سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث کلینیک دامپزشکی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن تاسیس کلینیک دامپزشکی

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 12 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 12 سال تهیه : 1403
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی احداث کلینیک دامپزشکی
قیمت دانلود :
349,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی احداث کینیک دامپزشکی باید بتواند به عنوان سندی محکم و معتبر با ارائه تمام اطلاعات و لازمه های موردنیاز بیزینس پلن احداث کلینیک دامپزشکی، راهنماگر اصلی یک سرمایه گذار برای راه اندازی این کسب و کار یا اعلام عدم توجیه پذیری اقتصادی این طرح و پرریسک بودن اختصاص هزینه ها باشد؛ در یک کلام طرح توجیهی احداث کلینیک دامپزشکی باید بتواند صفر تا صد مسیر پروژه را نشان داده و چشم اندازی درست و دقیق با کامل ترین شرایط و ضوابط کشور درمورد مجوزها و قوانین پروانه کسب و… باشد.

در صورتی که تمایل دارید تا کسب و کار خود را در قالب سندی با طراحی خوب، به مشتریان و سرمایه گذاران خود معرفی نمایید، می توانید پروپوزال کاری راه اندازی کلینیک دامپزشکی را نیز مطالعه کنید.

 • آیا ایده احداث یک کلینیک دامپزشکی به ذهنتان خطور کرده است ولی از شرایط و ضوابط موجود در کشور درمورد این بیزینس پلن، آگاهی های کافی را ندارید؟
 • آیا گمان می کنید سرمایه گذاری در عرصه دامپزشکی و ارائه خدمات سلامتی به حیوانات، می تواند پرریسک و غنی از ضرر و زیان های احتمالی باشد؟
 • هنوز تصمیم نگرفته اید که سرمایه گذاری های شما در بیزینس دامپزشکی محدود به احداث یک کلینیک باشد یا ایده راه اندازی یک بیمارستان تخصصی برای حیوانات را دارید؟
 • از سرمایه ها و هزینه های مورد نیاز طرح توجیهی احداث کلینیک دامپزشکی بی خبرید و از بهره های مالی آنها اطلاعات کافی را ندارید؟
 • به نظرتان شرایط و ضوابط مجوزها و پروانه کسب و کار دامپزشکی تا چه حد پیچیده است؟

و ده ها سوال دیگر که شاید همت و اراده شما برای تصمیم گیری درمورد سرمایه گذاری یا عدم اختصاص هزینه ها در این بیزینس پلن را سست کرده است…

اما شما درحال مطالعه مطالب مجموعه فراپلن هستید؛ پس جای هیچ نگرانی ای نیست! متخصصین و کارشناسان وب سایت فراپلن تمام مسیر فکری خود را بر جمع آوری دقیق ترین و به روزترین اطلاعات مورد نیاز برای احداث یک کلینیک دامپزشکی گذاشته اند تا بتوانند کامل ترین و مفیدترین محتوا را درباره این بیزینس پلن دراختیار شما قرار دهند. بدیهی است که یکی از اصلی ترین و پراهمیت ترین موضوعات برای یک سرمایه گذار، شرایط مالی پروژه است؛ بیزینس پلن احداث دامپزشکی نیز از این موضوع مستثنی نیست! سرمایه گذاری که قصد دارد تا در این عرصه، هزینه هایی را پیاده کرده و ایده کلینیک یا بیمارستان دامپزشکی اش را اجرایی سازی کند، بشدت مشتاق است تا اطلاع داشته باشد که به چه میزان هزینه در ابتدای مسیر نیازمند است و به طور میانگین پروژه اش چه میزان سودآوری خواهد داشت…؟

موضوع شرایط مالی یک پروژه، باارزش ترین بحث یک کسب و کار است؛ لذا متخصصین و کارشناسان مجموعه فراپلن با درک اهمیت این موضوع تصمیم گرفتند تا برای طراحی و تدوین یک محتوای دقیق و درست با به روزترین اطلاعات، با دو نفر از فعالان معروف این عرصه در تهران و تبریز مصاحبه کنند تا بتوانند یک برآورد مالی و اعتباری صحیح و حساب شده ای را که به دور از کم ترین خطا و احتمالات است، دراختیار شما قرار دهند که لازم به ذکر است، گزارش کوتاهی از آن در ادامه مطالب همین پست، گنجانده شده است.

پیشنهاد می کنیم تا برای آگاهی کامل از مسیر طرح توجیهی احدث کلینیک دامپزشکی، مطالعه ادامه محتوا را از دست ندهید.

راه اندازی کلینیک دامپزشکی

 کسب و کار دامپزشکی و خدمات آنها و بررسی شرایط کشور برای سودآوری این پروژه

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بیش از 90 درصد روان شناسان و جامعه شناسان براین باورند که ارتباط با حیوانات به شرط رعایت نکات بهداشتی، می تواند موجب کاهش فشارهای روانی و استرس و اضطراب های روتین زندگی آنها باشد؛ آمارها نشان می دهد، آنهایی که بخش کوچکی از برنامه زندگی خود را به مراقبت و حمایت از حیوانات می پردازند، بسیار کمتر به برخی بیماری های روحی و روانی همچون افسردگی دچار می شوند و حس شادابی و پرنشاطی روحی بیشتری را نسبت به بقیه تجربه می کنند!

همه این عوامل و دلایل بسیار دیگری سبب شده است تا در کشور ما در دو دهه اخیر، جرقه نگهداری برخی حیوانات اهلی همچون سگ ها، بعضی از گربه سانان یا کبوترها در منازل زده شده و روز به روز درحال افزایش باشد، به طوری که با یک قدم زدن کوتاه در سطح شهر به ویژه در کلانشهرها می توان شاهد پیاده روی بسیاری از افراد با پت خانگی خود بود. علاوه بر حیوانات خانگی و پت ها، باید اذعان داشت که چرخه بیش از 80 درصد موادغذایی در هر کشور وابسته به سیاست های درست دامی و سلامت آنهاست؛ برای یک دامدار خیلی مهم است که بیماری یا عارضه ای، سلامت دام های او را تهدید نکند و از لحاظ دامپزشکی، حیوانات او از همه لحاظ در سلامت کامل باشند.

افرادی که چه با حرفه و شغل دامداری و یا چه با نگهداری برخی حیوانات به عنوان پت خانگی، سر و کار دارند، علاوه بر رسیدگی به آب و غذای آنها، بشدت نگران سلامتی و مسائل بهداشتی حیوانات خود هستند و سعی می کنند تا در دوره های مختلف زمانی، حال عمومی دام ها و پت های خانگی خود را ارزیابی کرده و درصورت نیاز، اقدامات درمانی را برای آنها به ثمر برسانند. کشور ما به تازگی شاهد افزایش تعداد پت های خانگی و مراکز ارائه خدمات به حیوانات در زمینه های مختلف همچون پت شاپ ها و مراکز دامپزشکی است. در همینجای بحث توصیه می کنیم تا در صورت تمایل، طرح توجیهی راه اندازی پت شاپ را نیز مطالعه نمایید.

کلینیک های دامپزشکی با ارائه خدماتی متنوع در زمینه های مختلف درمورد حیوانات از محبوبیت بالایی برخوردارند و روز به روز بر اهمیت و پرستیژ این مراکز و صاحبان آنها افزوده می شود؛ موارد زیر تنها گوشه ای از ده ها خدماتی است که در واحدهای دامپزشکی ارائه می شود:

 • معاینات دوره ای و واکسیناسیون حیوانات
 • انگل زدایی از حیوانات و تجویز داروهای لازمه ضدانگل
 • تعیین رژیم غذایی حیوانات و پت ها
 • صدور شناسنامه و کاشت میکروچیپ
 • صدور گواهی سلامت
 • پت شاپ و فروش غذا و تجهیزات حیوانات
 • نمونه برداری و انجام اقدامات درمانی پیشرفته همچون سونوگرافی و جراحی در مواقع ضروری
 • و…

نگهداری و توجه ویژه به حیوانات چه به صورت دامی و چه به صورت پت خانگی، بشدت در حال افزایش است؛ به ویژه در کلانشهرهایی همچون تهران، تبریز، اصفهان، شیراز و… که این موضوع پررنگ تر دیده می شود؛ شاید در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، بارها ویدیوها و عکس هایی از کلینیک های دامپزشکی را دیده باشید که در آن هستند افراد بسیاری که حاضرند تا هزینه های هنگفتی را متحمل شوند تا عوامل تهدیدکننده سلامت حیوانات شان را حذف کنند! همه اینها نشانگر این است که جای هیچ نگرانی نیست! بیزینس پلن احداث مراکز دامپزشکی به شرط مکان یابی درست پروژه و تبلیغات و بازاریابی حرفه ای آن، به طور باورنکردنی ای سودآور و توجیه پذیر است که در ادامه مطالب، به صورت تخصصی به بررسی بهره های مالی این کسب و کار خواهیم پرداخت.

تفاوت بیمارستان دامپزشکی با نوع کلینیک آن

مراکز دامپزشکی که در آنها کلیه خدمات حمایتی و مراقبتی دامی و حیوانی ارائه می شود، معمولا بسته به نوع و سطح اقدامات درمانی در نوع کلیلنیک و بیمارستان دسته بندی می شوند که معرفی و توضیح هر یک از آنها به شرح جدول زیر است:

مراکز دامپزشکی کلینیک یا درمانگاه کلینیک ها یا درمانگاه های دامپزشکی، مکانی هستند که در آنها اقدامات و درمان های سرپایی برای حیوانات همچون تشخیص بیماری، نمونه برداری های ساده، معاینه و معالجه های کلی صورت می گیرد و درصورت نیاز، اکیپ سیاری به منازل یا محل دامی افراد اعزام می شود.
بیمارستان بیمارستان های دامپزشکی محل انجام معاینات و اقدامات تخصصی و درصورت نیاز جراحی حیوانات است؛ سونوگرافی، نمونه برداری های پیشرفته، عکس برداری، آزمایشات خون و… بخشی از خدمات این مراکز است.

بررسی سرمایه اولیه و شرایط و مجوزهای لازمه و درآمد کلینیک های دامپزشکی

جدول زیر ارائه گزارشی از برآورد مالی و اعتباری راه اندازی یک کلینیک دانپزشکی (با احتساب خرید زمین و ساخت و ساز) در یکی از شهرهای ایران است:

عنوان فعالیت: راه اندازی کلینیک دامپزشکی
ظرفیت دامیِ در نظر گرفته شده: 5000 دام کوچک و 1000 دام بزرگ
محل اجرا: قابل اچرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 2 نفر
سرمایه ثابت طرح: 2.200.000.000 تومان
سرمایه در گردش: 1.012.555.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 3.212.555.000 تومان
میزان زمین طرح: 150 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 2.500.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 5 ساله
نقطه سر به سر: 26%
مدت برگشت سرمایه: 1.8 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 54.26%
تورم: 15%
سود سالیانه: 1.195.905.000 تومان

این جدول گزارش کوتاهی از محاسبات و برآوردهای مالی و اعتباری یک کلینیک دامپزشکی متوسط با متراژ 150 مترمربع است؛ بدیهی است که با توجه به وضعیت کم ثباتی اقتصادی و تورم حاکم بر آن و نوسانات قیمت ها، اعداد جدول فوق می تواند هر لحظه دستخوش برخی تغییرات محاسباتی شود؛ البته لازم به ذکر است که شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح توجیهی و بیزینس پلن خدماتی اقدام به برآورد مالی و اعتباری طرح خود کرده و قبل از اجرایی سازی کسب و کار خود، چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی پروژه تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.

نحوه تاسیس کلینیک دانپزشکی

هر کسب و کاری منحصرا نیازمند رعایت برخی شرایط و اخذ مجوزهای لازمه از نهادها و ارگان های دولتی است و سخت گیری های خاص خود را دارد؛ موارد زیر مهم ترین و اصلی ترین نکاتی هستند که شخص حقیقی یا نماینده حقوقی یک تعاون باید در احداث یک کلینیک دامپزشکی به آنها توجه ویژه ای داشته باشد:

 • عضویت و دارا بودن کارت نظام پزشکی
 • ارائه درخواست ارزشیابی طبق فرم های مربوطه
 • تصویر پایان خدمت یا کارت معافیت
 • تصویر آخرین مدرک تحصیلی
 • تصویر کارت عضویت معتبر نظام پزشکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری و حرفه ای
 • تصویر سند مالکیت یا اجاره ای مکان پروژه

کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث کلینیک دامپزشکی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi