سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ سماق

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی باغ پرورش سماق به مساحت 5 هکتار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 37 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
sumac garden
قیمت دانلود :
242,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

اگر به فکر راه اندازی یک باغ سماق هستید و نیاز هست تا طرح مربوط به نحوه فعالیت خود را تهیه نمایید و برای اخذ مجوزهای کسب و کار و وام و تسهیلات از آن، استفاده نمایید، می توانید این طرح توجیهی را مطالعه کنید. در این طرح توجیهی که مختص راه اندازی یک باغ سماق تهیه گردیده، تمامی هزینه های مربوط به راه اندازی طرح مشخص شده و همچنین تمامی پیش نیازهای ضروری برای راه اندازی این کسب و کار نیز تعیین گردیده اند. لازم به توضیح است که با در نظر گرفتن مطالعات بازاری و نیز اطلاعات اولیه طرح، برآورد دقیقی از سودآوری نهایی طرح نیز انجام شده نهایتا، متغیرهای خروجی محاسبات طرح مانند نقطع سر به سر و نیز مدت بازگشت سرمایه نیز تعیین گردیده است.

کارآفرینان به واسطه مطالعه این بیزینس پلن می توانند چشم انداز بهتری از آینده کاری خود پیدا کنند و تصمیمات بهتری را برای نحوه ورود به این کسب و کار اتخاذ نمایند. مطمئنا یکی از اقداماتی که باید انجام گردد، تعیین روش های اصولی سرمایه گذاری در زمینه احداث یک باغ سماق می باشد. روش های اصولی سرمایه گذاری که در این طرح مشخص شده اند می توانند تضمین کننده موفقیت در این حوزه پرسود باشند.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 34 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 9,719 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 9,502 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 217 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 36 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.8 سال
6 سود خالص 3,506 میلیون ریال
7 سود ناخالص 8,250 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 1,750 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 3,449 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 7,315 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 8,004 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 182 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 521 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 1,680 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 1,806 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 2,862 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 10,000 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 2,425 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 6 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 63 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 2,398 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 80 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 73 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 75 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 1,584 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 1,620 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 35 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 1,667 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 3,582 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 20 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 38 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 31 درصد

مناطق مساعد برای کشت سماق در ایران

بهتر است تا اول یک آشنایی کلی با سماق پیدا کنیم. سماق یک درختچه کوهستانی است که میوه هایی به شکل خوشه دارد و میوه آن پس از برداشت، کوبیده شده و به عنوان چاشنی استفاده می گردد. ایرانیان آشنایی بیشتری با این چاشنی دارند و عمدتا از آن در غذاهایی مانند کباب استفاده می کنند. طعم این چاشنی بیشتر به ترشی گرایش دارد.

ایران جزو یکی از کشورهای اصلی تولیدکننده این محصول عنوان می گردد و در این بین، برخی از مناطق و شهرهای ایران، بهترین سماق را تولید می کنند. در این بین، شهرستان هوراند از توابع آذربایجان شرقی از جمله مناطق کشور است که بهترین سماق ها در آنجا پرورش می شوند. بیش از 700 هکتار از باغات این شهرستان، زیر کشت سماق هستند؛ به طوری که به صورت میانگین از هر هکتار می توان حدود 700 کیلوگرم سماق برداشت کرد. برداشت این محصول عمدتا از اواخر مردادماه شروع می شود و تا اواخر شهریور ماه نیز ادامه دارد. البته روش های کاشت و برداشت مختلفی نیز وجود دارند که در این بین می توان به کاشت جنگلی و دست کاشت اشاره کرد و محصولات برداشت شده از این باغات از نظر رنگ، کیفیت، طعم و مخصوصا خواص دارویی و غذایی نه تنها در ایران بلکه در سطح جهانی، رتبه های بالایی دارند.

تکثیر این محصول به صورت پاجوش انجام می شود. همچنین در سال های اخیر، حمایت های دولتی خوبی از کشاورزان انجام شده و همچنین تحقیقات آزمایشی عمده ای نیز انجام گردیده تا کمیت و کیفیت محصول برداشت شده افزایش یابد. امید است تا ورود کارآفرینان برتر به این حوزه باعث توسعه بازارهای بین المللی این محصول نیز گردد.

سماق

درآمد کاشت سماق

هر کسب و کار مخصوصا در حوزه کشاورزی اگر بر مبنای یک طرح و استراتژی برنامه ریزی شده، پیش رود، مطمئنا با درآمدزایی بالایی همراه خواهد بود. در حوزه کاشت و پرورش سماق با توجه به اینکه این محصول دارای مصارف بالایی خوراکی، دارویی و تزئینی می باشد، می توان برداشت کرد که تقاضای بالایی در بازار برای آن وجود دارد و عرضه یک محصول با کیفیت می تواند درآمدزایی خوبی را برای کارآفرینان آن به همراه داشته باشد. لازم به توضیح است که مردم همواره محصول با کیفیت را می توانند به خوبی تشخیص دهند. در نتیجه پیشنهاد ما راه اندازی یک کارگاه بسته بندی حرفه ای در کنار باغ می باشد. به این صورت می توانید محصولات خود را با نام تجاری خود به بازار عرضه کنید و نهایتا نیز به یک برند در این حوزه تبدیل شوید.

طرح توجیهی احداث باغ سماق با ارائه تمامی پیش نیازهای ضروری و نیز هزینه های این طرح از ریز تا درشت، می تواند راهنمای خوبی باشد. همچنین کارشناسان حوزه کشاورزی با انجام مطالعات بازاری و نیز تجربیات گذشته، توانسته اند برآورد خوبی از میزان درآمد نهایی طرح ارائه دهند. البته لازم به ذکر است که درآمد هر طرحی وابسته به فاکتورهای متعددی است که از جمله مهمترین آنها می توان به ظرفیت تولید نهایی، کیفیت محصول، هزینه های اولیه، منطقه فعالیت، بازارهای هدف، استراتژی های قیمت گذاری و تبلیغاتی، استراتژی های بسته بندی، نحوه عرضه محصول، زمان عرضه محصول و … اشاره نمود. در این بیزینس پلن، تمامی این فاکتورها به صورت دقیق بررسی شده اند و نهایتا نیز درآمد نهایی بر مبنای محاسبات نرم افزاری، ارائه گردیده است.

پرورش سماق

مجوز و وام برای باغ سماق

هنگام مراجعه به سازمان های مرتبط و نیز بانک ها و موسسات مالی جهت اخذ یک سری از مجوزهای ضروری و نیز تسهیلات بانکی برای تامین سرمایه اولیه، طرح کسب و کار درخواست می شود. این طرح ها معمولا جزو مدارکی هستند که از کارآفرین درخواست می شوند. سازمان جهاد کشاورزی به عنوان نهادی برای رسیدگی به بخش کشاورزی، مجوزهای کسب و کار را برای این حوزه صادر می کند. کارشناسان حوزه کشاورزی با داشتن اطلاعاتی کامل در این حوزه، طرح دقیقی از کسب و کار پرورش سماق را آماده کرده و در اختیار شما قرار داده اند که به واسطه آن می توانید به اهداف مورد نظر خود در این حوزه دست یابید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی مزرعه سماق ۵ هکتار شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح توجیهی سماق – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح سماق محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح توجیهی سماق – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح سماق محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح سماق – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح توجیهی سماق – ارزش محصولات توليد شده (سماق) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ سماق”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi