سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث مزرعه یونجه

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث مزرعه پرورش و کشت یونجه به مساحت 5 هکتار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 24 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 24 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
alfalfa
قیمت دانلود :
144,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

هدف از تهیه این طرح توجیهی، بررسی توجیه پذیری اقتصادی و میزان سودآوری پرورش یونجه می باشد؛ همچنین در این طرح توجیهی به بررسی میزان سرمایه گذاری اولیه و فاکتورهای مالی مربوط به احداث یک مزرعه یونجه در مقیاس تجاری پرداخته شده است.

پیشینه کاشت یونجه را می توان در همان اوایل پیدایش کشاورزی، جستجو کرد و از همان دوران نیز بشر از این محصول برای تغذیه دام استفاده می کرده است. البته خواص دارویی زیادی نیز در یونجه وجود دارد و در برخی صنایع نیز از آن استفاده می گردد. ما در این بیزینس پلن تلاش کرده ایم تا این حوزه کشاورزی را به صورت دقیق بررسی کرده و علاوه بر آشناسازی سرمایه گذار با مراحل عملی کاشت یونجه، موارد مالی آن مانند توجیه پذیری اقتصادی، سودآوری و مدت بازگشت سرمایه را نیز بررسی نماییم.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 32 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 9,661 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 9,422 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 240 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 38 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.6 سال
6 سود خالص 3,691 میلیون ریال
7 سود ناخالص 8,264 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 2,536 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 3,218 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 7,329 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 8,024 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 179 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 527 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 2,025 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 506 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 3,588 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,800 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 10,800 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 2,292 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 3 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 61 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 2,238 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 74 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 68 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 76 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 3,141 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 3,220 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 34 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 3,600 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 4,066 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 22 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 40 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 33 درصد

احداث مزرعه یونجه

در پرورش هر محصولی باید یک سری فاکتورها مانند نوع خاک، ملزومات آب و هوایی، میزان آب مورد نیاز و … را در نظر گرفت. در مورد ملزومات آب و هوایی مربوط به کاشت یونجه باید عنوان کرد که این محصول تقریبا در هر آب و هوایی در ایران، قابلیت پرورش دارد با این حال، مناطق گرمسیر می توانند موقعیت مناسبی در نظر گرفته شوند چرا که یونجه در مناطق گرمسیر، رشد سریع تری دارد. فصول بهار و پاییز را می توان بهترین زمان کشت این محصول در نظر گرفت و باید در نظر داشت که یونجه یک گیاه چند ساله می باشد و پس از کاشت آن، می توان انتظار برداشت چند ساله را داشت. از خاک شنی-رسی و زهکشی شده برای کاشت استفاده می شود و هرچقدر که خاک نرم تر باشد، بهتر است. همچنین در سال اول کاشت باید به آبدهی و کوددهی گیاه نیز توجه کافی داشت. مراقبت بیشتر منجر به افزایش سالهای برداشت محصول خواهد شد، در نتیجه با توجه به اینکه این محصول یک گیاه چند ساله می باشد، باید خاک را عمیق شخم زد. این گیاه حتی بعد از اتمام زمان باردهی نیز برای کشاورزان اهمیت دارد، چرا که بقایای گیاهی آن نیز می تواند نوعی کود برای خاک تلقی شده و حاصلخیزی خاک را افزایش دهد.

مزرعه یونجه

بازار هدف یونجه

یکی از فاکتورهایی که هر سرمایه گذاری در هر طرح اقتصادی به دنبال بررسی آن است، گستردگی بازار هدف آن محصول می باشد. در این طرح توجیهی، کارشناسان علاوه بر بررسی فاکتورهای مالی و سودآوری، به بررسی و مطالعات بازار این محصول نیز پرداخته اند. یونجه یک محصول شناخته شده بوده و بازار هدف آن نیز مشخص می باشد. این محصول کاربردهای زیادی در تامین تغذیه دام دارد و علاوه بر این مصارف دارویی نیز دارد و از آن برای تولید برخی داروهای صنعتی و داروهای گیاهی استفاده می شود.

هر محصولی تا زمانی که به دست مصرف کننده برسد، باید یک چرخه و زنجیره را بپیماید و هرچقدر که این زنجیر، کوتاه تر باشد، به نفع سرمایه گذار اولیه است. یونجه در مورد مصارف تغذیه دام، هم به صورت مستقیم و هم به صورت فرآوری شده، استفاده می گردد. کشاوران می توانند محصولات خود را به صورت تازه و مستقیم به دست دامداران برسانند. همچنین این محصول به صورت فرآوری شده در انبارها نگهداری می شود تا در فصولی مانند زمستان نیز توسط دام ها استفاده گردد. در حالت فرآوری شده مانند تولید پله یا پودر نیز سودآوری خوبی برای سرمایه گذاران اولیه وجود خواهد داشت.

پرورش یونجه

توجیه پذیری اقتصادی کاشت یونجه

با نگاهی به آمارها و محاسبات انجام شده در این طرح و همچنین درصدهای سود مربوط به آن، می توانیم متوجه سودآوری بودن و توجیه پذیری اقتصادی این طرح شویم. با این حال، مطالعات بازار نیز حاکی از سودآوری این محصول می باشد. علاوه بر این موارد باید یک موضوع بسیار مهم در مورد کاشت یونجه را نیز در نظر داشت و آن نیز، چندساله بودن این گیاه می باشد که با یکبار کاشت، می توان انتظار برداشت چند ساله را داشت. این مورد در مورد کسب و کارهای حوزه کشاورزی، یک موضوع بسیار مهم تلقی می گردد. البته در این زمینه نیز باید هزینه های مربوط مراقبت در هر سال را نیز در نظر داشت ولی در بدترین حالات نیز می توان سودآوری بالایی را برای این طرح در نظر گرفت.

هر طرح اقتصادی در حوزه های تولیدی، صنعتی، خدماتی، کشاورزی و … نیازمند یک سرمایه گذاری اولیه می باشد و این سرمایه اولیه صرف هزینه های مربوط به شروع کسب و کار می گردد. در مورد احداث مزرعه کاشت یونجه، این هزینه ها شامل خریداری زمین، خریداری تجهیزات مورد نیاز کشاورزی، تامین آب، خریداری بذر، کود و … می گردند. تمامی این هزینه ها توسط کارشناسان به صورت دقیق بررسی شده و در این طرح توجیهی، گنجانده شده اند. همچنین سودآوری نهایی طرح نیز به واسطه محاسبات نرم افزار کامفار، برآورد گردیده و حالات بدبینانه و خوش بینانه مربوط به طرح نیز بررسی شده اند. در نگارش این طرح توجیهی و بررسی هزینه های آن، از تجارب کشاورزان این حوزه نیز بهره گرفته شده که می تواند برای افرادی که علاقه مند به شروع این فعالیت تجاری هستند، بسیار مفید باشد.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی مزرعه یونجه ۵ هکتار شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح توجیهی طرح توجیهی یونجه – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح فارم یونجه محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح توجیهی یونجه – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح مزرعه یونجه محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح توجیهی کشت یونجه – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح توجیهی کاشت یونجه – ارزش محصولات توليد شده (یونجه تازه) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی مزرعه یونجه – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث مزرعه یونجه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi