سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث سوپرمارکت

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی و تاسیس سوپرمارکت

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 25 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 25 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
supermarket
قیمت دانلود :
197,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

سوپرمارکت ها، فروشگاه هایی هستند که به خرده فروشی طیف گسترده ای از مواد غذایی، نوشیدنی ها و همچنین مواد شوینده و … می پردازند. این محصولات در قفسه های مختلفی و طبق ترتیبات خاصی سازماندهی می شوند تا دسترسی مشتریان به آنها، آسان تر باشد. می توان گفت که سوپرمارکت ها، بزرگ تر از فروشگاه های خرده فروشی کوچکتر و به اصطلاح بقالی ها هستند. همچنین سوپرمارکت ها دارای مساحت کوچک تر و طیف محصولات کمتری نسبت به هایپرمارکت ها می باشند.

هدف از نگارش این طرح توجیهی نیز بررسی و امکانسنجی احداث یک سوپرمارکت می باشد. در این طرح توجیهی به بررسی پیش نیازهای شروع این طرح مانند مجوزهای موردنیاز پرداخته شده و همچنین سرمایه اولیه مورد نیاز نیز مشخص گردیده است. سرمایه گذاران این طرح به واسطه بررسی این بیزینس پلن می توانند با میزان سرمایه اولیه مورد نیاز، آشنا شده و نهایتا تصمیمات خود در زمینه نحوه تامین سرمایه اولیه را اتخاذ نمایند. محاسبات این طرح توسط کارشناسان این حوزه و با بهره گیری از ابزارهای نرم افزاری انجام شده و نهایتا برآورد سودآوری نهایی طرح و همچنین مدت بازگشت سرمایه نیز مشخص گردیده است.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

عنوان شاخص اطلاعاتی ميزان
ضریب ميزان ارائه خدمات در نقطه سربسر 26  درصد
میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 17,025 میلیون ریال
میزان سرمایه ثابت 15,968
میزان سرمایه در گردش 1,235
نرخ برگشت سرمایه 47  درصد
مدت زمان برگشت سرمایه 2.1  سال
سود خالص 8,046
سود ناخالص 10,940
هزینه خرید مواد اولیه 0
هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 6,340
ارزش افزوده خالص طرح 14,685
ارزش افزوده ناخالص طرح 15,914
هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 272
هزینه های استهلاک طرح 712
سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه 4,000
سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 4,000
هزینه های متغیر طرح 2,514
سرمایه موردنیاز تامین وسایل حمل و ­نقل شهری 3,500
ارزش خدمات ارائه شده سالانه طرح پس از اجرا 17,630
هزینه های ثابت طرح 3,825
تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز 3 نفر
هزینه های قبل از بهره برداری طرح 140
هزینه های حاملهای انرژی (سوخت، آب شرب، برق و …) 1,250
میزان حقوق سالانه پرسنل 2,230
نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 92  درصد
نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 83  درصد
نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 85  درصد
سرانه سرمایه ثابت 5,297
سرانه سرمایه گذاری کل 5,656
نسبت سود خالص به ارزش فروش 47  درصد
سرانه ارزش کل فروش محصولات سالانه 5,760
نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 51  درصد
مقدار NPV 17,860
مقدار NPV/I 54  درصد
میزان IRR در حالت عادی 79  درصد
میزان IRR در حالت بدبینانه 52  درصد

سرمایه اولیه و برآورد سود سوپرمارکت

مطمئنا در شهر محل زندگی شما، تعداد بسیار زیادی سوپرمارکت با زرق و برق های مختلف وجود دارد. امروزه صاحبان کسب و کارها به دنبال کسب درآمد بیشتر به واسطه ارائه ایده ها و نوآوری های جدید هستند. کسب و کارهای خرده فروشی مانند سوپرمارکت ها نیز از جمله کسب و کارهای جذابی هستند که البته رقابت زیادی نیز در این حوزه وجود دارد و مالکان این کسب و کارها به دنبال کسب مزیت رقابتی می باشند. مزایای رقابتی در این کسب و کار، بیشمار هستند و استفاده از هر کدام از آنها می تواند موجب رونق و درآمد گردد.

در زمینه راه اندازی سوپرمارکت، نیاز به سرمایه اولیه برای خرید برخیی دستگاه ها مانند یخچال، قفسه بندی ها، ترازوی دیجیتال و … خواهید داشت. پس از تهیه تمامی این موارد نیز نوبت به خرید اجناس و محصولاتی می رسد که قرار است در سوپرمارکت عرضه شوند. با توجه به تغییرات قیمت محصولات، به این صورت نمی توان عدد دقیق سرمایه اولیه را محاسبه نمود. با این حال، در طرح توجیهی راه اندازی سوپرمارکت، تمامی این هزینه ها به صورت دقیق استعلام می گردند و در طرح وارد می شوند. به واسطه انجام مطالعات بازاری و همچنین در نظر گرفتن میزان سرمایه گذاری اولیه، می توان برآوردی از سودآوری نهایی و همچنین مدت بازگشت سرمایه نیز انجام داد. تمامی این محاسبات به صورت دقیق در این بیزینس پلن انجام شده و ارائه گردیده اند.

در ادامه بحث بهتر است تا به موضوع رقابت و کسب مزیت رقابتی در این کسب و کار اشاره کنیم. با توجه به مشغله های زندگی های ماشینی امروزی، مردم علاقه مند هستند تا با صرفه جویی در وقت خود، بیشتر اجناس مورد نیاز برای منزل را از یک محل تهیه کنند. امروزه کمتر کسی را می توان دید که خریدهای عمده خود را از مغازه های کوچک انجام دهند. علاوه بر مباحث مشتری مداری و فروش اجناس تازه و باکیفیت، یکی دیگر از مواردی که موجب افزایش مشتریان شما خواهد شد، بحث انتخاب مکان برای راه اندازی سوپرمارکت می باشد. می توان گفت که مکان یک سوپرمارکت در افزایش مشتریان، حرف اول را می زند. علاوه بر در نظر گرفتن حداقل مساحت مورد نیاز برای راه اندازی این نوع فروشگاه، اگر سوپرمارکت شما در یک منطقه پررفت و آمد باشد، مطمئنا مشتریان زیادی را جذب خواهید کرد. همچنین لازم به ذکر است که نباید از مباحث بازاریابی مانند بنرهای تبلیغاتی و یا حتی بازاریابی در رسانه های اجتماعی غافل شوید.

در زمینه انتخاب محل فروشگاه باید عنوان کنیم که شاید فروشندگان رقبل نیز در منطقه فعالیت شما وجود داشته باشند. باز باید موضوع کسب مزیت رقابتی را پیش بکشیم. هر گزینه ای که موجب راحتی مشتریان باشد را می توان مزیت رقابتی عنوان کرد. به عنوان مثال اگر فروشگاه شما در یک خیابان شلوغ واقع گردد، مطمئنا ساخت یک پارکینگ در کنار فروشگاه برای پارک کردن خودروها، ایده بسیار فوق العاده ای محسوب گردد.

احداث سوپرمارکت

تهیه اجناس سوپرمارکت

در سوپرمارکت ها اجناسی از قبیل مواد غذایی، نوشیدنی ها، مواد بهداشتی و … به صورت خرده فروشی عرضه می شوند. لازم به ذکر است که حضور سوپرمارکت های گوناگون در شهرهای مختلف، نقشی حیاتی در زندگی مردم امروزی داشته و همچنین اهرم خوبی برای تولیدکنندگان شده است. سوپرمارکت ها، پل ارتباطی بین مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هستند و نقشی اساسی در چرخه اقتصادی ایفا می نمایند.

محصولات و اجناس بسیار گوناگونی در یک سوپرمارکت عرضه می شوند که نمی توان در این بحث، به همه آنها اشاره کرد ولی در بخش مواد غذایی به عنوان مثال اجناسی مانند ماکارونی، انواع کنسروها و ترشی های بسته بندی شده، سوسیس و کالباس، حبوبات بسته بندی شده یا فله ای، تنقلات مانند پفک، چیپس و …، لبنیات مانند شیر، پنیر، ماست، دوغ هم به صورت بسته بندی شده و کارخانه ای و هم به صورت فله ای و طیف گسترده ای از مواد غذایی دیگر عرضه می شوند. در بخش مواد شوینده می توان به عنواع صابون ها، شامپوها، مایع ظرف شویی، دست شویی، جرم گیرها و … اشاره نمود. محصولات دیگری مانند انواع بستنی ها، ماهی های فریزشده، گوشت فریز شده و … نیز در یخچال های این سوپرمارکت ها نگهداری و به فروش می رسند. همچنین برخی از سوپرمارکت ها بسته به نظر سرمایه گذار، اجناس دیگری مانند جوراب، اسباب بازی ها، ظروف پلاستیکی و … را نیز عرضه می کنند.

مالکان سوپرمارکت ها اجناس خود را از فروشگاه های عمده فروشی بزرگتر یا از طریق بازاریاب هایی که از طرف شرکت های تولید و توزیع به آنها مراجعه می کنند، تهیه می نمایند. نحوه قیمت گذاری نیز بر اساس درصدهایی است که به آنها ارائه می گردد.

درآمد سوپرمارکت

تجربیات سوپرمارکت

شروع هر کسب و کاری نیازمند کسب دانش و حتی تجربه مختص به آن حوزه می باشد. مطمئنا هرچقدر که آموزش های بیشتری در مورد یک کسب و کار دریافت کنید و مهمتر از آم، تجربیات بیشتری را کسب نمایید، در طی کردن مسیر موفقیت آن کسب و کار نیز بهتر عمل خواهید کرد. با این حال، کسب برخی تجارب شاید به قیمت از دست رفتن سرمایه اولیه تمام شوند. با این حال، کسب تجربه از افرادی که چندین سال در این حوزه فعالیت داشته اند می تواند بهترین ابزار باشد.

مطالعه بیزینس پلن هر کسب و کار نیز می تواند بیشتر تجارب فعالان این حوزه را در اختیار شما قرار دهد. در طرح توجیهی راه اندازی یک سوپرمارکت موفق، علاوه بر اینکه با پیش نیازهای طرح آشنا خواهید شد، یک سری فاکتورهای اساسی شروع کسب و کار را نیز درخواهید یافت. این فاکتورها که به واسطه محاسبات نرم افزاری و در قالب تعدادی جداول در اختیار شما قرار می گیرند، شما را با میزان سرمایه اولیه مورد نیاز طرح آشنا کرده و نهایتا برآوردی از میزان سودآوری نهایی، نقطه سر به سر، مدت زمان بازگشت سرمایه و … را در اختیار شما قرار می دهند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

محاسبات انجام شده در طرح توجیهی احداث سوپرمارکت براورد هزینه های ثابت ، جاری ، درامدها زمین محل اجرای طرح محوطه سازی طرح ساختمانها شرح مشخصات تجهیزات مورد نیاز طرح تاسیسات طرح (برقی و مکانیکی و سایر تاسیسات) اثاثیه اداری و رفاهی طرح هزینه های قبل از بهره برداری وسائط نقلیه و حمل و نقل طرح تعیین نیروی انسانی مورد نیاز به تفکیک بخش ها و با ذکر تخصص مورد نیاز (تولیدی ، غیرتولیدی) مشخصات مواد اولیه و کمکی و بسته بندی تولید (برای هر کدام از محصولات) برآورد میزان مصرف برق ، آب ، سوخت ، ارتباطات و غیره به تفکیک تولیدی و غیر تولیدی تعمیر نگهداری استهلاک بررسی هزینه های متغیر و هزینه های ثابت هزینه های عملیاتی هزینه های غیر عملیاتی سرمایه در گردش مورد نیاز پیش بینی قیمت فروش محصولات پیش بینی درآمد حاصل از فروش محصولات (هزار ریال) صورت سود و زیان طرح نقطه سر به سر دوره بازگشت سرمایه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث سوپرمارکت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi