفسه بندی های خلاقانه و تاثیر آن در جذب مشتری، میزان سرمایه ها و هزینه های اولیه مورد نیاز و بررسی نرخ درآمد ها و سود واحدین فعال این شغل، مزایا و معایب این ایده و راهکار های موفقیت اجرایی سازی آن در بستر فضای مجازی و مراحل اخذ مجوز ها از نهاد های دولتی و…. است که بی شک آگاهی شما از تمام این موراد، می تواند چشم اندازی بلند مدت از شرایط حال و آینده این طرح، برایتان خلق کرده و موجبات ورود به صنف فروش گیاهان دارویی و عطاری را فراهم آورد! پیشنهاد می کنیم مطالعه ادامه مطالب را از دست ندهید!

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی مغازه عطاری و گیاهان دارویی

جایگاه مغازه های عطاری و گیاهان دارویی در جامعه!

اگر نیم نگاهی به برخی بیماری هایی که در تاریخچه زندگی خود به آنها دچار شده و دست و پنجه نرم کرده ایم، بیندازیم، متوجه خواهیم شد در درمان و رهایی از بسیاری از آنها مدیون گیاهان دارویی و روش های سنتی هستیم؛ همان جوشانده ها یا دمنوش های خانگی که از دل طبیعت به واسطه مغازه ها و فروشگاه های عطاری و گیاهان دارویی به دست ما رسیده اند. امروزه حقیقت و واقیعت مطالعات بیماری ها و پیدا نمودن راه حل های درمانی برای آنها، به وضوح تفاوت درمان های شیمیایی و سنتی را به رخ می کشد. بر طبق اکثر مقالات و پژوهش های علمی ثابت شده است که عوارض جانبی بسیاری از این داروها در مقایسه با ترکیبات صنعتی و شیمیایی، به مراتب کمتر بوده و در برخی بیماری ها نیز، سرعت تاثیر و بهبود آنها بیشتر است!

استفاده از گیاهان دارویی به عنوان روش های طب سنتی جایگاه خاصی در جوامع مختلف دارد و این گونه روش های درمانی به عنوان جزئی از تاریخچه پزشکی و درمان در سراسر جهان شناخته شده اند؛ به عنوان مثال از جمله خصوصیات بارز گیاهان دارویی می توان به خواص آرامش بخشی آنها اشاره نمود. بسیاری از گیاهان دارویی دارای خواص آرامش بخشیِ بسیار قوی هستند و ممکن است به عنوان روش های طبیعی برای کاهش استرس، اضطراب، خواب نامنظم و حالت های افسرده  مورد استفاده قرار گیرند؛ به عنوان نمونه، گل محمدی، زعفران، لاوندر، نعنای و چای سبز از جمله این موارد اند که به عنوان ضد افسردگی ها شناخته می شوند و در بهبود سلامت روحی و جسمانی نقش ویژه ای ایفا می کنند!

گل محمدی یکی از گیاهان دارویی پرطرفدار است که خواص آرامش بخش بشدت بالایی دارد. این گل به عنوان یک ضد اضطراب طبیعی شناخته می شود و به کاهش استرس و نگرانی های روزمره کمک های شایانی می کند. همچنین زعفران نیز به عنوان یک گیاه دارویی با خواص ضد افسردگی شناخته شده است و مصرف آن ممکن است به بهبود خلق و خو، کاهش اضطراب و تسکین درد های عضلانی کمک کند یا کاسنی نمونه دیگری از گیاهان دارویی است که بشدت در دمان حساسیت ها و برخی آلرژی ها، موثر واقع می شود و هزاران داروی گیاهی دیگری که هر یک خواص درمانی ویژه خود را دارند. همه این عوامل است که دست به دست هم داده و زمینه ای برای رونق کسب و کار پر سود مغازه های عطاری و گیاهان دارویی را فراهم آورده است و علاقه خاص مردم به دارو های سنتی به دلیل پایین بودن میزان عوارض و معمولا قیمت آنها نسبت به دارو های صنعتی و شیمیایی است که سبب شده بازار این کسب و کار ها روز به روز پررنگ تر و پر سود تر باشد!

راه اندازی مغازه یا فروشگاه عطاری وگیاهان دارویی

سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی مغازه عطاری و گیاهان دارویی و بررسی درآمد ها

جدول زیر ارائه گزارشی از برآورد مالی و اعتباری یک راه اندازی مغازه عطاری و گیاهان دارویی (با احتساب اجاره مغازه) است:

عنوان فعالیت: راه اندازی مغازه عطاری و گیاهان دارویی
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 2 نفر
سرمایه ثابت طرح: 540.000.000 تومان
سرمایه در گردش: 83.485.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 623.485.000 تومان
میزان زمین طرح: 250 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 300.000.000 تومان
سرمایه مورد نیاز جهت تهیه ملزومات اولیه: 260.000.000.000 تومان
نقطه سر به سر: 21%
مدت برگشت سرمایه: 1.1 سال
تورم: 20%
سود سالیانه: 554.600.000 تومان (بعد از کسر مبلغ اقساط!)

لازم به ذکر است چنانچه شما سرمایه گذار عزیز قصد دارید، یک برآورد مالی و اعتباریِ دقیق از طرح خود بر اساس اطلاعات و داده های آماریِ شخصی تان در دست داشته و از وضعیت مالی آینده پروژه تان اطلاع داشته باشید، می توانید با اقدام به ثبت سفارش طرح های خدماتی با کارشناسان فنی ما ارتباط برقرار کرده و با ارائه مشخصات پروژه خویش، طرح توجیهی دقیقی را تهیه نموده و از آن در جهت تسریع در روند اخذ مجوز ها و دریافت تسهیلات بانکی استفاده نمایید.

آیا برای فعالیت در زمینه عطاری یا گیاهان دارویی، نیاز به دانش تخصصی یا مهارت خاصی است؟

در این بخش از محتوا، قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که آیا برای راه اندازی یک مغازه عطاری یا گیاهان دارویی، باید دانش خاصی داشته باشیم یا مهارت ویژه ای را آموزش ببینیم؟!

پاسخ این سوال به ماهیت شغلی این کسب و کار بر میگردد! حرفه اصلی و کلی یک مغازه دار عطاری یا فروشگاه گیاهان دارویی، اطلاع یافتن از وضعیت بیماری افراد و ارائه مشاوره به آنها و تجویز دارویی مناسب با میزان معین است! فلذا شما برای ارائه این مشاوره ها و تعیین نوع گیاه داروییِ کاربردیِ متناسب با بیماریِ یک فرد، باید از خواص و ویژگی های این گیاهان، به طور کامل با خبر بوده و از تاثیرات ادغام آنها بر سلامتی بدن واقف باشید! به یاد داشته باشید که یکی از مهم ترین جنبه های جلب مشتری برای خرید از مغازه یا فروشگاه شما، اعتماد به تخصص و اطلاعات شماست!

اما این مهارت یا دانش لازمه را چگونه می توان کسب نمود؟!

برای آشنایی و یادگیریِ خواص کاربردی این گیاهان و تاثیر هر یک از آنها در بهبود بیماری ها، شما می توانید به دو طریق عمل کنید. ترفند اول این است که مدتی با یکی از افراد فعال در این زمینه مشورت کرده و به عنوان یک دستیار یا کمک کننده با آنها کار کنید تا به مرور پس از چند ماه، به صورت تکنسینی با گیاهان آشنا شده و خواص آنها را بشناسید. روش دیگر نیز شرکت در دوره های 3 یا 5 ماهه است که توسط مراجع دولتی ذی ربط یا دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود! اما پیشنهاد کارشناسان ما بر استفاده و بهره بردن از هر دویِ اینها برای درک هر چه بهتر فرآیند دارو هاست! یعنی ابتدا در یکی از دوره های ذکر شده ثبت نام کرده و حضور یابید و سپس پس از دریافت مدرک معتبر، مدتی نیز نزد یکی از عطاری ها فروشگاه های گیاهان داروییِ قدیمی و باتجربه فعالیت نمایید تا با پیاده سازی دانش و آگاهی های تئوری خود در برخورد با مشتری، با مهارت و تجربه ای بیشتر اقدام به افتتاح مغازه یا فروشگاه خود نمایید! به یاد داشته باشید که نصب یک مدرک یا گواهی معتبر و تخصصیِ مرتبط با این کسب و کار، به عنوان یک ترفند تبلیغاتی، نقش به خصوصی در مراجعه افراد و مشتری ها برای مشاوره و خرید از مغازه شما خواهد داشت!

لیست پر فروش ترین اقلام و اجناس عطاری ها

بررسی لیست اقلام و پر فروش ترین اجناس مغازه های عطاری و فروشگاه های گیاهان دارویی

همانطور که می دانید گیاهان دارویی، در عین برخورداری از یک سری خواص مشترک، برخی کاربرد های متفاوت و انحصاری نیز دارند که این عامل باعث می شود که تقاضا برای بعضی از این اقلام در طول بازه های زمانی مختلف، متفاوت باشد! از بین بیش از 500 نوع داروی گیاهی که در عطاری ها به فروش می رسد، تعداد انگشت شماری از آنها را می توان به عنوان پرفروش ترین اقلام این کسب و کار معرفی نمود؛ به عنوان نمونه کاسنی، نعناع، گل گاوزبان و سنبل اطیب به دلیل خاصیت ضد آلرژیکی که دارند، جزء پرفروش ترین محصولات این مغازه ها در فصل بهار محسوب می شوند! خاکشیر و تخم شربتی نیز به عنوان یک نوشیدنی خنک و مقوی در پیشگیری از گرمازدگی در فصل تابستان به تقاضای بسیار بالا می رسد. با رسیدن فصل پاییز و شیوع برخی بیماری های مسری همچون سرماخوردگی های معمولی یا آنفولانزا و… مراجعه مردم برای تهیه گیاهان دارویی همچون آویشن، پنیرک و گل ختمی و… بدلیل خاصیت تقویت سیستم ایمنی توسط این دارو ها بشدت بالا می رود و زنجبیل و دارچین نیز به عنوان گیاهان گرما ده، محبوب ترین محصولات مغازه های عطاری یا فروشگاه های گیاهان دارویی محسوب می شود!


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی مغازه عطاری و گیاهان دارویی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi